vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, manoslykos, Milarepa, lagoudakis, TasMan, john67, Christos Z, Sergios

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #210 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2017, 23:06 »
σου 'κατσε γευστικά ...μακάρι να μου κάτσει κι εμένα...
Μακάρι να σου κάτσει, Νίκο. Κι αν σου κάτσει, να σου χαρίσω και το δικό μου υπόλοιπο.

Είχα πολύ καιρό να ατμίσω υγρό που η γεύση του έχει ελαχιστότατη σχέση με την περιγραφή του. Δυστυχώς, πολύ ατυχής η προσπάθεια του κατασκευαστή να πλησιάσει Chateu Haut και White Castle ( κρίνοντας πάντα από την περιγραφή ).

Αν σου αρέσει η λαδερή καρύδα, αν δεν πίνεις, και αν σε ενοχλούν τα αμύγδαλα στα δόντια, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τα βρείτε. 😊

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #211 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 00:14 »
Φίλε 30SY, επειδή εσύ εξέλαβες λαδερή καρύδα μην προεξοφλείς ότι και οι γευστικοί κάλυκες των υπολοίπων θα λάβουν το ίδιο αποτέλεσμα. Εγώ καμία λαδίλα δεν αισθάνομαι και σίγουρα καμία καρύδα παρά μόνο ό,τι λέει η περιγραφή του υγρού, η μόνη μου έκπληξη είναι ότι δεν περίμενα πως η βανίλια και το αμύγδαλο θα ήταν τόσο νόστιμα.

Αν μέναμε πιο κοντά σίγουρα θα σου ζήταγα το άρωμα, εκτός αν κατεβαίνεις καθόλου κοντά στο κέντρο.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #212 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 00:30 »
Γιατί , που είπε ότι και οι υπόλοιποι θα λάβουν το ίδιο;

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #213 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 00:42 »
Ξαναδιάβασε πιο προσεκτικά και μείνε στο θέμα καλύτερα, με τέτοιες ερωτήσεις μόνο offtopics μπορείς να πυροδοτήσεις και πρόσφατα καθάρισε το νήμα από δαύτα.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 01:20 »
Φίλε 30SY, επειδή εσύ εξέλαβες λαδερή καρύδα μην προεξοφλείς ότι και οι γευστικοί κάλυκες των υπολοίπων θα λάβουν το ίδιο αποτέλεσμα. Εγώ καμία λαδίλα δεν αισθάνομαι και σίγουρα καμία καρύδα παρά μόνο ό,τι λέει η περιγραφή του υγρού, η μόνη μου έκπληξη είναι ότι δεν περίμενα πως η βανίλια και το αμύγδαλο θα ήταν τόσο νόστιμα.

Αν μέναμε πιο κοντά σίγουρα θα σου ζήταγα το άρωμα, εκτός αν κατεβαίνεις καθόλου κοντά στο κέντρο.  :bye:
Μα, φυσικά μόνο για τη δική μου άποψη  γράφω. Πώς αλλιώς;

Εδώ, αδελφέ, υπάρχουν άνθρωποι που τρώνε "γραβιέρα Κρήτης" από τα Lidl και νομίζουν πως τρώνε γραβιέρα Κρήτης...

Όπως έλεγε και ο Κάλαχαν: "Οι απόψεις είναι σαν τις κωλ_ _ _ _πίδες. Όλοι έχουν από μία." Έτσι κι εγώ - ένας απ' όλους. 😊

Κέντρο, πολύ σπάνια κατεβαίνω. Αν δεν θέλει το αρωματάκι ο Νίκος, δικό σου.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #215 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 01:30 »
 :thumpup:  παλι   σβησιματα  ;  

εμενα   παντως  οπως λεει  και  ο  φιλος επανω   serpe7   το αμυγδαλο  με την βανιλλια  με  εχουν   ενθουσιασει   γευστικα  στο  solo   :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 01:46 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #216 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 02:13 »
Και μακάρι να ενθουσιαστούν κι άλλοι φίλοι. Το ότι δεν ενθουσιάστηκα εγώ, δεν λέει και τίποτα.

Αλλά επειδή έχω την άποψή μου, νομίζω πως μπορώ να την καταθέτω δημόσια, χωρίς να προσβάλω κάποιον ή κάτι. Δημοκρατικά κινούμαστε, σωστά;

Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #217 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 02:49 »
Περισσότερο για αίσθηση μιλάμε, παρά για άποψη. Το αισθητήριο όργανο της γεύσης μπορεί να μας δώσει διαφορετικά πράγματα. Εκτός αν εκλαμβάνουμε το ίδιο ακριβώς πράγμα στη γεύση. Απόψεις θα είχαμε αν μιλούσαμε πολιτικά, ελπίζω να μην το δούμε κι αυτό στο νήμα με τα flavourist.

Στην προκειμένη περίπτωση όπως φαίνεται έχουμε να κάνουμε με διαφορετική ανάλυση γεύσης στον ουρανίσκο, αλλά... μου κάνει εντύπωση πώς μια βανίλια τόσο μα τόσο έντονη όπως είναι στο solo δεν μπορείς καν να την αντιληφθείς. Αν έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο κορεσμού κι έχεις πάρει το ίδιο αποτέλεσμα & σε άλλους ατμοποιητές, ίσως να σκεφτείς την αραίωση. Μπορεί να έχει προκύψει τόσο μπουχτιστικό για τα γούστα σου ώστε να καταστρέφεται όλη η φύση του υγρού, το έχω πάθει σε 2-3 αρώματα στο παρελθόν.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #218 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 07:44 »
επειδη    αναφερθηκε   απο καποιον  φιλο δεν θυμαμαι  τωρα   οτι  δεν του  βγαζει το   ουισκι  καθολου  το  solo 

εμενα μου το  βγαζει   πολυ  απαλα  στις  νοτες  βασης  του  αρωματος  [ εκει καπου μεσα στην κρεμα  και το   αμυγδαλο - ξηρους καρπους ]  

πιστευω  εκει  οτι εκει τουλαχιστον για εμενα    ειναι καλυτερο  απο     ''  παρομοια    αρωματα  ''   

σε  αντιθεση  με  το  λευκο  καστρακι   που   μου  δινει το  ουισκι [  της tpa  κανει μπαμ   ]    στις νοτες κορυφης   πραμα   που  με  χαλαει αφανταστα  


πολυ καλα  δουλεμενο υγρο   εχει πιασει  τον  χαραχτηρα  του   καλου καστρου  οχι  ομως  με διαθεση να το  μιμιθει  


10/10   ΣΤΟ   SOLO

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #219 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 09:01 »
Από εμένα στο Solo, 3/10.

Αν η περιγραφή του ήταν "Καλοτηγανισμένο ντόνατ καρύδας", σίγουρα θα του έδινα 10/10.

Καλημέρα! 😊

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #220 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 09:13 »
και  στα    20  αρωματα   που εχω παρει  απο την flavourist   ολα  ειχαν πανω   απο  15 μλ  

σε  ενα μαλιστα  εαν θυμαμαι  καλα  ειχε   16 μλ    το solo  πρεπει να  ηταν   η το  paradiso  


:thumpup:


τωρα  που ειπε  για  καλοτηγανισμενο  ντονατσ  ο   φιλος  επανω  ...τι  μου  θυμισε   αλησμονητες  εποχες  

καπου στο   2012  στην  κατερινα  στην ατμομηχανη     ....που  ηταν   η   αρχη   του  diy  στην  ελλαδα  

ειχαμε δοκιμασει     κατι  καλοτηγανισμενα  ντονατς   μεχρι  να βρουμε   τι  μας  ταιριαζει   χαχχαχαχαχαχααχ

ωραιες  εποχες  ομως  ......

ναναι καλα και  ο μιχαλης  που μας εμαθε να στηνουμε   φυτιλοαντιστασεις   .........απο  αυτον  μαθαμε  παρα  πολλοι


τεσπα   σημερα  βλεπεις   νεες  ελληνικες  προσπαθειες   οπως  η flavourist   πιο  παλια  η after  8  και   το χαιρεσε   το θεμα  σοβαρες εταιρειες  
καλημερα  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 09:32 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #221 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 09:55 »
εγώ επειδή έπρεπε να τα χωρίσω στα δυο για να πάρει το υπόλοιπο ο συνεταίρος
έπιασα ένα στην τύχη, τράβηξα 7ml με μια σύριγγα τον 10ml
και το υπόλοιπο το άδειασα από πάνω σε μια άλλη σύριγγα τον 10ml και ήταν 7ml (ίσος ελάχιστα παραπάνω)
δεν θα καθόμουν να τα μετρήσω ένα ένα 
θεώρησα ότι όλα έχουν 14ml μέσα και έτσι πήρα τα 7 που μου αντιστοιχούν από κάθε μπουκαλάκι
τώρα το ποσο ακριβειας ήταν i σύριγγες που έκανα την δουλειά θα σε γελάσω

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #222 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 09:58 »
...ok εγώ δέχομαι τον ενθουσιασμό σου και κάποιων άλλων φίλων...
κι εγώ απο το μαγαζί που ψωνίζω τους τελευταίους μήνες (ecovape GR), πιστεύω είναι μια απο τις σοβαρότερες και ποιοτικότερες ελληνικές εταιρίες παραγωγής υγρών και με σουπερ τιμές, αλλά δεν έχω βγάλει κλαμπατσίμπανα.
Δεν εκθειάζω κάθε υγρό συνεχώς κι ας θεωρώ ότι βγάζει κορυφαία καπνικά.
δεν έχουμε όλοι τις ίδιες γευστικές απόψεις (γιατί περί άποψης πρόκειται) και φυσικά ούτε όλοι τα ίδια ατμιστικά εργαλεία απόδοσης γεύσης.
Εκεί ήταν κι η ενστασή μου σε προηγούμενα ποστ και δημιουργήθηκε θέμα εκ του μη όντως.
Τεσπα εγώ πάντα χαίρομαι οταν έλληνες προσπαθούν να δώσουν κάτι καλό και για αυτό και δοκιμάζω.
Δεν έχω προκαταλήψεις.

ps στον χαλκιδαίο πήγαινε και για αυτό δεν έβαλα παράθεση...επίτιμε έγραψες γρηγορότερα.. :)

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #223 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 10:10 »

φιλε  μου  εχω  γραψει   εαν  πας   πισω  σε  μηνηματα   και για  τον  τασουλη  τον  ecovape  πρωην  ecocig  διοτι  και  τον τασουλη   τον ξερω  σαν  κατασκευαστη  [ γευστικα  μιλαμε  ]    απο  τοτε  που ηταν   εκει  στην ανηφορα   .......... :yes:  και σαφως εχει  πολυ  καλα καπνικα   

ουτε  κλαπιτσιμπανα  βγαλαμε ουτε  ντουντουκες  την  γνωμη  μας  λεμε   παντα γευστικα   μιλαμε  

και  δευτερον  δεν ειμαι χαλκιδαιος   

αντε  την καλημερα μου  

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #224 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 10:22 »
...Το Τάσο δεν τον έχω γνωρίσει μιας και δεν είμαι τόσο παλιός στον ατμό αδερφέ...
εγώ τα παιδιά στο κατάστημα έχω γνωρίσει (Αντώνη και Νίκο απο το Ηράκλειο), μάλιστα ο Αντώνης ήταν και παλαιό μέλος εδώ... τέλος πάντων δεν έχει σημασία... ποιός ξέρει ποιόν.... αλλά μερικές φορές βγαίνει ένας υπέρμετρος θα έλεγα ενθουσιασμός που ξενίζει.... Δεν σημαίνει βέβαια ότι κάτι υποκρύπτεται αλλά δεν παύει να είναι κάπως ρε παιδί μου....
Το Χαλκιδαίος δεν πήγαινε τοπωνυμιακά...απλώς βαριόμουν να γράψω xalkidapro ...

...χαλαρή καλημέρα κι απο μένα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix