vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Digiflavor Siren V2 (22-24mm)

Αποσυνδεδεμένος Mastervape

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #600 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 19:51 »
Παντα με 3αρι πυρηνα στηνω και εχω παλι διαρροες. Σε αυτο το στησιμο δοκιμασα 2.5αρι και μου αρεσε ακομη περισσοτερο σαν γευση. Απλα μ κανει τρομερη εντυπωση που παιρνει αερα με κλειστο τελειως το  air flow. Μηπως ειναι προβληματικο κομματι ή το κανει σε ολους? Καθως και οι διαρροες ειναι απο κατω απο το δαχτυλιδι και οχι απο τις τρυπες

Αποσυνδεδεμένος kenpachirukia

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #601 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 23:30 »
edhunter, επειδή είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου (ακριβώς όμως!), να επιβεβαιώσω κι'εγώ ότι είπαν τα παιδιά  ως εξης:
Φταίει το βαμβάκι, που είναι χοντρό στο τελείωμα του, εκεί που περνάει από τα λούκια και βγαίνει στο υγρό. 
(camber έπεσες μέσα 100%). 


Μάλιστα ετοιμαζόμουν να βάλω ποστ και απλά με πρόλαβες edhunter. Ίδια συμπεριφορά, ίδιο πρόβλημα ο ατμοποιητής.
Είχα στήσει αντίσταση (1.2 Ωhm με 28ga 3άρι πυρήνα)  με το κοτομπέικον, τη πρώτη μέρα όλα καλά. Γέυση φαινομενική, ντουμανάκια και μακρόσυρτες τζούρες (κοντά στα 8s τζούρα, 13-15W).
Από τη δεύτερη μέρα κάτι δε πήγαινε καλά. (είχε φουσκώσει το βαμβάκι πλέον) Όσο περισσότερο chain vaping, όσο μεγαλύτερες τζούρες, τόσο έπερνα υποψία καμμένου.
Προς το βράδυ ξεκίνησε να δίνει καμμένο πλέον. 
Βασικά άνοιγα κιεγώ το καπάκι, έβλεπα 1-2 φυσαλίδες αέρα και άτμιζα κανονικά για τις επόμενες 3-4 τζούρες. Μετά πάλί καμμένο.
Έφταιγε το βαμβάκι. 
Ενώ το μέγεθος του μέσα στην αντίσταση ήταν όπως πρέπει (να περνάει με ζόρι χωρίς να παραμορφώνει την αντίσταση κτλ κτλ),
 και το μήκος του καλό (ίσα να βγαίνει από τα λούκια),   
οι άκρες ήταν φαρδιές, με αποτέλεσμα μετά τη πρώτη μέρα κιενώ το βαμβάκι είχε διογκωθεί πλέον και είχε έρθει στα ίσια του, το υγρό έφτανε μεν στην αντίσταση αλλά όχι στη ποσότητα που χρειαζόταν. Με αποτέλεσμα όσο πιο μακρόσυρτες και απανωτές οι τζούρες (4,5 τζούρες στη σειρά με 6-8s έκαστη) να πέρνω καμμένο. 

Ξεβίδωσα τον ατμοποιητή, τον έλυσα (ανάποδα χωρίς να αδειάσω το υγρό), κούρεψα λίγο το πάχος στις άκρες του βαμβακιού, τον βίδωσα επάνω και έκτοτε δε το παρουσίασε ξανά. 
Έκανα μακρόσυρτες τζούρες κοντά στα 10s, στα 15watt και μπούχτισα από τη νικοτίνη, αλλά καμμένο δεν ξαναπήρα. 

Αν φτιάχνεις από την αρχή βαμβάκι, εγώ που είμαι αρχάριος με τους εργοστασιακούς και χρειάζομαι οδηγό ακόμα,  ως παράδειγμα κάνω το εξής:
Μία λωρίδα κοτομπέικον (μακρόστενη παραλληλόγραμη σαν Π) τη κόβω οριζόντια στη μέση, έπειτα κόβω έκαστο κομμάτι κάθετα αυτή τη φορά στα 2 και ξανά κάθετα στα 2. 
Έχω 8 δλδ φυτιλάκια με το μέγεθος του βαμβακιού ακριβώς όσο χρειάζεται για να περνάει με λίγο ζόρι απο αντίσταση φτιαγμένη με 3άρι πυρήνα.
θέλει λίγο κόψιμο στις άκρες ώστε να μη πατώνει και ακουμπάει στο ντεκ, λίγο χτένισμα και έπειτα λίγο κόψιμο αριστερά και δεξιά στις άκρες για να μη στουμπώνει στα λούκια. 
Λογικά έτσι έχεις αρκετό υγρό να ανεβαίνει στο κέντρο στην αντίσταση χωρίς διαρροές, ούτε καμμένο.


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #602 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:00 »
[member=6716]Stepeha[/member]

Δεν μπορώ να σε καταλάβω και πολύ αμφιβάλλω για την αισθητική σου...
Είναι άσχημος αυτός ο άτμο?? :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #603 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:36 »
Μετα την απογοήτευση μου απο τον doggystale ζαχαρωνω να αγοράσω τον v2 ψιλο διάβασα λιγο το ποστ απο τι διάβασα ειναι εύκολος στο στήσιμο και γεύση βλέπω οτι δίνει κάτι σημαντικό για εμένα.
Μια ερώτηση έχω μόνο τι διαφορά ο 22αρης με τον 24αρι;αυτο ειναι για αμα κουμπώνει στο μοντακι; εγω εχω το hcigar vt75color

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #604 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:44 »
o 22 είναι tpd 2ml..δεν έχουν κάποια άλλη διαφορά..
εννοείται ότι  22 και 24 είναι σε mm η διάμετρος της βάσης του άτμο άρα ναι έχει σχέση αν κουμπώνει στο modaki..

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #605 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 07:46 »
Θελω να ανακοινωσω οτι εχθες παρελαβα απο "αγιο βασιλη" εναν μαυρο siren v2 24mm!Τον θεωρω αρκετα ομορφο(μονο τον μαυρο) αν και γενικά μου αρεσουν εμφανισιακα μονο οι κοντοί ατμοποιητες.Τι να κανουμε ομως που οι πιο ψηλοι εχουν καλυτερη αποδοση σε MTL?Θα το υποστουμε!
Φυσικα ηταν κ το δικο μου λευκο ορινγκ κολλημένο πανω στο τανκ αλλα εβαλα τα κοκκινα και είναι πιο ομορφος!
Να μην τα πολυλογω λοιπον, στηνω με την αντισταση που ειχε μεσα,βαμβακι αρκετουτσικο κοτομπεικον,κλεινω τρυπες και γεμιζω με diy smoke 6mg.Καμια διαρροη!Ανοιγω ολες τις τρυπες και βαζω 14 βατ.Ο παραδεισος!Δεν εχω ξαναπαρει καλυτερη γευση στο smoke!Εντωμεταξυ ημουν προετοιμασμενος για τα χειροτερα.Καινουριο βαμβακι αρα βαμβακιλα,νεα μεταλλα αρα χαλια γευση και ομως τιποτα απο ολα αυτα!Η καλυτερη γευση που εχω παρει ως τωρα!Και σε οποια τρυπα κ αν βαλεις τον αερα ειναι εξαιρετικος!Μαλλον θα βαλει στην ακρη goblin v3 mini(που έχει και απειρες διαρροες) και doggy που ενω είναι οτι πρεπει πανω στο pico 25 σε γευση τον παταει κατω ο siren!Επισης αγοραστηκε στα 32 ευρω χωρις αποδειξη απο αθηνα.38,90 ηταν η τιμη του κανονικα!

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #606 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 08:56 »
Σου εύχομαι να τον χαρείς γιατί είναι ένα μικρό και συνήθως απροβλημάτιστο διαμαντάκι.
Μονό εάν μου επιτρέπεις η τελευταία σου πρόταση δεν χρειαζόταν.
Όλοι ξέρουμε τι μπορεί να γίνει σε μια αγορά. Το να γράφεται όμως δεν τιμάει τον αγοραστή και εκθέτει τον όποιο πωλητή.
 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #607 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 17:36 »
Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!
Η αποψη μου για τις αποδειξεις δεν ειναι και η καλυτερη.Αν τα χρηματα απο τους φορους συνέβαλλαν στο συνολο για το γενικοτερο καλο ολων με χαρα θα πληρωνα το φορο!Οταν ομως τα τρωνε και ακομα και με τοσο μεγαλο φορο στα προιοντα μπαινουμε μεσα και δανειζομαστε, συγνωμη αλλα δεν θελω το κρατος συνεταιρο μου σε καμια αγορα μου!
Οσο για τον πωλητη, δεν τον εξεθεσα γιατι δεν ανεφερα το μαγαζί!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #608 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 17:44 »
Perception is reality!

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #609 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 11:49 »
Τον έχω καμιά δεκαριά ημέρες. Δε λέει και τίποτα από γεύση. Σαφώς υποτονική, γελάει μέχρι και ο kfl+ που θεωρείται ξεπερασμενος. Στα θετικά του τώρα. Διαρροή μηδέν, νακα, νιετ, νάιν, όχι. Ούτε καν υποψία διαρροής. Πολύ καλή κατασκευή ποιοτικά. Άριστη αρμολόγηση των μερών του. Στη γεύση όμως, πάτωμα.

Θα περίμενε κανείς πως με το deck του, η γεύση θα έπιανε ταβάνι. Δυστυχώς, τα μικρά % αρωμάτων που ενδέχεται να υπάρχουν σε μια συνταγή, τα κρύβει. Δίνει μόνο τις γεύσεις των βασικών αρωμάτων σε μια συνταγή. Σε αντίθεση ο bersk με το πιο "κλειστοφοβικο" του deck, αναλύει καλύτερα τα αρώματα μιας συνταγής. Κριμα, γιατί όπως έγραψα πιο πάνω, από κατασκευή, λέει πολλά ποιοτικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2017, 11:55 από Apospol »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #610 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:04 »
Τον fumytech rose θα τον τσιμπήσει κανείς να μας πει εντυπωσεις, ή εγώ θα βγάλω το φιδι απ την τρύπα πάλι;
Μπήκα στην τρύπα και το έβγαλα το φίδι τελικά... :))

Ιδού ο Τριαντάφυλλος Φουμτέκης:


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #611 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:10 »
Μόλις ξεπρηστεί από τα δαγκώματα, περιμένουμε ανάλυση!! (πάλι καλά που δεν προτίμησες την πατάτα ή τα κάστανα... Το έγκαυμα αργεί πιο πολύ από το πρήξιμο!)  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #612 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:19 »
Σε γεύση σπέρνει... Τούτος όμως ειναι κανονικά για 2,5 πυρηνα και το πολύ 26ga σύρμα. Ιδανικά 28ga. Πιο μικρό ντεκ. Προς το παρόν ομως ίδιο στήσιμο με siren για συγκριση.

Όποιος θέλει ευκολία και άνεση, Siren. Όποιος θέλει γεύση, Τριαντάφυλλος.

Αποσυνδεδεμένος Georgetax

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #613 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:36 »
Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Τώρα να πω την αμαρτία μου Από Nautilus 2 έφυγα να πάω σε επισκευασιμο και πήρα τον Siren 2. Εκτός από το χτύπημα δεν κατάλαβα τόσο τρελή διαφορά στην γεύση σχεδον  μηδαμινή . Τους ατμιζω και τους δύο και κάνω συχνά σύγκριση των γεύσεων.  Η κάτι έχουν οι γευστικοί μου κάλυκες η κάτι κάνω λάθος. Τεσπα δεν ξετρελάθηκα
Στήσιμο : 28ga 6 σπείρες 2,5 πυρήνα στα 1,15 ohm στα 13w
Για πείτε καμιά άλλη ιδέα για στήσιμο μπας και δούμε φως

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #614 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 19:56 »
Κανε τις σπειρες λιγο ανοικτες και παιξε με το υψος του coil. Πολλοι ατμοποιητες δεν αποδιδουν καλα οταν βαζεις την αντισταση πολυ κοντα στο airflow (ειδικα οι τσιγαρισιοι). Ανεβασε το coil πιο ψηλα και ενδεχεται να εκπλαγεις ευχαριστα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92787 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex