vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Ηρακλης, camber, manoslykos, bloodlessz, gigelis78

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1095 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 20:23 »
Αν δίνεται σαν αρχική επιλογή το νεό ντεκ, τότε όσοι τον πήραμε με τα 2 προηγούμενα ή ακόμη χειρότερα όσοι πήραν και τα 2 προηγούμενα ντεκ, θα πρέπει να αισθανόμαστε ολίγον κάπως....
εκτος και αν υπαρχει καποια πιο καλη τιμη για αυτους που πηραν τα προηγουμενα ντεκ.. ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1096 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 20:26 »
το μονο που με εχει ''ταλαιπωρησει'' αφανταστα ειναι το υγρο που μαζευει μεσα απο το δαχτυλιδι του αερα με αποτελεσμα να αναγκαζομαι 2-3 φορες την μερα να το αφαιρω για να καθαρισω το υγρο που εχει μεινει εκει.
Δοκίμασε κάτι σε παρακαλώ και μετά πες μου αν είδες διαφορά. Όταν τον γεμίζεις, γύρνα τον ανάποδα για να ανοίξεις τη ροή του υγρού. Την 1η-2η στροφή που θα κάνεις να είναι ανάποδα ο ατμο, μετά όπως θες μέχρι να είναι στη θέση που επιθυμείς. Περιμένω τις εντυπώσεις σου.
Ρε παιδιά σορυ αλλά χώρις καμία διάθεση αντιπαράθεσης: για να πάρω αυτό που μου ταιριάζει να χρειάζεται να δώσω €170 +το νέο ντεκ (πόσο???)  πολύ δεν είναι? Ίσως να σκεφτόταν ο κατασκευαστης την πιθανότητα μιας τιμής με το νέο ντεκ ? Πάλι εκείνος κατασκευάζει και αξιώνει... εμείς απλά διαλέγουμε η όχι...
Χωρίς να γνωρίζω κάτι περισσότερο, θεωρώ απίθανο να σε υποχρεώσει ο κατασκευαστής να πάρεις δύο ντεκ. Είμαι βέβαιος ότι στην επόμενη φουρνιά θα μπορείς να επιλέξεις ένα από τα 3 ντεκ, με το κόστος του νέου, 3ου ντεκ, να ανεβάζει λίγο παραπάνω την τιμή ίσως, αν και ούτε αυτό το πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1097 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 20:29 »
Κατα την αποψη μου ειναι υπερβολικη η τιμη αυτης της κατηγοριας των ατμοποιητων ειδικα οταν στην αγορα υπαρχουν αξιολογοι ατμοποιητες με τιμη εως 50 ευρω, βεβαια ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του αλλα με τρελαινει το γεγονος οταν καποιος εχει δωσει 200+ για μοντ, 170+ για ατμοποιητη και κλωτσαει στην αυξηση 0,10+24% φορο ανα ml υγρου.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1098 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 20:49 »
Κι εγώ ξέρω άτομα που έχουν δώσει 60€ για να πάρουν 5(!!!) κλώνους doggystyle, άλλους 3 cloud one, άλλους 7-8 φαινόμενους, τηλέμαχους και καμιά 10αριά απ' όλους τους υπόλοιπους που κυκλοφορούν, συν αυτούς που θεωρείς αξιόλογους έως 50€. Επίσης που παίρνουν ζευγαράκια τα βιτισι μινια, τα πίκια, τα γουίσμεκ, τα άλιεν κ.λπ.
Για κάνε λογαριασμό, πόσα λεφτά πέταξαν σε σχέση με άλλους ατμιστές που έχουν 3 ακριβούς ατμοποιητές σαν τον skyline, ένα Προβάρι κι ένα dna75.
Το παράδειγμά σου το βρίσκω εντελώς άστοχο. Η άδικη φορολογία και ο παραλογισμός της νέας νομοθεσίας για το άτμισμα, αφορά τους πάντες και καλό είναι να "κλωτσάμε" όλοι μαζί μπας και αλλάξει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1099 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:10 »
Χωρίς να γνωρίζω κάτι περισσότερο, θεωρώ απίθανο να σε υποχρεώσει ο κατασκευαστής να πάρεις δύο ντεκ. Είμαι βέβαιος ότι στην επόμενη φουρνιά θα μπορείς να επιλέξεις ένα από τα 3 ντεκ, με το κόστος του νέου, 3ου ντεκ, να ανεβάζει λίγο παραπάνω την τιμή ίσως, αν και ούτε αυτό το πιστεύω.
Αυτό φίλε Ribot είναι απόλυτα θεμιτο και αυτό περιμένω ώστε να γίνω και εγώ ένας χαρούμενος ιδιοκτήτης skyline... αλλα καταλαβαίνεις ότι μερικοί από εμάς που τον έχουμε δοκιμάσει, ε στα χρήματα αυτά ρε φίλε θέλω να μου κάνει από την αρχή (μιλάω για τον αέρα) και όχι να συμβιβαστω οπότε ξαφνικά βλέπω το νέο ντεκ και λέω εδώ είμαστε  :thumpup: αλλά μετα λέω ωπα... άμα είναι να μην μπορούμε να το επιλέξουμε εξ αρχής τότε υπερβολικό το κόστος

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1100 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:11 »
Αν γνωριζεις καποιον που αγορασε μονο αυτους τους 3 χωρις να "πεταξει" αλλα λεφτα σε ολους αυτους που χλευαζεις εχεις δικιο.
Αναφαιρετο σου δικαιωμα να θεωρεις αστοχο το παραδειγμα μου, για το αν ειναι αδικη η φορολογια στα υγρα, θα προτιμουσα να τα φορολογισει και αλλο αν ηταν να μην πειραξει αλλα ειδη 1ης αναγκης.

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1101 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:14 »
Σαν καινούργιος ατμιστης....αν 10 κλώνοι που έχω αγοράσει Χ μέσω όρο τα 15ευρω συν 3 μοντακια, ένα Allen, ένα smy 75 και ένα gpriv στην μια και μοναδική δίκη μου αριθμητική είναι κοντά  στα 250ευρω!!
Τώρα αν ήταν καλύτερα να πάρω ένα mod-atmo περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.....

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1102 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:16 »
παιδια επειδη εχει πεσει πολυ ψυχρα εδω δειτε το απλα.καποιοι εχουν τον hurricane.καποιοι τον hussar etc.για βρειτε μου ανταλλακτικα γιαυτους τους ατμο και τα εξτραδακια αυτων των ατμο και βαλτε μου διπλα και την τιμη.ε λοιπον ο skyline εχει ανωτερα υλικα παντου.εχει πολυ πιο φτηνα ανταλλακτικα απαυτους.γτ λοιπον συμβιβαζομαστε με τους ελβετους κ τους πολωνους και οχι με τον ελληνα??οεο?δεν θελω να κανω διαφημιση την αληθεια λεω.εγω εδωσα τα λεφτα γιαυτον τον ατμο και δεν το μετανιωσα...γτ?γτ πηρα τον καλυτερο αν οχι γευστικα -ποιοτικα

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1103 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:19 »
Για να μην παρεξηγουμαι, τον απολαμβανω τον σκαιλαιν καθε μερα ολη μερα. Ολα τα υπολοιπα καλουδια αισθητικου χαρακτηρα καλα και αγια  αλλα δεν αλλαζουν την χρηστικοτητα του ατμοποιητη. Το νεο ντεκ ειναι αυτο με το οποιο θα επρεπε να κυκλοφορησει εξ αρχης. Αλλαζει ριζικα την χρηστικοτητα του ατμο. Ανδοθει σαν αρχικη επιλογη, πειτε μου εναν που θα παρει το mtl ή το dtl. Αφου το νεο τα εχει ολα. Αρα ειτε το βγαζεις σαν addon αποκλειστικα ή οσοι τον εχουμε ηδη απλα την πατησαμε...και δεν μας εχει μαθει σε τετοια το συγκεκριμενο γκρουπ. Τους εχω πολυ ψηλα σαν εξυπηρετηση και υποστηριξη πελατων για να συμβει κατι τετοιο...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1104 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:23 »
ετσι οπως το λες εχει μια βαση σαν σκεψη.αλλα δεν ειναι και λιγο εγωιστικο επειδη εμεις ας πουμε την πατησαμε να πρεπει να την πατισουν ολοι??η σκεψη και η υλοποιηση του ντεκ αυτου αποτι βλεπω ειναι μεταγενεστερης εμπνευσης και δεν εφθηνεται κανεις που δεν το ειχαμε πρωτοι.για μενα το σωστο ειναι να μην υπερχρεωθει αν μπει στον ατμο σαν βασικο ντεκ αλλα και εμεις να το αποκτησουμε σε μια λογικη τιμη

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1105 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:37 »
[justify]Παιδιά, μην ανακυκλώνουμε τέτοιες συζητήσεις, είναι τουλάχιστον άστοχο και άσχετο με το θέμα. O Ribot είναι ακριβοδίκαιος σε όσα λέει. Ό,τι επιλογή κάνουμε είναι στο όριο αστερισμού τού παραλόγου και της λογικής, δεν κάνουμε κοινωνική πολιτική εδώ πέρα, ούτε παραβλέπει κανένας τον ορισμό των βασικών μας αγαθών (και τα ονομαζόμενα είδη πρώτης ανάγκης). Ατμίζεις σκέτη βάση; μπράβο, δεν βλέπω το λόγο να ξεφύγεις απ’ το απλό σετάκι. Ατμίζεις μόνο diy; ξανά μπράβο, δεν θα σου δώσουν κάτι τρελό οι high-end επισκευάσιμοι. Ατμίζεις παπάδες, παλαβούς καρδιναλίους, πάπες κ.λπ; εδώ μπαίνεις σε άλλα χωράφια, δεν σταματάς, απλώς τρέχεις όσο σε φτάνει η ανάσα και η τσέπη σου.[/justify]

[justify]@kostasmoke, καλησπέρα. Πού την πάτησες δεν έχω καταλάβει. Δεν σε ικανοποιεί ο αέρας του; θέλεις πολλές επιλογές; τι ακριβώς;[/justify]
[justify]Επίσης, τα παραδείγματα που ανέφερες. Είναι κορυφαίοι, δεν έγιναν σε μία νύχτα ούτε για πέταμα ούτε ξαφνικά έγιναν ακριβοί. Τα ανταλλακτικά είναι κι αυτά φωτιά, ναι. Παίρνεις 1 πλαστικό σκατουλάκι, ακόμα και με 50 ευρά, μην ξεχνάς επίσης πως στάζεις και πανάκριβα υγρά, δεν έχει νόημα να τον πάρω βόλτα μόστρα στα πιπίνια και στους φίλους. Ξέρεις ποια είναι η κατηγορία στην οποία ανήκουν. Όσο θέλει θα σε παίξει.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1106 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:38 »
Αν γνωριζεις καποιον που αγορασε μονο αυτους τους 3 χωρις να "πεταξει" αλλα λεφτα σε ολους αυτους που χλευαζεις εχεις δικιο.
Αναφαιρετο σου δικαιωμα να θεωρεις αστοχο το παραδειγμα μου, για το αν ειναι αδικη η φορολογια στα υγρα, θα προτιμουσα να τα φορολογισει και αλλο αν ηταν να μην πειραξει αλλα ειδη 1ης αναγκης.

Γνωρίζω πολλούς, όχι έναν μόνο. Είναι πολλοί αυτοί που δεν αγοράζουν κλώνους, γουστάρουν γνήσιους, hi-end όπως τους λέμε, που αγοράζει κάποιος έναν ατμοποιητή, τον δοκιμάζει ένα εύλογο διάστημα κι αν δεν του κάνει τον πουλάει στην τιμή που τον αγόρασε, χάνοντας μόνο τα έξοδα αποστολής στο νέο αγοραστή. Με αυτό τον τρόπο, δοκιμάζει καλούς γνήσιους ατμοποιητές χωρίς να σκορπάει τα λεφτά του και κατασταλάζει σε 2-3, άντε 4 που χρησιμοποιεί καθημερινά.
Όταν θα μπορείς να δεις κι εσύ τις αγγελίες στο φόρουμ θα καταλάβεις τι λέω.

Δεν χλεύασα κανέναν πάντως, αλλά είναι διαφορετικό να πάρεις έναν κλώνο για να δεις πως παίζει ένα εργαλείο, έστω και ως αντίγραφο και άλλο είναι να παίρνεις 5άδες τους κλώνους, με τη λογική: "τι ψυχή έχουν 15€?" 5Χ15=75 όμως, χώρια τα έξτρα τανκάκια γιατί είναι ευάλωτα του κλώνου, τα έξτρα οριγκάκια, ντριπτιπακια και δε συμμαζεύεται.
Τη γνώμη μου λέω και δεν είμαι στην τσέπη του καθενός, ο καθένας ας κάνει ότι θέλει, σκασίλα μου!

Για την φορολογία θα ξαναδιαφωνήσω μαζί σου. Αν δεν κατανοείς τη διαφορά ανάμεσα στο φόρο για ένα λίτρο βενζίνης που είναι 0,9€ και τα 100€(!!!) φόρου στο λίτρο της γλυκερίνης, είναι άδικος κόπος να συζητάμε!

Σαν καινούργιος ατμιστης....αν 10 κλώνοι που έχω αγοράσει Χ μέσω όρο τα 15ευρω συν 3 μοντακια, ένα Allen, ένα smy 75 και ένα gpriv στην μια και μοναδική δίκη μου αριθμητική είναι κοντά  στα 250ευρω!!
Τώρα αν ήταν καλύτερα να πάρω ένα mod-atmo περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.....
Δηλαδή με 100€ πήρες Allien, smy75 και G-priv? Από πού? Τις μπαταρίες που χρειάζεσαι τις λογάριασες στο κόστος?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:52 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1107 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:45 »
δεν ειπα οτι την πατησα joe.ειπα ας πουμε οτι την πατησαμε.υποθετικα μιλησα.στο πισω μνμ εξηγησα τους λογους που ειπα οτι ο skyline ειναι λεφτα που δεν πεταχτηκαν για μενα.επισης για πιο σφτιχτο εχω τον εβιβα και για πιο αερατο περιμενω τον armed(ανηκω στο παραδειγμα του ribot σχετικα με γνησιους ατμο μονο,οπως καισυ)μαρεσει ο αερας του ατμο μου και δεν μπηκα στο τριπακι να παρω το αλλο ντεκ.αλλα απτη στιγμη που μπορω να εχω βελτιωμενη εκδοση και σε διελευση υγρου και ναχω και 2 πικ να φτιαχνω τον αερα αναλογα με τα γουστα γτ οχι?τελος οσο αφορα τους αλλους ατμο δεν τους κρινω.ειχα τυφωνα.ναι ειναι καλος αλλα εκανε 200 δεν ειχε γυαλι δεν ηταν εν τελη 316L.που υπερτερει?δεν υπαγονται ολα στο γευστικο μερος.ειναι και το ποιοτικο κομματι και εκει ο ελληνας υπερτερει.σε καμια περιπτοση δεν λεω οτι οι αλλοι ατμο εξωτερικου και μη δεν ειναι καλοι.ελπιζω να σε καλυψα.παντα φιλικα joe :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1108 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:58 »
[justify]@kostasmoke, το θέμα δεν είναι αν κάλυψες εμένα, το θέμα έχει να κάνει με τον Skyline. Ο κατασκευαστής βγάζει νέες δημιουργίες, νέα ανταλλακτικά ή κουστούμια ή ό,τι άλλο θέλει. Τώρα, βλέπουμε ένα νέο ντεκ με πολλές επιλογές. Ωραιότατα. Πόσο, πότε, γιατί, θα τα μάθουμε σύντομα. Γενικότερα, για τέτοιας κατηγορίας επισκευάσιμων. Το αν π.χ. ο Hurricane ήταν 316l ή όχι, τα έχουμε πει στο σχετικό νήμα, μην επεκταθώ γιατί αναπόφευκτα θα πρέπει να κάνω κι εγώ κάποια σχετική σύγκριση και θα πάει αλλού το θέμα που μπορεί να δυσαρεστήσει κι εσένα. Η ουσία είναι μία για μένα: Τελικά, ξέρουμε τι θέλουμε ή όχι; [/justify]


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1109 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 22:03 »
οπως το θετεις εχεις δικιο και ο τυφωνας ηταν το παραδειγμα μου διοτι αυτον ειχα και μονο γιαυτον μου επιτρεποταν να μιλησω.οσο αφορα το ερωτημα σου θα σου πω κατι που ξαναειπα...πιστευεις οτι η αναζητηση μας για το βελτιστο σταματαει ποτε???.εγω προσωπικα απανταω πως μαλλον οχι..αρα ποτε δεν ειμαστε σιγουροι για τον αν ξερουμε τι θελουμε.με ολο το σεβασμο που ξερεις οτι σου εχω :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix