vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος takis_3d

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1500 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 22:41 »
Παραγγελία 04-01-12

Αποστολή 10-01-12

Σήμερα 16-01-12 έφτασαν....

100ml dirty 18
100ml dirty 12

και από αρώματα...

Old havana
2 apples
madagaskar vanilly
black cherry
tobacco c
canadian maple
little space drop

Δεν έχω παράπονο από την αποστολή, αφού σε 6-7 εργάσιμες μου ήρθαν ούτε κ από την συσκευασία...αφού κ εκεί ήταν όλα κομπλέ

Τώρα από γεύσεις, θα δοκιμάσω κ εγώ κ σαν νέος θα πω την όποια γνώμη αποκομίσω!!!


Λοιπόν εδώ κ 2 μέρες δοκιμάζω...με 15άρα dirty όλες τις γεύσεις!!!

τα
2 apples
madagaskar vanilly

δεν τα πέτυχα στην αναλογία αρώματος βάσης, κ η πρώτη δοκιμή που έκανα δεν με έπεισε κ πολύ!!!

canadian maple

Καθόλου καλό για τα γούστα μου...θα το δοκιμάσω κ σε συνδιασμούς, εαν έχει κανένας καμιά πρόταση σε σχέση με τα υπόλοιπα αρώματα που έχω ας την ρίξει!!!

tobacco c

little space drop
Καθαρά τσιγαρίσιες γεύσεις...όχι άσχημες αλλά όχι κ κάτι ιδιαίτερο, θα τους δώσω κ μια δεύτερη ευκαιρία

Old havana

Για εμένα πάρα πολύ ωραίο...το βασικό μου υγρό εδώ κ 2 μέρες, με γεύση από κανέλλα ίσως, ή καμμένο ξύλο ή κάπως έτσι τέλοπαντων, μου αφήνει ωραία αίσθηση κ στην εισπνοή αλλά κ στην εκπνοή.....Και με ολίγον από άρωμα καφέ ίσως!!! Από όλα τα παραπάνω το αγαπημένο μου!!!

black cherry

Τώρα καταλαίνω γιατί έχει πολλές ψήφους...πολύ πολύ ωραίο
ναι μεν έχει την γεύση του κερασιού, αλλά δεν σε λιγομαριάζει ούτε σε μπουκώνει...σούπερ κ αυτό!!!

Η ψήφος μου πάει στα 2 τελευταία αδιαμφισβήτητα....θα δώσω μια ακόμη ευκαιρία στα υπόλοιπα, εκτός ίσως από το canadian maple...αλλά είπαμε εαν υπάρχει καμιά καλή συνταγή για αυτό, πολύ ευχαρίστως να την φτιάξουμε!!!

Κάποιος φίλος εδώ ενθουσιάστηκε, κ είχε γράψει διάφορες παραλλαγές, εαν μπορεί ας της επαναλάβει γιατί στις τόσες σελίδες, δεν μου είναι κ εύκολο να τις βρω!!!



Τάκης

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1501 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:07 »
Μία παράκληση, όποιος κάνει παραγγελία και μένει κοντά στο κέντρο ή Ζωγράφου Ιλίσια Γουδή, θέλω 3 Black Cherry και ένα Gold Ducat αν μπορεί να με εξυπηρετήσει, αρώματα, όχι έτοιμα.
Ευχαριστώ

gold ducat αν και δεν το εχω δοκιμασει ακομα απο τα 5 ml που εφτιαξα κατι μου λεει οτι δεν θα τα παω καλα μαζι του.
το μυρισα την επομενη μερα απο την μερα που το εφτιαξα και με χαλασε καπως.σαββατο απογευμα μαλλον θα ειμαι αθηνα και συγκεκριμενα ζωγραφου.αν αυριο που θα προσπαθησω να θυμηθω να το δοκιμασω,δεν μου κατσει,τοτε με ενα τηλεφωνο πρωι σαββατου να μου το θυμισεις το απογευμα στο δινω. 5ml αρωμα ειχα παρει και λειπει πολυ λιγο απο μεσα.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1502 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:05 »
Καλημερα σε ολους.

επειδη βλεπω οτι πολλοι απο εμας ψαχνουμε καπνικα αρωματα εχω να προτεινω το Tuscan Garden. Η μυρωδια και γευση του ειναι ακριβως αυτη που παιρνεις οταν ανοιγεις ενα καπνο για στριφτα. Η φρεσκαδα και η μυρωδια του υγρου καπνου. Πηγαινει τελεια με Dirty σε οποιαδηποτε mg νικοτινης. Δοκιμαστε το και θα παθετε πλακα!

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1503 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:08 »
Οι περισσότεροι το δοκιμάσαμε και όντως πάθαμε πλάκα, με τη κακή έννοια.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1504 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:23 »
Ναι ειχα διαβασει κατα καιρους οτι σε πολλους μυριζε σαν γρασιδι αλλα γιαυτο λεμε οτι τα αρωματα ειναι κατι υποκειμενικο για τον καθενα μας. Δεν ταιριαζει με γλυκια βαση, πιστευω, γιαυτο το προτεινω με την Dirty και μονο.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1505 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:31 »
Μην ξαναγοράσεις! Είμαι σίγουρος ότι κάποιος θα θέλει να σου χαρίσει το δικό του. Αν ήσουν Αθήνα θα στο χάριζα.   :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1506 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:24 »
Χα χα !!! nice !!

Να ρωτησω και κατι ρε παιδια που το ρωτησα και σε αλλο νημα. Εχει δοκιμασει κανεις την VG 12 mg απο Inawera; Εχει throat hit;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1507 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:39 »
Χα χα !!! nice !!

Να ρωτησω και κατι ρε παιδια που το ρωτησα και σε αλλο νημα. Εχει δοκιμασει κανεις την VG 12 mg απο Inawera; Εχει throat hit;
αυτο ειναι θεμα ατμοποιητη.......

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1508 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:30 »
Ο ατμοποιητης ειναι καλος. Εχω το εξης προβλημα. Οταν ατμιζω την Dirty 6mg εχει throat hit αλλα αυτη η VG 12 mg δεν εχει. Την εχω παραγγειλει απο τον Δεκεμβρη και σκεφτομαι μηπως καταλαθος μου στειλανε μηδενικη!!!

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1509 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:33 »
μη λες τετοια γιατι θα μπει ο malamadre και θα σε μαλωσει ;D

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1510 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:39 »
Σημερα δοκιμασα την universal. Δεν  πιστευα  την  γλώσσα  μου και την μυτη μου.  Λέω  δεν μπορει να ειναι torque.  Και ομως  ειναι σχεδον ιδιο.  Επιτέλους μετα  το americano της tw βρηκα αυτο που εψαχνα  τοσο καιρο.  Διαβασα  μερικα ποστ  απο εδω  οτι η univarsal δεν ατμίζετε και πολλοι την εδωσαν η την πεταξαν  .   To μονο σιγουρο ειναι οτι οσοι λατρευουν το torque  θα την αγαπήσουν. Δεν ξερω  αν  εχει γραφτει εδω  για το ποσο  σχεδον ομοια  ειναι τοσο σε γευση και σε αρωμα  και σε  εμφανιση .  :dance2: :victory:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1511 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:53 »
μου εστειλαν και μενα 10 ml απο αυτη...σε 26mg .
πολυ βαρια.....σχεδον σε πνιγει. την εχω σε μια γωνια για κανενα θεριακλη

Αποσυνδεδεμένος Caesar

  • *
  • 8
  • To vapor or Not to Vapor...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1512 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:57 »
Σημερα δοκιμασα την universal. Δεν  πιστευα  την  γλώσσα  μου και την μυτη μου.  Λέω  δεν μπορει να ειναι torque.  Και ομως  ειναι σχεδον ιδιο.  Επιτέλους μετα  το americano της tw βρηκα αυτο που εψαχνα  τοσο καιρο.  Διαβασα  μερικα ποστ  απο εδω  οτι η univarsal δεν ατμίζετε και πολλοι την εδωσαν η την πεταξαν  .   To μονο σιγουρο ειναι οτι οσοι λατρευουν το torque  θα την αγαπήσουν. Δεν ξερω  αν  εχει γραφτει εδω  για το ποσο  σχεδον ομοια  ειναι τοσο σε γευση και σε αρωμα  και σε  εμφανιση .  :dance2: :victory:
Αν ισχύει αυτό (που δεν αμφιβάλω απλά όπως έχουμε πει η γεύση είναι υποκειμενικό θέμα) τότε ο συνδυασμός Universal με το Americano της TW ίσως να είναι ότι πιο κοντινό, αν το έχεις δοκίμασε το και πες μας αποτελέσματα γιατί και εγώ είμαι οπαδός του Torque 56.

[Off Topic] Έχεις καμία πηγή σε ευρώπη για το Americano της TW? Η το παίρνεις από Αμερική?[Off Topic]

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1513 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 18:04 »
Ειχα παρει 10 μπουκαλακια,  αμερικανο  απο  Αγγλία αλλά  δεν θα το ξαναφερει οπως  μου απαντησαν σε μειλ που τους εστειλα.   Απο Αμερικη δεν συμφερει να το παρω εχει 35$ μεταφορικα.   Εχω αλλο μισο μπουκαλακι από το αρωμα  του αμερικανο αλλά δεν χρειαζετε να το βαλω  στην universal  γιατι ειναι πολύ  καλή από μονη της.   Το αμερικανο ηταν και ασυμφορο γιατι εκανε  περιπου στα 5 ευρω  τα 5 μλ  και επρεπε να βαλω απο 12-15 %  αρωμα  για να θυμισει torque.

Δεν χανεις σχεδον τιποτα να παρεις 100μλ.  Ειναι σχεδον σιγουρο  οτι θα σου αρεσει αφου εισαι οπαδος του  torque 

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1514 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:45 »
συνταγη δικη μου

50% dirty των 36mg/ml
40% vg 99,9%
7% νερο wfi
3% black cherry

νομιζω οτι ειναι καλο απλα αφηστε το 2 μερες να δεσει το μειγμα και μετα μερικες ωρες ανοιχτο να βγαλει τα εντονα αρωματα
παραλληλα το χτυπατε ανα μερικες ωρες

κατι αλλο...
εχει δοκιμασει κανεις οινοπνευμα/βοτκα/λιναλοολη/βανιλινη/λεμονι κτλπ μεσα ωστε να πετυχει καποια καλη γευση
σαν τα ετοιμα υγρα ? γιατι οι κινεζοι βαζουνε πολυ πραμα μεσα και εχουνε αυτη τη γευση τα υγρα τους..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix