vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, th3ofilos, dkostas, Milarepa, pngtszs1976, lagoudakis

Twitter

Πόλεμος στα η.τ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #585 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 17:01 »
Και τι θα κάνανε ρε Νίκο στα μαγαζιά; Θα βάζανε πόρτα να τσεκάρει τα σύρματα και τα στησίματα των πελατών πριν μπουν μέσα;  :laugh1:

- Εσύ παιδί τι σύρμα έχεις;
- Kanthal 25άρι. 
- Καλός! Πέρνα! Επόμενος. Εσύ τι σύρμα έχεις; 
- (ψιθυριστά) Fused Clapton...
- Tον πούλο! Επόμενος...

:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #586 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 17:03 »
Εχεις δικιο Νικο, αλλα δεν μπορει να γινεται αυτοψια στην συσκευη του καθενος για το εαν ειναι ντουμανατη η οχι, ουτε μπορει να λεει π.χ. ο μαγαζατορας "ατμιστε, αλλα μονο με λιγα ντουμανια".

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #587 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 17:16 »
-Της μιας δραχμής τα γιασεμιά έχω (το ml) περνάω;
-Μπα...
-Ροδέλες καπνιστής σοκολάτας με πρωτόγευση από πούρο Αβάνας ποτισμένο με αποξηραμένο χυμό ροδάκινου και μετάγευση από ζουμί καρπού καβουρδισμένου αμύγδαλου, με υπόβαθρο από καπνιστό σούσι και κυρίως γεύση μουσταλευριά στον ατμό επηρεασμένο από μυρωδιές του ωκεανού.
-Περάστε, κύριε.
-Άι Κως και glo-glo
-Η θέση σας περιμένει... 

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #588 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 17:25 »
και εγω ο καψερος με nautilus aspire στα 9 wat εφαγα πορτα :))
ουτε του στιγαρου δεν φτανει η τζουρα του,αδικη ζωη

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #589 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 17:27 »
Μπα, στα θερμαινομενα βαζουν περισσοτερο κ@λοχερο, γιατι σκυλοβρωμανε στον περιγυρο... ;D

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #590 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 17:29 »
...δεν επιτρεπουν το ατμισμα σε καφε?
οκ.. στο επομενο... 8)

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #591 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 23:17 »
-Της μιας δραχμής τα γιασεμιά έχω (το ml) περνάω;
-Μπα...
-Ροδέλες καπνιστής σοκολάτας με πρωτόγευση από πούρο Αβάνας ποτισμένο με αποξηραμένο χυμό ροδάκινου και μετάγευση από ζουμί καρπού καβουρδισμένου αμύγδαλου, με υπόβαθρο από καπνιστό σούσι και κυρίως γεύση μουσταλευριά στον ατμό επηρεασμένο από μυρωδιές του ωκεανού.
-Περάστε, κύριε.
-Άι Κως και glo-glo
-Η θέση σας περιμένει...

Πσσ...σαν να μαζευτήκαμε πολλοί και όχι τίποτις άλλο, αλλά αυξάνουμε τον μέσο όρο ηλικίας των μελών... :))

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #592 στις: Δεκεμβρίου 03, 2018, 22:17 »
πέρα απο την πλάκα ρε παιδιά, το point μου ήταν για εμας όχι τους μαγαζάτορες....
...μεχρι τωρα, ποτε δεν είχα πρόβλημα σε οποιοδήποτε μαγαζί, είτε εστιατόριο έιτε καφε κλπ και οποιαδήποτε ώρα.
Πιστεύω οτι αν είμαστε λίγο προσεκτικοί και σεβόμαστε τους γύρω μας, δεν κάνει κανείς θέμα.
Δεν ξέρω, μπορει τα μαγαζιά που πηγαίνω να είναι πιο ανεκτικά σε τέτοια θέματα, μπορει και οτι πάντα σε κλειστους χώρους είμαι αρκετά διακριτικός.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #593 στις: Δεκεμβρίου 03, 2018, 22:45 »
Η πικρή αλήθεια είναι ότι και χωρίς επίσημες απαγορεύσεις ή πόλεμο, και στο άτμισμα, ισχύει το νεανικό "όπου σε παίρνει"και τό "σύμφωνα με την κοινή λογική"
Από Μάιο μέχρι μέσα Σεπτέμβρη, σε επισκέψεις σε φιλικά σπίτια, περνάω καλά ατμιστικά. Στη βεράντα, μπαλκόνι ή μέσα στο σπίτι με ανοιχτά παράθυρα.
Από Οκτώβρη μέχρι και Απρίλη , βλέπω και καταλαβαίνω και μου το λένε ότι ο ατμός ή το άρωμα , με κλειστά παράθυρα, κάπως ενοχλεί.
Αποτέλεσμα, δεν κάνω πολύωρες επισκέψεις τον χειμώνα.
Και φυσικά , όχι , όπου υπάρχουν παιδιά ή ευπαθείς ομάδες.
Διαφορετικά, θα αρχίσουν τα γκούχ-γκούχ + άγριες ματιές οπότε -Οχι-
Κοινή λογική.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2018, 22:52 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #594 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 13:22 »
Επισκέφτηκα πρόσφατα μια καφετέρια στην οποία απαγορεύεται το κάπνισμα.

Παρόλα αυτά ατμισα μαζί με τον καφε μου.

Άμα είσαι διακριτικός, δεν σε ενοχλεί κανείς.
Ακόμα και ο σερβιτόρος που με είδε δυο φορές δεν είπε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #595 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 13:50 »
Όντως ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2018, 13:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #596 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 13:54 »
Έχω την εντύπωση ότι ξεφεύγουμε λίγο. Δεν θα έλεγα ότι αποτελεί πόλεμο στο άτμισμα το να απαγορεύεται σε μια καφετέρια. Καλώς ή κακώς (κακώς κατά τη γνώμη μου προφανέστατα), ο Νόμος το εξισώνει με το κάπνισμα όσον αφορά τους κλειστούς δημόσιους χώρους. Η εφαρμογή ενός Νόμου ακόμα και άδικου/παράλογου/..(συμπληρώστε εδώ το επίθετο της προτίμησής σας), δεν μπορεί να αποτελεί πόλεμο.


Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #597 στις: Δεκεμβρίου 06, 2018, 08:54 »
Και για να προσθέσω στο από πάνω σχόλιο (με το οποίο συμφωνώ), αναρωτιέμαι αν θα λες τα ίδια όταν θα βγεί και η TPD3.
Αν πιστεύετε ότι μόνο στην Ελλάδα ξεπουλιούνται οι "κατσικόβλαχοι" ενώ οι "κουτόφραγκοι" στην Ε.Ε. είναι βράχοι ακλόνητοι στα δις και στο αντίστοιχο lobbying των καπνοβιομηχανιών τότε ΟΚ. Τα λέμε σε 2-3 χρόνια..
Απο το "κατσικοβλαχοι" (ναι, το δικο μας ντουετο στο Υ.Υ. αν και ο ενας κανει και για χασαποταβερνα και ο αλλος για χασισοκαλλιεργητης) μεχρι το "ακλονητοι βραχοι" μεσολαβει ενα τεραστιο κενο που ειναι του ενδιαφεροντος μας μιας και εκει εμπιπτει το συνολο του πολιτικου κοσμου.
Εδω θα ειμαστε σε 2-3 χρονια που λες.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #598 στις: Δεκεμβρίου 10, 2018, 15:02 »
Ενα παρα πολυ ενδιαφερον αρθρο για τα λομπυ που κρυβονται πισω απο τις αρνητικες δημοσιευσεις και ερευνες για το Η.Τ.

https://cei.org/content/fear-profiteers

Δυστυχως το αρθρο ειναι στα Αγγλικα και ειλικρινα δεν εχω το χρονο να μεταφρασω 100 σελιδες για το φορουμ. Οποιος δυσκολευεται μπορει ομως να κανει ενα google translate στη σελιδα και θα πιασει το νοημα.

Το ρεζουμε ειναι οτι δεν ειναι μονο οι καπνοβιομηχανιες πισω απο αρνητικες ερευνες για το Η.Τ. η δεν ειναι καν αυτες. Υπαρχουν και αλλοι "ενδιαφερομενοι".. Πολυ ενδιαφερον και σωστα τεκμηριωμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2018, 15:23 από gangelo »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #599 στις: Δεκεμβρίου 19, 2018, 15:16 »
...δεν επιτρεπουν το ατμισμα σε καφε?
οκ.. στο επομενο... 8)
Ναι???Δεν το πιστεΥω!!!   :laugh1:
Εγω πηγα σε καφε που ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ το ατμισμα μονο ::) ::)
Καθομασταν εγω η μητερα μου κ η αδερφη μου ...οι δυο τους να εχουν κανει το μαγαζι μεσα σε ομιχλη κ μια κυρια με την παρεα της...
διπλα με κοιταζει......της χαμογελαω.. :)....με κοιταζει ακομη. ..ομως με θυμο τωρα  :o :o :o σκυβω διακριτικα στην αδερφη μου κ της λεω..."σε παρακαλω αλλαξε μηχανη γιατι εδω θα βρεξει"....... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ερχεται το κοριτσι με τους καφεδες κ τοτε η κυρια ρωταει την κοπελα αν επιτρεπουν το καπνισμα........κ φυσικα το κοριτσι ειπε "οχι" (με ξερει καλα η κοπελα...) κ η κυρια συνεχιζει κ ρωταει...κ αυτες εδω τι κανουν????????  "ατμιζουν" της λεω με το ιδιο ευγενικο χαμογελο (κ με υφος καλου παιδιου που ειμαι.....χεχεχε) κ ρωταει η κυρια ξανα: Καλα κ το καπνισμα που απαγορευεται? Κ η απαντηση απο το  κορτιτσι? "εξω"!!!!!!!!!!!!!!
Πεσαμε κατω απο τα γελια μα οχι η κυρια με την παρεα της....

Προσπαθω να μην ενοχλω οταν ατμιζω ομως οταν ξερεις οτι επιτρεπεται το ατμισμα θελεις κ να το χαρεις ναι?
Κ παλι προσεχω ατομα που ισως τους ενοχλει μα αυτο που μου συνεβη ηταν απο τα πιοοοο αστεια σε καφε!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem