vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2100 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 14:07 »


SERA  ......παλιαααααα

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2101 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 16:03 »
αυτό που δείχνει ο sim είναι καλύτερο γιατί κόβεται ευκολότερα στο πάχος και μήκος που θέλεις.
αλλά αν δεν έχετε μασούτη τι να σας κάνουμε...πάτε στο βασιλόπουλο που έχει και του πουλιού το γάλα... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2102 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 20:51 »
Δεν ειναι ροδελα. Ειναι σκληρο σιλικονενιο δαχτυλιδι μηκους περιπου 5 χιλιοστα που αγκαλιαζει ενα μερος του καλωδιου του πολου. Ειναι μεσα στο σωμα του Α2 και δεν φαινεται. Εξεχει λιγο και νομιζεις οτι ειναι ροδελα.


Αν κατάλαβα καλά αυτό το κομματάκι το πλαστικό δεν βγαίνει δηλαδή. Είναι ένα σώμα με την υπόλοιπη σιλικόνη που υπάρχει μέσα στον Α2. Κρίμα.
Είχα δει και ένα βιντεάκι του creaven αν δεν κάνω λάθος, που έδειχνε ότι έχει πολύ σιλικόνη μέσα. Ελπίζω τουλάχιστο να είναι ειδική και ανθεκτική σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες. Υπάρχουν τέτοιου είδους σιλικόνες αλλά δεν ξέρω αν είναι και η συγκεκριμένη. Φυσικά δεν τολμώ να το δοκιμάσω

Τώρα το θέμα του επιστομίου παραμένει για μένα. Αν βγάλει κανείς το πλαστικό επιστόμιο με το τανκ του κλασικού Α2 θα διαπιστώσει ότι έχει ένα μεγάλο μέρος που δεν αξιοποιείται σωστά. Του δίνει μεγαλύτερο ύψος και παράλληλα χάνει χώρο στη δεξαμενή. Να μου πεις, αυτή βρήκε εύκαιρη ο άνθρωπος στο εμπόριο, αυτή έβαλε. Ούτε να κάθετε να φτιάχνει ούτε να σκάει. Αν πάντως βρισκόταν κάτι μεταλλικό ευχαρίστως θα το αντικαθιστούσα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2103 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 21:04 »
Φιλε 99 αυτο το επιστομιο το πλαστικο το ειχα βγαλει εδω και καιρο και εβαλα ενα μεταλλικο και το αποΤελεσμα ηταν να παρατησω τον Α2 γιατι τπτ δεν πετυχαινε οσες αντιστασεις και να εκανα.
Καποια στιγμη αφου εφτασα σε σημειο να φτιαξω αντισταση 1.8 ωμ και να εχω στα 5 βολτ με 36αρα vg ενα ελαχιστο χτυπημα και λιγοστο ατμο τοτε ειπα οτι κατι αλλο φταει.
Ετσι λοιπον με το ιδιο σεταπ εβαλα το μαμισιο πλαστικο μαυρο επιστομιο και ειδα επιτελους τον Α2 που ηξερα.
Το συμπερασμα μου ειναι οτι αυτο το μεγαλο κενο που υπαρχει.........υπαρχει σκοπιμα για μεγαλυτερη ποσοτητα αερα.
Τωρα θα βγουν καποιοι  ;D  (sim :laugh1: )και θα ισχυριστουν οτι δεν παιζει ρολο.
Το ειδα στην πραξη και θεωρησα σωστο να το αναφερω.



Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2104 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 22:03 »
Συγνώμη ρε sim, δεν φτάνει που έχεις δύο, είναι και οι δύο κλασικοί! Α2-Τ δεν ψήνεσαι να δοκιμάσεις? Ή δοκίμασες και τον έκανες πέρα?

Και κάτι ακόμη. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η μεγάλη δίοδος για τον αέρα. Σε κάθε περίπτωση πιστεύω ότι υπάρχει και χώρος για μεγάλη δίοδο αέρα και για μεγαλύτερο χώρο υγρού και όλα αυτά σε συνολικά μικρότερο επιστόμιο. Απλά ο κατασκευαστής δεν ήθελε να ασχοληθεί με κάτι που μπορούσε να βρει έτοιμο και εξαιρετικά φτηνό.
Τώρα εμείς καλό είναι να παραγγείλουμε κανένα επιστόμιο παραπάνω, ακόμη κι από αυτά τα πλαστικά, διότι αν αποσυρθούν από την αγορά θα παρακαλάμε τους καλλιτέχνες του φόρουμ να μας βολέψουν.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2105 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:09 »
Δηλαδη, απλά εχεις αλλαξει το γνωστο μαυρο πλακέ επιστομιο και κατα τα άλλα ο Α2 λειτουργει οπως παλια με καρτο και σφουγγαρακι? Αν ναι, κανενα λινκ για το επιστομιο? Ψαχνω στρογγυλο για να το βαζω στο στομα απο οποιαδηποτε θεση.

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2106 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:11 »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2107 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:13 »
το κακό με το μεταλλικο drip είναι το χειμώνα.
όταν πας να το βάλεις στο στόμα το πρωί .. :)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2108 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:15 »
Καλαφαν, ευχαριστω πολυ! Πες οτι το παρηγγειλα ηδη!
Θα ηθελα ομως και ενα πλαστικο για το κρυο και την οδηγηση στις λακουβες :)) Ξερει κανείς απο πού?
Σορρυ, μπερδευτηκα. Ειναι μαλλον μονο ο adapter χωρις το επιστομιο.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2109 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:15 »
Καλά ρε πότε το είπα εγώ αυτό Χρηστάρα?  :laugh1: :laugh1: :wall: :wall: Μηπως με μπέρδεψες με καμιά πορνοστάρλετ :eyesplash: και δεν το ξέρω? Φίλτατε 99 και εγώ δεύτερο κλασικό Α2 παρήγγειλα και περιμένω. Τι τους θέλετε του Τank-type Α2? Να παιδεύεστε με το πιο δύσκολο setup ή επειδή στην περίπτωση του mega-Τ μόνο υπάρχει μεγαλύτερη χωρητικότητα υγρού. Αποδίδει καλύτερα γεύση ο τανκ? Να το δεχθώ αν και με αμφιβολία διότι πιστεύω ότι όλη η δουλειά γίνεται βάση του setup σου και της τάσης των μπαταριών σου. 2,5 μήνες με τον κλασικό και θέμα δεν είχα. Λύθηκε και το ζητημα με την τροφοδοσία με το φίλτρο του απορροφητήρα (να είναι καλά η γυναίκα μου  :thumpup:) και όλα μέλι γάλα. Και ναι όντως once you go black there's no turning back. ;D

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2110 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:32 »
Απο εχτες ειπα να βαλω τον απλο σε λειτουργια και να αφησω τον τανκ στην ακρη.
Εφτιαξα 1.9 αντισταση με φυτιλι smokeguru οπως δηλαδη και με τον TM.
Ρε παιδες τι εχανα τοσο καιρο.
Γευση γευση γευση και σουπερ ατμισμα απο ολες τις πλευρες.
Δυσκολα να ξαναγυρισω πισω στον TM και μαλλον μου παει πιο πολυ ο απλος.

Μια ερωτηση γιατι αυτην την στιγμη εχω τα φυτιλια απεναντι απο την τρυπα και οχι μπροστα.
Τι διαφορες εχει στο ατμισμα μπροστα ακριβως στην τρυπα γιατι θα εχει σιγουρα.
Τι εχετε παρατηρησει με τον εναν και τον αλλον τροπο?
Με εχει φαει η περιεργεια αλλα ειναι τσιμα τσιμα και δεν μπορω να την φερω απο μπροστα ετσι ωστε να δοκιμασω μονος μου.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2111 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:37 »
Μεγαλύτερο περιθώριο για εισροή αέρα με την τρύπα απέναντι και μείωση των πιθανοτήτων να βουλώσει η τρύπα από το φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2112 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:39 »
Στην αρχη εμενα μου δουλευα καλυτερα μπροστα απο την τρυπα. Τωρα τελευταια ομως δεν ξερω τι συνεβηκε και οταν την φτιαχνω μπροστα δεν εχω καθολου χτυπημα. Ενω απο την απεναντι τωρα μου δουλευει τελεια

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2113 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:39 »
Το σίγουρο είναι οτι θα σφίξει η τζούρα, για τα αλλα αν υπάρχουν θα το διαπιστώσεις μόνος σου  :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #2114 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:43 »
Πολλές φορές πάει με τα κέφια του...
Όπως και ένα χάλια σετάρισμα σου πάει σφαίρα και το αντιστροφο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12