vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, Sergios, chkontog

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2025 στις: Μαρτίου 02, 2012, 08:35 »
Το έχω προσέξει αυτό με το κενό, απλά μάλλον δεν έχουν ενημερώσει το σύστημα.
Το θέμα μου όπως και το δικό σου είναι ότι τελειώνουν τα υγρά μου και δεν ήθελα να πάρω άλλα.
Τώρα έπεσε το ΣΚ μετά ακούω κάτι για απεργίες από Δευτέρα και το θέμα τραβάει.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2026 στις: Μαρτίου 02, 2012, 11:41 »
Έτυμα υγρά που δοκίμασα πρόσφατα.
Πολύ καλό καπνικό το 555 σχεδόν ουδέτερο σαν να ατμίζεις σκέτη βάση  άλλα σου αφήνει μια γλυκάδα και ένα ελαφρύ αρωματάκι στο τέλος που είναι όλα τα λεφτά, το δοκίμασα έτυμο 12αρι :thumpup:
και αν πάμε στα υπόλοιπα καπνικά από ποιο να αρχίσω όλα απίθανα ας πούμε το GOLD DUCAT απίθανο άρωμα σαν καπνός graven το TABACCO - C απίθανη γεύση τσιγάρου πιπίλα όλη μέρα και ακόμη τα RY-4 & CAMEL κλάση old tabacco Ovale και βάλε βάλε και ξαναβάλε ακόμα παραπάνω, η το DON HILL φευγάτο, από τα αρνητικά από αυτά που πήρα είναι το CAPPUCCINO έντονη γεύση καφέ και τίποτα άλλο και το US RED MIX οπού αρχικά μυρίζει σαν ασετόν και όταν το ατμίζεις μια  :shock_sick_02: μπόχα μόκα μπισκότο βρόμη ανακάτεμα τρελό, και δεν φεύγει απο τον άτμο εύκολα πρέπει να κάνεις καμιά ώρα σκέτη βάση για να καθαρίσει.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2027 στις: Μαρτίου 02, 2012, 11:50 »
Παίδες έχω βάλει στην ψηφοφορία για το ποιο δημοφιλές καπνικό e-liquid και τα καπνικά από INAWERA FLAVORS όσοι θέλετε να τα ψηφίσετε άπλα καντεμιά εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6456.msg216631.html#msg216631  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2028 στις: Μαρτίου 02, 2012, 12:52 »
 :bye:.....δοκιμαζω την Dirty 24 σκτετη αρκετη ωρα ... και μου κανει σαν 6mg :confused1: ..ξερει κανεις τι παιζεται ..το χρωμα της ειναι εντελος διαφανο ειναι σωστο?

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2029 στις: Μαρτίου 02, 2012, 14:23 »
:bye:......το χρωμα της ειναι εντελος διαφανο ειναι σωστο?

Και η δικιά μου έτσι είναι.
Για το χτύπημα δεν μπορώ να κρίνω αλλά για atmo ego-b δεν βλέπω καμιά διαφορά σε σχέση με ένα 24άρι έτοιμο υγρό άλλης εταιρείας που καπνίζω εναλλάξ.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2030 στις: Μαρτίου 02, 2012, 14:26 »
:bye:.....δοκιμαζω την Dirty 24 σκτετη αρκετη ωρα ... και μου κανει σαν 6mg :confused1: ..ξερει κανεις τι παιζεται ..το χρωμα της ειναι εντελος διαφανο ειναι σωστο?
σε εμενα η 24 κιτρινιζει λιγο. ποιος ξερει τι γινεται..

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2031 στις: Μαρτίου 02, 2012, 15:13 »
:bye:.....δοκιμαζω την Dirty 24 σκτετη αρκετη ωρα ... και μου κανει σαν 6mg :confused1: ..ξερει κανεις τι παιζεται ..το χρωμα της ειναι εντελος διαφανο ειναι σωστο?
αν πας καποιες σελιδες πισω, γυρω στα χριστουγεννα, αρκετοι απο εμας ειχαμε παρομοια κρουσματα με την εν λογω εταιρεια,με λιγα λογια σου στειλανε υγρο αραιωμενο με νερακι :thumpdown:
ακομα εχω μια vpg 36mg(ουτε 6!!!) στη ντουλαπα μου :wall:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2032 στις: Μαρτίου 02, 2012, 15:26 »
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μετα απο τοσες ταλαιπωριες
συνεχιζουμε να αγοραζουμε απο τους Πολωνους.
Εμενα στην μοναδικη παραγγελια μου εστειλαν αλλα αντι αλλων
και δεν ξαναγορασα απο αυτους.
Με βοηθησε βεβαια οτι μπορουσα πλεον,
να βρω Ελληνικα προιοντα ανταγωνιστικα σε τιμες και καλυτερα σε ποιοτητα,
αλλα και να κανω τα παραπονα μου με ενα τηλεφωνημα αν παει κατι στραβα.
Απο την μια κανουμε κληρωσεις για ανεργους
και απο την αλλη στελνουμε τα φραγκα μας στους Πολωνους.

 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2033 στις: Μαρτίου 02, 2012, 15:41 »
Κοιταξε φιλε μου.

Πρωτα απολα και εγω ειμαι υπερ της μεταξυ μας ανακυκλωσης των χρηματων για να παρει μπρος η οικονομια μας.

Αλλα υπαρχει και το μεγαλο ΑΛΛΑ, οταν αγοραζεις προιοντα απο Πολωνια με 1.50 - 2 ευρω και εδω τα παιρνεις 6.5 τι θα κανεις; Ανταγωνισμος δεν υπαρχει ακομα στην Ελληνικη αγορα. Τωρα αρχιζει να χτιζεται! Με μια και μοναδικη σου παραγγελια δεν μπορεις να βγαλεις και πολλα συμπερασματα για το συγκεκριμενο καταστημα. Υπαρχει η μεθοδος Trial and Error που δυστηχως ολοι μας χρησιμοποιουμε και αγωνιουμε να κερδισουμε κατι απο αυτη.

Φιλικα παντα.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2034 στις: Μαρτίου 02, 2012, 16:07 »
Εμενα η dirty 24 ειναι ελαφρως κιτρινη ενω η PG 26 πολυ διαφανη, απο το αρωματα που πηρα καλα ειναι και τα ετοιμα που πηρα RY4 kai Dunhill και αυτα καλα ειναι. Το μονο μου θεμα ειναι οτι η Dirty μυριζει και δεν μπορω να την ατμισω σε κλειστους χωρους, σκετη PG δεν εχω δοκιμασει ακομα.
Αλλα θα συμφωνησω οτι οι τιμες τους δεν υπαρχουν ουτε κατ'ιδεαν στην Ελλαδα, γιατι να δωσω 30 ευρω και να παρω 60-65 ml ενω μπορω να παρω 300ml? :hmmm:

Το να μενουν τα λεφτα στην Ελλαδα καλο ειναι βεβαια, αλλα για την δικια μου την τσεπη ενδιαφερεται κανενας?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2012, 16:21 από DISA »

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2035 στις: Μαρτίου 02, 2012, 16:07 »
Τη Δευτέρα θα παραλάβω τη δική μου και τρομάζω με αυτά που διαβάζω. Εντάξει, όσο αφορά τα αρώματα που σε κάποιους αρέσουν και σε άλλους όχι καταλαβαίνω πως τεράστιο ρόλο παίζει ο τρόπος παρασκευής τους, όπως στο καφέ που ενώ αποτελείται από 3 συστατικά ο καθένας μας μπορεί να βγάλει διαφορετικό αποτέλεσμα. Δεν παίζει ρόλο μόνο το γούστο αλλά και το γεγονός πως οι καπνιστές κ.τ. δεν αντιλαμβάνονται με την ίδια ευκολία τη γεύση σε σχέση με τους άλλους.

Αλήθεια, πως θα καταλάβω πως οι βάσεις νικοτίνης που θα παραλάβω είναι "εντάξει"; Θα πρέπει να χουν κίτρινο χρώμα; Όσο μεγαλύτερη περιεκτικότητα τόσο εντονότερος ο χρωματισμός; Για ρίξτε λίγο τα φώτα σας.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2036 στις: Μαρτίου 02, 2012, 16:08 »
Νίκο δυστηχώς όπως τα είπε και ο προηγούμενος ακόμα με τα atmos lab diy οι τιμές είναι ακόμα πολλαπλάσιες από τους πολωνούς. Εγώ έχω κάνει 2 παραγγελίες και δεν έχω κανένα παράπονο.

Για του λόγου το αληθές:
Bάση 20mg τελική τιμή 10.50
http://zerobacco.gr/el/content/balanced
Βάση 18mg τελική τιμή 6,84 (μην μιλήσω για το αν πάρεις λίτρο που πέφτει στα 5,75)
http://www.inawera.com/vpg-smoke-base-power-18-mgml-p-486.html

και ακόμα χειρότερα με τις γεύσεις:
Όλες οι γεύσεις τελική τιμή 6,15
http://zerobacco.gr/el/content/red-apple-flavour-atmos-lab
Όλες οι γεύσεις παραγωγής Inawera ...1,66!
http://www.inawera.com/flavours-10-ml-c-1_9.html

Δυστηχώς οι περισσότεροι έχουμε ως βασικό λόγο τα χρήματα που εξοικονομούμε με αυτό και ακόμα και έτσι να μην είναι προτιμώ να δώσω λιγότερα στα υγρά και να πάρω και ένα modάκι..
Επίσης ξαναλέω ότι εμένα δεν μου έχει "τύχει" κανένα απολύτως πρόβλημα. ούτε με χρόνους, ούτε με συσκευασίες ούτε με ποσότητες ούτε με άλλα ντι άλλων...ούτε τίποτα. Άψογοι και αυτοί και τα υγρά τους.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2037 στις: Μαρτίου 02, 2012, 16:47 »
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μετα απο τοσες ταλαιπωριες
συνεχιζουμε να αγοραζουμε απο τους Πολωνους.
Εμενα στην μοναδικη παραγγελια μου εστειλαν αλλα αντι αλλων
και δεν ξαναγορασα απο αυτους.
Με βοηθησε βεβαια οτι μπορουσα πλεον,
να βρω Ελληνικα προιοντα ανταγωνιστικα σε τιμες και καλυτερα σε ποιοτητα,
αλλα και να κανω τα παραπονα μου με ενα τηλεφωνημα αν παει κατι στραβα.
Απο την μια κανουμε κληρωσεις για ανεργους
και απο την αλλη στελνουμε τα φραγκα μας στους Πολωνους.

 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Nίκο,

μου κάνει εντύπωση αυτό που γράφεις χωρίς να το αμφισβητώ. Θέλω να πιστεύω ότι έπεσες απλά θύμα ανθρώπινου λάθους...

Έχω ήδη παραλάβει μία φορά, όλα ήταν άψογα συσκευασμένα και ακριβώς ότι παρήγγειλα.
Ήταν και η πρώτη φορά που παρήγγειλα απο διαφορετικό προμηθευτή εξωτερικού  (Halo είναι και παραμένει η σταθερή -και μέχρι τώρα αποκλειστική- επιλογή μου).
Αναμένω τη δεύτερη παραγγελία μου μετά τα όσα διαβάζω εδώ (όχι μόνο απο εσένα). Ίδωμεν  :hmmm:

Να αναφέρω επίσης ότι και η ισχύς (περιεκτικότητα νικοτίνης) των υγρών τους μου φαίνεται απόλυτα ικανοποιητική, φίλος που άτμισε 24άρα Dirty μου ενώ πίνει 18άρια Halo το κατάλαβε αμέσως.

Απο έτοιμα υγρά τους είχα πάρει Capuccino & 555 18άρια.
Το πρώτο, ενώ μου αρέσει η καβουρδισμένη χροιά που έχει, μου πέφτει γλυκό και βαρύ σαν άρωμα. Θα δοκιμάσω να το αραιώσω με 18άρα Dirty, πιστεύω θα στρώσει πολύ.
Και το 555 μου αρέσει, ίσως το αραιώσω κι αυτό λίγο (πάντα με νικοτινούχο βάση).
Και τα δύο υγρά μου άρεσαν αλλά ήταν γλυκά για τα γούστα μου.

Στο θέμα των τιμών Νίκο, δυστυχώς θα διαφωνήσω μαζί σου. Δεν είναι ανταγωνιστικές -τουλάχιστον ακόμη- οι εγχώριες τιμές σε αναλώσιμα και υγρά με αυτές καταστημάτων απο Αμερική (υγρά & αναλώσιμα) και Κίνα (απο εκεί ψωνίζω αποκλειστικά αναλώσιμα / ανταλλακτικά).

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2038 στις: Μαρτίου 02, 2012, 17:03 »
Εχουμε αλλη θεωρηση των πραγματων.
Εγω αγορασα και ειχα τα προβληματα που σας ειπα,
μαλιστα αφου μου ακυρωθηκε στο ενα ιnawera
εκανα παραγγελια στο αλλο με τα προβληματα που ας ειπα.
Αποφασισα να μην κανω παραγγελιες σε υγρα και αρωματα
αλλα να αγοραζω αυτο που θελω και να μην στοκαρω
για να κανω την δουλεια μου με οριζοντα 10 ημερων.
Αλλωστε με 0mg VG που ατμιζω τωρα πια, ισως εχασα τον λογαριασμο.
Για την ποιοτητα των αρωματων δεν το συζηταω,
αλλα αυτο ειναι θεμα υποκειμενικο.

 :) :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2039 στις: Μαρτίου 02, 2012, 17:31 »
Απο ποιό Inawera είχες ψωνίσει Νίκο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 50 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix