vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, pirate, Jorge, Ποντικός, FaniFox, camber, manoslykos

Twitter

Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 19, 2012, 20:25 »
Το πήρες λιιιιιγο λαθος demkoni.
Και με αυτον εδω θα καθαριζεις οπως και στον iMist, αλλα οτα ερθει η ωρα να αλλαξεις αντισταση αυτη θα σου κοστισει περιπου 5 με 10 σεντς αντι για 8 καπου ευρω οπως με τον iMist. Ολα αυτα δεδομενου οτι καποιος εχει τη διαθεση να μπει στο τριπακι ¨τυλίγω αντίσταση"!!!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 19, 2012, 20:32 »
Βρε alexmach ... Είναι που δεν έχει χώρο για βουρτσάκι αριστερά-δεξιά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος SavvasVap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 19, 2012, 20:32 »
Demkoni σωστά τα λες αλλά δεν είναι και τόσο δύσκολο να φτιάξεις μόνος σου μια αντίσταση... θέλει λίγο υπομονή και ακρίβεια που λες κ εσυ αλλά δεν είναι αδύνατο...το τυλιγμα της αντιστασης  ειναι ευκολο αλλα οταν κόβεις το φυτίλη υπαρχει μια μικρη δυσκολία γιατι λόγου μεγέθους και φυσης του φυτιλιου ξεφτίζει   και δημιουργεί πρόβλημα
εγω παντος τελικα τα εδωσα τα λεφτα στον γερμανοτουρκο μιας κ εβγαλε διαθέσιμα α2-τ..αλλά σε τριπλάσια τιμή
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 19, 2012, 20:38 »
SavvasVap σωστός είσαι για ότι λες.. :yes:

Δεν μιλάω για χέρια χειρούργου για να κάνεις αντίσταση και φυτίλι για A2, αλλά για τον συγκεκριμένο, που έχει πολύ λιγότερο χώρο για την αντίσταση και θα πρέπει να βρεις πραγματικά πολύ καλής ποιότητας φυτίλι.


Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 19, 2012, 21:08 »
γιατι ψαχνετε να πεταξετε τα λεφτα σας?
28ε=28(κ βαλε) καρτομαιζερ
απο 10-15 μερες σε τανκ ο καθενας
do the math οπως λενε στο χωριο μου
πολυ καλα τα λέει ο φίλος ξέρει τι λέει είναι σοφος

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 27, 2012, 23:29 »
Λοιπόν παιδιά επειδή τον έχω πάρει τον συγκεκριμένο αλλά δεν είχα imist για να ξέρω την απόδοση του μεθαύριο θα σας πω εντυπωσεις(σήμερα πήρα και έναν Imist και θα έχω αμέσως μέτρο σύγκρισης)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 27, 2012, 23:41 »
Αναμένουμε με αγωνία φίλε Γρηγόρη!!

Αποσυνδεδεμένος SavvasVap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 27, 2012, 23:41 »
Καλοατμιστος grisoris a !
Πως τον βλέπεις βγαίνει μπαίνει ευκολα η αντίσταση?
Τα μικρα βιδάκια πως ειναι?Βαλε καμια φωτο!!
Βασικα ειναι ιδιος με τον ΙMist με την μόνη διαφορά  οτι μπορεις να αλλάζεις αντιστάσεις πραγμα που σημαίνει οτι κρατάει καιρο!

Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:11 »
Καλή η ρουμανομόντα αλλά αδιάφορη.
Απο τη στιγμή που βάζεις στο στόμα έναν σοβαρό επισκευάσιμο ατμοποιητή δεν ασχολείσαι πιά ούτε με imist,ego c και συναφή.
Σκέφτομαι μόνο εγώ έτσι? :o

Αποσυνδεδεμένος SavvasVap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:20 »
Αν μιλας για bulli ,Genesis κλπ ε ναι ειναι αλλη κατηγορία αλλα και αλλο μπατζετ.... :yes:
Οτι υπαρχει καλο ειναι κ για ολα τα βαλάντια!! 8)
Δεν μπορουμε να εχουμε ολοι λαμπορκινι ...καποιοι πρεπει να έχουμε λαντα!! ::)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:34 »
Demkoni σωστά τα λες αλλά δεν είναι και τόσο δύσκολο να φτιάξεις μόνος σου μια αντίσταση... θέλει λίγο υπομονή και ακρίβεια που λες κ εσυ αλλά δεν είναι αδύνατο...το τυλιγμα της αντιστασης  ειναι ευκολο αλλα οταν κόβεις το φυτίλη υπαρχει μια μικρη δυσκολία γιατι λόγου μεγέθους και φυσης του φυτιλιου ξεφτίζει   και δημιουργεί πρόβλημα
εγω παντος τελικα τα εδωσα τα λεφτα στον γερμανοτουρκο μιας κ εβγαλε διαθέσιμα α2-τ..αλλά σε τριπλάσια τιμή
 :bye:
Παρε ενα μικρο σχετικα καλής ποιότητας κοφτη καλωδιου, και θα με θυμηθεις.
Τελειο κόψιμο με τη μια χωρις να γλιστρα η να ξεφτίζει το φιτίλι. Αριστο κοψιμο και του συρματος.
εγω εχω κατι σαν και αυτό (το πηρα 4 ευρω)



και πηρα και ενα μυτοτσιμπιδο παρομοιο με

παλι στα 4 ευρω, για να τυλιγω την αντισταση γυρω απο τις βιδες του Α2 και βρηκα την υγειά μου!

Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:35 »
Αν μιλας για bulli ,Genesis κλπ ε ναι ειναι αλλη κατηγορία αλλα και αλλο μπατζετ.... :yes:
Οτι υπαρχει καλο ειναι κ για ολα τα βαλάντια!! 8)
Δεν μπορουμε να εχουμε ολοι λαμπορκινι ...καποιοι πρεπει να έχουμε λαντα!! ::)

εκει που θα δώσεις 28,χώρια τα μεταφορικά δίνεις άλλα τόσα και παίρνεις κάτι πολύ καλό,μπορεί να μην είναι ss και κουκλί αλλά απο απόδοση θα είσαι αρχηγός,παρακολούθα νήματα απο modders εδώ μέσα και δεν θα χάσεις :)
Γιά τις εξόδους βολεύεσαι και με ένα καλό dct ;D
Προσωπική άποψη βεβαίως

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:36 »
Παιδια στο θεμα μας παρακαλω  8)

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:11 »
Λοιπόν παιδιά.Εφοσον έχω δουλέψει για μια μέρα τον imist πρόκειται ουσιαστικά για τον ίδιο ατμοποιητή.Βεβαια όπως θα δείτε και στη φωτό το φυτίλι δεν κάθεται στην ίδια ακριβώς θέση αλλά δεν κατάλαβα καμία διάφορα.
Τώρα στα αρνητικά για μένα είναι ότι είναι τόσο μικρός ο χώρος εκεί μέσα που είναι δύσκολο να φτιάξεις αντίσταση με 0.2 συρμα και να φτάσεις 2,2Ω(όπως το σεταρισμα που έχω στη φωτο).Με σύρμα 0,15 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Η τοποθέτηση της αντίστασης δεν είναι όσο εύκολη φαίνεται στο βίντεο και θέλει οπωσδήποτε καλο φωτισμό.
Ενα άλλο που θέλει προσοχή είναι μη σου φύγει το pin(γιατί βιδακι δεν είναι.κατι σαν καρφίτσα με άλλο κεφάλι).Δεν νομίζω να το βρεις αν σου πέσει.
Το φινιρισμα δεν μου αρέσει και τοσο(το χρυσό εννοώ)μια και δεν είναι τοσο καλα φτιαγμένο.
Έχω φτιάξει μέχρι στιγμής 4 διαφορετικά σεταρισματα αντίστασης και μπορώ να πω ότι η απόδοση του είναι 2 κλικ επάνω απο τον imist(Αυτο σε vv μπαταρίοθηκη στα 4V,αντίσταση 2,1Ω,0,20 σύρμα,διπλό φυτίλι.) καθώς ούτε καμένο μου έρχεται(όπως καμία φορά στον imist) και μπορώ να πάω και 4,5 χωρίς να έχω θέμα με καμένο σε απανωτές τζουρες.


Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
IMIST BIANSI - Removable resistance atomizer
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 01, 2012, 02:07 »
 



Είναι ο γνωστός μας i-mist (μεγάλη η χάρη του) σε μια Σέρβικη παραλλαγή που αλλάζει η αντίσταση.





και τον βρήκα εδώ: http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=1124&langid=1

Αν έχει αναφερθεί ήδη σε παλιότερο νήμα, ας μεταφερθεί.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix