vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, treloneritis, kostas...

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #330 στις: Μαρτίου 22, 2017, 15:55 »
Προσωπικά πλέον τους βγάζω το καπέλο και πλέον κατάλαβα που πήγαν τα δις που ξόδεψαν.

1)Κατάφεραν να σχεδιάσουν ένα πραγματικά πρωτότυπο προιον που δεν αλλάζει το υπάρχων επιχειρηματικό τους μοντέλο. Καπνό από τον παραγωγό , αγορά από περίπτερο, τα ίδια εργοστάσια με νέες επενδύσεις κλπ. Πολύ σημαντικό για εταιρεία του μεγέθους της Phillip Morris.
2)Από την όποια προσωπική εμπειρία έχω είδα ότι δουλεύει σε καπνιστές μεγάλης ηλικίας. Μέχρι τώρα 3 περιπτώσεις που απέτυχαν να το κόψουν με ηλεκτρονικό το κατάφεραν με αυτό. Είναι πιο οικείο στον καπνιστή και πιο κοντά σε αυτό που έχει συνηθίσει από τη διαδικασία που κάνει για να το χρησιμοποιήσει, την αγορά ανταλλακτικών από το περίπτερο μέχρι τον χώρο που πιάνει στην τσέπη του. Αντίθετα τα ατμομάγαζα και οι συσκευές ηλεκτρονικού όλο και απομακρύνονται.
3)Τρελή επένδυση για τη χώρα μας με μέλλον http://www.kathimerini.gr/901650/article/epikairothta/kosmos/nea-ependysh-300-ekat-ths-papastratos-ston-aspropyrgo

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #331 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:08 »
Μέχρι τώρα 3 περιπτώσεις που απέτυχαν να το κόψουν με ηλεκτρονικό το κατάφεραν με αυτό.

Τι έκοψαν ακριβώς??

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #332 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:15 »
Το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #333 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:18 »
Οταν χρησιμοποιεις καπνο κατα την ταπεινη μου γνωμη δεν κοβεις το τσιγαρο. Η βλαπτικοτητα της πρωτης υλης ειναι αποδεδειγμενη, κατι που δεν ισχυει στο ηλεκτρονικο. Χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν, ειναι τουλαχιστον αφελες να εχω την λυση την αποδεδειγμενα κατα τουλαχιστον 95% λιγοτερο βλαπτικη και να την συγκρινω με τι; με τσιγαρο σε αλλη συσκευασια; και τι ειναι πιο ευκολο η φορτιση καθε τρεις και λιγο ανα ενα τσιγαρο ή ενα γεμισμα του ναυτιλου μια φορα την ημερα ή και λιγοτερο και μια φορτιση στις 2 μερες το μοντακι; Ο παπαστρατος να αναλαβει το κοστος περιθαλψης των παθοντων απο το καπνισμα του καπνου που πουλαει και να αφησει τις επενδυσεις. Αν θελουν περιορισμους στο ηλεκτρονικο, το κανονικο πρεπει να απαγορευτει δια παντως παγκοσμιως.... 
Συγνωμη για το μερικως οφ τοπιτς σεντονι αλλα οχι και προπαγανδα υπερ των θανατεμπορων εδω ρε παιδια....

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #334 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:22 »
Μα ο παπαστρατος ειναι επενδυτης και μεγας εργοδοτης και κανει και δωρεες .................. Το πρώτο Χray μηχάνημα για την Ελλάδα που δώρισε η Παπαστράτος και αν δεν κανω λαθος εχουμε και απαγορευση διασυνοριακων πωλησεων τυχαια ολλα        :angel: :angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #335 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:30 »
Αυτό το μηχάνημα κάνει για containers...τα δικά μας έρχονται αεροπορικώς. 
Έτσι κι αλλιώς, αν θέλανε να έχουν όφελος, τα λαθραία τσιγάρα θα είχαν βάλει στο μάτι κι όχι τα ηλεκτρονικά. 

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #336 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:37 »
@Νικόλας Λογγινιδης
Αν έχεις στοιχεία/παραπομπές ότι το ηλεκτρονικό είναι λιγότερο βλαπτικό από το IQOS ίσως θα μπορούσες να ποστάρεις κάποιο link στο forum. Προσωπικά θα με ενδιέφερε και ίσως να ενδιαφέρονται και άλλοι.

Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το IQOS είναι περισσότερο βλαπτικό θα το σύστηνες σε κάποιον που έχει αποτύχει με ηλεκτρονικό ή θα του έλεγες καλύτερα κάπνισε το ίδιο είναι μια που και τα 2 περιέχουν καπνό;

@Atmogia
Από ότι φαίνεται είναι μέγας επενδυτής και καλός εργοδότης.

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #337 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:51 »
Τι στοιχεία χρειάζεσαι όταν οι κάτι χιλιάδες βλαπτικές ουσίες/πρόσθετα συν φυτοφάρμακα που περιέχονται στον καπνό εισέρχονται κατευθείαν στις κυψελίδες των πνευμόνων σου; Ουσιαστικά βγάζοντας την πίσσα από την εξίσωση δεν έχει καμία διαφορά από το απλό τσιγάρο, μάλιστα κατά τη γνώμη μου αυθυποβάλλει τον χρήστη ότι καπνίζει πιο "υγιεινά" κάτι που δε στέκει.


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2017, 22:59 από spectrum »

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #338 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:57 »
Δλδ θεωρείς ότι το να αφαιρέσουμε την πίσσα και την καύση του καπνού δεν θα είχε κάποια έστω θετική επίδραση;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #339 στις: Μαρτίου 22, 2017, 17:26 »
θα το σύστηνες σε κάποιον που έχει αποτύχει με ηλεκτρονικό

Θα έψαχνα το λόγο που απέτυχε με ηλεκτρονικό. Συνήθως είναι λόγοι που διορθώνονται.

Δλδ θεωρείς ότι το να αφαιρέσουμε την πίσσα και την καύση του καπνού δεν θα είχε κάποια έστω θετική επίδραση;

Κάποια έστω θετική επίδραση μπορεί. Το να θεωρούμε και κυρίως να νοιώθουν οι ίδιοι οτι έκοψαν το κάπνισμα, είναι λίγο τραβηγμένο κατά την γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #340 στις: Μαρτίου 22, 2017, 17:36 »
@Νικόλας Λογγινιδης
Αν έχεις στοιχεία/παραπομπές ότι το ηλεκτρονικό είναι λιγότερο βλαπτικό από το IQOS ίσως θα μπορούσες να ποστάρεις κάποιο link στο forum. Προσωπικά θα με ενδιέφερε και ίσως να ενδιαφέρονται και άλλοι.
βασικά έιμαι σίγουρος ¨οτι και ο Νικόλας όπως και εγώ, θα θέλαμε να δούμε έστω και μία μελέτη που λέει ότι το IQOS είναι λιγότερο βλαπτικό από το άτμισμα ή εστω από το κ.τ. Με ευχολόγιο του στύλ Δεν κάνει κάυση, ενώ χρησιμοποιεί καπνό που έχει φυτοφάρμακα, δεν τσουλάει.
Ότι σε κρατάει μακρυά από το κ.τ καλό έιναι. Αλλά μικρό καλάθι. Ο επενδυτής Καπνοβιομήχανος διαφημίστηκε :hmmm: στο site στο οποίο δεν έχει αναφέρει ΄τιποτα θετικό για το άτμισμα
Δεν έιμαι αρνητικός με το IQUOS  αλλά δεν πέιθει ότι έιναι για το καλό του καταναλωτη με ξερές αναφορές, αλλά σάλτσες στις 400 θέσεις εργασίας ( που να μην πούμε ποσες χάθηκαν από τον παπαστρατο και πόσα θα πάιρνουν οι νέες)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #341 στις: Μαρτίου 22, 2017, 17:50 »
@Atmogia
Από ότι φαίνεται είναι μέγας επενδυτής και καλός εργοδότης.
Θέλεις να σου πω πόσες δεκάδες χιλιάδες ευρώ μου χρωστάνε, παρά την τελεσίδικη απόφαση υπερ μου από αγωγή που τους έκανα, για εργασιακές οφειλές;
Μάλλον ειναι άσχετο με το φορουμ όμως, οπως και η αναφορά σου για την εργοδοτική τους ποιότητα, αλλά και τα περισσότερα θετικά που τους καταλογίζεις.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #342 στις: Μαρτίου 22, 2017, 17:55 »
Αν και χρήστης αποκλειστικά του η.τ  και χωρίς να εχω δοκιμάσει το IQOS τo oτι δεν περιέχει πισα είναι κατι θετικο.
Το μονο που ξερω αμεσα, είναι ότι καποιος γνωστος μου δεν καταφερε να διακόψει το κ.τ κανοντας χρήση του IQOS

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #343 στις: Μαρτίου 22, 2017, 17:57 »
Θέλεις να σου πω πόσες δεκάδες χιλιάδες ευρώ μου χρωστάνε, παρά την τελεσίδικη απόφαση υπερ μου από αγωγή που τους έκανα, για εργασιακές οφειλές;
Μάλλον ειναι άσχετο με το φορουμ όμως, οπως και η αναφορά σου για την εργοδοτική τους ποιότητα, αλλά και τα περισσότερα θετικά που τους καταλογίζεις.
Φιλε μου εσυ καταλαβες οτι τους καταλογιζω θετικα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #344 στις: Μαρτίου 22, 2017, 17:59 »
Δεν απαντάει σε εσένα ο mimis  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364