vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2475 στις: Μαρτίου 22, 2012, 18:14 »
virginia κίτρινο έκανα ένα καπνό τις 3 μέρες περίπου. μου έδωσε ενας φίλος μου ένα υγρό αλλά δεν ξέρω τι νικοτίνες έχει

αυτόν έχω χθες τον πήρα 510 DCT V2 DUAL COIL CARTOMISER TANK 3ML  με μπαταρία egot

Εγώ με 1 25άρι χόλμπορν κίτρινο ανά δύο μέρες, κάνω 12άρι εδώ και 2 μήνες και είμαι κομπλέ, παίζει να το κατεβάσω σε λίγο. Υπολογίζω κι ένα έξτρα χτύπημα που θα έχεις λόγω 510 DC (λογικά, lr θα είναι). Με 12άρι είσαι καλά νομίζω. Γνώμη μου, αφού είσαι στην αρχή μην πας για 6άρι.

( Κοίτα, μπορείς να μην πας για έτοιμα υγρά, αλλά να πάρεις μια βάση 36άρα, μια μηδενική, κι αρώματα και να "παίζεις" μετά με τις αναλογίες και την περιεκτικότητα, και να βρείς αυτό που σε καλύπτει. Έχεις διαβάσει αυτό ? : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.msg95637.html )

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2476 στις: Μαρτίου 22, 2012, 18:15 »
Θα συμφωνησω! Απο ετοιμα για μενα το καλυτερα donhill,tabacco c,555,ry4. Συνήθως ολοι ξεκινον με 18 ή με 12. Το να ξεκινήσεις με χαμηλή νικοτινη μπορει να γυρίσει μπουμερανγκ ,να μην καλυπτεσαι και να το εχεις στο στομα σου ολη μέρα! Καλύτερα ξεκινα με λιγο παραπάνω και στην πορεία την  κατεβάζεις στα 6 ή και στο 0 ακόμα!

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2477 στις: Μαρτίου 22, 2012, 18:20 »
Βούτα μέσα και διάβασε βασικά. Στο φόρουμ υπάρχουν όλες οι πληροφορίες, δες τα νήματα για νέους, την εγκυκλοπαίδεια, διάβασε και θα τα καταλάβεις όλα σιγά-σιγά  :thumpup:

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2478 στις: Μαρτίου 22, 2012, 20:03 »
Παιδια ευχαριστω για το TOPIC. Ειμαι νεος στην παρεα
Εχω ενα EGO-T.
Μεσα ειχε 4 ασπρα πλαστικα με μια γευση αιδια...
Θελω να ρωτισω.. καπνιζω MARLBORO SILVER (LIGHTS)αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω?
Να αγωρασω δλδ ενα μπουκαλακι με το υγρο+καποια λευκα πλαστικα που εκει θα βαλω το υγρο?

Αν ναι ποια ειναι αυτα? Ευχαριστω (απο την συγκεκριμενη εταιρια μιας και λετε οτι ειναι καλα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2012, 20:11 από newtech »

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2479 στις: Μαρτίου 22, 2012, 20:12 »
Καλησπέρα φίλε μου κ κάλως όρισες στο φόρουμ.
Σαν νέος στην παρέα μας κανε μια βόλτα εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
Κ μετά διάβασε κάποια πράγματα εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6374.0.html

ΥΓ. Το νήμα που ρώτησες έχει εντελώς διαφορετικό θέμα.

 :thank_you2: :thank_you2: :thank_you2:

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2480 στις: Μαρτίου 22, 2012, 20:38 »
Ωραια. Καταλαβα
Αρα απο το μαγαζι αυτο για MARLBORO που θελω (ισως βρω και αλλες γευσεις) για EGO-T (αυτο ειναι το marlbro χωρις γευση? SURPRISE e-liquid, 6 mg/ml ετοιμο οχι fix it your self) και ποιο φιλτρακι ειναι καταληλο?

Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2012, 20:48 από newtech »

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2481 στις: Μαρτίου 22, 2012, 22:53 »
Νεο κουπονι για inawera.com MDC για 15% εκπτωση.
Ισχύει για 1 φορα, και μόνο για σημερα λογω παγκοσμιας μερας ατμισματος.
(Με επιφυλαξη)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2012, 23:07 από jonelos »

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2482 στις: Μαρτίου 23, 2012, 08:43 »
και εσυ εδω(http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3335.msg275711.html#msg275711) το εχεις κανει ηδη, εβγαλες οτι 100 σταγονες ειναι 3ml, οποτε με την μεθοδο των τριων, 1 ml ειναι 33 σταγονες, και οχι 20 που λεει η Inawera. οποτε αν καποιος υπολογιζει με σταγονες και οχι συριγγα ειναι πολυ χρησιμο να ξερει οτι
1 σταγονα στο 1ml ειναι 3%
1.5 σταγονα στο 1ml ειναι 4.5%
2 σταγονες στο 1ml ειναι 6%

Συμφωνώ απόλυτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2483 στις: Μαρτίου 23, 2012, 09:17 »
Φίλε georgevtrs, καλώς συμφωνείς γενικότερα και στο χοντρικό του πράγματος, αλλά ΚΑΚΩΣ και ΕΙΔΙΚΑ με το απόλυτα......
Ο λόγος είναι ότι η σταγόνα ΔΕΝ είναι μονάδα μέτρησης, ενώ το ml είναι.
Αυτό σημαίνει ότι παντού, το ml είναι ίδιο, σε αντίθεση με τη σταγόνα που διαφέρει, εξαρτώμενη από πολλά πράγματα.
Θα φέρω ένα παράδειγμα. Η μέτρηση με σταγόνες, είναι σαν να προσπαθείς να ζυγίσεις κάτι με τη χούφτα...
ΓΕΝΙΚΑ όμως, και επειδή μιλάμε για υποκειμενικά κριτήρια και trial & error (στη λογική του αν δεν είναι έντονο βάλε μια ακόμα, κλπ), η λογική δεν είναι λάθος.
Ξεκινάμε λοιπόν με μία σταγόνα ανα ml και πράτουμε αναλόγως του αντιστοίχου αποτελέσματος.



Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2484 στις: Μαρτίου 23, 2012, 14:28 »
Σιγουρα το ml ειναι μια απολυτη μοναδα μετρησης. Αλλα ομως σε μικρες ποσοτητες βασης (π.χ 3ml) ειναι πολυ δυσκολο να μετρησεις με συριγγα το 3% που ειναι δηλαδη 0.09ml ακομα και με συριγγα ινσουλινης του 1ml. Οποτε πλεον παιζεις με σταγονες, και αυτο προσπαθουμε να μετρησουμε. Το θεμα ειναι οτι οταν δοκιμαζουμε αρωματα, και επειδη ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, φτιαχνοντας μια μικρη ποσοτητα στην αρχη που μπορει να μην του αρεσει να ξερει ποσο να προσθεσει σε σταγονες, χωρις να χρειαστει να ξαναπροσθεσει βαση κτλπ..., δηλαδη να ξεκινησει απο 3 ml και να καταληξει στα 20ml και στο τελος να μην του αρεσει. εμενα μου εχει τυχει και περιπου 100ml τα εχω πεταξει, μεσα σε αυτη την διαδικασια.... Και επειδη η γευση αλλαζει με τον χρονο, παιρνει αρκετες μερες δοκιμων μεχρι να κατασταλαξω. και να φτιαξω μετα 30ml πχ. Θελει μπλοκακι σημειωσεις, αναλογιες κτλπ...οπως εχετε προανεφερει

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2485 στις: Μαρτίου 23, 2012, 17:54 »
Φίλε georgevtrs, καλώς συμφωνείς γενικότερα και στο χοντρικό του πράγματος, αλλά ΚΑΚΩΣ και ΕΙΔΙΚΑ με το απόλυτα......
Ο λόγος είναι ότι η σταγόνα ΔΕΝ είναι μονάδα μέτρησης, ενώ το ml είναι.
Αυτό σημαίνει ότι παντού, το ml είναι ίδιο, σε αντίθεση με τη σταγόνα που διαφέρει, εξαρτώμενη από πολλά πράγματα.
Θα φέρω ένα παράδειγμα. Η μέτρηση με σταγόνες, είναι σαν να προσπαθείς να ζυγίσεις κάτι με τη χούφτα...
ΓΕΝΙΚΑ όμως, και επειδή μιλάμε για υποκειμενικά κριτήρια και trial & error (στη λογική του αν δεν είναι έντονο βάλε μια ακόμα, κλπ), η λογική δεν είναι λάθος.
Ξεκινάμε λοιπόν με μία σταγόνα ανα ml και πράτουμε αναλόγως του αντιστοίχου αποτελέσματος.
Ξεκινάμε λοιπόν με μία σταγόνα ανα ml και πράτουμε αναλόγως του αντιστοίχου αποτελέσματος :thumpup:
συμφωνώ απόλυτα αυτό κάνω και εγώ.
Τώρα το ότι επικροτώ την προσπάθεια του DISA να βρει πόσο % είναι μια σταγόνα άρωμα σε ένα ml βάσης, δεν καταλαβαίνω γιατί το σνομπάρετε, αφού και εσύ με σταγόνες βάζεις το άρωμα  :yes: 
Την σύριγγα με τα ml θα την χρησιμοποιήσω σίγουρα για να βάλω τα 3ml βάσης και από εκεί και πέρα θα βάλω το άρωμα με το ενσωματωμένο σταγονόμετρο του μπουκαλιού, δεν νομίζω κάποιος να βάζει την σύριγγα και να τράβα 0,09ml γιατί αν το καταφέρει κάποιος αυτό ας το ανεβάσει σε βίντεο να το δω και πέσω ξερός και σίγουρα θα πάρει και το νόμπελ ευρεσιτεχνίας για το 2012  :laugh1:
Πάνω κάτω τα ίδια λέμε αλά δεν μπορούμε να καταλάβουμε τι λέει ο άλλος.
Και δίνω ένα παράδειγμα για DIA υγρά για προσωπική χρήση και ένα για μεγάλη ποσότητα χρίση πολίτη ή όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε.
GOLD DUCAT INAWERA: 3ml PVG + 2 σταγόνες άρωμα ή αλλιώς όπως θα το έλεγε ο DISA 2% άρωμα  :thumpup:
τώρα για χρίση βαρελιού λέμε τώρα 100ml PVG + 2ml άρωμα τώρα θα χρησιμοποιήσω την σύριγγα δηλαδή 2% :thumpup:
Το ίδιο πράγμα δηλαδή  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2012, 18:57 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2486 στις: Μαρτίου 23, 2012, 18:05 »
Οι 2 σταγ. στα 3 ml βασης, ΔΕΝ ειναι 6%

Ειναι κατω και απο το 3%

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2487 στις: Μαρτίου 23, 2012, 18:30 »
φτιαχνει κανεις 3 ml υγρο?
και αμα κανεις 3 ml μεχρι να βραχουν τα φυτιλια παει.........
δεν ξερω...γουστα ειναι αυτα αλλα τωρα να κανεις 3 ml υγρο ........μονο η λεπτομερια που θα πρεπει να δωσεις σε αυτες τις μικροποσοτητες σε κουραζει....!!!
νομιζω οτι για δοκιμες μια καλη ποσοτητα ειναι τα 10ml ......

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2488 στις: Μαρτίου 23, 2012, 18:43 »
Σιγουρα το ml ειναι μια απολυτη μοναδα μετρησης. Αλλα ομως σε μικρες ποσοτητες βασης (π.χ 3ml) ειναι πολυ δυσκολο να μετρησεις με συριγγα το 3% που ειναι δηλαδη 0.09ml ακομα και με συριγγα ινσουλινης του 1ml. Οποτε πλεον παιζεις με σταγονες, και αυτο προσπαθουμε να μετρησουμε. Το θεμα ειναι οτι οταν δοκιμαζουμε αρωματα, και επειδη ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, φτιαχνοντας μια μικρη ποσοτητα στην αρχη που μπορει να μην του αρεσει να ξερει ποσο να προσθεσει σε σταγονες, χωρις να χρειαστει να ξαναπροσθεσει βαση κτλπ..., δηλαδη να ξεκινησει απο 3 ml και να καταληξει στα 20ml και στο τελος να μην του αρεσει. εμενα μου εχει τυχει και περιπου 100ml τα εχω πεταξει, μεσα σε αυτη την διαδικασια.... Και επειδη η γευση αλλαζει με τον χρονο, παιρνει αρκετες μερες δοκιμων μεχρι να κατασταλαξω. και να φτιαξω μετα 30ml πχ. Θελει μπλοκακι σημειωσεις, αναλογιες κτλπ...οπως εχετε προανεφερει
   υπαρχει και συριγγα ινσουλινης του μισου ml για ακομα ποιο μικρες μετρησεις.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2489 στις: Μαρτίου 23, 2012, 18:55 »
Οι 2 σταγ. στα 3 ml βασης, ΔΕΝ ειναι 6%

Ειναι κατω και απο το 3%
Έχεις δίκαιο λάθος μου η 2 σταγόνες στο 1ml είναι 6% στα 3ml είναι περίπου 2%  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 64 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix