vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, Jorge, Milarepa, gama, Lazy Dog

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1680 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:16 »
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι από που,γιατί δηλαδή,ψιλοπλημμυρίζει η βάση του με υγρό και φοβάμαι την διαρροή από τις βίδες προς τα κάτω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1608.msg103106.html#msg103106

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1681 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:34 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά πως να το καταφέρω αυτό,όταν το κένο που μένει μεταξύ κάτω μέρους επιστομίου,δηλαδή φίλτρου,με τις βίδες είναι με τα βίας μισό εκατοστό?Αποτέλεσμα είναι βιδώνοντας το φίλτρο αυτό να ακουμπάει στο φυτίλι και να το σπρώχνει προς τα κάτω,το οποίο με την σειρά του έρχεται και ακουμπαέι στις βίδες.

Δοκίμασα επίσης το δέσιμο των αυτιών,σε απόδοση ήταν μια χαρά,αλλά πάλι δεν αποφεύγω το <<σπρώξιμο>> του φυτιλιού προς τα κάτω και την επαφή του με τις βίδες.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1682 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:48 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά πως να το καταφέρω αυτό,όταν το κένο που μένει μεταξύ κάτω μέρους επιστομίου,δηλαδή φίλτρου,με τις βίδες είναι με τα βίας μισό εκατοστό?Αποτέλεσμα είναι βιδώνοντας το φίλτρο αυτό να ακουμπάει στο φυτίλι και να το σπρώχνει προς τα κάτω,το οποίο με την σειρά του έρχεται και ακουμπαέι στις βίδες.

Δοκίμασα επίσης το δέσιμο των αυτιών,σε απόδοση ήταν μια χαρά,αλλά πάλι δεν αποφεύγω το <<σπρώξιμο>> του φυτιλιού προς τα κάτω και την επαφή του με τις βίδες.
....γεια σου teo1188 :bye:
...κανω μια εικασια και λεω μήπως κανεις μεγαλα φυτιλια,
με αποτελεσμα να πιεζονται προς τα κατω....ιδανικα βρηκα να ειναι τα μικρα οπως τα προτεινει ο cetin...και ελαχιστα μεγαλυτερα ::) 

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1683 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:49 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά πως να το καταφέρω αυτό,όταν το κένο που μένει μεταξύ κάτω μέρους επιστομίου,δηλαδή φίλτρου,με τις βίδες είναι με τα βίας μισό εκατοστό?Αποτέλεσμα είναι βιδώνοντας το φίλτρο αυτό να ακουμπάει στο φυτίλι και να το σπρώχνει προς τα κάτω,το οποίο με την σειρά του έρχεται και ακουμπαέι στις βίδες.

Δοκίμασα επίσης το δέσιμο των αυτιών,σε απόδοση ήταν μια χαρά,αλλά πάλι δεν αποφεύγω το <<σπρώξιμο>> του φυτιλιού προς τα κάτω και την επαφή του με τις βίδες.

Μήπως έχεις μεγάλα "αυτιά"?

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1684 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:55 »
Πόσο μεγάλα να τα κάνω ρε μ@μ@το?
Τυλίγω στο σώμα του Α2 και το φίλτρο το έχω κομμένο σχεδόν πρόσωπο στο πλαστικό.Άντε και να προεξέχει λιγότερο από ένα χιλιοστό.
Δεν ξέρω τι πιθανότητες υπάρχουν να κατεβαίνει υγρό από τα τοιχώματα του σώματος,που κάνουν επαφή τα αυτιά.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1685 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:58 »
Πόσο μεγάλα να τα κάνω ρε μ@μ@το?
Τυλίγω στο σώμα του Α2 και το φίλτρο το έχω κομμένο σχεδόν πρόσωπο στο πλαστικό.Άντε και να προεξέχει λιγότερο από ένα χιλιοστό.
Δεν ξέρω τι πιθανότητες υπάρχουν να κατεβαίνει υγρό από τα τοιχώματα του σώματος,που κάνουν επαφή τα αυτιά.

Αν έχεις διαρροές, δοκίμασε να προσθέτεις λίγο λίγο, φίλτρο μέσα στο επιστόμιο (μικρό κομματάκι), μέχρι να σταματήσουν.
Επίσης βοηθάει το γέμισμα με σύριγγα στο βάθος του επιστομίου, γιατί με το στάξιμο, δεν προλαβαίνει να ποτίσει όλο το φίλτρο και το κρατάει επάνω.


Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1686 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 01:06 »
Θα δοκιμάσω να το πυκνώσω κι άλλο,
το γέμισμα το κάνω βγάζοντας το φίλτρο,γεμίζοντας το επιστόμιο και ξανατοποθετώντας το φίλτρο στην θέση του.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1687 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 01:29 »
το γέμισμα το κάνω βγάζοντας το φίλτρο,γεμίζοντας το επιστόμιο και ξανατοποθετώντας το φίλτρο στην θέση του.

Πόσα ml βάζεις με αυτό το τρόπο?
Αν εγώ κάνω κάτι τέτοιο με 1 ml που συνήθως βάζω, θα πλημμυρίσει όταν ξαναβάλω το φίλτρο.


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1688 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 01:34 »
Δεν το γεμίζεις μέχρι επάνω...
Και αφότου βάλεις το φίλτρο εμποτίζεις και από πάνω όσο ακόμη πάρει...

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1689 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 01:43 »
Ποσότητα δεν έχω μετρήσει,το γεμίζω μέχρι και δύο χιλιοστά πριν ξεχειλίσει.
Αφού του βάλω το φίλτρο,χωρίς να ξεχειλίσει,ξαναστάζω λιγο όπως λέει ο Γαβριήλ,εως ώτου βλέπω πως δεν <<πίνει>> άλλο.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1690 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 09:22 »

 Να θυμηθω ν,ανεβασω μερικες φωτογραφιες απο τα 5 φιλτρακια του Α2 που εχω για να δεις πως αλλοιωνεται το κατω μερος . Οπως και ο κιτρινισμενος ( καμενος ) πολυεστερας στην ακρη του . Και παντα προσεχω ο πολυεστερας να βρισκεται καποια χιλιοστα μεσα στο καπακι . Αυτο για να προλαβω τυχων ενστασεις οτι εξεχει και ισως ακουμπαει την αντισταση και καιγεται.

[/size]

Ρε συ Νάσσο, μήπως κάτι δεν έκανες καλά? Μου φαίνεται εντελώς περίεργο αυτό. Αφενός δεν έχω παρατηρήσει καμία αλλοίωση στα δικά μου, αλλά με το που το έγραψαν εχθές, έκανα τη δοκιμή που έγραψα. Αν άρπαζε ο πολυεστέρας, λογικά θα έπρεπε να είναι ζεστός έπειτα από τζούρα. Έκανα 5-6 συνεχείς τζούρες και έβγαλα το πιπάκι και τον έπιασα με το δάχτυλο. Κανένα ίχνος θερμότητας. Αν καιγόταν σε βαθμό μάλιστα αλλοίωσης θα έπρεπε να είναι ζεστός. Τι στο καλό..δεν μπορεί να καίγεται και να είναι και κρύος συνάμα.


Βέβαια είμαστε of topic εδώ και καλό είναι ένας συντονιστής να μεταφέρει τα σχετικά μηνύματα στο topic του Α-2.



Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1691 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 09:28 »
Δεν καιγεται,μαζευει υπολειματα του υγρου μαλλον.Και μενα μετα απο μερες στην ακρη εχει κατι υπολειματακια προφανως απο το φυτιλι που ακουμπαει στο βαμβακι.
Τωρα αν τα αναπνεουμε αυτα το αποκλειω αφου το βαμβακι δεν εχει επαφη με το φυτιλι και την αντισταση και ετσι δεν τιθεται θεμα καψιματος του βαμβακιου.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1692 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 09:37 »
Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης nassos γιατί εχει  φοβηθεί το μάτι μου  :))

φίλε αυτο που λες πιστεύω οτι οφείλεται σε δυο πράγματα.
Είτε το setup της αντίστασης ήταν πολύ ψηλά είτε ο πολυεστέρας (λίγη ποσότητα)  λόγω του υγρού (βάρος) να κατέβαινε και να ακουμπούσε  στην  αντίσταση.
Στους οχτώ μήνες που τον έχω ρε φιλέ ακόμα δεν είδα αλλοίωση στον  πολυεστέρα.
Και να υπενθυμίσω για μια ακόμη φορά οτι το συγκεκριμένο υλικό εκεί που χρησιμοποιείται (όσοι έχουν ενυδρεία ξέρουν)  αν υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να αποκολλώνται σωματίδια λόγω της ροής του νερού τότε θα το είχαν σταματήσει.
   

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1693 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 09:38 »
Panofc δεν τίθεται θέμα να μην ακουμπαει το φυτιλι στο βαμβάκι άλλιως θα μιλούσαμε για μηδενική τροφοδοσία του Α2...
Δηλαδή δεν μπορούσε να τροφοδοτηθεί οΑ2 με υγρό...
Γνώμη μου τώρα αν είμαι λάθος ζητάω συγνώμη και περιμένω διόρθωση!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1694 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 09:41 »
Παντος αλλιωση στο ασπρο πλαστικο απ το πιπακι μου χει τυχει και μενα :yes:Μαλλον φταιει,οπως λεει και ο Βαγγελας,το υψος της αντιστασης.Για τον πολυεστερα δεν εχω τετοια εμπειρια. :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 201 42459 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:03
από Aoratix
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos