vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

609 επισκέπτες, 9 χρήστες
trabaman, Mimhsdr, manoslykos, Tem, camber, Jorge, mbreznik, gstamatos, Geraki

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #975 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:35 »
Τυχαιο αραγες τωρα με το πρόβλημα με το τελωνειο πηρε "φωτια" το περι ο λογος το νημα?
Υπομονή ,ψυχραιμια μεχρι να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματα.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #976 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:37 »
Τα μεγάλα παιδιά είναι υπεύθυνα να προστατεύουν την λειτουργία του χώρου που εκτιμούν.
Η παραπληροφόρηση σε σοβαρά θέματα με αφορά, γιατί μπορεί να κάνει κακό σε κόσμο.
Ήρεμα και ώριμα το συζήτησα πρώτα μαζί σου, και αργότερα το έκανα ξανά, δίνοντας χρόνο για τυχόν διόρθωση.

Αντίθετα, δεν με αφορά η διαπροσωπική κόντρα μελών με άλλα μέλη, ακριβώς επειδή είμαστε μεγάλα παιδιά.
Ποτέ δεν θα ανάφερα κάτι τέτοιο, εκτός κι αν κάποιος ξέφευγε σε απειλές ή χυδαιότητες.
Δεν είναι δικό μου το φόρουμ. Ας κρίνουν οι υπεύθυνοι.

Δεν επανέρχομαι σ' αυτό γιατί βγαίνω οφ-τόπικ.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #977 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:41 »
Ρε φίλε bigsur εντάξει, έχουμε όρια και ανοχές. Εσύ τουλάχιστον συζητάς και διαφωνείς κόσμια και θα ανταλλάξουμε και 2 απόψεις. Θα δεχθώ τα λάθη μου και θα τα διορθώσω αν μπορώ (βλ. edit) και εσύ το ίδιο θα έκανες πιστεύω.

Ο άλλος έχει κάνει το trolling επάγγελμα εδώ....

Να τον δω να τρολλάρει και την μελέτη του γιατρού του (μας)

https://gfn.net.co/downloads/Presentations_2017_/Dr%20Konstantinos%20Farsalinos.pdf

Παράθεση από: TSARLY στις Σήμερα στις 21:35
Παράθεση
Τυχαιο αραγες τωρα με το πρόβλημα με το τελωνειο πηρε "φωτια" το περι ο λογος το νημα?(Image removed from quote.)
Υπομονή ,ψυχραιμια μεχρι να ξεκαθαρισουν μερικα πραγματα.
Πετρος  

Τι έγινε με το τελωνείο - δεν την ξέρω την φάση.... Link?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:51 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #978 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:44 »
εχεις την καλοσυνη να μου δειξεις μια?
ευχαριστω.
Υπαρχουν...... 8)
Το πως είναι άλλο θεμα.
Το ξερω από "πρωτο χερι".
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BAGELIS40

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #979 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:45 »
Πριν λιγο δοκιμασα απο φιλο που το εχει παρατησει, χαλια γευση μηδενικος καπνος ! Γιατι τοσος ντορος για το συγκεκριμενο?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #980 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:45 »
την μελετη αυτη την εχουμε δει.  μαλλον πρεπει να ειναι κ η μοναδικη. ή οχι?


Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #981 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:47 »
γιατί έχω την εντύπωση πως ακόμα καπνίζετε με αυτό το μαραφέτι;
αν ανοίξετε ένα hits το πιθανότερο είναι πως μέσα Θάνε κάπως σαν τα υπό λύματα τις σταχτής
γενικά είμαι νέος στον χορό του ατμού 7 μίνες μονό, πριν; 30 χρονιά καπνιστής με κατανάλωση 50gm την μέρα καπνό αν φι βόλου προέλευσις,  τα τελευταία 3-4 χρονιά
με το HT απόκτησα ανάσες,γεύτηκα,άρχισα να νοιώθω ξεκούραστος μετά από 10-12 ώρες δουλειάς (χειριστής σκαπτικών μηχανημάτων)
και ξαφνικά ερχετε η καλή ΠΜ και βγαζι ένα προϊόν για να φροντισι για την υγια μου
ενώ τόσα χρονιά με σκότωνε και την πλήρωνα κιόλας
παντός αν διαλεκσετε αυτό σαν προλιπσι νικοτίνης απλά ψαχτε το καλύτερα γιατί η πολυεθνικές νιαζοντε για τα λευτα σας και όχι για την υγια σας

συμπαθάτε με για τα ορθογραφικά μου λάθη

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:57 από christz »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #982 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:48 »
steve66 kάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις, απαντάς επιλεκτικά και γράφεις παπάτζες (για να μη πω τίποτα άλλο) όπως ότι το iqos ίσως είναι πιο ευεργετικό από το άτμισμα γιατί δεν φέρνει βήχα στην πρώτη πρωινή τζούρα όπως σε όσους κάνουν πνευμονικούς  :wall:
Αναρωτιέσαι ακόμα αν λές ψευδείς πληροφορίες?

Να σου πω τι πιστεύω εγώ και να με συγχωρείς κιόλας για τον ωμό τρόπο που θα στο πω.
Επειδή δεν μπορείς να αποκόψεις την εξάρτηση του κτ, προσπαθείς να πείσεις πρώτα απ΄ όλα τον εαυτό σου ότι το iqos είναι η σωτηρία του κόσμου και μάλιστα καλύτερη από το άτμσμα. Να δεχτώ ότι είναι καλύτερο από το κτ? ;¨Οντως φαίνεται να είναι έτσι.
Καλύτερο από το άτμισμα δεν είναι όμως.
Εμπιστεύεσαι την PM στις μελέτες της, αυτήν που μαζί με τους ομοίους της διαφήμιζαν κάποτε προμοτάροντας το κάπνισμα αγκαλιά με μωρά, μέσα σε αμάξι με παιδιά, καβάλα στ΄ άλογο για πολύ αντριλίκι, κτλ κτλ...
Αυτούς που είπαν μετά από μερικά χρόνια οτι βάλαμε φίλτρο τώρα και κρατάει οτιδήποτε βλαβερό, καπνίστε άφοβα.
Αυτούς που τα χώνουν στις εκάστοτες κυβερνήσεις, άμμεσα και έμμεσα για να συνεχίσουν να πουλάνε καρκίνο.
Αυτούς που σκαρφίστηκαν την tpd μπας και ανακόψουν την αύξηση των ατμιστών και τα μειωμένα τους κέρδη.
Οι ίδιοι είναι που τώρα σου λένε ότι ένα τσιγάρο με μικρότερο μήκος και ποτισμένο με pg δεν είναι βλαβερό και έχουν και μελέτες πολυετείς από πίσω του. Οι ίδιοι που λένε για το η.τ. που κυκλοφορεί από το 2003 ότι δεν υπάρχουν μακροχόνιες μελέτες...

Συγγνώμη αλλά εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα σωθώ από τον ίδιο καπνοβιομήχανο που κάποτε μου πλάσαρε το κ.τ. στο στόμα, ή από την όποια κυβέρνηση που ενδιαφέρεται μόνο για μίζες και φόρους.
Ας σταματήσει να φτιάχνει κτ και ας πουλάει μόνο iqos...

Την μελέτη του γιατρού γιατί να την τρολλάρει? Επειδή δείχνει ότι το η.τ. είναι πιο ασφαλές από το iqos?

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:58 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #983 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:50 »
Να κοίτα με να "τρολάρω"*:

Αυτές είναι οι μακροχρόνιες μελέτες που μου αναφέρετε? Το η.τ. το ψάχνουν 10 χρόνια τώρα, έχουν κάνει 400 έρευνες και ακόμα λένε "πρέπει να γίνουν περισσότερες μελέτες". Το iquos με μισή μελέτη το βγάλαμε μέλι.

Αν δεν είναι από συμφέρον, είναι από στενομυαλία. Δεν έχω κάτι άλλο να πω.





*Γιατί το μόνο που δεν κάνω είναι να τρολάρω.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #984 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:55 »
Τι λινκ ακριβως να σου δωσω δεν καταλαβαινω. Ολες οι μελετες τους υπαρχουν στο σαιτ τους οπως και στην αιτηση που εχουν κανει στον fda. Τωρα εγω δεν ειμαι θεος να ξερω αν οι ερευνες τους ειναι αληθινες. Παντως υπογραφονται απο γιατρους. Αληθεια γιατι δεν ρωτας τον γιατρο μας να σου πει την αποψη του για το iqos
Λινκ. Λινκ ζήτησα, όχι λεφτά, μην κάνεις έτσι! :laugh1:
Αν τυχόν έχεις, επειδή είδα πως τις ανάφερες.
Ο γιατρός δεν είναι ξαδερφάκι μου να τον παίρνω τηλέφωνο. Αλλά την άποψή του την ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #985 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:02 »
steve66 kάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις, απαντάς επιλεκτικά και γράφεις παπάτζες (για να μη πω τίποτα άλλο) όπως ότι το iqos ίσως είναι πιο ευεργετικό από το άτμισμα γιατί δεν φέρνει βήχα στην πρώτη πρωινή τζούρα όπως σε όσους κάνουν πνευμονικούς  :wall:
Αναρωτιέσαι ακόμα αν λές ψευδείς πληροφορίες?

Να σου πω τι πιστεύω εγώ και να με συγχωρείς κιόλας για τον ωμό τρόπο που θα στο πω.
Επειδή δεν μπορείς να αποκόψεις την εξάρτηση του κτ, προσπαθείς να πείσεις πρώτα απ΄ όλα τον εαυτό σου ότι το iqos είναι η σωτηρία του κόσμου και μάλιστα καλύτερη από το άτμσμα. Να δεχτώ ότι είναι καλύτερο από το κτ? ;¨Οντως φαίνεται να είναι έτσι.
Καλύτερο από το άτμισμα δεν είναι όμως.
Εμπιστεύεσαι την PM στις μελέτες της, αυτήν που μαζί με τους ομοίους της διαφήμιζαν κάποτε προμοτάροντας το κάπνισμα αγκαλιά με μωρά, μέσα σε αμάξι με παιδιά, καβάλα στ΄ άλογο για πολύ αντριλίκι, κτλ κτλ...
Αυτούς που είπαν μετά από μερικά χρόνια οτι θα βάλαμε φίλτρο τώρα και κρατάει οτιδήποτε βλαβερό, καπνίστε άφοβα.
Αυτούς που τα χώνουν στις εκάστοτες κυβερνήσεις, άμμεσα και έμμεσα για να συνεχίσουν να πουλάνε καρκίνο.
Αυτούς που σκαρφίστηκαν την tpd μπας και ανακόψουν την αύξηση των ατμιστών και τα μειωμένα τους κέρδη.
Οι ίδιοι είναι που τώρα σου λένε ότι ένα τσιγάρο με μικρότερο μήκος και ποτισμένο με pg δεν είναι βλαβερό και έχουν και μελέτες πολυετείς από πίσω του. Οι ίδιοι που λένε για το η.τ. που κυκλοφορεί από το 2003 ότι δεν υπάρχουν μακροχόνιες μελέτες...

Συγγνώμη αλλά εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα σωθώ από τον ίδιο καπνοβιομήχανο που κάποτε μου πλάσαρε το κ.τ. στο στόμα, ή από την όποια κυβέρνηση που ενδιαφέρεται μόνο για μίζες και φόρους.

Την μελέτη του γιατρού γιατί να την τρολλάρει? Επειδή δείχνει ότι το η.τ. είναι πιο ασφαλές από το iqos?
Αγαπητε οταν διαφημιζαν τους καουμποηδες δεν ειχαν μελετες οτι το τσιγαρο σε κανει πιο αντρα. Επιπροσθετα οταν εφτιαξαν τα φιλτρα δεν ειχαν μελετες οτι κανουν το τσιγαρο πιο υγιεινο. Αντιθετα τωρα υπαρχουν μελετες, οχι μονο της pmi, που δειχνουν οτι το heat not burn ειναι πιο υγιεινο απο το συμβατικο τσιγαρο. Η επιστημη πισω απο το iqos υπαρχει πολλα χρονια.  Δεν καταλαβαινω την επιμονη σας. Ατμιστε ελευθερα

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #986 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:04 »
Λινκ. Λινκ ζήτησα, όχι λεφτά, μην κάνεις έτσι! :laugh1:
Αν τυχόν έχεις, επειδή είδα πως τις ανάφερες.
Ο γιατρός δεν είναι ξαδερφάκι μου να τον παίρνω τηλέφωνο. Αλλά την άποψή του την ξέρω.
Αφου ξερεις την αποψη του γιατρου γιατι δεν μας την αναφερεις και μας για να ενημερωθουμε οι αδαεις

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #987 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:08 »
Εγώ το μόνο που έγραψα είναι ότι είναι καλύτερο από το κ.τ. και χειρότερο από το η.τ. για εμάς τους dual users. Ξέρετε σαν το φιλαράκι(α) μου που έχει καταστήματα η.τ. αλλά τα xxxx μάρκα καλά τα πάει.

Η μελέτη του κ. Φαρσαλινού που υποθέτω (κάποιοι) τον αναφέρετε και επικαλείστε (μόνο όταν συμφέρει?) είναι σαφής. Και δεν είναι της PMI. Μάλιστα η της PMI είναι και πιο απαισιόδοξη σε πολλά slides.

Επίσης ελπίζω να ταρακούνησε κάποιους τα slides με το dry puff. Όπως και το silica wick.
Όπως και ότι cadmium, nickel, και lead μόνο το η.τ έχει. Το άλλο είναι καλό στα φυτοφάρμακα και τις φωσφίνες.

Σε όλα τα άλλα το heet τα πήγε σκατά τελείως και φυσικά είναι ΠΟΛΥ χειρότερο από το η.τ. αλλά και πολύ καλύτερο από το κ.τ.

Και τα δύο δεν έχουν πίσσα και μονοξείδια και διοξείδια καύσης.

Τι άλλο να γράψω δηλαδή. 

Δεν καταλαβαίνω τον σκοπό του νήματος πλέον - είναι για να το θάψουμε? Για να πούμε ότι το η.τ. είναι καλύτερο?Τα αυτονόητα? Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνω....

Αν είναι να γίνω αρεστός από τώρα πλέον ανοίγω πακετάκι καμελιά γιατί μου σπάσατε τα νεύρα. Αυτό δεν θέλατε?

Συγχαρητήρια. 

Δεν ξαναασχολούμαι με το νήμα - δεν υπάρχει λόγος - είναι ξεκάθαρα νήμα e-peen για πολλούς εδώ.




Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #988 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:11 »

Οχι steeve. Ασε το καμελακι. Το iqos μια χαρα την κανει την δουλεια του

Sent from my SM-T230 using Tapatalk



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:28 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #989 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:12 »
Αγαπητε οταν διαφημιζαν τους καουμποηδες δεν ειχαν μελετες οτι το τσιγαρο σε κανει πιο αντρα. Επιπροσθετα οταν εφτιαξαν τα φιλτρα δεν ειχαν μελετες οτι κανουν το τσιγαρο πιο υγιεινο. Αντιθετα τωρα υπαρχουν μελετες, οχι μονο της pmi, που δειχνουν οτι το heat not burn ειναι πιο υγιεινο απο το συμβατικο τσιγαρο. Η επιστημη πισω απο το iqos υπαρχει πολλα χρονια.  Δεν καταλαβαινω την επιμονη σας. Ατμιστε ελευθερα


Όχι καλέ. Τίποτα δεν ξέρανε οι άνθρωποι. Προς θεού. Το καλό μας φροντίζανε.


https://www.theguardian.com/news/2005/jun/02/thisweekssciencequestions.cancer

https://www.cancercouncil.com.au/31899/uncategorized/a-brief-history-of-smoking/

https://www.popsci.com/article/science/100-years-smoking-studies-popular-science

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem