vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, Doubt, Jorge, ipomonias, Milarepa, ZoeM, thanos1071, tony1976, Blackwolf, treloneritis

Twitter

iJoy Limitless RDTA Plus

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 19:50 »
Δεν χρειάζεται τόσο μακρύ το βαμβάκι.
Ίσα ίσα που να φαίνεται στο γυάλινο τανκ.
Το πολύ μακρύ βαμβάκι δεν κάνει καλό όπως νομίζουν μερικοί. ;)

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 20:00 »
Οκ , ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια  :bye:

Σωστό βλέπω το στήσιμο με κοντό βαμβάκι να γλείφει το γυάλινο τανκ έτσι ώστε να δίνει περισσότερο χώρο στο υγρό μέσα στο γυαλί και εφόσον έτσι κι αλλιώς θα τον κουνήσεις τον ατμο με οποιονδήποτε τρόπο , δεν θα υπάρχει  περίπτωση να μην είναι βρεγμένο πριν τραβήξεις τζούρα.
Ευχαριστώ και πάλι !

Αποσυνδεδεμένος Jokeraki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 20:10 »
Λοιπον παιδια αγορασα τον Limitless rdta classic edition και τον δοκιμασα με τα ετοιμα coils που ειχε δωρο ο ατμοποιητης.Το προβλημα ειναι οτι το μοντακι μ παει μεχρι τα 80w και αυτες οι αντιστασεις χρειαζονται τουλαχιστον 75 για να ατμιζω στα δικα μου γουστα, γι'αυτο  θα ηθελα να με βοηθησετε να επιλεξω καποιο συγκεκριμενο συρμα(κατα προτιμηση  SS ή Kanthal) με το οποιο να κανω σωστη δουλεια το πολυ μεχρι τα 50 αντε 60 watt, απλα θα ηθελα στα 50 watt για παραδειγμα να ειναι και λιγο ζεστος ο ατμος δεν μου αρεσει να ειναι εντελως κρυος κυριως λογο γευσης.

Τελος πειτε μου περιπου καθε ποτε αλλαζεται εσεις τα βαμβακια και τις αντιστασεις σας.(π.χ μονο οταν αλλαζει η γευση)

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 20:37 »
Φιλε μου Limitless και 80W mod ουσιαστικα ΔΕΝ συμβαδιζουνε, αυτος ο ατμο φτιαχτηκε για παρα πολλα βατ χοντρα συρματα και μεγαλη παροχη αερα. Ουσιαστικα το μοντακι σου ξεμενει απο γκαζια εκει που ο ατμο αρχιζει να αποδιδει σωστα. Πριν αλλαξεις αντιστασεις (αυτες που ειχε μεσα ειναι καλης ποιοτητας και κριμα να τις πεταξεις) , δοκιμασε να τις σηκωσεις ψηλοτερα στο deck (χωρο εχει μπολικο) ωστε να κερδισεις σε θερμοκρασια ατμου. Εναλλακτικα παιξε μονο με τη μια αντισταση. Ειδαλλως καποιο κλαπτον 26/32 θα σε κρατησει σε πιο χαμηλα βατ διατηρωντας παραλληλα το χαρακτηρα του Limitless.

Αποσυνδεδεμένος Jokeraki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 20:56 »
Και εγω αυτο νομιζω οτι πρεπει να αγορασω καινουργιο μοντ :eyesplash:..Ευχαριστω παντως για την συμβουλη σου για το συρμα θα το δοκιμασω να δω μπας και κατεβασω τα watt!

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 21:03 »
Με το μοντ που διαθετεις παιξε οπωσδηποτε με τελικη αντισταση πανω απο τα 0,5 Ω.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 21:18 »
Και εγω αυτο νομιζω οτι πρεπει να αγορασω καινουργιο μοντ :eyesplash:..Ευχαριστω παντως για την συμβουλη σου για το συρμα θα το δοκιμασω να δω μπας και κατεβασω τα watt!
Φίλε μου εγώ τον Limitless τον έχω στημένο με Kanthal 26 AWG (0,40mm) διπλές αντιστάσεις από 7 σπείρες λίγο ανοιχτές σε 2,5mm πυρήνα και δουλεύει στα 40 Watt απροβλημάτιστα με πολύ γεύση και ντουμάνι.
Αν θες περισσότερα πας σε "εξωτικά" χοντρά - σύνθετα σύρματα αλλά εκεί θες πολύ περισσότερα Watt και σίγουρα άλλο μοντάκι με διπλές ή ακόμη καλύτερα τριπλές μπαταρίες (π.χ. RX200S).
Πάντως και με το στήσιμο που έγραψα πιο πάνω προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. ;)

Αποσυνδεδεμένος Jokeraki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 21:26 »
Σε ευχαριστω πολυ μακη  :respect:..θα δοκιμασω το στησιμο που προτεινεις μπας και γλυτωσω τα χρηματα για το μοντ!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 03, 2017, 21:33 »
Μια χαρά θα δουλέψει, στο εγγυώμαι.

Πρόσεξε και οι δύο αντιστάσεις να είναι ολόϊδιες.

Να ανάβουν μαζί.

Δοκίμασα και με εξωτικά σύρματα, αλλά μόνο ρεύμα έκαιγα παραπάνω. :))

Να ξέρεις όμως ότι το μοντάκι που έχεις με μία μπαταρία θα το φορτίζεις πιο συχνά.

Αν μείνεις σε τέτοιου τύπου ατμοποιητές μάζευε λεφτά για μεγαλύτερο μοντάκι για να έχεις και μεγαλύτερη αυτονομία.

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 12:32 »
Επιτέλους , μετά από πολλή μεγάλη αναμονή , ήρθε και o δικός μου (έκδοση silver ss).
Πώς το βλέπετε ; Δεν την βγάζει καθαρή το μοντάκι (vt75 nano) που του έχω , έτσι ;

Πάω μάλλον για τριμπάταρο wismec ...

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #115 στις: Μαρτίου 11, 2017, 20:22 »
ρε παιδια πηρα τον combo και πραγματικα οτι και στησιμο να του εχω κανει δεν παιρνω γευση . δοκιμαζω με clapton απο 0.20 εως 0.40 αντιστασεις . ψιλα- χαμηλα με βαμβακι εως εκει που φτανει το τζαμακι με βαμβακι εως κατω στο τανκ τιποτα. Ενω παιρνω τρομερα ντουμανια παντα η γευση απλα δεν ειναι εκει . Πειτε κανενα στησιμο διαφορετικο δεν με ενδιαφερουν τοσο τα ντουμανια που ουτως η αλλως θα ειναι εκει αλλα να βγαζει τη γευση που ολοι λενε αλλα εγω δεν βλεπω :confused1:. Δοκιμασα και στησιμο με ανοιχτες τις σπειρες με clapton συρμα αλλα και παλι γευση καπου στο βαθος ειχα

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 11, 2017, 20:30 »
Είχα το ίδιο ακριβώς θέμα στον avocado 24,ίδιας φιλοσοφίας.Καθόλου γεύση,πολύ ντουμάνι-ποτέ καμένο.
Όλα άλλαξαν όταν έβαλα  cotton bacon και περνούσα το βαμβάκι κάτω πολύ καλά αφρατεμένο και χωρίς ''στουμπώματα''.

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 11, 2017, 20:38 »
coton bacon χρησιμοποιω. εννοεις το κομματι που ειναι μεσα στο τανκ ? γιατι μεσα στο coil δεν το στουμπωνω το βαμβακι περναει ανετα. καμμενο δεν εχω και εγω ποτε παρει . απλα 0 γευση 

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 11, 2017, 23:30 »
Ναι το κομμάτι που κατεβαίνει μέσα στο τανκ,ενώ το αφράτευα καλά πριν,στούμπωνε καθώς το έβαζα στις τρύπες,ίσως να μην φταίει αυτό στην περίπτωση σου αλλά για αυτό είχα 0 γεύση εγώ,έτοιμος να τον πουλήσω ήμουν.Βέβαια ίσως να φταίει κάτι άλλο στο στήσιμο σου αλλά τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ σε παρόμοιας φιλοσοφίας άτμο.Στήνω,φτιάχνω καλά τα βαμβάκια από κάτω και μετά βιδώνω το ντεκ με το κάτω κομμάτι.

Επίσης αν έχει υπολείμματα υγρού στο σημείο που τα κατεβάζεις πριν μπούνε στο τανκ ,το βαμβάκι βρέχεται και κολλάει,κατεβαίνει κάτω κολλημένο κ όχι αφράτο.

Αυτά τα θέματα εγώ τουλάχιστον διόρθωσα και :fight_shot_bandana:από τότε.( Μιλάω πάντα για avocado 24,παρόμοιος,είχα τα ίδια συμπτώματα)

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJoy Limitless RDTA Plus
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 12, 2017, 10:28 »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Σήμερα θα ξανά ασχοληθώ θα τον στήσω με απλά kanthal μπας και 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 270 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181527 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 109 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139086 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz