vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 2 χρήστες
vasilis27p, Tem

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3345 στις: Μαρτίου 18, 2018, 15:35 »
Σώμα squeezer, πόλος από spooky, σωληνάκι από mod maker, μπουκαλάκι από pulse και αυτοσχέδια λάμα! :laugh1:







Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3346 στις: Μαρτίου 18, 2018, 15:53 »
Ribot με έσωσες! Μιας και το spooky δεν το έχω πια ενώ παράλληλα περιμένω εδώ και καιρό τον χρυσό 510 του Φουρτούνη.. κι ο λόγος που δεν τον ακύρωσα ακόμα είναι γιατί ευελπιστώ ότι θα τον ταιριάξω στο Squeezer μόλις εμφανιστεί, για πες; Μπήκε με τη μία ή ήθελε κανένα περίεργο "άνοιγμα" στο σώμα του mod; :D


Καρχαρίας ακούει; Ρίξε "σπρώξιμο" γιατί τώρα καίγομαι ακόμα περισσότερο :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3348 στις: Μαρτίου 18, 2018, 20:29 »
Μπήκε με τη μία ή ήθελε κανένα περίεργο "άνοιγμα" στο σώμα του mod; :D
Με τη μία μπαίνει και ταιριάζει ακριβώς στη διάμετρο, ΑΛΛΑ θέλει φάγωμα στο βάθος εσωτερικά, για να κάτσει ο πόλος πρόσωπο με το κουτί. Με το ντρέμελ αυτό έγινε πολύ γρήγορα και εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3349 στις: Μαρτίου 18, 2018, 20:42 »
Αν και δεν έχω dremel ευελπιστώ ότι με μια λεπτή στρογγυλή λίμα θα καταφέρω να "φάω" σιγά σιγά το πλαστικό ώστε να κάτσει, αν πάλι όχι θα βρεθεί τρόπος δεν με σταματάει αυτό. Με τον πόλο ολοκληρώνεται το squeezerάκι, διαμάντι βγήκε το άτιμο.! :)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3350 στις: Μαρτίου 18, 2018, 20:44 »
Διαμάντι βγήκε τώρα που του αλλάξατε τα πάντα όλα ναι.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3351 στις: Μαρτίου 18, 2018, 22:21 »
Όχι Μάκη και μαμίσιο είναι πολύ καλό και ο πόλος του μια χαρά είναι, απλώς εγώ πειραματίστηκα μαζί του. Ουσιαστικά μια λάμα θέλει μόνο, αυτή στο κουμπί, η άλλη του πόλου είναι μικρή και σταθερή και δεν έχει ανάγκη. Και μη νομίσεις ότι το spooky που έχω έχει καμιά ανώτερη ποιότητα κατασκευής, άσ'το!
Με τον πόλο ολοκληρώνεται το squeezerάκι, διαμάντι βγήκε το άτιμο.! :)
Το πρόβλημα που θα έχεις με τον πόλο είναι ότι θα χρειαστείς άλλα μπουκαλάκια με στενότερο σωληνάκι, όπως αυτό της φωτο παραπάνω, το οποίο όμως δεν εφαρμόζει στο μπουκαλάκι του squeezer.
Eπίσης αυτοί οι πόλοι έχουν κι αυτό το σπαστικό σκατουλάκι με το οποίο κάνει κύκλωμα η λάμα, το οποίο περιστρέφεται συχνά χάνοντας επαφή και γι' αυτό άλλωστε το έβγαλα όπως φαίνεται στη φωτό. Έτσι μάλιστα όπως έχω στραβώσει τη λάμα, ακουμπά απευθείας στο σωλήνα του πόλου και λογικά έχει λιγότερες απώλειες σε σχέση με το παπαράκι.
Θεωρώ ότι η καλύτερη αναβάθμιση τελικά είναι ένα ζευγάρι ασημόλαμες και τέλος, αν και μ' αυτές το arcing δεν αποφεύγεται. :nope:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3352 στις: Μαρτίου 18, 2018, 23:38 »
Για τα του Spooky τα ξέρω αφού το είχα κιόλας, τα έχω πει και στο παρελθόν εξάλλου αλλά άσχετο τώρα.. προτού το δώσω λοιπόν είχα παραγγείλει τον χρυσό 510 από μια λίστα για παραγγελίες που άνοιξε ο Κώστας, βέβαια αυτό έγινε τέλη Νοέμβρη κι ο πόλος ακόμα βρίσκεται στην αναμονή αφού συνέβησαν διάφορα στην πορεία της επιχρύσωσής των..

Το Spooky έφυγε αλλά τον πόλο εξακολουθώ να τον περιμένω για έναν και μόνο λόγο, να τον βάλω στο squeezer - αν έρθει και ποτέ έτσι που πάει η πορεία του δηλαδή. Σε κάθε περίπτωση αν δεν είχα το squeezer η παραγγελία μου θα είχε ακυρωθεί.

Για τα μεγέθη των "σωλήνων" πόλου και μπουκαλιού τα έχω στα υπόψιν, ασχολήθηκα αρκετά πρόσφατα για να βάλω μαλακό μπουκαλάκι στο gbox (η εγχείρηση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία με μπουκαλάκι από το athena ) και "παίζοντας" με διάφορα μπουκαλάκια από squeezer, athena, pulse κλπ είμαι ήδη ενήμερος για το "φαρδύτερο" του squeezer. ;)

Είχα ξεχάσει την περιστροφή που κάνει η επαφή του Spooky αλλά θα το λύσω εύκολα κι αυτό με μια "κόντρα" που θα κολλήσω με κάποιο τρόπο μέσα στο mod, κάτι παρόμοιο με αυτό που έβαλε αργότερα κι ο Κώστας στο Spooky δηλαδή.

Στο δικό μου μπήκαν λάμες χαλκού από τις πρώτες του κιόλας μέρες, έφτιαξα και για την πάνω επαφή σχετικά εύκολα. Μέχρι σήμερα δουλεύουν μια χαρά και arching παρατηρώ πολύ πολύ σπάνια. Μετά από πολύ καιρό χρήσης μόλις προχτές χρειάστηκε να καθαρίσω λίγο την επαφή στον πόλο του squeezer. Μιαααα χαράαα.. :D

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3353 στις: Μαρτίου 19, 2018, 08:49 »
Φίλε Μάκη μήπως μετά τον πόλο να το ονόμαζες MAKEZER     :D  :))  :laugh1::lotpot:

Καλημέρα και καλά ζουλήγματα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3354 στις: Μαρτίου 19, 2018, 09:23 »
Όλως τυχαίως την προηγούμενη εβδομάδα άνοιξε 3D printing κατάστημα στη γειτονιά μου, μωρέ λες να πάω να "επεξεργαστώ" και το καπάκι;; :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3355 στις: Μαρτίου 19, 2018, 09:54 »
Ξεκίνα με το να φτιάξεις καλύτερα κανένα sleeve για το χάλκινο broadside σου γιατί βλέπω οτι η πολύ glanol έχει επιπτώσεις :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3356 στις: Μαρτίου 19, 2018, 10:57 »
Πανάκια καθαρισμού χαλκού για γρήγορα αποτελέσματα στα πρώτα ελαφριά σημάδια, τίποτα άλλο δεν μας σώζει :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3357 στις: Μαρτίου 19, 2018, 11:12 »
Πλάκα πλάκα αυτά έχουν εξαφανιστεί απο την αγορά...καιρό έχω να δω να πουλάνε τέτοια.Πολύ καιρό... :yes:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3358 στις: Μαρτίου 19, 2018, 11:49 »
Στο μαγαζί που πήρα το broad είχε ολόκληρο βαλιτσάκι με διάφορα τέτοια, σαν "κιτ καθαρισμού για μηχανικά mods" πλασάρεται και κλασσικά, με τιμή που περιμένεις να σου καθαρίσει μέχρι και τον μπιντέ.. :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #3359 στις: Μαρτίου 19, 2018, 18:55 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias