vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, yorgoss, camber, bloodlessz, JohnDag

Twitter

Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 23:03 »
Ταμάμ.   Σε αναμονή των εντυπώσεων, το λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος grgperrakis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 09:21 »
Καλημέρα σε όλους! Έλαβα και εγώ εχθές τον ατμοποιητή (sku 3870800), αλλά έχω ένα προβληματάκι. Η τζούρα του δεν είναι απαλή όπως του ναυτίλου. Αντίθετα μου γδέρνει ελαφρώς το λαιμό. Μετά από λίγη ώρα μου προκαλεί ελαφριά ξηροστομία. Το φαινόμενο δεν είναι εμφανές από την πρώτη τζούρα. Το καταλαβαίνεις αφού ατμίσεις για λίγο. Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικές αντιστάσεις, μία 1,6Ω και μία 1,8Ω. Να σημειωθεί ότι το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί παλιότερα με έναν ναυτίλο μίνι.
Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Αν κυκλοφορεί κανείς Καλλιθέα ή Ν. Σμύρνη, θα μπορούσε να συναντηθούμε και να συγκρίνουμε τους ατμοποιητές; Για να μην μπω στον κόπο να ξαναπαραγγείλω αν αυτή είναι η τυπική απόδοση του ατμοποιητή.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 19:00 »
Να επιβεβαιώσω και εγώ οτι απο gearbest έρχεται αυτος στο μαύρο κουτάκι και οχι της φωτο. Παρέλαβα σήμερα :wall: 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 19:14 »
Καλημέρα σε όλους! Έλαβα και εγώ εχθές τον ατμοποιητή (sku 3870800), αλλά έχω ένα προβληματάκι. Η τζούρα του δεν είναι απαλή όπως του ναυτίλου. Αντίθετα μου γδέρνει ελαφρώς το λαιμό. Μετά από λίγη ώρα μου προκαλεί ελαφριά ξηροστομία. Το φαινόμενο δεν είναι εμφανές από την πρώτη τζούρα. Το καταλαβαίνεις αφού ατμίσεις για λίγο. Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικές αντιστάσεις, μία 1,6Ω και μία 1,8Ω. Να σημειωθεί ότι το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί παλιότερα με έναν ναυτίλο μίνι.
Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Αν κυκλοφορεί κανείς Καλλιθέα ή Ν. Σμύρνη, θα μπορούσε να συναντηθούμε και να συγκρίνουμε τους ατμοποιητές; Για να μην μπω στον κόπο να ξαναπαραγγείλω αν αυτή είναι η τυπική απόδοση του ατμοποιητή.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αν σε φέρει ο δρόμος σου προς Ελληνικό - Γλυφάδα, ( πρωινές ώρες ), έλα να δοκιμάσεις τον κλώνο Kabuki Ti.

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 19:28 »


Να επιβεβαιώσω και εγώ οτι απο gearbest έρχεται αυτος στο μαύρο κουτάκι και οχι της φωτο. Παρέλαβα σήμερα :wall:
Θα έχεις πρόβλημα με τον πόλο :( :(

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #290 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 20:30 »
Αν σε φέρει ο δρόμος σου προς Ελληνικό - Γλυφάδα, ( πρωινές ώρες ), έλα να δοκιμάσεις τον κλώνο Kabuki Ti.

τι το διαφορετικο εχει ...


εγω το μονο που σκευτομαι ,ειναι το γεγονος οτι ειμαι παντα με επισκευασιμους και δεν ξερω αν θα με ικανοποιησει ,,,
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 20:53 από didis »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #291 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:06 »
Δεν ξέρω αν έχει κάτι διαφορετικό, ατμιστικά. Απλά το πρότεινα στον φίλο, μιάς και ο ίδιος το ζήτησε στο post του.

Αποσυνδεδεμένος Len11

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #292 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:28 »
Καλημέρα σε όλους! Έλαβα και εγώ εχθές τον ατμοποιητή (sku 3870800), αλλά έχω ένα προβληματάκι. Η τζούρα του δεν είναι απαλή όπως του ναυτίλου. Αντίθετα μου γδέρνει ελαφρώς το λαιμό. Μετά από λίγη ώρα μου προκαλεί ελαφριά ξηροστομία. Το φαινόμενο δεν είναι εμφανές από την πρώτη τζούρα. Το καταλαβαίνεις αφού ατμίσεις για λίγο. Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικές αντιστάσεις, μία 1,6Ω και μία 1,8Ω. Να σημειωθεί ότι το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί παλιότερα με έναν ναυτίλο μίνι.
Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Αν κυκλοφορεί κανείς Καλλιθέα ή Ν. Σμύρνη, θα μπορούσε να συναντηθούμε και να συγκρίνουμε τους ατμοποιητές; Για να μην μπω στον κόπο να ξαναπαραγγείλω αν αυτή είναι η τυπική απόδοση του ατμοποιητή.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω ακριβώς αυτό που περιγράφεις, αλλά έχω κι εγώ μια παρόμοια αίσθηση, με τη διαφορά ότι εμένα μου αρέσει γιατί ζητάω δυνατό χτύπημα στο λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #293 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:58 »
Βγήκε και κλώνος SJMY!
Οι 2 διαφορετικές βίδες και τα 2 allen κλειδιά δεν μπορώ να καταλάβω που χρησιμεύουν...

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #294 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:49 »
Θα έχεις πρόβλημα με τον πόλο :( :(

O πόλος γιατι σου μπαίνει μέσα; προφανώς έχεις προσέξει οτι είναι αλενοβιδα και βιδώνει ξεβιδώνει και υπάρχει και ανταλλακτικό στο σακουλάκι ( το ποιο μικρο αλεν) εξου και τα δυο αλεν που υπάρχουν και στον SJMY....

εμένα πάντως το πρόβλημα είναι οτι ενώ εχω δει σε όλους όταν βιδώνει οι τρύπες της αντίστασης κρύβονται οι μισές, σ'εμενα φαίνονται καθαρά και η καμπάνα είναι και 1-2 mm πάνω απο αυτές.... (βέβαια με την αντίσταση που είχε μέσα, δεν είχα aspire να δοκιμάσω)

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #295 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 22:57 »
Το είδα οτι είναι αλενόβιδα
την ξεβιδώνω για να κάνει επαφή και μόλις βιδώνω τον ατμοποιητή πάνω χώνεται μέσα και μου βγάζει short

Αποσυνδεδεμένος Len11

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #296 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 00:00 »
Βγήκε και κλώνος SJMY!
Οι 2 διαφορετικές βίδες και τα 2 allen κλειδιά δεν μπορώ να καταλάβω που χρησιμεύουν...
Ουσιαστικά είναι ίδιος με τον άλλο "μπλε" Kabuki - με διαφορά $2.
Και οι δύο είναι πιο ακριβοί από τον "προτεινόμενο" εδώ στο φόρουμ που κάνει $15, και κατα τη γνώμη μου είναι καλύτεροι.
Η εξτρά βίδα είναι ανταλλακτικό για την ρύθμιση εισαγωγής αέρα.
Το ένα allen είναι για τον ρύθμιση εισαγωγής αερα, το άλλο για την επαφή στον πόλο 510.

Αποσυνδεδεμένος Manifesto

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #297 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 01:38 »
O πόλος γιατι σου μπαίνει μέσα; προφανώς έχεις προσέξει οτι είναι αλενοβιδα και βιδώνει ξεβιδώνει και υπάρχει και ανταλλακτικό στο σακουλάκι ( το ποιο μικρο αλεν) εξου και τα δυο αλεν που υπάρχουν και στον SJMY....

εμένα πάντως το πρόβλημα είναι οτι ενώ εχω δει σε όλους όταν βιδώνει οι τρύπες της αντίστασης κρύβονται οι μισές, σ'εμενα φαίνονται καθαρά και η καμπάνα είναι και 1-2 mm πάνω απο αυτές.... (βέβαια με την αντίσταση που είχε μέσα, δεν είχα aspire να δοκιμάσω)

Χρησιμοποιώ και εγώ το κλώνο kabuki εδώ και μερικές μέρες (αυτόν με το κυλινδρικό κουτί απο fasttech) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Δοκίμασα και την 1.6 που είχε στο κουτί και έγραφε πάνω aspire η οποία δεν αναγράφει Ω αλλά αναφέρει ένα εύρος τον volt που πρέπει να χρησιμοποιήσεις αλλά και την 1.8 (authentic aspire nautilus) όπου παρήγγειλα δύο κουτιά απο Gearbest. Να αναφέρω ότι και οι δύο είναι με άσπρα στεγανά (λαστιχάκια). Το παράξενο που παρατήρησα είναι ότι η 1.8 έχει λίγο μεγαλύτερο εύρος στα volt από ότι η 1,6, άρα σηκώνει και λίγα παραπάνω watt.

Να σημειώσω επίσης ότι οι τρύπες τροφοδοσίες και στις δύο αντιστάσεις καλύβονται στην μέση εφόσον βιδώσεις τον ατμοποιητή. Αυτό που αναφέρει ο φίλος ότι οι τρύπες φαίνονται ολόκληρες εφόσον βιδώσεις τον ατμοποιητή μου φαίνεται λίγο περίεργο.

Ή θα πρέπει ο ατμοποιητής σου να είναι κάποιος διαφορετικός κλώνος με ποιο κοντό σωληνάκι καμπάνας.
Ή θα πρέπει οι αντιστάσεις που χρησιμοποιείς να είναι διαφορετικές.

Οι κλώνοι SJMY και Ti που βλέπω στην fasttech, ό Ti έχει χωριτικότητα 5ml συνεπώς είναι μεγαλύτερος απο τον δικό μας κλώνο (3ml) και θα ήθελα να ρωτήσω ποιές αντιστάσεις παίρνει; Μήπως παίρνει τις μεγάλες του Triton; Διαφορετικά εάν παίρνει τις ίδιες θα πρέπει να έχει μακρύτερο σωληνάκι καμπάνας. Όπως επίσης και SJMY έχει tank 4ml.

Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #298 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 02:37 »
Από Gearbest μου ήρθε και εμένα σήμερα αυτός στο μαύρο κουτάκι παρότι στην φωτογραφία εμφανίζεται ο κύλινδρος!
Επίσης οι 1,8 Clapton δεν βιδώνει τέρμα στην βάση πάρα μόνο οι απλές για nautilus!
Τον γέμισα Επίσης και είχε διαρροή από την βάση!
Μήπως κάνω κάπου λάθος! Γιατί στους υπόλοιπους δουλεύει σωστά?

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #299 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 04:57 »
Ο Ti παίρνει ακριβώς τις ίδιες κεφαλές ( για Nautilus & Triton mini ).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix