vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, radios, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Sergios

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2220 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:59 »
Περιεργο ! Εψαξα το site της Inawera και δε βρηκα πουθενα Greek straight! :confused1:
μονο στο buyit.gr το βρηκα και εγω... :hmmm:
Ρε παιδιά παίρνουν βάσης και αρώματα από inawera και κάνουν τα δικά τους υγρά, αν δείτε στο e-shop κανένα από τα υγρά δεν το έχει η inawera έτσι όπως το ονομάζουν αυτοί, είναι καθαρά δικές τους μίξης που μπορεί μάλιστα να είναι γαμάτες  :thumpup: αλλά και χάλια  :thumpdown: κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν δεν τα δοκιμάσει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2221 στις: Μαρτίου 11, 2012, 01:33 »
για μενα χαλια ..το εχω εδω στο ραφι !!!  :eyesplash:
Σπρώχτα τότε φίλε να φευγουν....καλύτερα να τα βγαζουμε στο σφυρί παρά να τα πετάμε.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2222 στις: Μαρτίου 11, 2012, 03:16 »
Σήμερα άτμισα 5-6ml Tabacco C  :))
Φυσικά παράγγειλα κ άλλο μπουκαλάκι.

Ψάχνω για ιδιαίτερες γεύσεις κυρίως καπνιστικές, που να ξεχωρίζουν, όσο μάλλον η μία από την άλλη...
Όπως, Τabacco C, Mix Mint, Black Berry, Espresso IT, RY-4, Banana, Chocolate

Αυτό που λέει ο συνατμιστής για 7% ειδικά σε γεύσεις φρούτων ισχύει και για μένα. Φυσικά μπορεί να οφείλεται και στην ατμομηχανή αλλά όταν παραλάβω το minilava (αν ποτέ μου απαντήσει ο clever...) το τοπίο θα ξεκαθαρίσει.


Το Tabacco Turkey που δοκίμασα δεν μου άρεσε. Το άρωμα με παραπέμπει σε κακόγουστη ληγμένη Βουλγαρική κολόνια... Αλλά έχω την εντύπωση πως όταν ήμουν μικρός είχα φάει καραμέλα με τέτοια γεύση (στρογγυλές, σε μοβ χαρτάκι, που βγαίναν και σε ούζο και μέντα αν θυμάστε) την οποία και φυσικά έφτυσα κατάμουτρα στον κύριο που μου τη χάρισε.

Το Mocco (μόκα;) μου φάνηκε σαν μια μίξη από Chocolate και Vanilia
Το Chocolate καλό μου φάνηκε. Θα πρέπει όμως να το ανεβάσω στο 7%
Το Vanilla επίσης κάπως... άτονο!Ίσως πρέπει να το ανεβάσω στο 8%

Το Cappucino επίσης δεν μου πολυ-άρεσε, ίσως επειδή έχει γεύση παραπλήσια με το Espresso IT που το τελευταίο είναι και πιο δυνατό και δίνει μια αίσθηση φρεσκοψημένου καφέ... Είναι ότι πρέπει για τις πρωινές ώρες!

Coconut και Cherry είναι το τέλειο δωράκι για συνατμιστές, που μισείτε.

Το Two Apples καλό όμως φέρνει παραπλήσια γεύση με αυτή του Black Berry που σαφέστατα τη προτιμώ.
Το Brandy έχει άρωμα Μπράντι, μάλλον θα αρέσει σε όσους πίνουν τέτοιο ποτό. Περισσότερο το αγόρασα από περιέργεια και για μελλοντικές μίξεις με σοκολάτα και βανίλια.

Απομένουν καμιά 20αρια γεύσεις που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 03:28 από pantelis51 »

Αποσυνδεδεμένος dimbouk

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2223 στις: Μαρτίου 11, 2012, 09:00 »
Καλημέρα και από μένα.

Είμαι νέος ατμιστής (3 εβδομάδες) αλλά μαθαίνω γρήγορα. Έκανα κι εγώ λοιπόν την πρώτη μου παραγγελία από inawera την Παρασκευή. Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να έρθει. :-)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2224 στις: Μαρτίου 11, 2012, 11:08 »
TABACCO OLD HAVANA Το έχει δοκιμάσει κανείς?  :confused1: :confused1: :confused1:
Μολις ηθελα να το γραψω....εφτιαξα εχτες 10 μλ tabaco old havana (wera garden) kai επαθα την πλακα μου
Καταπληκτικο!!!!!!
Τωρα το αφησα να στρωσει γιατι ειμαι σιγουρος πως θα γινει ακομα καλυτερο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2225 στις: Μαρτίου 11, 2012, 11:17 »
Καλήμερα σε όλους τους συνατμιστές. :bye:
Φίλε dimbook θα πρέπει πρώτα να μας πεις τι παράγγειλες  :dontknow: για να σου πούμε πως θα πράξεις.
Πάντως αν παράγγειλες αρώματα και βάσης μάλλον έκανες μεγάλο λάθος αφού λες ότι είσαι νέος ατμιστής δεν έχεις παραστάσεις των γεύσεων και το πως πρέπει να είναι ένα υγρό άτμισης.
Εγώ σου προτείνω να πάρεις πρώτα έτοιμα υγρά της inawera για να δεις πως πρέπει να είναι το κάθε υγρό που σ΄ενδιαφέρει.
Εγώ πρώτα πήρα μερικά έτυμα υγρά από egotube.gr και ότι δεν είχε από αυτά που μ΄ενδιαφέρουν από inawera.com, έτσι πήρα μια ιδέα και τώρα προσπαθώ να κάνω τα δικά μου  :thumpup:
Οι τιμές στα έτυμα υγρά δεν είναι υψηλές στο egotube.gr 5,00 τα 20ml και 2,73 τα 10ml από inawera.com.  :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2226 στις: Μαρτίου 11, 2012, 11:23 »
Μολις ηθελα να το γραψω....εφτιαξα εχτες 10 μλ tabaco old havana (wera garden) kai επαθα την πλακα μου
Καταπληκτικο!!!!!!
Τωρα το αφησα να στρωσει γιατι ειμαι σιγουρος πως θα γινει ακομα καλυτερο :thumpup:
Δηλαδή τι σου θυμίζει πως είναι για κανε μια περιγραφεί.
Γιατί σε έμενα μου φάνηκε ποιο πολύ ως φρουτοχυμό και καμία σχέση με γεύσεις tabacco μόνο με Dirty αν το φτιάξεις θα θεωρηθεί καπνικό.

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2227 στις: Μαρτίου 11, 2012, 11:46 »
πραγματικά έχει καμμιά σχέση με καπνό το old havana ; και είναι πολύ συμπυκνωμένο.

Αποσυνδεδεμένος dimbouk

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2228 στις: Μαρτίου 11, 2012, 12:43 »
Καλήμερα σε όλους τους συνατμιστές. :bye:
Φίλε dimbook θα πρέπει πρώτα να μας πεις τι παράγγειλες  :dontknow: για να σου πούμε πως θα πράξεις.
Πάντως αν παράγγειλες αρώματα και βάσης μάλλον έκανες μεγάλο λάθος αφού λες ότι είσαι νέος ατμιστής δεν έχεις παραστάσεις των γεύσεων και το πως πρέπει να είναι ένα υγρό άτμισης.
Εγώ σου προτείνω να πάρεις πρώτα έτοιμα υγρά της inawera για να δεις πως πρέπει να είναι το κάθε υγρό που σ΄ενδιαφέρει.
Εγώ πρώτα πήρα μερικά έτυμα υγρά από egotube.gr και ότι δεν είχε από αυτά που μ΄ενδιαφέρουν από inawera.com, έτσι πήρα μια ιδέα και τώρα προσπαθώ να κάνω τα δικά μου  :thumpup:
Οι τιμές στα έτυμα υγρά δεν είναι υψηλές στο egotube.gr 5,00 τα 20ml και 2,73 τα 10ml από inawera.com.  :yes:
 

Από έτοιμα υγρά πήρα μόνο RY-4

και από γέυσεις (διαβάζοντας τις κριτικές και τα σχόλια του forum):
TWO APPLES
DARK FIRE
CARAMEL
RY-4
TABACCO TUSCAN GARDEN
TABACCO OLD HAVANA
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR

τέλος, από βάσεις πήρα:
VPG base, 12 mg/ml
Neutral base, 12 mg/ml

Γενικά δεν έχω δοκιμάσει πολλές γεύσεις. Για την ακρίβεια μόνο τις Virginia, Dark Vapure, Vanillla και το αγαπημένο μου Tribeca

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2229 στις: Μαρτίου 11, 2012, 13:01 »
Μέχρι στιγμής (όλα τα υγρά με 3στ σε 5ml 24άρα dirty)

TABACCO SYMPHONY
http://www.inaweraflavours.com/en/wera-garden-flavours/321-tabacco-falcon-eye.html
Καλό καπνικό υγρό. Ούτε ίχνος γλυκήτητας. Πρέπει να το δοκιμάσετε μία φορά. Μάλλον σηκώνει και 1-2 σταγόνες παραπάνω.

SMOKE & PRUNES
http://www.inaweraflavours.com/en/wera-garden-flavours/362-smoke-prunes.html
Καμία σχέση με καπνικό. Δυνατό άρωμα, σιγουρα όχι χρήση με παραπάνω από 3 στ. Ξεκινάει με γεύση φαρμακείου και αφήνει μια μικρή γλυκήτητα στο τελείωμα. Δεν το συνιστώ.

Αποσυνδεδεμένος eleni_1978

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα ειναι ατμος
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2230 στις: Μαρτίου 11, 2012, 13:17 »
τα ποιο πολλα αρωματα τους ειναι για πεταμα..... εχουνε μικροδιαφορες αλλα προς το χειροτερο.
καλος συνδιασμος ειναι FA αρωματα με βασεις δικες τους.
βεβαια ολα ειναι υποκειμενικα

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2231 στις: Μαρτίου 11, 2012, 13:25 »
Αν δώσεις σε 10 άτομα καφέ, ζάχαρη και νερό, ο καθένας θα φτιάξει κάτι δικό του. Αν δεν το 'χεις μεράκι τότε το DIY δεν είναι για εσένα. Προϋποθέτει υπομονή, θετική πίστη, και πολλούς πειραματισμούς.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2232 στις: Μαρτίου 11, 2012, 13:37 »
τα ποιο πολλα αρωματα τους ειναι για πεταμα..... εχουνε μικροδιαφορες αλλα προς το χειροτερο.
καλος συνδιασμος ειναι FA αρωματα με βασεις δικες τους.
βεβαια ολα ειναι υποκειμενικα
Για πέταμα δε τα λες σίγουρα.
Όλα είναι θέμα γούστου. Δοκιμάζοντας διαπιστώνω ότι τα αρώματα είναι αυτό που ακριβώς λένε, λίγο πολύ, τώρα το κατά πόσο αρέσουν ή όχι στον καθένα είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.

Από τη στιγμή που η ποιότητα και η τιμή είναι μια χαρά, να προσθέσω ότι και τα ποσοστά νικοτίνης είναι αυτά που αναγράφονται και με το παραπάνω, δε βλέπω πρόβλημα.
Αντιθέτως σε ετικέτες μεγάλης κυκλοφορίας στην Ελλάδα, που η νικοτίνη πέφτει με το σταγονόμετρο και τα αρώματα παίζουν από παρτίδα σε παρτίδα, που ακόμα και η "μητρική" εταιρεία ξεκόβει την τροφοδοσία, εκεί νομίζω πρέπει να ψαχτούμε όλοι λίγο παραπάνω.  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2233 στις: Μαρτίου 11, 2012, 13:48 »
Τι εννοείς ξεκόβει την τροφοδοσία;

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2234 στις: Μαρτίου 11, 2012, 13:57 »
Αλλαγές που έκανα σε σχέση με αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3335.msg275715.html#msg275715 και αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3335.msg274687.html#msg274687
VIRGINIA: 3ml βάση 2 σταγόνες άρωμα, έχει έντονο άρωμα και με χαλάει λίγο, όταν αρχικά έβαλα 4 σταγόνες  δεν το άντεχα με τίποτα  :shock_sick_02: μετά πρόσθεσα άλλα 3ml βάση και είναι  :thumpup: :thumpup:
Άλλαξα ως εξής: 3ml βάση PVG + 3ml dirty 2 σταγόνες άρωμα, απλά τέλειο υπερκαπνικό αποτέλεσμα, :respect: την επόμενη φορά θα βάλω μόνο dirty πιστεύω ότι θα είναι καλύτερο το αποτέλεσμα  :thumpup: Θα πρέπει να διευκρινίσω ότι το Virginia από inawera σαν άρωμα δεν είναι ίδιο με της FA, Nobacco κ.τ.λ.π. αυτά γλυκίζουν ενώ τις inawera είναι υπερκαπνικό αφήνει και μυρωδιά στον χώρο  :yes:  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 14:08 από georgevtrs »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 50 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix