vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

557 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Jorge, thanos1071

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:25 »
καθαριζουν οι πνευμωνες σου :thumpup:
Λυπάμαι που το λέω, αλλά μην είσαι και σίγουρος ότι το κάθε τι που αισθάνεται ο καθένας μετα το κόψιμο του κ.τ και την χρήση του η.τ είναι αποτέλεσμα της αποτοξίνωσης απο το γ..τσίγαρο. Σε διαβάζω και δείχνεις τόση σιγουριά για αυτά που λες που ούτε και γιατρός δεν θα ήταν τόσο απόλυτος. Κράτα μικρό καλάθι όπως οι περισσότεροι άλλωστε γιατί κανείς μας δεν ξέρει ακόμα το τι προκαλούμε μακροπρόθεσμα με την τρέλα μας. Σίγουρα το η.τ είναι πιό αθώο από το καρβουνιάρικο τσιγάρο, τουλάχιστον τα μέχρι τώρα αποτελέσματα αυτό δείχνουν, αλλά σε κάτι που δεν είμαστε ειδικοί ας αποφεύγουμε τις κορώνες. Πάντα φιλικά φίλε συνατμιστή  :thumpup: :thumpup: και μακάρι απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί να είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:43 »
Καλησπερα..Συμφωνω απολυτα μαζι σου...Δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι με το Η.Τ 100% δεν προκειτε να εχουμε εμφανιση αρνητικων συμπτωματων μελλοντικα...Αντικειμενικα παντως η αληθεια να λεγεται,οτι κοβοντας το καπνισμα και αρχιζοντας το ατμισμα,μεσα σε λιγες μονο ημερες,οι περισσοτεροι απο εμας βλεπουμε βελτιωσεις σε συγκεκριμενους τομεις και αυτο οφειλεται καθαρα στο Η.Τ...


Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 22:38 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:10 »
ετσι ειναι μονο που επιτρεψε μου να σε διορθωσω λιγακι - δεν " οφειλεται καθαρα στο ητ" οπως λες αλλα μόνο στη διακοπή του κτ.
Θεωρω, για να χρησιμοποιησω ενα παραδειγμα, οτι το κ.τ και το η.τ ειναι για τον οργανισμό ότι η σοκολατίνα και το μπισκότο διαίτης αντίστοιχα για εναν διαβητικό.
Εαν ο διαβητικός που ειναι εθισμενος στα γλυκα αντικαταστησει την παστα με τα μπισκοτα θα ωφεληθει βεβαιως αλλα αυτό δε θα οφειλεται στα μπισκότα  ;) και οπως πολυ σωστα τονισε ο προπρολαλήσαντας , πρεπει να κραταμε μικρό καλάθι :bye: 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:11 »
 :thumpup: ακριβως

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:18 »
εχω ξανααναφερει σε αλλο νημα για γιατρο του ωνασειου που χειρουργησε τον πατερα μου και σχηματισα γνωμη βασισμενη στον γιατρο και καποια συμπτωματα οταν κοβεις το κτ.συγνωμη αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ονομα του αλλα αν σε ενδιαφερει θα τον ρωτησω κ θα σου δωσω το τηλ του να ενημερωθεις.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 20:54 »
Ολοι λίγο πολύ είμαστε ενημερωμένοι περί των επιπτώσεων, άρα δεν νομίζω να χρειάζεται ακόμα κάποιος να επιβεβαιώσει τα ήδη γνωστά στους περισσότερους, δεν χρειάζεται να μπαίνουμε σε τέτοια τρυπάκια, όσο για τα οφέλη της διακοπής του κ.τ έχουν αρχίσει να είναι εμφανή και σε μένα, χωρίς όμως να είμαι και εφησυχασμένος ότι το η.τ με σώνει  :thumpup:






Απ'το συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης ολόκληρου μηνύματος. Χρησιμοποιείτε την "Απάντηση" όταν αναφέρεστε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 22:37 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:12 »
συμφωνω φιλε μου.αλλα με 15 μερες ατμισματος μην λεμε με καποια συμπτωματα διακοπης προσληψης της πισσας και αλλων τοξικων ουσιων του κτ  ''παναγια μου εχω πονοκεφαλους''φταιει το τσιγαρο.''δεν μπορω να παω τουαλετα''μηπως φταιει το ητ? :laugh1: :laugh1:και αλλα πολλα παραδειγματα.εαν δεν νοιωθεις καλα πας στον γιατρο.παρακολουθω στενα διαφορες μελετες και ως προς το αναπνευστικο οι μελετες ειναι πολυ ενθαρυντικες.ως προς το  καρδιοαγγειακο δεν εχουν γινει.τοσα χρονια που καπνιζαμε δεν μας ενοιαζε οτι το καπνισμα προκαλει καρκινο,ευθυνεται για καρδιακα νοσηματα,εγκεφαλικα κτλ.επειδη το κοψαμε δεν εχει γινει ζημια στον οργανισμο μας?μπορει να παθουμε ''χτυπα ξυλο'' καρκινο σε 10 χρονια και να πουμε οτι φταει το ητ.τα προηγουμενα 15 που καπνιζαμε διαγραφονται?βεβαια οχι.αυτα.σορυ εαν σας κουρασα η δεν ειναι σωστος ο τροπος που γραφω γιατι ειμαι κομματια.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 13:28 »
Συμφωνώ μαζί σου armados!!! Παθαίνουμε οι περισσότεροι στις αρχές κάτι που είναι μόνο ψυχολογική αντίδραση στην διακοπή του κτ που νομίζουμε  όταν νοιώθουμε άσχημα ότι φταίει το ητ!!!  :yes:

Δεν θα μπώ σε λεπτομέριες γιατί τα έχουμε πεί τόσες φορές σε τόσα threads. Απλά θα πώ ξανά ότι όντος με την διακοπή του κτ γίνεται μια απίστευτη κ πολλές φορές "σκληρή" αποτοξίνωση που πολλοί δεν μπορούν να το πιστέψουν! Μέσα σε λίγες μέρες αρχίζουν τα παρατράγουδα (βάρος στο στήθος κ βήχας κ διάφορα άλλα ανάλογα με τον οργανισμό μας) κ φυσικά μετά από 30 μέρες μπορείς να πείς ότι είσαι καλλίτερα κ φυσικά νοιώθεις πραγματικά καλλίτερα!!!

Για όσους δεν είχαν πονοκέφαλο με το ητ, ήταν γιατί άτμιζαν με νικοτίνη (εγώ είχα ξεκινήσει με δίχως κ είχα τρελαθεί στους πονοκεφάλους!!)
Πολλοί από εμάς τις πρώτες μέρες της διακοπής τους από το κτ είχαν το βάρος αυτό στο στήθος κατα την διάρκεια του ύπνου για μια περίπου εβδομάδα! Είναι στιγμές που μισώ να τις θυμάμαι!!!

Για να "στρώσει"ο κάθε οργανισμός θέλει τον χρόνο του κ δυο σημαντικά  όπλα που είναι η υπομονή κ η ενημέρωσή μας!!!   :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 13:34 »
Ολοι λίγο πολύ είμαστε ενημερωμένοι περί των επιπτώσεων, άρα δεν νομίζω να χρειάζεται ακόμα κάποιος να επιβεβαιώσει τα ήδη γνωστά στους περισσότερους, δεν χρειάζεται να μπαίνουμε σε τέτοια τρυπάκια, όσο για τα οφέλη της διακοπής του κ.τ έχουν αρχίσει να είναι εμφανή και σε μένα, χωρίς όμως να είμαι και εφησυχασμένος ότι το η.τ με σώνει  :thumpup:





Απ'το συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης ολόκληρου μηνύματος. Χρησιμοποιείτε την "Απάντηση" όταν αναφέρεστε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα.
  Καλησπέρα,  :)

Κανείς δεν μπορεί να σε σώσει  παρά μονό  εσύ... εσένα ναι? Απλά με το ητ λέμε ότι κάνουμε μικρότερο κακό στον ευατό μας  ;) ;) ;) ;) ;)


Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 13:36 »
 :thumpup:ακριβως.λιγο υπομονη χρειαζεται.

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 13:41 »
συμφωνω φιλε μου.αλλα με 15 μερες ατμισματος μην λεμε με καποια συμπτωματα διακοπης προσληψης της πισσας και αλλων τοξικων ουσιων του κτ  ''παναγια μου εχω πονοκεφαλους''φταιει το τσιγαρο.''δεν μπορω να παω τουαλετα''μηπως φταιει το ητ? :laugh1: :laugh1:και αλλα πολλα παραδειγματα.εαν δεν νοιωθεις καλα πας στον γιατρο.παρακολουθω στενα διαφορες μελετες και ως προς το αναπνευστικο οι μελετες ειναι πολυ ενθαρυντικες.ως προς το  καρδιοαγγειακο δεν εχουν γινει.τοσα χρονια που καπνιζαμε δεν μας ενοιαζε οτι το καπνισμα προκαλει καρκινο,ευθυνεται για καρδιακα νοσηματα,εγκεφαλικα κτλ.επειδη το κοψαμε δεν εχει γινει ζημια στον οργανισμο μας?μπορει να παθουμε ''χτυπα ξυλο'' καρκινο σε 10 χρονια και να πουμε οτι φταει το ητ.τα προηγουμενα 15 που καπνιζαμε διαγραφονται?βεβαια οχι.αυτα.σορυ εαν σας κουρασα η δεν ειναι σωστος ο τροπος που γραφω γιατι ειμαι κομματια.

Καλα τα λες...... :thumpup:
Υπομονη και Επιμονη....

Αποσυνδεδεμένος Xaris.

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Ατμός Μας Ενώνει ? ή Μας Διχάζει ?...
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 22:56 »
Γεγονός είναι οτι βλάπτει πολυ λιγότερο απο το κ.τ .. εξαλλου ολα βλάπτουν , νερό- φαι - τυρι - υπνος -κλπ... :))  το θέμα είναι να κόψεις κ το η.τ κάποια στιγμή ... Προσωπικά είδα βελτίωση σημαντική στους  4 μήνες σχεδόν που ατμίζω .... και όσο πάει καλύτερα είναι ( θεού θέλοντος ) :angel:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 16:55 »
Μετά από 1,5 μήνα μπορώ να πω πως αισθάνομαι να ξεσαπίζω... Λαχάνιασμα πολύ λιγότερο, πρωινό ξύπνημα χωρίς πλάκωμα στο στήθος, όλα καλά...
Μια παρενέργεια έχω μόνο: Κάποιο σημείο του σώματος μου προσπαθεί απεγνωσμένα και πολλές φορές μες στη μέρα να πει τη λέξη Prrrrrrrrrovari... Λογικό το βρίσκω όμως αφού ατμίζω πολύ καθημερινά. :)

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 17:13 »
Η vg πρέπει να φταίει για τις prrrrrrrovari .....εκεί έχω καταλήξει  :)) Εντάξει δεν είναι και τραγικό!  :tongue_smilie: (εκτός αν είσαι γυναίκα )  :tongue_smilie:
 Εγώ έχω παρατηρήσει κάτι άλλο...πέρπατάω σε κεντρικούς δρόμους και πλέον μυριζω το καυσαέριο των αυτοκινήτων...τόσα χρόνια που κάπνιζα δεν μύριζα τπτ...Μου φαίνεται πολύ περίεργο....

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 17:59 »
Καλησπερα κι απο μενα παιδες,ατμιζω εδω κ 50 μερες,για κ.τ. ουτε λογος.Οσο καπνιζα κ χωρις να ξερω που ακριβως οφειλονταν ειχα πονοκεφαλο τουλαχιστον μια φορα τη βδομαδα,κ μαλιστα συνηθως ηταν κ πολυ δυνατοι..εδω κ 50 μερες ομως  με εχει πιασει μονο δυο φορες,κ η μια ηταν την επομενη απο ξενυχτι κ πολυ ποτο(μπομπαρα)
  Η αντοχη μ εχει αυξηθει ιδιαιτερα κι αυτο το διαπιστωνω τοσο στο διαδρομο του γυμναστηριου αλλα ακομα πιο μεγαλη διαφορα βλεπω στο ανεβασμα στις σκαλες,4 οροφοι.
 Μια ευχαριστη εκπληξη για μενα ηταν κ η οσφρηση,η οποια ηταν σε πολυ χαμηλα επιπεδα οσο καπνιζα.
    Επιπλεον  θελω να αναφερω πως δεν εχω παρατηρησει καποια αλλαγη στην ορεξη,ουτε εχω βαλει καποια κιλα αλλα αυτο ισως ειναι ακομα πιο υποκειμενικο απο τα παραπανω.
   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12