vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, JohnDag, manoslykos, Milarepa, bloodlessz, tibolaso, dvelev, ΨΗΛΟΣ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3285 στις: Ιουλίου 05, 2013, 15:51 »
Μπορεί να πει κάποιος από αυτούς που αγοράσανε πρόσφατα τι ημερομηνία λήξης έχουν τα αρώματα;

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3286 στις: Ιουλίου 05, 2013, 16:07 »
Δεν εχω αγορασει προσφατα αλλα υπολογισε γυρω στους 6 μηνες απο την ωρα που ανοιξεις το μπουκαλακι, αλλα ουσιαστικα αν δεν δεις οτι αλλοιωθηκε η μυρωδια ή η γευση του αρωματος μπορεις να συνεχισεις να ατμιζεις....

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3287 στις: Ιουλίου 05, 2013, 16:12 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση αλλά με ενδιαφέρει για διάφορους λόγους αν αναγράφουνε πάνω ημερομηνία λήξης και πότε.
πχ αν δεν έχουν ποιος μου λέει ότι το άρωμα δεν είναι παρτίδα διετίας.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3288 στις: Ιουλίου 05, 2013, 16:28 »
Τα μπουκαλάκια δεν αναγράφουν ημερομηνία λήξης. Τα νέα κουτάκια (που περιέχουν τα μπουκαλάκια), αναφέρουν best before, χωρίς να είναι όμως συμπληρωμένο.
Σε παλαιότερη ερώτηση, η inawera είχε πει πως τα αρώματα ατμίζονται μέχρι ένα χρόνο από τη στιγμή που θα αποσφραγιστεί το μπουκαλάκι.
Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί κάτι για ληγμένο ή αλλοιωμένο άρωμα της inawera. Αν ψωνίζεις κατευθείαν από το εργοστάσιο, δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ανησυχείς.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2013, 11:51 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3289 στις: Ιουλίου 05, 2013, 16:49 »
Ακριβως οπως τα λεει το παιδι απο πανω ειναι, αλλα γιατι να αγορασεις αρωματα Inawera ενω υπαρχουν τοσο καλες και αξιολογες εταιριες?? Το λεω αυτο επειδη εχω δοκιμασει 20+ αρωματα απο Inawera και σε σχεση με αλλες εταιριες ειναι μερα με την νυχτα. Για μενα τελος, απο Inawera μονο βασεις πλεον....

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3290 στις: Ιουλίου 05, 2013, 17:05 »
........ιιιιεεεεεεεεεεεεεεπ!!! Εδώ μου τα χαλάς παιδί από πάνω  :laugh1:

Αυτό που λες είναι υποκειμενικό. Εμένα μου αρέσουν τα περισσότερα και έχω δοκιμάσει πάρα πάρα πολλά αρώματά της, με το κύριο υγρό μου να είναι το Maxx Blend.
Επίσης ΕΙΝΑΙ αξιόλογη και γι' αυτό στο φόρουμ μας, βλέπεις 220 σελίδες μέχρι στιγμής. Αν δεν ήταν, απλώς θα είχε αγνοηθεί  :)


Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3291 στις: Ιουλίου 05, 2013, 17:11 »
Οτι ειναι αξιολογη ειναι, απλα εμενα προσωπικα τα αρωματα τις μου εδωσαν την εντυπωση οτι ειναι χαμηλης ποιοτητας. Τωρα ο καθενας εχει την προσωπικη του αποψη και επιλεγει.

Αποσυνδεδεμένος athinodwros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μοναδικό ασφαλές τσιγάρο είναι το τελευταίο σου
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3292 στις: Ιουλίου 05, 2013, 17:38 »
Απο τα 13 αρώματα που πήρα τα 11 μου άρεσαν πάρα πολύ, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3293 στις: Ιουλίου 09, 2013, 13:43 »
Νομίζω ότι δεν είναι θέμα ποιότητας, απλά είναι θέμα άποψης και τεχνοτροπίας για τα αρώματα.
Αν και έχω δοκιμάσει αρκετά, πάνω από 10, δεν συμπίπτουμε με την inawera, αλλα αυτό μου συμβαίνει και με τα καπνικά του Atmos...

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3294 στις: Ιουλίου 09, 2013, 15:16 »
Χωρίς να αρχίσουμε παλι αντιπαράθεση, και με δεδομένο οτι οι γευσεις ειναι αυστηρα προσωπικη ιστορία, εγω απ τις 9 γευσεις που δοκίμασα από inawera δεν κράτησα καμία.... Μόνο το TABACCO AROMA BURLEY ήταν σχετικά αποδεκτό, αλλά κι αυτό οριακά.
Γενικά μου έβγαλαν μια πολύ "φτιαχτή", "χημική" ή τελος πάντων "μη φυσική" γεύση  :thumpdown: .
Επίσης δε με ενθουσίασε η dirty βάση...

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3295 στις: Ιουλίου 09, 2013, 16:23 »
Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης από τη στιγμή που λες την άποψή σου σύμφωνα με το γούστο σου  :) Εδώ είναι το φόρουμ μας, δεν είναι η inawera  :))

Θες να πεις ποιά ήταν και τα υπόλοιπα που δοκίμασες? Αν θες...

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3296 στις: Ιουλίου 09, 2013, 17:00 »
έχω στην διάθεση μου εάν δεν κάνω λάθος καμιά 15αρια αρώματα inawera που μου φέρανε απο πολωνία και τον επόμενο μήνα λογικά θα έχω και άλλα να δοκιμάσω.
Είναι όλα θέμα γούστου παιδιά προσωπικά τα βρίσκω μια χαρά χωρίς να μου δίνουν περίεργη γευση χημείας  ή κάτι άλλο περιέργο  .. το μόνο που με ζόρισε ήταν η αναλογίες .. προτείνετε 3%-4% αλλά μερικές φορές είναι υπερβολικά πολύ.. άλλες πάλι υπερβολικά λίγο για τα γούστα μου. Πιστευω όμως ότι αυτό συμβαίνει με όλες τις εταιρίες.



γνωρίζω μόνο 2 ατμιστές (αδερφός και γείτονας), που και αυτοί μετά απο εμένα το πιάσανε το άθλημα...  και οι 3 συμφωνούμε στο εξής ότι είναι πάρα πολύ καλά το gold ducat ( προσωπικά το βρίσκω εξαιρετικό ) το kawa - το cappucino - το cool mint - το black cherry - το kokos - το pinacolada
και γενικός τα φρουτά τους είναι λουκούμι με αυτά που πρεπει να είναι γλυκα να είναι και με αυτά που πρέπει να είναι ξινά να είναι ξινα :)
 αλλά φυσικά μην ξεχνάμε ότι το ότι αρέσουν σε εμάς τους 3 δεν σημαίνει ότι αρέσουν σε όλους  ;D ;D ;D

φυσικά είναι και μερικά που  :shock_sick_02: :shock_sick_02: πχ RY4 , 555, czekolada kαι chocolate cream, little space drop κ.α
για κάποιον "Αχόρταγο" σαν και εμένα που θέλει συνέχεια να δοκιμάζει υγρά... η inawera είναι ότι πρέπει με 1.50 ευρώ και ας πετάξω και καμια 10άρια αρώματα ..
Τα συστήνω σαν value for money ανεπιφύλακτα


Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3297 στις: Ιουλίου 09, 2013, 17:54 »

Χωρίς να αρχίσουμε παλι αντιπαράθεση, και με δεδομένο οτι οι γευσεις ειναι αυστηρα προσωπικη ιστορία, εγω απ τις 9 γευσεις που δοκίμασα από inawera δεν κράτησα καμία.... Μόνο το TABACCO AROMA BURLEY ήταν σχετικά αποδεκτό, αλλά κι αυτό οριακά.
Γενικά μου έβγαλαν μια πολύ "φτιαχτή", "χημική" ή τελος πάντων "μη φυσική" γεύση  :thumpdown: .
Επίσης δε με ενθουσίασε η dirty βάση...

+1 Ακριβως τα ιδια ισχυουν και για μενα :yes: , εχω δοκιμασει 20 αρωματα τις Inawera, φρουτενια και καπνικα και δεν μου αρεσε ουτε ενα πραγματικα :wall: , δηλαδη απο την στιγμη που τα δοκιμασα ειπα, αυτα θα παν για πεταμα στο τελος, τελικα τα εδωσα σε ενα παλικαρι να τα δοκιμασει μπας και του αρεσει κανενα, μην παν χαμενα και για την βαση Dirty το ιδιο, μου φανηκε πολυ βαρια. Πλεον απο Inawera μονο βασεις...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3298 στις: Ιουλίου 09, 2013, 18:03 »
Όπως είπα και παραπάνω οι "μυρωδιές" στα αρώματα είναι κάτι σχετικό.... για παράδειγμα είμαι "κερασάκιας" και έχω δοκιμάσει ότι κυκλοφορεί, inawera, atmos, TPA, decadent, capella, ecig, FA... όλα...
Το ότι κάποια μου αρέσουν περισσότερο και άλλα καθόλου είναι θέμα γούστου, για παράδειγμα το inawera είναι στριφνό, ίσως και γι αυτό να είναι κατάλληλο για πολλούς για άτμισμα. Άλλα πάλι δεν ατμίζονται με τίποτα, αλλά είναι ότι πρέπει για να στάξεις μερικές σταγόνες σε ένα γιαούρτι ή ένα παγωτό... (το capella είναι αυτό).

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #3299 στις: Ιουλίου 09, 2013, 21:58 »
Θες να πεις ποιά ήταν και τα υπόλοιπα που δοκίμασες? Αν θες...

Θέλω, θέλω  :laugh1: :laugh1: :laugh1: απλά ήμουν βιαστικός πριν..

TABACCO C
TABACCO BLACK CHERRY
LITTLE SPACE DROP
DESERT SHIP
RY - 4
TABACCO AROMA BURLEY
CARAMEL
VANILLA
και το απλό tobacco που δοκίμασα από diy συνατμιστή (για να μου το χαρίσει μιας και ούτε αυτού του άρεσε).

...το μόνο που με ζόρισε ήταν η αναλογίες .. προτείνετε 3%-4% αλλά μερικές φορές είναι υπερβολικά πολύ.. άλλες πάλι υπερβολικά λίγο για τα γούστα μου.

Συμφωνώ, με την πλειοψηφία των δικών μου να μου φαίνονται πολύ δυνατά στις προτεινόμενες αναλογιες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 94 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix