vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, th3ofilos, athmichalop

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #450 στις: Απριλίου 18, 2018, 00:10 »
Άρωμα Ξάνθης! Ο κατασκευαστης γράφει πάνω στο μπουκαλάκι 10 μέρες,εγώ στις 5 το άνοιξα μιας και με τα καραμελοβανιλοκαπνικα μπούχτισα! :)) Πρώτες εντυπώσεις στον απλό μου doggy,σαν να είχα ενα φύλλο καπνού στο στόμα μου,το μυαλό μου πήγε στο απλό τσιγάρο τυλιγμένο σε φύλλο καπνού και όχι στα βιομηχανοποιημενα. Από την μικρή μου ατμιστικη εμπειρία και για τα γούστα μου μ'αρεσει! Μου ταιριάζει το πρωί με τον ελληνικό καφέ,μετά το φαγητό,αλλά και το βράδυ με ενα ουισκακι!  :party_beer_01: 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #451 στις: Απριλίου 18, 2018, 01:11 »
S&V είναι αυτό, Τάσο, όχι άρωμα, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #452 στις: Απριλίου 18, 2018, 02:08 »
Μετά από πολύ διάβασμα (το διάβασα σχεδόν όλο το topic) χτύπησα Solo, Kings & Yellow Tart.

ΜΕΓΑΛΗ απογοήτευση και τα 3 (που να μην είχα "ψαχτεί" κι όλας). Ειδικά το Solo με πέθανε!
Αυτή η βανίλια Μαδαγασκάρης που έχει, σε όποιο υγρό την έχω πετύχει, μου φέρνει τέρμα
αναγούλα (επίσης δεν την ένιωσα να υποχωρεί μετά από 1 μήνα+ ωρίμανση). Kings μου 
βγάζει άπειρη τασακίλα με ολίγον πάγο ο οποίος με τον καιρό μειώθηκε και ουσιαστικά ήταν
το μόνο που βρήκα ενδιαφέρον. Yellow Tart, κάτι αδιάφορα DIY που έκανα πριν χρόνια, πιο
καλά βγαίνανε. Το μόνο που μου άρεσε σε αυτό είναι ένα συστατικό που το λέω "ζάχαρη" 
το οποίο το είχα νιώσει και σε ένα υγρό που με είχε δώσει πέρυσι συνατμιστής βασισμένο
σε συνταγή του HIC (μου διαφεύγει το όνομα) και σε ένα άλλο υγρό που επίσης μου διαφεύγει
το όνομα (νομίζω σε κάποιο λεμονο-υγρό από Hexocell?). Γενικά, τα δοκίμασα κάθε 5-6 μέρες
για 1,5 μήνα σε διάφορους ατμοποιητές και setup... τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #453 στις: Απριλίου 19, 2018, 00:43 »
@treloneritis Ναι σε S&V είναι αλλά θέλουν λίγες μέρες ωρίμανσης

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #454 στις: Απριλίου 19, 2018, 00:55 »
Ευχαριστώ πολύ. Κρίμα πάντως, επειδή είμαι του full οικιακού (DIY). :)

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #455 στις: Απριλίου 19, 2018, 01:00 »
και εμενα μου αρεσει να φτιαχνω τα υγρα απο την αρχη,αλλά γι,αυτο και τους λουκουμαδες  ;D κανω μια εξαιρεση! Γενικα σχεδον ολα τα αρωματα που εχω φτιαξει απο Flavourist τα ατμιζω και δεν ψαχνομαι συχνα για νεα,αν και τωρα γλυκοκοιταζω το Seven Stars

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #456 στις: Απριλίου 19, 2018, 07:55 »
Καλημέρα χτές δοκιμή μετά από 12 μέρες ωρίμανση. Εντάξει καλύτερο πράγματι υγρό από το solo που μπορούμε να θεωρήσουμε πρόγονο του. Σαφής η υπόνοια του κλωνόκαστρου αλλά μέχρι εκεί. Είναι ενδιαφέρον υγρό θα το δοκιμάσω μετά από 15 μέρες για να καταλήξω

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #457 στις: Απριλίου 25, 2018, 20:35 »
Σημερα δοκιμασα το seven stars μετα απο 20 μερες ωριμανσης. Απο γευση ενα μετριο καπνικο αλλα το εντυπωσιακο ηταν το αρωμα που αφηνει στον χωρο.. Ενα θα σας πω, η κορη μου ψαχνοταν μηπως της ηρθε περιοδος. :))    

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #458 στις: Μαΐου 03, 2018, 01:12 »
Εγώ σήμερα δοκίμασα το Seven Stars με 8 ημερες ωριμανση (η εταιρία λεει τουλάχιστον 10) Με την δική μου γεύση θα το έλεγα ένα υγρό "τασακι" δηλαδή σκέτο τσιγάρο! Ίσως για έναν νεο ατμιστη ή ενα παλιό που θέλει κάπου κάπου αυτήν την γεύση! Δεν ειναι άσχημο,σε συνδυασμό με το Solo στο δεύτερο ατμοποιητη είναι μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #459 στις: Μαΐου 04, 2018, 20:27 »
Συνατμιστές μου έψαξα και δεν βρήκα κάτι, υπάρχουν δυο εκδόσεις DIVINE η πιο παλιά 8ml για 40 ml υγρό δηλαδή άρωμα 20 % και η πιο φρέσκια με 30 ml άρωμα για 70 ml υγρό δηλαδή περίπου 43% αραίωση και πιο οικονομικά. Και η ερώτηση είναι ταχει δοκιμάσει κανείς και τα δυο υπάρχει ευδιάκριτη διαφορά ? Εγώ ατμίζω μεταξύ άλλων το παλιό (για την ώρα)

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #460 στις: Μαΐου 05, 2018, 00:15 »
@mpari απο atmosfaira πήρα πρόσφατα τους λουκουμάδες των 40ml και μου είπαν οτι θα σταματήσει και θα βγαίνει μόνο το 70ml

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #461 στις: Μαΐου 05, 2018, 12:16 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Πώς έχει η ιστορία: Φίλος και νέος σχετικά ατμιστής, είχε έτοιμα 2 αρώματα Flavourist, (Americana και Bronx). Ωραία μέχρι εδώ. Πάνω στην κουβέντα ρωτάω και το παρασύνθημα, έλαβα απάντηση “ναι, ακολούθησα τα βήματα που λένε, κι επέλεξα 4% για το Americana για 70/30 και 10% για το Bronx, πάλι για 70/30. Τα άφησα για πάνω από μήνα, κι επίσης έχω ακόμα 12mg νικοτίνη, μπλα μπλα μπλα”. [/justify]

[justify]Τα έτοιμα αυτά υγρά τα είχε μέσα σε Nautilus mini και Nautilus 2. Πριν ζητήσω να τα δοκιμάσω, λέω με στόμφο, “εντάξει, καλούτσικα είναι”. Δοκιμάζω κι έμεινα με το στόμα ανοικτό, σαν να τα δοκίμαζα πρώτη φορά. Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή απόδοση και οι 2 Ναυτίλοι! Εξαιρετικό αποτέλεσμα το diy του φίλου! Για ακόμα μία φορά ένιωσα τόσο άχρηστος με τα υγρά. Με λυπήθηκα..., και με λυπήθηκε κι ο άνθρωπος και μου χάρισε 2 30μελα. [/justify]

[justify][ασφαλώς και μόλις επέστρεψα από σχετικά ψώνια. Ήθελα να ξαναθυμηθώ τα συγκεκριμένα αρώματα, και με την ευκαιρία, δοκίμασα για 1η φορά τα premix]. / Αυτά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #462 στις: Μαΐου 06, 2018, 01:12 »
Λογικά ο φίλος σου θα εχει μαγειρικό χέρι,γιατί εγώ για 100ml τελικό υγρό,υπολογίζω για 90 γιατί όλο και καναδυο ml PG ή VG θα μου ξεφύγει παραπάνω στον ογκομετρικό!  :)) :)) :))

Υ.Γ Πες του να δοκιμάσει και το Solo το βρίσκω ωραίο άρωμα!

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #463 στις: Μαΐου 06, 2018, 06:47 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Πώς έχει η ιστορία: Φίλος και νέος σχετικά ατμιστής, είχε έτοιμα 2 αρώματα Flavourist, (Americana και Bronx). Ωραία μέχρι εδώ. Πάνω στην κουβέντα ρωτάω και το παρασύνθημα, έλαβα απάντηση “ναι, ακολούθησα τα βήματα που λένε, κι επέλεξα 4% για το Americana για 70/30 και 10% για το Bronx, πάλι για 70/30. Τα άφησα για πάνω από μήνα, κι επίσης έχω ακόμα 12mg νικοτίνη, μπλα μπλα μπλα”. [/justify]

[justify]Τα έτοιμα αυτά υγρά τα είχε μέσα σε Nautilus mini και Nautilus 2. Πριν ζητήσω να τα δοκιμάσω, λέω με στόμφο, “εντάξει, καλούτσικα είναι”. Δοκιμάζω κι έμεινα με το στόμα ανοικτό, σαν να τα δοκίμαζα πρώτη φορά. Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή απόδοση και οι 2 Ναυτίλοι! Εξαιρετικό αποτέλεσμα το diy του φίλου! Για ακόμα μία φορά ένιωσα τόσο άχρηστος με τα υγρά. Με λυπήθηκα..., και με λυπήθηκε κι ο άνθρωπος και μου χάρισε 2 30μελα. [/justify]

[justify][ασφαλώς και μόλις επέστρεψα από σχετικά ψώνια. Ήθελα να ξαναθυμηθώ τα συγκεκριμένα αρώματα, και με την ευκαιρία, δοκίμασα για 1η φορά τα premix]. / Αυτά. [/justify]
Το ξενο ειναι πιο γλυκο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #464 στις: Μαΐου 06, 2018, 13:23 »
[justify][member=21479]tasoscook[/member], καλημέρα. Όχι, κανένα μαγειρικό χέρι δεν έχει ο φίλος, γραφιάς είναι, και που ακόμα δεν έκλεισε χρόνο ατμίσματος, απλώς, θέλει 100ml, υπολογίζει για 100, τι αποκλίσεις να αναζητήσει σε τόσο απλή διαδικασία και τόσο μονοδιάστατο diy; / βέβαια, το υπέροχο στην ιστορία είναι πως ήδη ασχολείται με συνταγές, σε αντίθεση με μένα που τα κάνω μαντάρα ακόμα και με 2 συστατικά. Όσο αφορά τη συγκεκριμένη εταιρεία, προσωπικά έχω ήδη δοκιμάσει (και καταστρέψει) τα περισσότερα, και με αφορμή τον φίλο, ασχολήθηκα πάλι με τα 2 αυτά αρώματα. [με την ευκαιρία που θα καταστρέψω ξανά τα υγράκια, ο Ναυτιλάκος θα κουμπώσει με απλή κεφαλή αλλά και με την τσαχπινιά του VVTF με 0.2mm kanthal]. [/justify]

[member=19199]axilleaspro[/member], καλημέρα. Χαχα, είναι αλήθεια αυτό. Το ξένο πάντα νοστιμίζει.



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2018, 13:43 από JoeBarTeam »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15984 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12