vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

621 επισκέπτες, 6 χρήστες
gstamatos, djfloor, Milarepa, manoslykos, tibolaso, Jorge

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:26 »
[justify]@Clopyright, καλημέρα. Ναι, τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Αλλά ακόμα κι έτσι, δεν τρομάζω με αρνητές του ατμίσματος (καλοπροαίρετους ή όχι), γιατί έχω προλάβει να καπνίσω 375 βαπόρια. Ακόμα παλεύω στο ψυχολογικό κομμάτι, δεν ξεχνάω ποτέ πως μπορούσα να καπνίσω ακόμα κι εφημερίδα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 13:39 »
το δοκιμαζω εδω και  10 μερες δεν εχω φλεγματα εχω κοψει το κανονικο εδω και 1.5 χρονια δεν εχει ντουμανια εχει ωραιο χτυπημα και φτανει αυτο...ειμαι χρηστης ηλεκτρονικου παραλληλα αλλα η γευση καπνου που εχει ειναι πολυ ελαφρια και ωραια ειμαι σε διλημμα γιατι ατμιζω και ολας.. και μπορει να καταλληξω σε αυτο.. δευτερον δεν το εχεις πιπιλα κανεις καμια δεκαρια και εισαι καλλυμενος μυριζει ελαχιστα..τωρα ποιο ειναι ποιο ασφαλες απο τα δυο δεν ξερω.... αλλα εχει ωραιο χτυπημα στον λαιμο.. εχει γλυκερινη νικοτινη προπυλενογλυκολη και γευση καπνου ..αν δεν εχεις μπαταρια το τσιγαρακι αυτο δεν αναβει με αναπτηρα.... εχει φυλλα καπνου χοντροκομμενα μεσα  και ενα φιλτρακι απο καρυδα και ζαχαροκαλαμο κατι τετοιο επισης εκανα ευρενα και διαβαζα διαφορα περι υγεις.. ποιο ειναι ποιο ασφαλες κανεις δεν ξερει ακομα και απο το ηλεκτρονικο δεν ξερουμε σιγουρα τα πολλα αρωματα και βατ δεν κανουν καλο καθολου αυτο το λενε ολοι..
να σας δωσω απλη λυση που εδω κ 1,5 χρονια δεν εχετε σκεφτει;τσιγαρισιος ατμοποιητης υψηλή νικοτινη σκετη βαση αφου φοβαστε τα αρωματα.αλλαζετε αντιστασεις που θελουν χαμηλα βατ συχνα προσεχετε μην περνετε καμμενο (1,5 χρονια ατμιστης ετσι; ) κ ρουφατε αφοβα την pg-vg που ειναι απλα φαρμακευτικες ουσιες ακακες.για το υγρο στον πνευμονα θελω να πιστευω πλεον μιλανε μονο οι ανθρωποι που έλειπαν χρονια για εξευρευνηση  στο κεντρο της γης.
ωστοσο το εχω δοκιμασει απο φιλο.
εχουμε κ λεμε ηλ.τσιγαρο 10/10
κανονικο στριφτο 7/10
κανονικο ετοιμο 5/10
το συγκεκριμενο 0/10
αν υπηρχε μοναχα αυτο δε θα εκοβα ποτε το τσιγαρο.
πιστευω να ειμαι ο τελευταιος που σχολιαζει.το θεμα ας φυγει συντομα απο την κεντρικη σελιδα.εμας δε μας αγγιζει.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 15:00 »
Εκτός του ότι είναι ασύμφορο οικονομικά και δεν έχει ντουμάνι , ποια άλλη αντενδειξη εχει?  Δεν κινδυνεύεις, από ότι καταλαβα , ουτε από υψηλα wat,
ουτε από αρωματκές ουσίες?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2016, 16:14 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 15:44 »
μιλαμε παντα σε επιπεδο καφενειου χωρις αποδείξεις.ασε τα υψηλα watt ειναι θεμα σου αν ατμιζεις στα υψηλα watt κ παλι αν η αντισταση τα εχει καθως δεν καις κ βαμβακι που κολλας;οτι εχουν πολυ ατμο;απο την αλλη ειναι επικίνδυνη η ατμοποιηση pg-vg κ αρωματικων ουσιων (εαν θες) που ουσιαστικα ειναι τεχνολογια τροφιμων αλλα δεν ειναι οι χημικες αντιδρασεις που προκαλει το πύρωμα στον βρεγμενο με αρωματικα κ χημικα (αφου τα ατμιστικα τα λενε χημικα ετσι θα πω κ εγω) καπνο που εχει μεσα αυτο το τσιγαρακι.σιγουρα θα ειναι ποιο υγιεινό απο το κανονικο τσιγαρο αλλα η συγκριση με το ηλεκτρονικο νομιζω οτι δεν ειναι υπερ του.τον καπνο που ξεκινα νοπος κ καταληγει γκαγκανο κ βρωμοκοπα αν τον φερεις στην μυτη αφου το κανεις τι ειναι υγεια;τουλαχιστον το 80% των αρωματων μας ουτε το βαμβακι δεν βγαζουν off μετα απο εβδομαδα,ενα βαμβακακι μια σταλια,αν κανεις κ σκετη βαση δε την παντρευεσε κ την αντισταση κ το βαμβακι.ποσο καλυτερο δηλαδη;     

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 16:59 »
Εκτός του ότι είναι ασύμφορο οικονομικά και δεν έχει ντουμάνι , ποια άλλη αντενδειξη εχει?  Δεν κινδυνεύεις, από ότι καταλαβα , ουτε από υψηλα wat,
ουτε από αρωματκές ουσίες?
Ακόμα και τα υγρά με εκχυλίσματα καπνού έχουν δείξει αυξημένες περιεκτικότητες σε ύποπτες ουσίες σε σχέση με τα άλλα. Λογικά αυτό θα είναι πολύ πιο έντονο εφόσον μιλάμε για κανονικό καπνό. Θα περίμενα σίγουρα έξτρα νιτροσαμίνες αλλά και αρκετά συστατικά που δεν υπάρχουν καθόλου στα ατμιστικά. Το φυτό περιέχει πολλά πράγματα. Και μόνο το τι γίνεται στα αλκαλοειδή του όταν θερμαίνονται στις θερμοκρασίες λειτουργίας βάζω στοίχημα πως θα ξεπερνά κατά πολύ τα λίγα που ψάχνουμε στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 18:12 »
Μετά τους καπνιστες vs ατμιστες δημιουργούμε τους ατμιστες vs άκαπνου τσιγάρου. Χρησιμοποιούμε μάλιστα τα ίδια επιχειρήματα και κάνουμε τις ίδιες υποθέσεις εναντίον του, που κατηγορούμε όταν γίνονται για τον ατμο.
Δε λέω οτι ειναι καλύτερο απο τον ατμο, αλλα εαν μπορέσει να τραβήξει έστω κάποιους απο τη καύση, εμείς τι προβλημα έχουμε;
Ίσα ίσα που εαν γίνει το πρώτο δύσκολο βήμα, μετά πολύ πιο εύκολα θα γίνει το δεύτερο, οι συνθήκες, οικονομικές, ποιότητας και ποσότητας ατμού, άλλωστε ευνοούν το ατμισμα. Ελπίζω κάποια στιγμή όλοι να κάνουμε και το τρίτο βήμα, να κάνουμε παρέα στο pappou. 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 18:44 »
Για να μην χανουμε τα αυγα και τα πασχαλια. Εμεις εχουμε προβλημα στο βαθμο που το νεο παπαρακι ταυτιζεται με το ΗΤ δημιουργώντας έτσι τη ψευδη εντυπωση οτι όλα το ίδιο είναι, οποτε ή αυτό κάνεις ή ΗΤ, είναι το ίδιο πράγμα. Ε, δεν ειναι τι να κανουμε. Και στον καπνο μη σκεφτεστε μονο τι εχει το ιδιο το φυτο. Σκεφτειτε ποσες εξαρτησιογονες και επικινδυνες για την υγεια ουσιες προσθετουν στον καπνο των τσιγαρων οι καπνοβιομηχανιες. Νομιζετε οτι δεν τις εχουν προσθεσει και εδώ; Αν ναι, αλλάξτε πλευρό να τα δειτε και εγχρωμα... Ας μη βιαζομαστε λοιπον να το καταταξουμε και αυτο ως ασφαλεστερο του κανονικου μονο και μονο επειδη δε γινεται καυση. Μην πεφτουμε στην παγιδα της ταυτοποιησης ασχετων μεταξυ τους προϊόντων.

Και ισως η σημαντικότερη διαφορα είναι ότι το μεν ηλεκτρονικό τσιγάρο κατασκευάστηκε απο τα κάτω, απο τη βάση, δηλαδή τους χρήστες, ενω το νεο παπαρακι ειναι ξεκαθαρα δημιουργια των καπνοβιομηχανιων σε μια (αποτυχημενη) προσπαθεια τους να ελεγξουν την αγορα με δικο τους προϊόν, επιχειρώντας να οικειοποιηθούν το ασφαλέστερο προφιλ του ΗΤ. Με λίγα λόγια το πρώτο κατασκευάστηκε με στόχο την υγεία, ενώ το δεύτερο με στόχο το κέρδος.

Απλα τα πράγματα, να τα εχουμε ξεκάθαρα στο μυαλο μας γιατι οι καιροι ειναι πονηροι...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 18:56 »
Εγω απο την αλλη βλεπω πολλους ''δυσαρεστημενους'' να το πω? ''φοβισμενους'' να το πω? απο το ητ.Αυτο που δεν καταλαβαινω παλι ειναι γιατι να δοκιμασεις κατι τετοιο εχοντας εστω κ 1.5 χρονο στο ητ?Δεν εχεις φυγει εντελος απ το τσιγαρο?Ας ξεδιαλυνουμε 5 πραματα στο μυαλο μας, γιατρος δεν ειναι κανεις εδω μεσα κ τπτ σιγουρο.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 19:03 »
Δεν εχεις φυγει εντελος απ το τσιγαρο?
Όχι.
Όταν θες να δοκιμάζεις πράγματα τότε... δεν έχεις φύγει ;)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 19:34 »
[justify]Και δεν θα φύγεις εύκολα, ίσως και ποτέ (λέω στον Joe). Πιο πονηρός από τον διάβολο δεν γίνεται, πιο ειλικρινής, γίνεται. Σαν νεοσύλλεκτος στο άτμισμα μπορεί εύκολα να πεις “πω, δεν το θέλω καθόλου το τσιγάρο!”, μόλις βάλεις κάποιες σειρές, συνεχίζεις “πω, συχαίνομαι τη μυρωδιά του, συχαίνομαι όπου πέρασε καπνιστής”. [/justify]

[justify]Προσωπικά δεν βλέπω κανένα άγχος να δοκιμάσω την πορδίτσα, μήπως δεν έχω φύγει ακόμα απ' το τσιγάρο; αυτό περιμένω για να μου το πει; όχι δα. Εχθές για παράδειγμα, βρέθηκα σε κλειστό χώρο που νωρίτερα είχαν καπνίσει. Υπέφερα, είναι αλήθεια. Όμως, σήμερα, επίσκεψη σε φίλους καπνιστές, μια χαρά άτμιζα, (πλάι σε τσίπουρα, μεζέδες, και τσιγάρα). Θέλω να πω δηλ. πως δεν βλέπω το λόγο να λέμε ψεματάκια πως ξεφύγαμε απ' το τσιγάρο. Η επιτυχία διακοπής μου είναι καθαρά του ατμίσματος κι όχι δική μου. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 21:50 »
γιατι ο τίτλος λέει ακαπνου ομος;
ακαυστου δε θα έπρεπε να λέει, η κάνω λάθος;
γιατι καπνό βγάζει, απλα δεν καίγεται.ν
Ο τίτλος άλλαξε.
Βασικά δεν πρέπει να λέγεται άκαπνο γιατί περιέχει καπνό.
Από ό,τι λέει το αρχικό κείμενο όμως, βγάζει κι αυτό ατμό, όχι καπνό.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 23:45 »
Μετά τους καπνιστες vs ατμιστες δημιουργούμε τους ατμιστες vs άκαπνου τσιγάρου. Χρησιμοποιούμε μάλιστα τα ίδια επιχειρήματα και κάνουμε τις ίδιες υποθέσεις εναντίον του, που κατηγορούμε όταν γίνονται για τον ατμο.
@thekal, tsiv, cpbaroque, spectrum
Ώστε χρησιμοποιούμε τα ίδια επιχειρήματα και τις ίδιες υποθέσεις, παιδιά; :o
Προσωπικά είχα την εντύπωση πως κάνουμε πολύ λογικές υποθέσεις (στα όρια της βεβαιότητας θα έλεγα) και χρησιμοποιούμε αρκετά λογικά επιχειρήματα. Δηλαδή είναι ΟΚ να ενημερώνουμε για τις ανησυχίες μας για τα ΝΕΤ υγρά αλλά τώρα πρέπει να ξεχάσουμε τι θα πει πραγματικός καπνός γιατί οι ίδιοι οι συνατμιστές θα μας θεωρήσουν άδικους. Οφείλουμε να δώσουμε σημαντικό "πλεονέκτημα" στο νέο προϊόν για να πείσουμε ο ένας τον άλλο πως δεν είμαστε φανατικοί.
Εγώ σοκάρομαι λίγο από τα φίλια βέλη και αυτή την δίκη προθέσεων μεταξύ μας.
Ίσως έχετε δίκιο. Μπορεί να πρέπει να δούμε μόνο με συμπάθεια το νέο προϊόν. Να ξεχάσουμε πως περιέχει καπνό και πως αυτό από μόνο του αποτελεί πρόβλημα. Να ξεχάσουμε πως είναι ένα κλειστό κιτ με υψηλό κόστος διατήρησης της συνήθειας που σε κρατά δέσμιο σε μια εταιρία. Να μην υποψιαστούμε πως λανσάρεται προϊόν για το οποίο έχουν γίνει μελέτες από τους κατασκευαστές του (έχουν όλα τα μέσα) και δεν ανακοινώνεται τίποτα, με πολύ δημιουργικό τρόπο μάλιστα. Να ξεχάσουμε την προϊστορία των κατασκευαστών του. Την πίεση στις κυβερνήσεις να ελέγξουν το "ύποπτο" ΗΤ. Πρέπει να φανούμε ανώτεροι απέναντι σε έναν πανίσχυρο αντίπαλο που δεν έχει καταφέρει να ελέγξει την δική μας αγορά και στήνει μια λιγότερο ωφέλιμη την ίδια ώρα που μας σκάβει τον λάκκο. Έτσι ώστε ο καπνιστής να μπορεί εύκολα να κάνει το βήμα προς τα εκεί. Ας μην τονίσουμε πως το βήμα προς τα εδώ είναι καλύτερο, δεν είναι δίκαιο! Οι καπνοβιομηχανίες δεν έχουν τα δικά μας τρομερά άφθονα χρήματα και τρόπους προβολής και λόμπι. Μην τους κλείσουμε το σπίτι από σκέτη μισαλλοδοξία.

Εγώ πάντως έχω μείνει κάπως έκπληκτος. Αλλά θα σταματήσω τις άδικες υποθέσεις και θα κοιτάξω την δουλίτσα μου. Θα σταματήσω την λασπολογία.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:11 »
Το δικό μου σκεπτικό είναι ότι ένας γίγαντας, με την κίνησή του αυτή, αναγνωρίζει ότι το ΚΤ είναι βλαβερό...
Αν η διαπίστωση "όλοι το ξέρουν αυτό" φαίνεται αυτονόητη, κλείνω τα μάτια, φαντάζομαι πώς περνούν αυτή τη στιγμή τη ζωή τους 7 δις ανθρώπων και έτσι προσπαθώ να θεωρήσω λογικό ότι σε πάρα πολλούς προκαλεί δέος και σαλπίζει εσωτερικά εμβατήρια η θέα δυο ζωγραφιστών λεόντων που προσέχουν μια ασπίδα με κάποιες γωνίες και περίεργα σύμβολα.
Η συσκευή θέλει να δείξει ότι θέλουν κάποιοι να δείξουν ότι ψάχνονται. Ναι, μια χαρά βολεμένοι ήταν τόσες δεκαετίες. Αλλά θεωρώ ότι η κίνηση αυτή ήταν μια - έστω προσωρινή τους - ήττα. Και ότι θα μάθουν γι αυτήν πολύ περισσότεροι από όσους μάθουν για το άτμισμα (για ευνόητους λόγους). 
Αυτή τη στιγμή ο γίγαντας μόνο γαργάλημα αισθάνεται; Δεν ανησυχεί ακόμα, αλλά αισθάνεται κάτι να τον γαργαλάει, τη στιγμή που είχε κάνει γενικό καθαρισμό μακράς διαρκείας και ετοιμαζόταν να απολαύσει οτιδήποτε ξυπόλητος;
Ο γίγαντας είναι γυμνός - και το ξέρει.
Μένει να τον δουν όλοι και χωρίς λιοντάρια και ασπίδες.

Το κάθε τι που μπορεί να κάνει τον αδαή να προβληματιστεί (αυτόν που ψηφίζει και εκλέγει τον κάθε ηγέτη του σε κάθε "γωνιά" του πλανήτη και καθρεφτίζει αυτό που λέμε δημοκρατία) το θεωρώ σύμμαχο.
Για την ώρα.
Ακόμα κι αν είναι οι Καπνικοί και δώρα φέροντες.

Δεν είναι σε θέση να το ψάξουν όλοι... ακόμα....


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:12 »
Από άποψη ασφάλειας η λογική λέει ότι υστερεί πάρα πολύ έναντι του ατμίσματος.
Για να το πλησιάσει κάπως, θα πρέπει ο καπνός να είναι βιολογικός χωρίς λιπάσματα, να έχουν αφαιρεθεί οι νιτροζαμίνες (όπως στο snus), τις οποίες περιέχει από φυσικού το το φυτό κτλ. 

Αν γίνουν τα παραπάνω, ίσως να παρέχει κάποια σχετική ασφάλεια, αλλιώς το μόνο που θα γλιτώσει κάποιος είναι η πίσσα και ίσως μερικά προϊόντα καύσης. Αυτές οι επεξεργασίες όμως ανεβάζουν πολύ το κόστος κι αυτοί θέλουν κέρδη.

Και βέβαια είναι και το consept της περιπτερο-εξάρτησης το οποίο προσπαθούν από την πρώτη στιγμή να βρουν τρόπο να το καθιερώσουν και στο η.τ. Και εν μέρει το κατάφεραν με τα δεκάμελα μπουκαλάκια με γελοίες δικαιολογίες. 

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:36 »
Όπως ειχα γραψει εδώ Από 3/6 ΤΟΥ 2014 εχουν όλα τα κλινικα πιστοποιτικα για το "αβλαβες" του προιοντος.
Πετρος
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 18, 2015, 19:40 »

Αυτό ακριβως ειχα γραψει στης 3/6 /2014 και ειχα παραξενα σχολια.
Το εχω από περιση το ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ότι θα βγει τελος του χρονου στην παραγωγη.
Ιδη είναι στην Ιταλια στην ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΕΛΘΕΙ το καλοκαιρι.
Το μοντακι εχει Ελληνικη σφραγιδα.
Τωρα στην ουσια.
Εμας τους ατμιστες νομιζω ότι δεν θα μας επηρεασει.
Κατ αρχας θα είναι 3 γευσεις.
2 ΜΑΛΜΠΟΥΡΟ ΚΑΙ 1 ΜΕΝΤΑ..
Η γευση ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ.
Κερδιζει στο οπτικο γιατι βλέπεις τσιγαρο και καπνο.
ΝΤΟΥΜΑΝΙ?Ενα μεγαλο 0
Βεβαια θα <βγει> ως τελειως αβλαβες κατοπιν 5ετη  κλινικη παρακολουθηση.
Αυτά προς το παρον.
Πετρος 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2016, 00:43 από TSARLY »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem