vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

632 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, tibolaso, Milarepa, Buliwyf

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:47 »
Ετσι βρωμουσαν οι καινουργιοι που αγοραζαμε και οι κινεζοι μας ελεγαν στα mail οτι ειναι εργοστασιακο υγρο για να μην στεγνωνουν και να ειναι παντα ετοιμοβρωμικοι.......ετοιμοπολεμοι ηθελα να πω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αρε τι μου θυμισατε.Μπρικια,ξιδια,οινοπνευματα 95 βαθμων ,μπανια  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Στεγνωμα με πιστολακι  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:48 »
Πάντως για μένα σημαντικό ρόλο για το πολύ ψάξιμο με τους επισκευάσιμους και τα mod έπαιξε όπως είπε ο SEB η απαγόρευση. Ξεκίνησα το άτμισμα το Νοέμβριο και δεν πρέπει να είχα κλείσει μήνα όταν έσκασε ο βόμβα της απαγόρευσης. Πάνω στη χαρά μου ότι επιτέλους το παράτησα το ρημάδι το κ.τ που ήμουν σίγουρος (όπως και όλοι μας) ότι θα ήμουν ο τελευταίος στη γη που θα το έκοβε αιστάνθηκα να προσπαθούν να μου το στερήσουν. Θα θυμάστε τον πανικό εκείνης της περιόδου...μέχρι και κάποια link για το πώς παρασκευάζουμε νικοτίνη είχαν ανέβει! (Ευτυχώς που δεν είχαμε τίποτα δράματα)...
Εγώ τότε ήμουν παραπάνω από σίγουρος ότι μια και ξεκίνησε το πανηγύρι σύντομα θα απαγορεύονταν και οι συσκευές και τα πάντα προκειμένου να γυρίσουμε στο κ.τ για χάρη της υγείας των κρατικών ταμείων και των πονηρών που τα διαχειρίζονται.
Οπότε οτιδήποτε πουλιόταν σε ράφι το ξέχασα και το έψαξα τόσο ώστε να είμαι σίγουρος πως ότι και να απαγόρευαν θα μπορούσα να φτιάξω ότι χρειάζομαι και ότι χρειάζονταν οι πολλοί κοντινοί μου πρώην καπνιστές.
Και σίγουρα με τίποτα δε σκοπεύω για τώρα να αποχωριστώ κάποιο από τα εργαλεία που απέκτησα. Και όσες γνώσεις κατάφερα να αποκομίσω από εδώ μέσα είναι σίγουρα πολύτιμες.
Ασε που αμα πιάσω κανα φράγκο έχω βάλει στο μάτι μπόλικα πραγματάκια ακόμα!  :)) Άλλο κάτι να είναι χόμπι και άλλο να είναι κάτι απαραίτητο εξάλλου!
Αλλά τελευταία μου φαίνεται πολύ γοητευτική η τελευταία γνώση που νομίζω απέκτησα ότι και το πολύ απλό μπορεί να είναι εξαιρετικά ικανοποιητικό και αυτό μου αρέσει!

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:49 »
Ατμιζω εδω και 5,5 μηνες. Συμπτωματικα κι εγω εχω τις ιδιες αναζητησεις και ανησυχιες τελευταια.
Γι αυτο αφησα το κλαρινο και πηρα το καταπληκτικο πικολο, εβαλα πανω του τον παρατημενο Α2, και ομολογω οτι περναω περιφημα.
Βεβαια στο σπιτι πιανω και το κλαρινο αλλά μονο για καναδυο ml το πολυ.

Παντως προχθες, σε μια εξαρση αναπολησης και επιθυμιας για απλοτητα ειπα να δοκιμασω το εγκο ενος συναδερφου, που ειχε και καινουριο ατμοποιητη πανω. Δυο τζουρες ηταν αρκετες για να πειστω οτι σε εγκο δεν ξαναγυρναω.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:51 »
και η μεγαλύτερη φόλα που έχω πάρει ever..! :laugh1: :laugh1:
http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=405

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:55 »
που να ανοίξεις παράθυρο στο αυτοκίνητο?? :laugh1:

Ο SEB ανοίγει παράθυρο, κάνει προσπέραση και τροφοδοτεί και τον άτμο του ταυτόχρονα, μιλώντας στο τηλέφωνο χωρίς hands free. Οι δε φημισμένες πλέον μπαταριοθήκες του δε χρειάζονται συστάσεις.

Για τους υπόλοιπους, η ποικιλία του τότε καμιά σχέση ευτυχώς δεν έχει με το σήμερα. Δυο-τρεις άτμοκάρτο στην τσέπη, ένας με τανκ, ένας για ντρίπινγκ, ένας κάρτο είναι συνηθισμένο σενάριο. Επίσης ευτυχώς, έχουμε εργοστασιακές μπαταρίες μεγαλύτερες και καλύτερες. Οι ατμοκάρτο είναι φθηνότεροι και με προσεκτικές αγορές από επιλεγμένα μαγαζιά οι απώλειες λόγω ελαττωματικού υλικού περιορίζονται. Τον σκάρτο, αν τον πήραμε για ψίχουλα από τον κινέζο τον πετάμε αγόγγυστα, ενώ αν τον πήραμε από μαγαζί, αυτό είναι δίπλα στο σπίτι ή τη δουλειά μας και τον αλλάζουμε. Σίγουρα, σήμερα η ζωή ενός ατμιστή είναι ευκολότερη από ότι ήταν το 2009 ή το 2010

Πάντα επίσης να έχουμε κατά νου ότι κι εμείς βελτιωθήκαμε με τη χρήση. Πόσοι από αυτούς που είχαν διαρροές με τον egoT ως αρχάριοι, αν τον ξανάπιαναν τώρα, θα άτμιζαν κανονικά; Οχι όλοι, αλλά σίγουρα αρκετοί. Προχτές από αγαρμποσύνη ξεκούμπωσε το τανκ του ce4 μου από τη βάση. Η κλασική κίνηση ήταν να τον ξανακουμπώσω. Ελα όμως που είχαν πάει υγρά στο σωληνάκι και μου ερχόταν υγρό στο στόμα... και έκανε μπουρμπουλήθρες χωρίς να βγάζει ατμό. 9 μήνες πριν θα έλεγα... αποκολλήθηκε ο σωλήνας και χάλασε ο άτμο. 9 μήνες μετά όμως, τον αποσυναρμολόγησα εντελώς, τον έπλυνα, τον στέγνωσα, του έριξα κι ένα προληπτικό dry burn κι έγινε καλύτερος από πριν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 01:06 από petra »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 15, 2012, 01:04 »
Ξεχασες να αναφερεις οτι εχω στριψει και αντισταση σε φαναρι ;D ;D ;D
Ευτυχως που ολα ειναι τελεια πλεον....ευτυχως

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 15, 2012, 01:46 »
βλεπω οι περισσοτεροι που τα παθενουμε αυτα ειμαστε γυρο στο επταμηνο οκταμηνο.
και εγω εδω και ενα μηνα ενιωθα μονος μου ειμαστε πολλοι βλεπω.
βαρεθηκα να φτιχνω αντιστασεις :wall: και πιο πολυ βαρεθεικα να φτιαχνω υγρα φτιαχνω τα υγρα μου απο των δευτερο μηνα  :wall:δεν την παλεβω αλλα δεν μπορω να κανω κατι ,με το που ατμοιζω ετοιμο υγρο βγαζω σπυρακια στο προσωπο.
το δωματιο μου ειναι ποια σαν το εργαστειρι του δωκτορα τζεκιλ

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:11 »
510 με τανκ, ego μπαταρία και ξερό ψωμί!
Άντε ένα picollάκι, ένα Modabox (για να μην αμμοβοληθεί στην παραλία το picollάκι), ένα VV του κυρίου δεηθώμε... ε... SEB ήθελα να πω που ληγουρεύομαι, αυτά.
Δεν μπλέκω με επισκευάσιμους που λέτε. Αφού υπάρχει ατμοποιητής του ενός ευρώ που έχει τέτοια απόδοση, δε βλέπω το λόγο. Αν και παίρνω αντιβιωτικό για να μην κολλήσω παραπάνω το μικρόβιο που κυκλοφορεί εδώ μέσα με τα GG VG PG PV VZ VV CC PP TT 13567 14678 32157 κλπ κλπ... Ρε που μπλέξαμε... Απο καπνιστές καταντήσαμε ηλεκτρολόγοι. Παλιά έναν αναπτήρα θέλαμε.

Εδιτ: Ξέχασα το DD ρε στη λίστα...  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 10:07 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:18 »
picollo ss + tank ss, μοναδικο μου mod πλέον επειτα απο miniLava kai provari mini (και το καλυτερο πιστευω) επειτα απο miniLava kai provari mini.
Aντε να παρω και ενα τανκ ss - 16mm (Kyr Fanis) με βιδακι για ευκολο γεμισμα, και σε αναμονη για τα updates του picollo......
Aυτα και τελος......

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 15, 2012, 10:05 »
Κι εγω πλεον μετα απο 10 μηνες ατμισματος γυρισα στις ego μπαταριες.Πανω τους κουμπωνω τον steam machine και επιτελους νιωθω οτι κυκλοφορω σαν ανθρωπος οταν βγαινω εξω.Με τις μοντες ατμιζα κρυφα για να μη με κοιτανε λες κι ημουν πρεζακι(μην παρεξηγηθει κανεις δεν ειναι μπηχτη,απλα ετσι ενιωθα εγω).
Βεβαια εχω κι ενα DD που δεν το χρησιμοποιω,αλλα δεν το δινω γιατι ηταν το πρωτο μου μοντ και το πιο ομορφο
κι ενα vv κουτακι του seb που το εχει παρει η μανα μου και το φυλαει λες και ειναι κοσμημα.
Αμα καποιος παει να της το παρει θα τον σκοτωσει.χαχαχα!Ουτε σε μενα δεν το δινει,εκτος κι αν θελουν αλλαγη οι μπαταριες.
Πανω του κουμπωνει επισης εναν steam machine.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 15, 2012, 10:37 »
Δυό χρόνια σχεδόν ήμουν στα βασικά (μπαταρίες eGo + ατμ εμπορίου) με ένα διάλειμμα πέρυσι με τον Α2 classic
Πλέον οι μπαταρίες eGo παραμένουν, αλλά ξαναγύρισα στους επισκευάσιμους ατμ.

Αυτό γιατί τα DCT και τα carto δεν με ικανοποίησαν, μετά απο 1 ημέρα χρήσης η γεύση τους δεν μου άρεσε,
οι λοιποί του εμπορίου μου φαινόντουσαν ασταθείς σε ποιότητα και ούτως ή άλλως έκανα επεμβάσεις για να παίξουν όπως ήθελα
και τέλος βαριέμαι τις παραγγελίες από Κίνα για να πετύχω προσιτές τιμές.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 15, 2012, 10:59 »
ξαναγύρισα στους επισκευάσιμους ατμ.

Αυτό γιατί τα DCT και τα carto δεν με ικανοποίησαν, μετά απο 1 ημέρα χρήσης η γεύση τους δεν μου άρεσε,
οι λοιποί του εμπορίου μου φαινόντουσαν ασταθείς σε ποιότητα και ούτως ή άλλως έκανα επεμβάσεις για να παίξουν όπως ήθελα
και τέλος βαριέμαι τις παραγγελίες από Κίνα για να πετύχω προσιτές τιμές.

Σωστός ο Πάνος :thumpup:
Όσο για τις ego ούτε να τις βλέπω ούτε να με βλέπουν :laugh1:
Έχω τα ''όπλα'' μου εγώ 8)
''Ωμή'' δύναμη ;D ;)






Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 15, 2012, 18:50 »
Πάνω στο ωκτάμηνο και δεν έχω βαρεθεί ακόμη και το μόνο που βαρέθηκα ήταν οι EGO. Με το Provari βρήκα την υγειά μου και στο μέλλον θα πάρω ένα Vmax για καβάντζα και ίσως άλλο ένα mini Provari version 3 όταν βγει. Αυτό που με παιδεύει είναι τα υγρά που θέλουν πολύ ψάξιμο αλλά από τη στιγμή που μπήκα στο DIY θα την βρω την άκρη. Μπορεί μέχρι τότε να έχω αγοράσει 50-100 αρώματα για κανένα κυβικό υγρό αλλά που θα πάει 2-3 γεύσεις έχουν κλειδώσει είδη (π.χ. Coffee με τον καφέ). και συνεχίζω.

Στη συνέχεια οι ατμοποιητές! Σκέφτομαι να πάω σ'επισκευάσιμο (θα πάρω δηλαδή) γιατί οι Ce4 έχουν αρχίσει και μου σπάνε τα νεύρα αλλά περιμένω να δω τι θα παίξει με τους Ε1. Με τα τανκ δεν έχω καταλήξει ακόμα αλλά είναι σίγουρο ότι πρέπει ν'αλλάζεις συχνά κάρτο.

Τέλος αν καταλήξω σ'επισκευάσιμο με συγκεκριμένο set-up θα πάρω 2-3 και θα φτιάχνω 20-30 αντιστάσεις μια φορά το 2μηνο να τελειώνω και μάλιστα σκέφτομαι και τρόπους για την αυτοματοποίηση της διαδικασίας. Πως τυλίγουν τα πηνία? Ε κάτι τέτοιο ή ας το κάνει κάποιος άλλος να τις παίρνουμε έτοιμες (μερικοί έξω πουλάνε είδη).


Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 15, 2012, 18:53 »
Jargon που ακριβως στο ποστ σου γραφεις οτι επεστρεψες στα βασικα;  :dontknow:
Μηπως μπερδεψες το θεμα;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 15, 2012, 22:38 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
πάνω που σκεφτόμουν το ίδιο panosfc!
 :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem