vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #735 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 18:20 »
Για την ώρα έπαιξα λίγο με το λαμάκι και διορθώθηκε κάπως η κατάσταση, σίγουρα υπάρχει ακόμα η "σπίθα" όμως η επαφή δείχνει σαφώς καλύτερη (υπάρχει μεγαλύτερη επιφάνεια "επαφής" πλέον ) και μου φαίνεται ότι κι η απόδοση ανέβηκε κάπως.
Μέχρι να πάρω ασημένια λάμα θα με καλύψει απόλυτα μάλλον.

Να υποθέσω ότι ευθύνεται και το κακό μέταλλο στον 510 σωστά; :D



Α έβαλα και λίγη μονωτική ταινία στα πάνω μέρη των πορτακίων οπότε μπήκε τέλος και στο κλίκυ κλίκυ που έκαναν, ο βασιλιάς της πατέντας έγινα πάλι.. :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #736 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 18:31 »
Βάλε την χλέμα στον 510 ή πες στον χρυσοχόο που έχεις εκεί να σου κάνει ένα ασημένιο nut και είσαι κομπλέ για τώρα.
Πάμε σε επόμενο επίπεδο μετά...(Μπουκαλάκια,λάμες,υπερθέρμανση κουμπιού,customazation κτλ.)

Δουλειά να χουμε...  8)

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #737 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 18:32 »
Μάκη. Αυτό δεν είναι mod ρε σύ. Επισκευή και πέταμα!!!

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #738 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 18:43 »
τώρα με νατς και μπολτς το γράσο πείραξε λεμε ε; :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #739 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 20:07 »
Μάκη. Αυτό δεν είναι mod ρε σύ. Επισκευή και πέταμα!!!

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μηχανικό squonk mod που να μη θέλει "χάδι" απ' τον κάτοχο δεν είδα ακόμα πάντως, το ένα θέλει λάμες, το άλλο κουμπί, το άλλο πόλο, το άλλο λίμα για σενιάρισμα, το άλλο μια μερίδα απ' όλα χωρίς τζατζίκι.. :))

Μάλλον γι' αυτό τα προτιμάμε όμως, τα plug and play δεν είναι option για τα ψυχασθενάκια που θα βρεις στο παρόν νήμα :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #740 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 20:21 »
Garage mode Mάκη μου σε όποιον θέλει απλά να κάνει ένα καθαρισματάκι τον μήνα...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πλάκα πλάκα πολύ έχει αργήσει το v3 special edition μου...κάτσε να κάνουμε κανένα τηλέφωνο στα κοπέλια  :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #741 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 01:05 »
Έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται τα ν3 αν δεν κάνω λάθος.. ;)

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #742 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 03:59 »
Και πιο αξιοπιστες απ'ολες οι vtc5 οπως βλεπω απο τα τεστ του mooch. Οκ, ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια χαρα ειναι και οι ijoy (με τα 5 ποδια στο θετικο πολο) και τα rewrap της (ampkin,efest κτλ). Βασικα δεν ειναι μια χαρα,ειναι πολυ καλυτερες απο οποιαδηποτε 18650 (χανουν λιγο απο VTC5A σε voltage sag αλλα δε νομιζω να σε αφορα αφου διαρκουν αρκετα περισσοτερο)

Οι 20700b ειναι για λιγα Amps αλλα για τα setup που παιζουν τα περισσοτερα squonk ( μονη αντισταση 0.3 οhm +) ειναι πολυ καλες.



Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #743 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:06 »
Έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται τα ν3 αν δεν κάνω λάθος.. ;)
To ξέρω,εμένα ήταν να γίνει απο stab αλλά άνοιξε το ξύλο :NevraKlama: οπότε πάμε σε κάτι άλλο v3 πάντα,μες την βδομάδα είπαν,για να δούμε...

Μια χαρα ειναι και οι ijoy (με τα 5 ποδια στο θετικο πολο) και τα rewrap της (ampkin,efest κτλ). Βασικα δεν ειναι μια χαρα,ειναι πολυ καλυτερες απο οποιαδηποτε 18650 (χανουν λιγο απο VTC5A σε voltage sag αλλα δε νομιζω να σε αφορα αφου διαρκουν αρκετα περισσοτερο)

Οι 20700b ειναι για λιγα Amps αλλα για τα setup που παιζουν τα περισσοτερα squonk ( μονη αντισταση 0.3 οhm +) ειναι πολυ καλες.
Με 1,0Ω+ αντίσταση μπορείς να παίζεις με ijoy...γιατι με τα ψόφια 9A αποφόρτιση δεν είναι για εμάς.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #744 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 09:35 »
Μηχανικό squonk mod που να μη θέλει "χάδι" απ' τον κάτοχο δεν είδα ακόμα πάντως, το ένα θέλει λάμες, το άλλο κουμπί, το άλλο πόλο, το άλλο λίμα για σενιάρισμα, το άλλο μια μερίδα απ' όλα χωρίς τζατζίκι.. :))

Μάλλον γι' αυτό τα προτιμάμε όμως, τα plug and play δεν είναι option για τα ψυχασθενάκια που θα βρεις στο παρόν νήμα :))
Δεν έχεις πιάσει μοντ του craven μου φαίνεται :P

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #745 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 12:27 »
[member=12562]thenetpoet[/member]

ακριβως ετσι .....το ξυλομηχανικο squonk του γιαννη είναι εντελως απροβληματιστο

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #746 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 12:38 »
Eγώ να δω πότε θα το παραλάβω ... :NevraKlama:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #747 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 12:50 »
ακριβως ετσι .....το ξυλομηχανικο squonk του γιαννη είναι εντελως απροβληματιστο
Ναι αλλά δεν έχει ασημένια λάμα και ο μάστορας, που τον συζήτησα, λέει ότι οι ασημένιες λάμες είναι άλλο ένα παραμύθι του ατμιστικού marketing περί αγωγιμότητας, αφού η απόσταση μεταφοράς του ρεύματος είναι αμελητέα για να γίνει αντιληπτή η όποια διαφορά και δεν φαίνεται ούτε στις μετρήσεις. Αν μιλούσαμε για μεταφορά πολλών μέτρων θα ήταν άλλη η συζήτηση.
Μήπως λοιπόν τελικά οι διαφορές ανάμεσα σε χαλκό-ασήμι είναι placebo? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #748 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:03 »
Δεν είναι μόνο το υλικό της λάμας που παίζει ρόλο.Είναι και ο πόλος ,πόσες τσακίσεις έχει η λάμα,το κουμπί κτλ...Το σύνολο μετράει..γιατί τι να το κάνεις να έχεις καθαρό ασήμι λάμα και να έχεις ένα κουμπί που να προκαλεί full arching.
Placebo δεν είναι σίγουρα...Aλλά και οι διαφορές όχι εύκολα αισθητές στα νορμάλ στησίματα(πάνω απο 0,20Ω).Κάτω απο εκεί οι διαφορές μετά απο μερικές τζούρες είναι απόλυτα αισθητές.
Τώρα περι ασημιού...Εκτός απο την καλύτερη αγωγιμότητα,δεν χρειάζεται συχνό καθάρισμα και δεν μυρίζει όπως ο χαλκός και γενικά είναι και πιο friendly υλικό για άπειρους χρήστες.
Και εγώ ασήμι ζήτησα αρχικά απο τον Craven και πήρα την ίδια απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #749 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:09 »
Φυσικά και μετράει το σύνολο της κατασκευής αλλά εγώ δεν έθεσα στην κουβέντα τις υπόλοιπες παραμέτρους που ανέφερες και έχεις δίκιο γι' αυτές, αλλά μόνο το υλικό. Έχω ακούσει πολλούς που έχουν ένα κλωνοφράνκεσκουλ να λένε ότι αλλάξανε δυο λάμες και είδαν το φως το αληθινό αλλά είμαι σίγουρος ότι αυτά είναι υπερβολές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310584 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278834 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias