vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 8 χρήστες
gstamatos, Sergios, Buliwyf, Milarepa, grag, bloodlessz, marauder800, lemon78

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1515 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 04:20 »
οινοπνευμα/βοτκα/λιναλοολη/βανιλινη/λεμονι

Οινόπνευμα :
Χρειάζεται στην περίπτωση της σκέτης VG για να σου δώσει χτύπημα. Χρησιμοποιείται από πολλούς αντί για νερό.
Επίσης ορισμένες γεύσεις εκτινάσονται με την καθαρή βρώσιμη αλκοόλη 190 βαθμών

Βότκα :
Τα ίδια με την αλκοόλη-οινόπνευμα με την διαφορά ότι η βότκα αφήνει και μια ελαφριά γεύση.

Όποια και από τα δύο (αλκοόλη - βότκα) και αν δοκίμασα μου γδέρνουν το λαιμό σε σκέτη VG

Λιναλοόλη :
Ξέκλεψα ένα μπουκάλι από συγγενικό πρόσωπο που ασχολείται με "καλλυντικά " για να δοκιμάσω.
Έφτιαξα πολλά υγρά με πολλές παραλαγές. Ευτυχώς δεν τα πέταξα !!!!
Μετά από ένα μήνα δείχνει η λιναλοόλη τη δύναμή της, στην αρχή μυρίζει έντονα λεβάντα μετά απορυπαντικό πλυντηρίου και στο τέλος αφήνει να βγούνε τα αρώματα της τα λουλουδένια (floral) τα οποία δένουνε με την/τις γεύση/εις που έχουμε.
Δεν την συστήνω για αναμίξεις μιάς και χρειάζεται λιγότερο του 0.3% στο υγρό.
Αν παρόλα αυτά ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να του προμηθεύσω από τα 490μλ που μου έχουνε μείνει.

Βανιλίνη :
Χρειάζεται πολύ "προσεγμένη" αραίωση και ανάμιξη στο υγρό.
Προσωπικά εγώ δεν κατάφερα να βρώ την κατάλληλη δοσολογία και μου χάλασε πολλά υγρά τα οποία δεν μπόρεσα να επαναφέρω.

Λεμόνι :
Σε χυμό φρεσκοστιμένο μόνο, για να ξεβρωμίαω έναν ατμοποιητή  από μέντα.
Έχω διαβάσει 'οτι κάποιοι χρησιμοποιούν χυμούς εσπεριδοειδών σε VG με καλά αποτελέσματα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Εάν κάποιος άλλος έχει δοκιμάσει κάτι σε σχέση με κάποια γεύση Inawera ας μας πεί

Αποσυνδεδεμένος christossalonika

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1516 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 05:11 »
Σκεφτομαι να κανω την πρωτη παραγγελια και θελω την βοηθεια σας.
Χρειαζεται να παρω κατι ακομα αναγκαστικα?

 E-LIQUID "CAMEL" Nicotine 12 mg/ml ( 60ml )
 E-LIQUID "TOBACCO-C" Nicotine 12 mg/ml   ( 60 ml )
 E-LIQUID "555" Nicotine 12 mg/ml  ( 60ml )

και

E-FLAVOUR CAPPUCCINO - 5ml.
E-FLAVOUR CHOCOLATE - 5ml.
 E-FLAVOUR TABACCO "BLACK CHERRY" - 5ml.
+ 2-3 ακομα

+ μπουκαλακια...

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1517 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 09:34 »
Προφανώς χρειάζεσαι....
Τα πρώτα, είναι υγρά έτοιμα προς άτμιση ενώ τα δεύτερα δεν ατμίζονται σκέτα αλλά πρέπει να τα διαλύσεις σε κάποια βάση.
Βάσεις έχει και η συγκεκριμένη εταιρία διάφορες εδώ
http://www.inaweraflavours.com/en/5-bases

Επίσης να φροντίσεις να προμηθευτείς (πιθανώς από κάποιο γειτονικό φαρμακείο) εργαλειάκια για τις μετρήσεις (μάλλον σύριγγες) διάφορων ποσοτήτων υγρών.

Αιτία τροποποίησης : Αφαίρεση παράθεσης - Απάντηση σε αμέσως προηγούμενο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2012, 12:24 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1518 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 15:17 »
οινοπνευμα/βοτκα/λιναλοολη/βανιλινη/λεμονι

Οινόπνευμα :
Χρειάζεται στην περίπτωση της σκέτης VG για να σου δώσει χτύπημα. Χρησιμοποιείται από πολλούς αντί για νερό.
Επίσης ορισμένες γεύσεις εκτινάσονται με την καθαρή βρώσιμη αλκοόλη 190 βαθμών

Βότκα :
Τα ίδια με την αλκοόλη-οινόπνευμα με την διαφορά ότι η βότκα αφήνει και μια ελαφριά γεύση.

Όποια και από τα δύο (αλκοόλη - βότκα) και αν δοκίμασα μου γδέρνουν το λαιμό σε σκέτη VG

Λιναλοόλη :
Ξέκλεψα ένα μπουκάλι από συγγενικό πρόσωπο που ασχολείται με "καλλυντικά " για να δοκιμάσω.
Έφτιαξα πολλά υγρά με πολλές παραλαγές. Ευτυχώς δεν τα πέταξα !!!!
Μετά από ένα μήνα δείχνει η λιναλοόλη τη δύναμή της, στην αρχή μυρίζει έντονα λεβάντα μετά απορυπαντικό πλυντηρίου και στο τέλος αφήνει να βγούνε τα αρώματα της τα λουλουδένια (floral) τα οποία δένουνε με την/τις γεύση/εις που έχουμε.
Δεν την συστήνω για αναμίξεις μιάς και χρειάζεται λιγότερο του 0.3% στο υγρό.
Αν παρόλα αυτά ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να του προμηθεύσω από τα 490μλ που μου έχουνε μείνει.

Βανιλίνη :
Χρειάζεται πολύ "προσεγμένη" αραίωση και ανάμιξη στο υγρό.
Προσωπικά εγώ δεν κατάφερα να βρώ την κατάλληλη δοσολογία και μου χάλασε πολλά υγρά τα οποία δεν μπόρεσα να επαναφέρω.

Λεμόνι :
Σε χυμό φρεσκοστιμένο μόνο, για να ξεβρωμίαω έναν ατμοποιητή  από μέντα.
Έχω διαβάσει 'οτι κάποιοι χρησιμοποιούν χυμούς εσπεριδοειδών σε VG με καλά αποτελέσματα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Εάν κάποιος άλλος έχει δοκιμάσει κάτι σε σχέση με κάποια γεύση Inawera ας μας πεί

ποσοτητες ?

εγω ειδα οτι η λιναλοολη στα ετοιμα την βαζουνε στο 5% την βανιλινη στο 1%

την βοτκα/οινοπνευμα/κρασι/ουισκι/λεμονι σε τι ποσοτητες τα βαζουμε ?

Γενικα τα καλα αρωματα απο οτι εχω δει ειναι αυτα που τα βαζεις σε ποσοστο 20% σαν αυτα που εχει το madvapes τα κινεζικα
απλα δεν ξερω αν τα παρω αν θα μου τα σταματησουνε στο τελωνειο.
Της inawera ολα τα αρωματα ειναι για τα μπαζα δεν ειναι καλα... επισης μαλλον η νικοτινη που λενε δεν ειναι πραγματικη αλλα νερο γιατι
ειναι λες και ατμιζω αερα κοπανιστο και εχω αναγκη απο κτ μαλλον λογω ελειψης νικοτινης


νεα συνταγη
43% universal 38mg/ml
47% vg 100%
7%   water
3%   black cherry
αντε τις ποιο καλες συνταγες σας δινω...

γενικα καλες συνταγες ειναι στα 18-16mg με 36-38 mg dirty η universal και black cherry η tobacco c σε 3% και συνολικο 15% water και το υπολοιπο vg
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2012, 16:50 από nikosqt »

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1519 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:33 »
Φίλε Νίκο

εάν βάλεις 5% λιναλοόλη στο εγγυώμαι πως θα πάς νοσοκομείο.
Ασε που και μετά από 2 μήνες θα ανοίγεις το μπουκαλάκι και θα μυρίζει ο τόπος λεβάντα.
Είναι πολύ δυνατό χημικό με πολύ έντονο άρωμα λεβάντας μιας και κατασκευάζετε από φυτά 80% με προσθήκη χημικών.

Εάν δεις και τα έτοιμα υγρά (πρόσεξέ το καλά) έχουν κάτω από <1% ...... δεν ξέρεις πόσο, μπορεί να είναι και 0.01%, φυσικά δεν σου λέει ποτέ κανείς ακριβώς τα συστατικά του και τα μικρά μυστικά τω συνταγών.

Επίσης αν κάποιος είναι φαν του RY4 μπορώ να σας πώ τα ακριβή συστατικά του (χημικά αρωματικά) για να το φτιάξετε μόνοι σας (Παρακαλώ μόνο πμ)

Την inawera την συμπάθησα γιατί έχει πληθώρα αρωματικών για τα υγρά μου, ασχέτως  εαν δεν μου κάνουν όλα.
Αλλά έχω πάρει λίτρα και λίτρα και δεν με απογοήτευσε ποτέ ούτε στις νικοτινούχες βάσεις.

Βάζω PG & VG στις αναλογίες που θέλω προσθέτω το άρωμα (καλό ή μάπα) και ατμίζω πολύ λιγότερα χημικά από ότι τα υγρά του εμπορίου.

Μην δυσανασχετείτε για τις γεύσεις της, είναι πολύ φτηνές και ουσιαστικά πολύ καλές για τα χρήματα που δίνετε. Σίγουρα κάποιες δεν σας ενθουσίασαν αλλά είχατε κάθε φορά την χαρά της δημιουργίας του δικού σας υγρού.
Δοκιμάστε κάποιες γεύσεις και κρατήστε όποιες σας αρέσουν.
Πάρτε και από άλλες εταιρείες (σαφέστατα πιο ακριβές) για να συγκρίνετε.
Οι περισσότεροι εδώ "πήραμε" μόνο από τους πολωνούς και τρέξαμε να κακοχαρακτηρίσουμε τα πάντα. ΛΑΘΟΣ
Εαν δεν μου αρέσει η φέτα από τον Βασιλόπουλο δεν βγάζω λάθος όλο το σούπερ μάρκετ...!!!

Universal την έκανα σκέτη αλλά μπούχτισα πιά..... είναι πολύ δυνατή
Με ότι και αν προσπάθησα να την αναμίξω βγήκε μια αηδία μιας και η συγκεκριμένη βάση έχει ήδη πολλά και δυνατά αρώματα.
Είναι για θεριακλήδες τελικά........

Cappuccino
Πολύ καλό με πολύ γλυκιά γεύση...... δεν κάνει για εμένα αλλά όντως είναι πολύ καλό
Χρησιμοποιήστε bitter wizard 1% και σπάστε την γλυκάδα, γίνετε τέλειο ;)

ΜΟΚΑ
Τα ίδια με καπουτσίνο αλλά πολύ πιο γλυκό. Πάρα πολύ καλό και αυτό

Nutty Princess
Απλά άψογο για όλη μέρα....... ελαφρώς γλυκό με τέλειο άρωμα

Black Cherry
Τι να πω για αυτό ?
Το έχουμε πέι εκατοντάδες φορές.... ίσως το Νο1 τους !!!!

Και άλλα πολλά αρώματα και γεύσεις παιδιά......... σίγουρα υπάρχει κάποιο να αρέσει και σε εσάς, αν πάλι όχι ....... πάρτε από άλλη εταιρεία.

Απλά τα πράγματα !!!

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1520 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:08 »
λοιπον ξαναδινω την συνταγη αυτη γιατι πραγματικα εχω παθει πλακα τελεια γευση για μενα αν και δεν εχω δοκιμασει
αλλες γευσεις που λετε οτι ειναι καλες ωστε να συγκρινω...

43% universal 38mg/ml
47% vg 100%
7%   water
3%   black cherry
η συνταγη αυτη θα σας βγαλει 16mg υγρο περιπου ελαφρυ throat hit / δεν γδερνει το λαιμο/  δεν κανει βηχα / πολυ ντουμανι / καλη αποδοση γευσης καπνικη γλυκια τελοια μυρωδια δοκιμαστε να την βγαλετε απο τη μυτη την παιζω στα 8-9 watt με dual coil carto με διαρκεια τζουρας 1,5 φορα του κτ
οχι πολυ μακροσυρτη .. ψιλοκοφτη τζουρα

το χτυπατε καλα για να ανακατευτει και το αφηνετε 1-2 μερες να ωριμασει και καποιες ωρες ανοιχτο για να φυγουνε τα εξτρα αρωματα

για το black cherry συμφωνω οτι ειναι το καλυτερο που εχουνε τα αλλα ειναι φολες σαν να ειναι γρασιδι λαστιχο κτλπ
Το ry4 τι ειναι ειναι καλο ?
το bitter wizard που το βρισκω ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:19 από nikosqt »

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1521 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:59 »
Μην δυσανασχετείτε για τις γεύσεις της, είναι πολύ φτηνές και ουσιαστικά πολύ καλές για τα χρήματα που δίνετε. Σίγουρα κάποιες δεν σας ενθουσίασαν αλλά είχατε κάθε φορά την χαρά της δημιουργίας του δικού σας υγρού.
Δοκιμάστε κάποιες γεύσεις και κρατήστε όποιες σας αρέσουν.
Εαν δεν μου αρέσει η φέτα από τον Βασιλόπουλο δεν βγάζω λάθος όλο το σούπερ μάρκετ...!!!

...... σίγουρα υπάρχει κάποιο να αρέσει και σε εσάς, αν πάλι όχι ....... πάρτε από άλλη εταιρεία.

Απλά τα πράγματα !!!

Σαφέστατα ΠΟΛΥ ώριμη αντιμετώπιση.... Απλά τα πράγματα !!!

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1522 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 00:22 »
εγω θα σας ελεγα να αφησετε τα υγρα να ωριμασουν για 1 εβδομαδα.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1523 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 01:44 »

Ρωτησα πριν απο λιγο καιρο και κανεις δεν απαντησε...εχει δοκιμασει κανεις καπνικα της σε DIY?
Τα καπνικα της εχουν  αρωμα καπνου η γρασιδι οπως της FA?

Ψαχνω να βρω αρωματα που να μπορω να τα φτιαξω μονος μου και να μοιαζουν με καπνικα, και οχι με αγνωστης ταυτοτητας ουρανοκατεβατα φρουτα.
Σε οσους εχουν δοκιμασει τετοιες γευσεις απο την εν λογω εταιρεια τι μου προτεινουν για κλασσικο καπνικο? Δεν με ενοχλει αν γλυκιζει η πικριζει.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1524 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 01:55 »
tobacco c μου κανει κατι σαν πουρο αλλα οχι ενοχλητικο.
virginia (flavorart) τρελλη γευση.
gold ducat καπνικο και αυτο

Αποσυνδεδεμένος christossalonika

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1525 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:09 »
Μηπως ξερει κανεις τι αναλογιες απο vg k pg εχουν  τα  E-LIQUID ?

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1526 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:22 »
Πηγα να παραγγειλω απο Inawera.com αλλα δεν παιζει το site τους. θα δοκιμασω αργοτερα.
Ειναι η 1η παραγγελια τι κωδικο για εκπτωση να βαλω;

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1527 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:36 »
http://www.inaweraflavours.com

code: e-kapnisma για 10%

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1528 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:51 »
Ευχαριστω φιλε μου.
Επειδη πολυ προτεινουν το inawera.com λεω να παραγγειλω απο εκει.
Μολις εφτιαξε το site τους και εχει στην 1η σελιδα για 1η παραγγελια τον κωδικο "first purchase" για εκπτωση 15%.
Παιζει κι εκει ο κωδικος e-kapnisma για μελλοντικη παραγγελια;

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1529 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:57 »
Όχι. Για τις επόμενες παραγγελειες σου θα βαλεις:PTVapers

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix