vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 8 χρήστες
gfilip, lagoudakis, dkostas, Milarepa, TasMan, Chris66, camber, Jorge

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1395 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 01:44 »
Κατάλαβα τι εννοείς,Zalaros! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1396 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 10:41 »
Πριν από περίπου μισή ώρα, επέστρεψα από την εγχείρηση, η οποία δείχνει πως πέτυχε. Εδώ και 45 λεπτά, καμία απολύτως διαρροή. Το κενό που υπήρχε έκλεισε, ένδειξη πως πατάει πλέον σωστά ο σωλήνας στη βάση.

Το μοναδικό που υπάρχει, είναι πως η τρυπούλα άλλαξε θέση και ενώ την είχα απέναντι, τώρα είναι μπροστά από την αντίσταση. Αυτός πιθανά να είναι ο λόγος που έχω μια αίσθηση στεγνώματος του ατμοποιητή, εαν κάνω επαναλαμβανόμενες τζούρες. Όταν φτιάξω νέα αντίσταση, θα την τοποθετήσω από την άλλη πλευρά ώστε να είναι απέναντι από την τρύπα. (αν θυμάμαι καλά, αυτός είναι ο σωστός τρόπος)


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1397 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 10:46 »

Από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος ;) Ότι σε βολεύει/ότι σου αρέσει :yes: :D Εγώ την αντίσταση την βάζω μπροστά στην τρύπα και πολύ χαμηλά. Μου φαίνεται πως έτσι δουλεύει καλύτερα. Μόνο με δοκιμές όμως βγάζεις άκρη ;) :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 12:36 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1398 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 10:48 »
Πριν από περίπου μισή ώρα, επέστρεψα από την εγχείρηση, η οποία δείχνει πως πέτυχε. Εδώ και 45 λεπτά, καμία απολύτως διαρροή. Το κενό που υπήρχε έκλεισε, ένδειξη πως πατάει πλέον σωστά ο σωλήνας στη βάση.

Το μοναδικό που υπάρχει, είναι πως η τρυπούλα άλλαξε θέση και ενώ την είχα απέναντι, τώρα είναι μπροστά από την αντίσταση. Αυτός πιθανά να είναι ο λόγος που έχω μια αίσθηση στεγνώματος του ατμοποιητή, εαν κάνω επαναλαμβανόμενες τζούρες. Όταν φτιάξω νέα αντίσταση, θα την τοποθετήσω από την άλλη πλευρά ώστε να είναι απέναντι από την τρύπα. (αν θυμάμαι καλά, αυτός είναι ο σωστός τρόπος)

μια χαρά είσαι parpen :yes: δοκίμασέ την έτσι :yes:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1399 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 13:46 »
Μάλιστα!!! Ωραία!!!



Ξεκίνησα με τα μαμίσια, φίλτρο και φιτίλι/αντίσταση, και βλέπουμε!
Από 4,5 ως 6 βολτ με το προβατάκι μου είδα αστερακια, πνίγηκα.

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1400 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 18:43 »
Ολα οκ με τους Α2 , καμια διαροη μεχρι στιγμης , καλη εφαρμογη των σωληνων.Αλλα......ο 510 ΛΡ ειναι κλασεις
ανωτερος  ;D ;D ;D Με αρχικο σεταρισμα Σετιν συρμα στα 4 ολοκληρες + 2 Μισες στα 3,0 ομ εβγαζε γευση πλαστικιλας .Τι σεταρισμα προτεινεται για Ego battery ?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1401 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 18:46 »
....3 ολοκληρες - 2 μισες :yes:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1402 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 18:49 »
Ολα οκ με τους Α2 , καμια διαροη μεχρι στιγμης , καλη εφαρμογη των σωληνων.Αλλα......ο 510 ΛΡ ειναι κλασεις
ανωτερος  ;D ;D ;D Με αρχικο σεταρισμα Σετιν συρμα στα 4 ολοκληρες + 2 Μισες στα 3,0 ομ εβγαζε γευση πλαστικιλας .Τι σεταρισμα προτεινεται για Ego battery ?

Kαμία διαρροή κι από εδώ! Εγώ μετά από καμιά ώρα πέταξα του σετίν και έφτιαξα την πρώτη δική μου αντίσταση (ο Θεός να την κάνει  :tongue_smilie: ). Δεν έχω μέτρα κλπ κι ουτε ενδιαφέρομαι, επιστήμη το καναμε! Μάτι-χέρι-στομα!  :laugh1:
Α, έβαλα Σέρα τελικα να δω τι παίζει.
Για την ώρα δεν έχω καταφέρει να εντυπωσιαστώ, πέρα από τα πολλά ντουμάνια.

Βαγγέλη (SEB) όποτε μπορέσεις θα εκτιμούσα ένα skype meeting !!!!  :bye:


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1403 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 18:49 »
....3 ολοκληρες - 2 μισες :yes:
ετσι ετσι .... βρικες καλο 510 λρ ? που ?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 18:53
Ολα οκ με τους Α2 , καμια διαροη μεχρι στιγμης , καλη εφαρμογη των σωληνων.Αλλα......ο 510 ΛΡ ειναι κλασεις
ανωτερος  ;D ;D ;D Με αρχικο σεταρισμα Σετιν συρμα στα 4 ολοκληρες + 2 Μισες στα 3,0 ομ εβγαζε γευση πλαστικιλας .Τι σεταρισμα προτεινεται για Ego battery ?
αυτη η γευση ειναι μαλον απο το φιλτρο απανο με τον καιρο μαλον την σινιθιζις  :)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1404 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 18:59 »
Όταν καταφέρετε και κάνετε μια σωστή αντίσταση και παρατήσετε και τις "σκατοκινεζιές" ego batteries θα δείτε τη πραγματική του αξία. ;)
Aν μετά απ αυτό που είπα δείτε πως ακόμη δεν είστε ικανοποιημένοι,τότε απλά δεν ήταν για εσάς(χωρίς παρεξήγηση). 8) :tongue_smilie:
Αν το κατέχετε,τη φτιάξατε σωστά και τον έχετε πάνω σε μια καλή μπαταριοθήκη αλλά και πάλι δεν αισθάνεστε σε κατάσταση "Nirvana" ...εεεεε...τότε δέχομαι να έρθεται και να μου τον πετάξετε στα μούτρα... ;)
Tόσο σίγουρος είμαι για το συγκεκριμένο... :D

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1405 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 19:06 »
Από το μεσημέρι διαβάζω το νήμα από την πρώτη σελίδα (είμαι στην 34) όπου "παλιές φουγαροκαραβάνες" μιλάνε ΚΑΙ για θέμα συνήθειας στον καινούριο ατμοποιητη, εκτός από καλό/σωστό σετάπ δλδ.
Θα πρότεινα λοιπόν σε όλους τους νεότερους κατόχους που έχουν απορίες, σαν εμένα, να πιάσουν όλο το νήμα από την αρ΄χη και να κρατήσουν όσα μπορούν να βοηθήσουν!  ;)

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1406 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 19:09 »
Παιδια υπομονή θέλει και εγώ τις πρώτεσ μέρες για πώληση τον είχα τώρα δεν τον αλλάζω.
φυτίλι ώπος το δείχνει ο cetin και 4 γυρίσματα με το χέρι σίρμα σε ego μπαταρία απο φανστορ.Απέναντι απο την τρύπα.
Πειραματιστειτε κάντε 5 στροφές δοκιμάστε ....δεν σας αρέσει αφαιρέστε 1 γυρισμα συρμα...δοκιμάστε δεν σας αρέσει αφσιρέτσε άλλο ένα.
Μια παρατήρηση: στισ αρχές τον είχα βάλει σε ego μπαταρία 3μηνου και δεν τράβαγε καθόλου...ευτηχώς την έκαψα απο τα πειράματα και πηρα καινούργια ....τρελή διαφορά.
Παιζει ρόλο και η μπαταρία αν είναι πεσμένη η παλιά δεν αποδιδει οσο πρέπει.Μυστικό ειναι να ακούγεται τσιρτσιρισμα όταν δουλεύει ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1407 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 19:31 »
Να ξέρεις όμως πως ο Α2 έχει την πιο αεράτη τζούρα από σχεδόν όλους τους ατμοποιητές ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1408 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 20:16 »
α διλαδη καλα το ειχα καταλαβει λετε ... μερχι εκει ειναι . θα κανω και μια δοκιμη με το σετ του φιλου βαγγελη ( μηπος και εγω φτεω )και αν ουτε αυτο τον κανει τουλαχιστον σαν το φογκ τοτε απλα δεν ειναι του γουστου μου οποτε φευγει απο μενα και θα ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι  ;)
Σε παραπανω βολτ με περισσοτερες σπειρες δοκιμασες ? Στα 5 σε μενα εχει πολυ καλη γευση !!

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1409 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 21:03 »
Στα 3,7 κάνω  τρεις σπείρες συνολικά  για δοκιμάστε  το, Εγώ  δεν το αλλάζω  πυροβολάει.   Στα  6 βολτ  5-6 σπείρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42509 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos