vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Spy80

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:40 »
Καταθέτοντας και την δική μου άποψη, έχω να πω ότι:

1) ΣΙΓΟΥΡΑ δεν μυρίζω εγώ και τα ρούχα μου,αυτοκίνητο κλπ

2)Έχω καλύτερη λειτουργία σαν οργανισμός συνολικά (φυσική κατάσταση, παλμοί, πρωινό ξύπνημα

3)Καλύτερη αναπνευστική λειτουργία (Οχι πια μπουκωμένη μύτη και γενικά καλύτερες ανάσες σε ύπνο και "ξύπνιο"


 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 21:04 »
Παιδια εγω που ειχα μιλισει με εναν πνευμονολογο μου ειχε πει πως οσο βλαβερο κ να ειναι το η.τ. το θεμα ειναι πως καποια στιγμη θα το βαρεθεις..αν ερθει εκεινη η στιγμη κ δν ξαναβαλεις κ.τ. στο στομα σ εισαι ενταξει..οπωσδηποτε κ δν ειναι τελειως ασφαλες το η.τ. αλλα σκεφτειτε οτι το περισσοτερο κακο στο τσιγαρο το προκαλει η πισα δλδ το χαρτι.. κ επισης για να σ κανει το κτ κακο πρεπει να περασει καποιο χρονικο διαστημα..μ ειχε πει ο γιατροσ το ητ ποσο θα το καπνιζεις? 1 χρονο? 2? καποια στιγμη θα το βαρεθεις... αυτη ειναι η αποψη μ...

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 21:09 »
Φιλε Giorgos_Ptol,
μακαρι να βαρεθεις-ουμε το η.τ οχι σε ενα χρονο αλλα νωριτερα και να το κοψουμε και αυτο.
Να ειμαστε καθαροι τελειως!
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 21:14 »
καποιοι λενε πως το ητ δν ειναι για να σε βοηθησει για να κοψεις το καπνισμα αλλα για να το αντικαταστησεις..για μενα ειναι θεμα θελησης.. θελω να το κοψω αλλα οπως κ να χει καποια τσιγαρα θα τα κανεις..οποτε αυτα τα 2,3,5 οσα ειναι καλυτερα να ειναι το ητ παρα κανονικα..γτ οπως κ να χει ειναι καποια καταραμενα τσιγαρα π δν κοβονται..πχ το πρωινο κ ολοι ξερουμε γτ  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 21:15 »
επισησ για μενα θεωρητικα ειναι πιο ευκολο να σταματησεις καποια στιγμη το ητ παρα να κοψεις μια κ εξω το κτ..πανω απ ολα θεληση να υπαρχει  :)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #485 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 12:24 »
Προσωπικα εδω και 40 μερες το εχω κοψει το κτ και δεν υπαρχει περιπτωση να το αρχισω ξανα γιατι απλα δεν μου λειπει και γιατι βλεπω διαφορες προς το καλυτερο στον οργανισμο μου,καπνιζα 30 χρονια σχεδον 2 πακετα την ημερα και δεν θελω ουτε να το ξαναδω και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα καπνισω κτ γιατι το ηλεκτρονικο καθε μερα που περναει μου αρεσει ολο και πιο πολυ

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #486 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 12:39 »
 εκτος απο τα απλα που εχουν αλλαξει δηλαδη μυρωδια ρουχων στομα κλπ τρεις ειναι οι βασικες αλλαγες στην υγεια μου1 αυξηθηκε η αντοχη μου 2 δεν με πιανει φαρυγγυτιδα που ειχα πολλες φορες και 3 εχω καλυτερη αισθηση της οσφρησης.

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #487 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:41 »
καποιοι λενε πως το ητ δν ειναι για να σε βοηθησει για να κοψεις το καπνισμα αλλα για να το αντικαταστησεις..για μενα ειναι θεμα θελησης.. θελω να το κοψω αλλα οπως κ να χει καποια τσιγαρα θα τα κανεις..οποτε αυτα τα 2,3,5 οσα ειναι καλυτερα να ειναι το ητ παρα κανονικα..γτ οπως κ να χει ειναι καποια καταραμενα τσιγαρα π δν κοβονται..πχ το πρωινο κ ολοι ξερουμε γτ  :tongue_smilie:

δεν συμφωνω.
δεν θα κάνεις 2,3,4 όπως και να έχει...εγώ δεν έχω ξανακάνει κανένα και πολλοί απο το φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #488 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:01 »
δεν καταλαβες
ο φιλος λεει οτι το ητ ειναι βοηθημα για να κοψει το κτ(αλλοι λενε οτι ειναι απλα για αντικατασταση-το ιδιο κι εγω)   και το εξηγει λεγοντας οτι αν ενας εχει παρει την αποφαση να το κοψει, η επιθυμια του για 3 , 4 κτ την ημερα θα τα αντικαταστησει με ητ.Μετα απο καιρο θα κοψει και το ητ.
Αρα εχουμε 3 ομαδες
1) Αυτοι που συνεχιζουν να ατμιζουν για μεγαλο χρονικο διαστημα = Αντικατασταση κτ
2) Αυτοι που μετα απο ευλογο χρονικο διαστ. κοβουν το ητ = Βοηθημα διακοπης κτ
3) Αυτοι που το γυρναν παλι σε κτ = ...............  (εδω βαζεις οτι ονομα θελεις) :D
Ειναι πως την εχει δει ο καθενας ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:12 από alexos »

Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #489 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:51 »
εγώ πάντως δεν έχω γνωρίσει κάποιον να έκοψε το η.τ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gfoxtrot

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #490 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 17:29 »
Καλησπερα σε όλους,
θα ήθελα να καταθέσω και εγώ την δικία μου εμπειρία.

μετά από 20 μέρες ατμίσματος έχω παρατηρήσει τα εξής:

1) Η αναπνοή μου είναι πολύ πιο ελαφριά, δεν λαχανιάζω όσο πριν(και φαντάζομαι θα βελτιωθεί κι άλλο)
2) Ο λαιμός μου δεν ξερένεται πια!
3) Τα δόντια μου είναι 3 τόνους πιό λευκά(μέχρι στην δουλεία, μου το είπανε)
4) Δεν βρωμάω!ρούχα ,δέρμα ,μαλλια κτλ
5) Δεν μυρίζει η αναπνοή μου!!!
6) Καταλαβαίνω κάποιος ότι καπνίζει από 5 μέτρα!!!(και αναρωτιέμαι, αν έτσι μύριζα και εγώ)
7) Η γυναίκα μου με αγκαλιάζει πλέον για όλους τους παραπάνω λόγους(σημαντικό!)

και επίσης δεν έχω πια τρόμο στα χέρια αλλά επίσης έχουν μειωθεί και οι ταχυπαλμίες πάρα πολύ!!!


Αν και δεν κάπνισμα πάρα πολύ (18-20 τσιγάρα την ημέρα) Malboro Lights ,δεν ξαναγυρνάω με τίποτα πίσω!δεν μου αντιμετώπισα δυσκολία από την αρχή να αφήσω το κανονικό τσιγάρο και δεν μου λείπέι καθόλου!!!

Έχω τον ego-t και e-liquid τα Tobaco, Virginia και Apple της Decadent που τα εναλάσσω για να μην βαριέμαι!

Αυτά,
Ευχαριστώ Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #491 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 22:04 »
φιλε μου ολα πολυ ωραια και πολυ σημαντικα αλλα το 3 σιγουρα δεν παιζει , στο λεω εκ πειρας. Τρεις τονους σε 20 μερες? αδυνατον  ;) Ενας τονος ειναι στο περιπου, λόγω της μη επικαθισης χρωστικών στην εξωτερική επιφάνεια του δοντιου (αδαμαντίνη). Απλα σου φανηκε (και στους γυρω).

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #492 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 00:21 »
Προφανώς έχεις δίκιο, γιατρέ, όμως η εντύπωση μετράει πάρα πολύ.
Μετά την εξαφάνιση του πρωινού τσιγαρόβηχα, το άσπρισμα στα δόντια είναι το μεγαλύτερο σοκ (με την καλή έννοια) από το σταμάτημα του τσιγάρου.
Το κατάλαβα 2-3 μήνες μετά, όπως και οι γύρω μου.
Είναι τρομερά σημαντικό για την αυτοπεποίθησή μας.
Γι αυτό και σχεδόν κάθε μου μήνυμα τελειώνει... έτσι!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 01:59 »
 :)) :)) πολυ σωστα ! κι οπως βλεπεις στο δικο μου γελιο δε δειχνω (ακομη) δοντια γιατί δεν ασπρισαν αρκετα. Ναι , το ξέρω, Οδοντίατρος=ανεπιτρεπτο , αλλα την αμαρτία μου τη λεω, ειχαν κιτρινισει και τα δικά μου δυστυχως  :(

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 07:42 »
Kαλημέρα  :)

Έχω προσέξει κ εγώ μεγάλη διαφορά στο χρώμα των δοντιών μα όχι αμέσως δλδ μετά τον ένα χρόνο άρχισα να βλέπω την αλλαγή στο χρώμα τους.
Το σημαντικότερο για μένα είναι αυτός ο επίμονος τσιγαρόβηχας όπως είπε κ ο Spectrum  :yes: :yes: :yes: ήταν ο  εφιάλτης!!!!!

Είναι ο μεγαλύτερος λόγος που έκοψα για πάντα το κτ!!!!!! Πέρασα τόσο δύσκολες νύχτες κ μέρες με τον επίμονο βήχα που σήμερα κοιτάζω για λίγο ....... πίσω κ δεν θέλω καν να θυμάμαι τι περνούσα όταν κάπνιζα  >:( 
Όλοι βλέπουμε το κακό που κάναμε στον εαυτό μας περίπου στους πρώτους τρείς μήνες ατμίσματος κ καταλαβαίνουμε κ τους λόγους που αξίζει να συνεχίσουμε με το άτμισμα παρά με το κτ!!!!!!!!!

Είναι εμφανής  η βελτίωση στην υγεία μας κ δεν κρύβεται !!!!!!!! Οι περισσότεροι καπνιστές (φίλοι) μου λένε ότι έχω αλλάξει πολύ κ σαν άνθρωπος...
Πιστέυω ότι το κτ προκαλεί εκτός από την σωματική κόπωση κ ψυχική  φθορά!!!!! Δεν είναι κάτι τόσο απλό να εξηγηθεί αυτό μα όσοι κόβουν από το κτ για πάντα μπορούν να καταλάβουν καλά τι λέω  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2012, 10:09 από DARK ANGEL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12