vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 8 χρήστες
azografos, dkostas, Sergios, Doubt, Tem, camber, Jorge, gfilip

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 09, 2011, 20:43 »
Nαι ρε φιλε και εμεις αυτο θα κανουμε.Βρηκαμε ατομο γερμανια να το κανει....αλλα πως θα μαθω στοιχεια να του στειλω? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 09, 2011, 20:46 »
Δεν κατάλαβες , ο γερμανός σε εμπιστεύεται δηλ
Παραγγέλνεις με email και στο στέλνει ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ
Μέσα στο γράμμα θα έχει το νήμα και τις οδηγίες πληρωμής
Μετά εσύ (αν θέλεις   :laugh1: ) πληρώνεις

EDIT
Σορυ , παω για μακαρονάδα θα απαντήσω όταν γυρίσω.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 09, 2011, 22:25 »
Ευχαριστώ παίδες!


Ωραίος ο Γερμανός. Μακάρι στο εμπόριο να υπήρχε τόση εμπιστοσύνη...

Φίλε panos το παραγγειλες ?? από το σαιτ..
σε ρωτώ γιατι θέλω να το πάρω και δεν εχω εμπειρία με αγορες μεσω ιντερνετ
σε ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 09, 2011, 22:39 »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Αν πάρω το Α2 με σπείρωμα για 510 θα βιδώνει κανονικά πάνω στην ego μπαταρία ε; Τι διαστάσεις θα έχει όμως το σύνολο; Καμιά φωτό υπάρχει; Μιλάω για ego 650άρα μπαταρία. Ευχαριστώ ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #139 στις: Απριλίου 09, 2011, 22:42 »
Φίλε panos το παραγγειλες ?? από το σαιτ..
σε ρωτώ γιατι θέλω να το πάρω και δεν εχω εμπειρία με αγορες μεσω ιντερνετ
σε ευχαριστώ.

Τους έστειλα ένα mail στη διεύθυνση [email protected]
και τους γραφω για το προϊόν σε αυτή τη σελίδα http://www.kapillar-ortmann.de/F01-1.html που αναφέρεται σαν

Best No 102  Fiberglass wick, 1 mm. 40 m (σε μεταφρασμένη σελίδα, αρχικά στα γερμανικά Glasfaserdochte, 1 mm. 40 m)
Τους γράφω όνομα διεύθυνση πόλη και χώρα και τους ζητώ να μου πουν πως να πληρώσω (το γνωρίζω ήδη όπως το περιγράψαν οι συνατμιστές, αλλά έτσι είναι το σωστό) και λογικά απο βδομάδα θα περιμένω απάντηση.
Φυσικά το έγραψα στα Αγγλικά μια που απο γερμανικά δεν σκαμπάζω...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:09
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Αν πάρω το Α2 με σπείρωμα για 510 θα βιδώνει κανονικά πάνω στην ego μπαταρία ε; Τι διαστάσεις θα έχει όμως το σύνολο; Καμιά φωτό υπάρχει; Μιλάω για ego 650άρα μπαταρία. Ευχαριστώ ;)
Παίζει μια χαρά πάνω σε eGo και eGo passthrough.
Οι διαστάσεις είναι σαν 2 eGo των 650maH (οι μικρές).
Αν θες να παίξει σε eGo σου συνιστώ να πάρεις και τον κώνο που έχει στο Bulli-smoker, δείχνει πολύ καλύτερο.

Εδώ θα το δείς πάνω σε eGo χωρίς τον ειδικό κώνο
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/electronic-cigarette-reviews/152893-bulli-smoker-a2-diy-atomiser-similar-nhaler-ato-miser.html




Edit: Οπως το έγραψα το "Οι διαστάσεις είναι σαν 2 eGo των 650maH (οι μικρές)." δεν βγαίνει νόημα.
Το σωστό είναι ότι αν βάλεις τον A2 πάνω σε μια ego 650 το συνολικό μήkος μαζί με το φίλτρο και το επιστόμιο είναι σαν 2 eGo 650.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 02:09 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 10, 2011, 19:42 »
παιδια απο το πολυ διαβασμα εχω χαζεψει  :eyesplash:!
ας μου εξηγησει καποιος,πως κανω την παραγγελια για τον Α2!δεν γινεται απλα μεσο paypal?
αυτα που γραφεται για εμβασμα αφορουν τον Α2?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 10, 2011, 20:14 »
Απο το αρχικο σαιτ στην πρωτη σελιδα κανεις την παραγγελια και εχει pay-pal.
Tο εμβασμα ειναι για αλλο σαιτ για αγορα φιτιλιου ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 10, 2011, 20:18 »
Παράθεση
Τους γράφω όνομα διεύθυνση πόλη και χώρα και τους ζητώ να μου πουν πως να πληρώσω (το γνωρίζω ήδη όπως το περιγράψαν οι συνατμιστές, αλλά έτσι είναι το σωστό) και λογικά απο βδομάδα θα περιμένω απάντηση.
Μην περιμένεις απάντηση, έτσι περίμενα κι εγώ και έλεγα "ρε τους μ... με γράψανε" και ξαφνικά ήρθε το φιτίλι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 11, 2011, 14:04 »
Τα τελευταία μηνύματα για τον προβληματισμό σχετικά με τα υλικά των ατμοποιητών μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2152.0.html

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 11, 2011, 15:58 »
Ηρθε ο Α2 ΦΟΒΕΡΟΣ
ουδεν σχολιον........... :respect:
Σας ευχαριστω ολους ;)
Ποσο καιρό έκανε να σου ερθει και πόσο πληρωσες με τα μεταφορικά;
ρεε θα με πεισετε μου φαινετε να το παρω και εγω.εκτος αν ο Θανασης το βγαλει γληγορα στην παραγωγη  8)
Και εγώ περιμένω να δω τι θα βγάλει ο Θανάσης και να αποφασίσω γιατί και για τους δυο μαζί δεν μπορώ να δώσω λ7 ελεω οικονομικής κρίσεως  :wall:
Αρκεί βέβαια να μην αργήσει παρά πολύ και έχω δώσει για ατμο περισσότερα απο το να αγοράσω τώρα τον Α2 :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 11, 2011, 16:03 »
Κανει να ερθει περιπου δυο εβδομαδες και τα μεταφορικα του ειναι 7 ευρω.
Ο stainless steel einai 5 ευρω παραπανω δηλαδη 57 ευρω συνολο και ερχεται μαζι με ενα μετρο φιτιλι και ενα μετρο συρμα και κομπλε για ατμισμα.Ετοιμος στριμενος και με το επιστομιο του.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 11, 2011, 16:24 »
Και μια φώτο για σύγκριση του φιτιλιού απο τον Cetin και του ortmann.
Διαφορές η ομοιότητες σε λίγο αφού τώρα το φιτίλι βρίσκεται σε διαδικασία βρασίματος και στεγνώματος.



Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 11, 2011, 16:32 »
Το φιτίλι του ortmann φαίνεται κλάσεις ανώτερο πάντως...
(αυτό που δεν μου άρεσε στο φιτιλι του cetin είναι αυτές οι "τριχούλες" που μαδάνε λόγω της πολύ χαλαρής πλέξης.
Αυτό το κάνει να "καιγεται" εύκολα...)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #148 στις: Απριλίου 11, 2011, 17:31 »
Φίλε panos το φιτίλι του ortmann είναι όπως βλέπεις την φώτο το κάτω.
Το πάνω είναι του cetin το οποίο είναι άπαιχτο άλλα πολύ ευαίσθητο αντίθετα από αυτό που μου έστειλε ο Σταύρος.
Που μπορεί μεν να ξεφτάει αλλά είναι πιο αντοχής και δεν κόβεται.
Αφού λοιπόν το έβρασα και άναψα τα  καλοριφέρ με αυτόν τον καιρό  :idiot1: για να στεγνώσει οφείλω να πω ότι η μόνη διάφορα που έχουν είναι στην ποσότητα.
Δηλαδή οι δυο πλήρης περιστροφές στον κορμό του Α2 με το φιτίλι του cetin είναι λιγότερες από τις δυο περιστροφές με το φιτίλι του ortmann.
Δηλαδή τώρα πρέπει να πειραματιστούμε με την ποσότητα του ortmann.
Kαλα θα ήταν να μαθαίναμε από που προμηθεύεται ο cetin το φιτίλι και ας είναι ευαίσθητο αλλά από την στιγμή που δεν.... βουρ για πειράματα γιατί  80 μέτρα σιγά μην τα αφήσω να πάνε άκαυτα.
Όσοι παραγγείλατε απο ortmann βράστε το φιτίλι και στεγνώστε το προτού το χρησιμοποιήσετε γιατί υπάρχει τελικά μεγάλη διαφορά στην γεύση και δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αυτό.Το είχα διαβάσει κάπου στο ecf και έλεγα ότι είναι τρελοί  αυτοί οι ρωμαιοι  :idiot1: αλλά μαλλον δικιο ειχανε.   

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #149 στις: Απριλίου 11, 2011, 17:34 »
Χμμμ αν το κάτω φιτίλι είναι αυτό του ortmann τότε αυτό φαίνεται να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα στο ξέφτισμα...
Δοκίμασε να το κάψεις με 1 αναπτήρα γιατί μου φαίνεται ύποπτα όμοιο με το υαλοκόρδονο που βρήκα (το οποίο "λιώνει")....


Οντως το επάνω είναι του Cetin όπω έρχεται αχρησιμοποίητο. Εγω είδα το χρησιμοποιημένο που έχω (το οποίο μου έχει γίνει όπως το κάτω) και τα μπέρδεψα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42424 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos