vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 8 χρήστες
axilleaspro, Βασίλης Γ, dkostas, Aoratix, azografos, Sergios, Doubt, Tem

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1575 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 09:50 »
1) Ναι , αλουμινιο μαυριζει
2) Οπτικά μου φαινονται οκ
3) ?
4) Καλυτερα να μην κατεβεις κατω από τα 2 Ohms
5) Αρκετοι χρησιμοποιυν και του Θανάση
6) Serra, αλλα εγω δεν βρηκα και χρησιμοποιώ άλλης μάρκας.

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1576 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 10:22 »
Η τελευταία αντίσταση που εφτιαξα είναι στα 1.5 ohm και σκοτώνει σε eGo αλλά και στο Provari στα 3.7 volt...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1578 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:18 »
έφτιαξα 50 αντιστάσεις σε όλα τα Ω με όλα τα φ και τα σ....για να καταλήξω οτι το θέμα είναι στην τροφοδοσία στον Α-2 ... έκανα και κάμποσα φίλτρα για να καταλήξω πάλι οτι κάθε φορά που μπαίνει-βγαίνει το επιστόμιο  αλλάζοντας θέση στα φιτίλια αλλάζει όλη η απόδοση ...σε φάση που αν καθότανε  καμιά φορά δεν το ατμιζα να μην χαλάσει   :laugh1: δένοντας τα φιτίλια απο επάνω με μια κλωστή μένουν σταθερά και στο κέντρο του φίλτρου μακρυά απο τα τοιχώματα του Α .. επιτέλους ατμισα σαν άνθρωπος σταθερή απόδοση ...και πάνω από  όλα έχει γεύση ο Α-2  :o απίστευτο  :yes:  ( εγώ τον έχω με τα  δυο φιογκάκια μόνο ..τα αλλα τα έκοψα σύριζα το σετ ειναι 4φ 5σ 1,9 Ω με αρκετά χαλαρό το φίλτρο ) ΟΥΦ  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1579 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:24 »
βάλε καμιά φώτο ρε φίλε.Αντε γιατί θα βάλω εγώ κ θα τρομάξεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1580 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:35 »
έφτιαξα 50 αντιστάσεις σε όλα τα Ω με όλα τα φ και τα σ....για να καταλήξω οτι το θέμα είναι στην τροφοδοσία στον Α-2 ... έκανα και κάμποσα φίλτρα για να καταλήξω πάλι οτι κάθε φορά που μπαίνει-βγαίνει το επιστόμιο  αλλάζοντας θέση στα φιτίλια αλλάζει όλη η απόδοση ...σε φάση που αν καθότανε  καμιά φορά δεν το ατμιζα να μην χαλάσει   :laugh1: δένοντας τα φιτίλια απο επάνω με μια κλωστή μένουν σταθερά και στο κέντρο του φίλτρου μακρυά απο τα τοιχώματα του Α .. επιτέλους ατμισα σαν άνθρωπος σταθερή απόδοση ...και πάνω από  όλα έχει γεύση ο Α-2  :o απίστευτο  :yes:  ( εγώ τον έχω με τα  δυο φιογκάκια μόνο ..τα αλλα τα έκοψα σύριζα το σετ ειναι 4φ 5σ 1,9 Ω με αρκετά χαλαρό το φίλτρο ) ΟΥΦ  :wall:

Σιγουρα ειναι προβλημα τροφοδοσίας αλλά δεν μπορώ να καταλαβω πως μπορώ να την βελτιώσω.
Βάλε καμία φώτο να δοκιμάσω και εγώ, γιατί γεύση απο αυτο το πράγμα δεν παίρνω με τίποτα

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1581 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:38 »
έφτιαξα 50 αντιστάσεις σε όλα τα Ω με όλα τα φ και τα σ....για να καταλήξω οτι το θέμα είναι στην τροφοδοσία στον Α-2 ... έκανα και κάμποσα φίλτρα για να καταλήξω πάλι οτι κάθε φορά που μπαίνει-βγαίνει το επιστόμιο  αλλάζοντας θέση στα φιτίλια αλλάζει όλη η απόδοση ...σε φάση που αν καθότανε  καμιά φορά δεν το ατμιζα να μην χαλάσει   :laugh1: δένοντας τα φιτίλια απο επάνω με μια κλωστή μένουν σταθερά και στο κέντρο του φίλτρου μακρυά απο τα τοιχώματα του Α .. επιτέλους ατμισα σαν άνθρωπος σταθερή απόδοση ...και πάνω από  όλα έχει γεύση ο Α-2  :o απίστευτο  :yes:  ( εγώ τον έχω με τα  δυο φιογκάκια μόνο ..τα αλλα τα έκοψα σύριζα το σετ ειναι 4φ 5σ 1,9 Ω με αρκετά χαλαρό το φίλτρο ) ΟΥΦ  :wall:





ΝΑ ΚΑΙ ΦΏΤΟ... ΣΏΘΗΚΑ!!!




Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1582 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:42 »
Μάλιστα, θα το δοκιμάσω, αν θές κάνε και εσύ κάτι που μου βελτιώσε λίγο την γεύση (ήταν λές και ειχε νερώσει το υγρό)
Λυστο να τελειώς και άφησε τον μέσα σε ζεστό νερό, συγκρατούνται ατμοποιήσεις υγρών στα σπειρώματα και αλλιώνουν πολύ την γεύση στο τέλος

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1583 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:48 »



 :thumpup: αααα... θα το κάνω ....αα.. γιαυτό όταν ακουμπάν στα τοιχώματα τα φιτίλια έχει αυτή την γεύση...αααα  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 18:04 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1584 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:54 »
δηλαδη -αν καταλαβα καλα- το φυτιλι να μην ακουμπα στο μεταλλο και -οπως λεει κι ο alex74- να ειναι καθαρα τα σπειρωματα;.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1585 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 12:56 »
Σε εμενα αυτο εδιωξε την έντονη βαμβακιλα - φυτιλιλιλα- συνοθύλευμα διαφορετικών υγρών αλλά και πάλι η γεύση έρχετε νερωμένη καμια σχέση με αυτο που δινει το υγρό στους 901-510 και ΙΑΤΤΥ.

Να ειναι καθαρά τα πάντα! απλά στα σπειρώματα ειναι πολύ δύσκολο να καθαρίσει, θέλει μπανίερα με υπέρηχους η βουτηγμα σε καυτο νερο.
Δεν τον εχω καιρο για να μπορεσω να σου πω τους χρούνους για το καθάρισμα και υποθέτω οτι όσο το υγρό παραμένει το ίδιο θα πρέπει να υπάρχει περιθώριο τουλάχιστον 1 μήνα πριν να πρέπει να ξανακαθαρίσει.

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1586 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:10 »
Σε εμενα αυτο εδιωξε την έντονη βαμβακιλα - φυτιλιλιλα- συνοθύλευμα διαφορετικών υγρών αλλά και πάλι η γεύση έρχετε νερωμένη καμια σχέση με αυτο που δινει το υγρό στους 901-510 και ΙΑΤΤΥ.

Να ειναι καθαρά τα πάντα! απλά στα σπειρώματα ειναι πολύ δύσκολο να καθαρίσει, θέλει μπανίερα με υπέρηχους η βουτηγμα σε καυτο νερο.
Δεν τον εχω καιρο για να μπορεσω να σου πω τους χρούνους για το καθάρισμα και υποθέτω οτι όσο το υγρό παραμένει το ίδιο θα πρέπει να υπάρχει περιθώριο τουλάχιστον 1 μήνα πριν να πρέπει να ξανακαθαρίσει.

το καυτο μπανιο δεν επηρεαζει το μακαρονι σιλικονης η αλλα μερη που δεν πρεπει να θερμανθουν;

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1587 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:15 »
Το μονο που εχεις θέμα και αυτό γιατι θα κρατήσει νερό ειναι το φίλτρο, τα άλλα γιατί να εχουν πρόβλημα απο ζεστό νερο?
Οταν δουλεύει η αντίσταση τα κοντινά κομμάτια μπορεί να φτάνουν η και να ξεπερνάνε τους 100 βαθμούς...
Αυτο που λεω ειναι βάζεις σε ενα ποτήρι, βρασμένο νερό (60-70 βαθμούς) και χώνεις μέσα τα κομμάτια, εννοείται μετα προσεκτικό σκούπισμα και φύσημα με πιστολάκι για μαλλιά να φύγει τυχόν υγρασία.

Τη λαδίλα του υγρού που μένει απο την ατμοποίηση εσωτερικά θέλεις να καθαρίσεις και αυτό με απλό σκούπισμα δεν φεύγει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:17 από alex74 »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1588 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:19 »
Φεύγει με πανί που έχεις ποτήσει με βραστό νερό....
Κάνεις όλα τα μέρη με νοπό-βρεγμένο πανί(με ζεστό νερό) και μετά τα περνάς με στεγνό...και είσαι "ready to go".. ;) :)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1589 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:22 »
Και απο το σπείρωμα Βαγγέλη?
Δεν ειναι βέβαια ιδιαίτερα βαθιά.
Οπως και να εχει εγώ τα βάζω σε μπανιέρα με υπέρηχους οπότε δεν με απασχολεί, αν υπάρχει τρόπος απλά θα βοηθηθούν οι υπόλοιποι όταν θα χρειαστεί να το κάνουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42424 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos