vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, dkostas, Ribot, george kotsopoulos, white varadero

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #390 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:02 »
Ο κάθε εργοστασιακός ατμοποιητής αποδίδει τόο καλά όσο η κεφαλή του. Αν δεν εξασφαλίσατε ότι 1ον έχετε γνήσιες ανταλλακτικές κεφαλές και 2ον ότι δεν πέσατε στη σπάνια περίπτωση αστοχίας αυθεντικής κεφαλής, μη βιάζεστε να καταδικάσετε ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #391 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:02 »
Παντως οι αποψεις ειναι συγκεχυμενες......και ξεκαθαρη εικονα δεν μπορει να εχει καποιος που δεν τον εχει δοκιμασει αλλα ενδιαφερετε να τον αγορασει.

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #392 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:20 »
Oι αποψεις μεχρι τωρα ειναι θετικες πιστευω οχι αρνητικες προβληματα υπαρχουνε και για αυτο γινετε συζητηση κοιταξτε λιγο στα αντιστηχα θεμα του nautilus 1 και του mini  η ιδια συζητηση γινοτανε και εκει 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #393 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:33 »
Μηπως ο kabuki, που μαλιστα χρησιμοποιει και τις ιδιες -1, 8 ομ κεφαλές, είναι προτιμότερος?

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #394 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:46 »
Ένα μικρό σχόλιο, παρατήρηση καλύτερα. 

όπως είπα και πιο πάνω το τανκ ΔΕΝ χωράει 2 mL. 1,7 στην καλύτερη και αν δεν το στραγγίξεις πραγματικά ( η στάθμη να πέσει κάτω από τις τρύπες, πράγμα που δεν νομίζω να θέλει να κάνει κανείς) η ωφέλιμη χωρητικότητα δεν ξεπερνάει το 1 - 1,2 mL, άρα από γέμισμα σε γέμισμα δεν καταναλώνουμε 2 mL, αλλά 1 με 1,2 mL.

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #395 στις: Μαρτίου 22, 2017, 13:55 »
Δηλαδη μιλαμε για μεγαλη πατατα μην κρυβομαστε ειναι πολυ λιγα τα 1,2 η 1,7 αν δεν βγει κιτ να παιρνει πιο πολλα ml ειναι προβλημα και μεγαλο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #396 στις: Μαρτίου 22, 2017, 14:04 »
Aν σας χαλάει το γέμισμα του Ναυτίλου 2... 




Αποσυνδεδεμένος mimispa

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #397 στις: Μαρτίου 22, 2017, 14:11 »
Καλησπέρα!
Χρησιμοποιώ κι εγώ το Nautilus 2 εδώ και μια βδομάδα. Πριν χρησιμοποιούσα το Cubis pro και το Nautilus Mini , έχοντας σα βασικό τον Cubis Pro. Το mod που έχω είναι το Eleaf istick Pico. Οι κεφαλές που χρησιμοποιώ είναι 1.8 στους Nautilus και 1.5 στο Cubis Pro.

Οι παρατηρήσεις μου είναι οι εξής:
1) Ο Nautilus 2 έχει καλύτερη γεύση σε όσα υγρά τον δοκίμασα
2) Ο Nautilus 2 έχει σταθερή απόδοση (δηλαδή το υγρό δεν αλλάζει γεύση), ενώ ο Cubis Pro δεν ήταν σταθερός
3) Ο Nautilus 2 δεν κάνει μπουρμπουλήθρες, ενώ ο Cubis Pro έκανε κατά το γέμισμα σίγουρα και στη διάρκεια της μέρας μερικές φορές για ανεξήγητους λόγους
4) Ο Nautilus 2 έχει πολύ καλύτερη ρύθμιση αέρα σε σχέση με το Cubis Pro (δηλαδή έχει μεγάλη διαφορά το τέρμα ανοιχτό με το τέρμα κλειστό)
5) Ο Nautilus 2 έχει αντίσταση με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια ζωής σε σχέση με το Cubis Pro. Εδώ και μια βδομάδα δεν έχω αλλάξει αντίσταση και δε παρατηρώ διαφορά στη γεύση, ενώ στο Cubis Pro άλλαζα ανά 3-5 μέρες και συχνά πυκνά μερικές αντιστάσεις ήταν τζούφιες.
6) Ο Cubis Pro είναι πολύ ευκολότερος στο γέμισμα. Απλά γεμίζεις χωρίς να τον βγάλεις από τη θέση του, ενώ στο Nautilus 2 πρέπει να το βγάλεις από το mod.
7) Όταν γεμίζεις το Nautilus 2, το tank νοτίζει λίγο στα τοιχώματα με αποτέλεσμα τα δάχτυλα να πιάνουν έστω και λίγο υγρό, οπότε χρειάζεται μία χαρτοπετσέτα.
8 ) Η κατανάλωση υγρού μου φαίνεται ίδια στο Cubis Pro και nautilus 2 αλλά ο Nautilus mini μου φαίνεται ότι έχει λιγότερη κατανάλωση.

Τελικά κατέληξα να έχω σα βασικό ατμοποιητή το Nautilus 2 και μάλλον δε θα ξαναχρησιμοποιήσω το Cubis Pro εκτός αν αργότερα αλλάξει η σταθερότητα και η γεύση του Nautilus 2.

Επίσης να πω ότι έβαλα το drip tip (το σπειροειδές) του Cubis Pro στο Nautilus 2 και μου φαίνεται ότι έχει ακόμη καλύτερο χτύπημα.

Ελπίζω να βοήθησα με τις παρατηρήσεις μου! :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #398 στις: Μαρτίου 22, 2017, 14:18 »
Aν σας χαλάει το γέμισμα του Ναυτίλου 2...



(Image removed from quote.)
Έχει σταματήσει η παραγωγή του ...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #399 στις: Μαρτίου 22, 2017, 14:22 »
Δεν έχει σημασία... Είναι ΑΘΑΝΑΤΟΣ. Μια φορά να τον βρεις, φτάνει. :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #400 στις: Μαρτίου 22, 2017, 14:26 »
Συμφωνώ απόλυτα.Διαμαντάκι ο συγκεκριμένος...Είχα φάει πολλές μέρες για να βρω έναν τον προηγούμενο μήνα για έναν μπάρμπα μου.Σε καμία βδομάδα θα έχει φτάσει και απο FT ο nautilus 2 για τον πατέρα μου για να μπορώ να κάνω και σύγκριση .

Αποσυνδεδεμένος Georgetax

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #401 στις: Μαρτίου 22, 2017, 15:18 »
Παιδιά καλησπέρα, διαβάζω στο θέμα ότι πολλοί με pico για να γεμίσετε τον Nautilus τον βγάζετε από το mod. Τι δεν σαν βολεύει και το βγάζετε; Εγώ προσωπικά ποτέ εδώ και 1 εβδομάδα δεν τον έχω βγάλει και με βολεύει αφάνταστα το γέμισμα του. Το μόνο κακό είναι ότι παίρνει πολύ λίγα ml.

Αποσυνδεδεμένος mimispa

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #402 στις: Μαρτίου 22, 2017, 15:47 »
Δε βολεύουν τα εξής:
1) στη προσπάθεια να ξεβιδώσει το κάλυμα, ξεβιδώνει πρώτα ο ατμοποιητής
2) είναι δύσκολο με το χέρι να προσπαθήσεις να κρατήσεις σταθερό τον ατμοποιητή ώστε να ξεβιδώσει το κάλυμα
3) είναι δύσκολο να ανοιγοκλείνεις τον αέρα χωρίς έστω και λίγο να ξεβιδώσεις τον ατομοιητή, γιατί οι τρύπες κρύβονται στο pico

Αποσυνδεδεμένος Georgetax

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #403 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:00 »
 mimispa Ειλικρινά δεν με δυσκολεύει τίποτα από αυτά μάλλον γιατι τα δάχτυλα μου είναι σαν τανάλιες και το ξεβιδωνω πανευκολα για να αναπληρωσω 😃😃
και επίσης μάλλον τα σπειρωματα του δικού μου pico είναι στην καταλαθος κατάλληλη θέση έτσι ώστε η ρύθμιση του αέρα να είναι στην από έξω μεριά

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #404 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:04 »
Δεν σταματανε οι ατμοποιητες σε ολα τα mod στο ιδιο μερος εκει ειναι και το θεμα που σε αλλους δεν εχει θεμα και σε αλλους εχει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364