vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 3 χρήστες
th3ofilos, Jorge, Sergios

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 29, 2015, 01:11 »
Μηπως γνωριζουμε καποιο μαγαζι στα βορεια προαστεια που μπορουμε να τα δοκιμασουμε?

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 29, 2015, 01:21 »
Vaping station , Ν. Ηρακλειο στο δημαρχειο...

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 29, 2015, 09:24 »
"Ovale" Ηλεκτρονικό Τσιγάρο
Λ. Μεσογείων 50μ μετά το μετρό Χολαργού με κατεύθυνση προς Αγία Παρασκευή

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
http://www.etsigaron.gr/index.php?route=information/information&information_id=3


απ έξω έχει σημα Ovale γιατί είναι αντιπρόσωπος

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 30, 2015, 16:47 »
Πηρα σημερα ενα 30μελο maxboro απο ενα καταστημα ovale αλλα το μπουκαλακι δεν μοιαζει με αυτο τις γωτογραφιας στο eshop.
Επισης δεν ηταν μεσα σε κουτακι.


Μπορει καποιοσ να ανεβασει μια φωτογραφια ενα μπουκαλακι για να το συγκρινω?

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 30, 2015, 17:02 »
Πιθανόν να είναι από την προηγούμενη σειρα. Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι μουφα. Είναι γυάλινο? Ανέβασέ το αν θες, εγώ δεν έχω εύκαιρο αυτή τη στιγμή, εκτός αν έχει κάποιος άλλος.

Αποσυνδεδεμένος SteveSalvian

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 30, 2015, 17:12 »
Πηρα natura πριν 2 βδομαδες και ηταν ετσι...

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 30, 2015, 17:18 »
Αυτο ακρβως ειναι και εμενα.Στα διαφορα e-shop ομως που βλεπω ειναι διαφορετικα τα μπουκαλακια και δειχνουν οτι πωλουνται  μεσα σε κουτακι.



Αποσυνδεδεμένος SteveSalvian

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 30, 2015, 17:32 »
Παλιοτερα που ειχα ξαναπαρει ηταν το μπουκαλακι γυαλινο και ηταν μεσα σε κουτακι... Πλεον ειναι ετσι πλαστικα... Επισης η καραμελα απο την natura δεν μου αρεσε καθολου...
Τα παλια natura ηταν ετσι (εχω βγαλει την ετικετα)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 30, 2015, 17:38 από SteveSalvian »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 30, 2015, 17:33 »
 Οι νεες γεύσεις της εταιρειας εχουν διαφορετικό χρώμα μπουκαλακι και ετικετα, λιγο πιο σκουρο μπλε ειναι. Τωρα για το κουτακι δεν ξερω να σου πω, κανονικα θα επρεπε να υπαρχει. Εαν γραφει πανω το batch No μπες στο site της Hexocell και τσεκαρε το.

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 30, 2015, 23:05 »
Υστερα απο επισκεψη σημερα το απογευμα σε αλλο καταστημα ovale στο χαλανδρι κατεληξα στο συμπερισμα οτι η αλλαγη στα μπουκαλακια δεν ειναι θεμα γνησιοτητας αλλα θεμα παρτιδας (παλια-καινουργια).

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ρε παιδια επειδη εχω ξεπενταριαστει να αγοραζω 30μελα για να δοκιμασω αυτα τα υγρα,που μπορω να βρω αυτο το sample pack που εχετε παρει ολοι?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2015, 10:59 από Tanquer1 »

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 01, 2015, 12:29 »
το πακετο αυτο ηταν μια προσφορα της εταιριας στο forum(πολυ καλη προσφορα αληθεια επιτελους να καθαρισει το ονομα της εταιριας) :thumpup:
με τα λεγομενα της openprotocol θα επαναληφθει κατι αναλογο?
ολα αυτα πριν τα τελευταια γεγονοτα :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 06, 2015, 01:20 »
Συνέχεια των εντυπώσεων μου

Maxboro

Υγρό με ευχάριστη γλυκειά γεύση που θυμίζει λιβάνι.

RY4

γλυκό κ αυτό το υγρό αφίνει μια τραχύτητα, φαντάζομαι για την προσομοίωση του καπνικού μέρους του.

Virginia

Γλυκό υγρό κι αυτό αφίνει μια τραχύτητα. ευχάριστο.


Τα υγρά τα βρίσκω ευχάριστα γενικά με έντονη γεύση για τα δικά μου γούστα. Χρησιμοποιώ αραίωση σ' αυτά που ατμίζω (DIY) της τάξης 3%-5% .

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 08, 2015, 11:47 »
Άσχετα τώρα με τις γεύσεις και το πόσο άρεσαν ή όχι στον καθένα (εγώ έγραψα τη γνώμη μου για τα καπνικά και τα περισσότερα, με εξαίρεση τα maxboro και virginia μου άρεσαν έως πολύ!), δεν είδα να έχει αναφερθεί κανείς στη διάρκεια. Τι εννοώ: Τα περισσότερα, άλλα σε μεγάλο βαθμο και άλλα σε μικρότερο, παρατήρησα και σε σχέση με υγρά άλλων εταιριών ότι καταστρέφουν τις αντιστάσεις στο πιτς φυτίλι!! Μιλάμε μετά από 3-3,5ml το βαμβάκι μαύρο. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως σε αυτό το νήμα, αλλά εγώ δεν το πρόσεξα.


Ίσως η εταιρία που διαβάζει τις κριτικές θα έπρεπε να λάβει και αυτό υπόψιν ώστε να βελτιώσει ακόμη περισσότερο το προϊόν το οποίο κατα τ' άλλα είναι τιμιότατο και όχι μόνον. Δεν ξέρω, ίσως κάποια τροποποίηση στη σύσταση, δεν είμαι ειδικός σε αυτά. Αν διορθωθεί αυτό το θεματάκι πιστεύω πως σύντομα θα γεμίσει η αγορά με τα εν λόγω υγρά γιατί και καλά είναι και πολύ προσιτά.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 08, 2015, 15:21 »
πρωσοπικα μιλαω
εχω καταλαβει το αντιθετο
σε kf4 το βαμβακι κραταει πολυ περισοτερο απο αλλα υγρα
frozen fruits το υγρο και σχεδον ξεχναω να αλλαξω το muji
σε nautilo mini μαλλον τελειωνω το 30μελο με μια κεφαλη και να φανταστητε αν βαλω ενα κομματι χαρτοπετσετα μεσα στο coil του μινι δεν
βγαζει μαυριλα
ισως να κανω λαθος αλλα αυτα εχω δει

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:01 »
Μπορεί τελικά να έχει να κάνει με τη σύσταση συγκεκριμένων υγρών που μάλλον είναι τα καπνικά. Το frozen fruits πχ που αναφέρεις εγώ δεν το έχω ανοίξει καν. Τα υγρά που μου το έκαναν εμένα αυτό ήταν το liberty (5 αντιστάσεις για 30ml) και το London Rain.
Επίσης το αξιοπερίεργο που παρατήρησα (και έτυχε να το διαβάσω και για άλλο υγρό σε άλλο νήμα ψάχνωντας για υγρά που καταστρέφουν αντιστάσεις) είναι ότι όσο το δουλεύεις όλα είναι μια χαρά. Μόλις το βάλεις στην άκρη για το βράδυ και κάτσει το υγρό, την επόμενη μέρα είναι τα χάλια του από γεύση, αφού το βαμβάκι έχει γίνει μαύρο. Αν λοιπόν θεωρητικά κάποιος ατμίζει 30ml την ημέρα (κάποιοι φτάνουν και τα 15  :cigar: ) μπορεί κα να μην παρατηρήσει καμία αλλαγή/φθορά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix