vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, gama, paiktaras, GeorgeGTS, dkostas, ZoeM, Jorge, Lazy Dog, Milarepa

Twitter

Bulli - A2 ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1665 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 18:29 »
Το εκανα κι εγω και ΝΑΙ!!!Επιτελους ο Α2 μου εχει γευση!Νταξει οχι κατι το φοβερο αλλα πολυ καλυτερο απο αυτο που ηταν.Κανει και πολλα σκασιματα.
Πηρα 2 αντιστασεις των 0,16 και τις εκανα πλεξουδα.1,5 στροφη φυτιλι (απο Θαναση) και 4 πληρεις στροφες την διπλη αντισταση και 2 μισες.
Στο πολυμετρο εβγαλε 1,7.
Λογικα θα αντεχει και περισσοτερο απο την μονη αντισταση αλλα αυτο θα το δω στην πορεια.

Υγ.Οταν λεμε dual coil αυτο εννοουμε ή καμια σχεση;

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1666 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 18:51 »
Καθωτι γεννημενος στη Γερμανια παρείγγειλα στα Αγγλικά :idiot1: :wall: και δε μου εβγαλε επιλογη συρματος......μου ηρθε 0,15.
Ευχαριστουμε Βαγγο για το λινκ αλλά τελικά τι ειναι καλύτερο 0,18  η 0,20???

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1667 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 19:11 »
zafzaf ειπα και πιο πανω οτι δεν εχω δεις τεραστιες διαφορες αναμεσα στο 18 η 20.
Εχω αυτην την στιγμη το 20αρι επανω στα 2,5 ωμ και η αντισταση ειναι περιπου δυο εβδομαδων και ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
Εκεινο που μου αρεσε και συνεχιζω με το 20αρι ειναι η πυκνοτητα του ογκου και η καλυτερη γευση.
Πιστευω οι διαφορες με το 18αρι ειναι μονο στην ωμικη αντισταση (στις σπειρες) :yes:


Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1668 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 19:18 »
ΒΟΥΡ για το 0,2 ... :thumpup:  ενα τελευταιο στα 0,2 εχει 2 είδη βλεπεις καμια οθσιαστική διαφορά? σε ζαλισα ....

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1669 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 19:52 »
 :nope: :))

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1670 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:04 »
Το εκανα κι εγω και ΝΑΙ!!!Επιτελους ο Α2 μου εχει γευση!Νταξει οχι κατι το φοβερο αλλα πολυ καλυτερο απο αυτο που ηταν.Κανει και πολλα σκασιματα.
Πηρα 2 αντιστασεις των 0,16 και τις εκανα πλεξουδα.1,5 στροφη φυτιλι (απο Θαναση) και 4 πληρεις στροφες την διπλη αντισταση και 2 μισες.
Στο πολυμετρο εβγαλε 1,7.
Λογικα θα αντεχει και περισσοτερο απο την μονη αντισταση αλλα αυτο θα το δω στην πορεια.

Υγ.Οταν λεμε dual coil αυτο εννοουμε ή καμια σχεση;
οχι αλο ειναι η στριφτη μαναμ  :nope:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1671 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:06 »
οχι αλο ειναι η στριφτη μαναμ  :nope:

Τελικα αγγουρια.Τσαμπα ενθουσιαστηκα.Η διαφορα ειναι πολυ μικρη εως μηδαμινη αν και κρατω μια επιφυλαξη καθως παιζει να ειναι μαπα και το υγρο.
Θα ξαναγραψω εντυπωσεις οταν βρω ενα καλο υγρο να ειμαι σιγουρος.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1672 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:10 »
Τελικα αγγουρια.Τσαμπα ενθουσιαστηκα.Η διαφορα ειναι πολυ μικρη εως μηδαμινη αν και κρατω μια επιφυλαξη καθως παιζει να ειναι μαπα και το υγρο.
Θα ξαναγραψω εντυπωσεις οταν βρω ενα καλο υγρο να ειμαι σιγουρος.
εχω λιγο δικο μου φουντουκακι με σοκαλατισα  ;D θες ???  :laugh1: :laugh1: ντουαλ ειναι οταν τον φτιανουν με 2 αντιστασης μια απο την μια μια απο την αλη ωρε  ;) με στριφτο εχει καλητερη γευση ....

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1673 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:13 »
εχω λιγο δικο μου φουντουκακι με σοκαλατισα  ;D θες ???  :laugh1: :laugh1: ντουαλ ειναι οταν τον φτιανουν με 2 αντιστασης μια απο την μια μια απο την αλη ωρε  ;) με στριφτο εχει καλητερη γευση ....

Το ξερεις οτι θελω...Αλλα απο τον ΙΑΤΤΥ.Στο δικο μου δε νομιζω να κανει τιποτα.
Και χωρανε 2 αντιστασεις στον Α2;Το εχει κανει κανεις;Κι αν ναι εντυπωσεις;

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1674 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:17 »
Το ξερεις οτι θελω...Αλλα απο τον ΙΑΤΤΥ.Στο δικο μου δε νομιζω να κανει τιποτα.
Και χωρανε 2 αντιστασεις στον Α2;Το εχει κανει κανεις;Κι αν ναι εντυπωσεις;
Εχω κανει δυο αντιστασεις με πολυ καλα αποτελεσματα . Οχι ομως τοσο καλα οσο με το διπλο συρμα . Ασε που μπορει ευκολα να βραχυκυκλωσει και να σου καψει μπαταριες... 2 ego εχασα ετσι.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1675 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 21:33 »
Να ρωτησω και κατι αλλο γιατι παιζει να εχω κανει βλακια.
Ολα τα πολυμετρα εχουν απωλειες;Δηλαδη εμενα τωρα με την στριφτη μου εδειξε 1,7Ω.Αυτο σημαινει οτι ειμαι πιο κατω;Τις νιωθω τωρα σαν σαπιες τις μπαταριες μου ενω ειναι φρεσκοφορτισμενες...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1676 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 21:35 »
Να ρωτησω και κατι αλλο γιατι παιζει να εχω κανει βλακια.
Ολα τα πολυμετρα εχουν απωλειες;Δηλαδη εμενα τωρα με την στριφτη μου εδειξε 1,7Ω.Αυτο σημαινει οτι ειμαι πιο κατω;Τις νιωθω τωρα σαν σαπιες τις μπαταριες μου ενω ειναι φρεσκοφορτισμενες...

ολα εχουν.
ενωσε τους ακροδεκτες χωρις τιποτα και οτι δειχνει το αφαιρεις απο την συνολικη αντισταση.
Προσεχε πανο μη σκασει καμμια μπαταρια :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1677 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 21:37 »
ολα εχουν.
ενωσε τους ακροδεκτες χωρις τιποτα και οτι δειχνει το αφαιρεις απο την συνολικη αντισταση.
Προσεχε πανο μη σκασει καμμια μπαταρια :idiot1: :idiot1: :idiot1:

0,4 δειχνει.Αρα δουλευω στα 1,3;Επρεπε να κανω αλλη μια σπειρα μαλλον.Αντε φτου κι απ'την αρχη...

Edit:Νταξει ή εχει χαλασει το πολυμετρο ή οτι και να κανω δειχνει 1,7Ω.Χρειαζομαι βοηθεια σ'αυτο το σεταρισμα.
Για την ωρα εχω γυρισει στο κλασσικο δικο μου που εγραψα μια σελιδα πισω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2011, 22:15 από panosfc »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1678 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 23:35 »
.......τελικα,
το θεμα της τροφοδοσιας ειναι το Α και το Ω για τον Α2 ::)
....Και συνεχιζω το σκεπτικο μου με εμφαση στο φιλτρο που ειναι στο επιστομιο ::)
Το φυτιλι και η αντισταση λιγο ως πολυ ειναι στανταρ με μικρες παραλλαγες....αλλα το χειροποιητο
φιλτρο που κανουμε δεν θελει ουτε πνιγερα πλουσιο να σφινωνει,
ουτε αραιο και ανετο με πολυ αερατη ροη...... ::)
Το καταλαβα πως ειναι το ιδανικο φιλτρο,
οταν ειδα να στεγνωνει τελειως και ακομα να μου δινει τον ιδιο πλουσιο και ευχαριστο ατμο.... ::)
Φυτιλι δεν ειχα κανα ιδιαιτερο - ουτε καμια παραξενη αντισταση.....τα συνηθισμενα για μενα
και βλεπω πως ενω ξεκινησα με τζουφιο φυτιλι που δεν εκανε καλη τροφοδοσια,
μολις πριν 5 μερες προσθεσα ινες και το εφερα σε ιδανικη μορφη,
διχως να προεξεχει-ουτε να βυθιζεται λογο συρικνωσης απο το υγρο ::)
Ειναι κατι,
που δεν δινεται ακριβως με γραπτο λογο,
αλλα σιγουρα με πειραματισμο γινονται φανερες οι διαφορες
και καταληγεις να εχεις ενα φιλτρο αξιωσεων,
που αναδεικνυει ενα συνηθισμενο σεταρισμα φυτιλι-αντισταση στα μεγιστα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Bulli - A2 ατμοποιητής
« Απάντηση #1679 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 23:46 »
Eτσι ακριβώς Γιάννη,
με την ίδια ακριβώς αντίσταση,έπαιξα με δυο διαφορετικά επιστόμια,με τελείως διαφορετική περιεκτικότητα σε φίλτρο,στο κάθε ένα και ήταν η μέρα με την νύχτα και σε ατμό και σε γεύση και σε στέγνωμα του φυτιλιού με αποτέλεσμα γεύση καμμένου.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι από που,γιατί δηλαδή,ψιλοπλημμυρίζει η βάση του με υγρό και φοβάμαι την διαρροή από τις βίδες προς τα κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:11 από teo1188 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos