vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, bloodlessz, panikad, lemon78, Sergios, pngtszs1976, manoslykos, tibolaso

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #420 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 18:23 »
Για να μην παρεξηγηθω οταν προσθετουμε αρωμα σε μια βαση θελει 2-3 μερες για να δεσουν.Με κλειστο το μπουκαλακι εφοσον δεν χρησιμοποιουμε οινοπνευμα οπως καποιες εταιριες ;)
η dirty δεν ειναι βαση αλλα ετοιμο υγρο για ατμιση.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #421 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 18:48 »
Αφού μου είπε ο sim ότι δε θέλει ωρίμανση η dirty, δοκίμασα εχθές βράδυ το black cherry...Ωραίο ήταν , απολαυστικό, ένιωσα μια διακριτική αίσθηση σα να έπινα λικεράκι. Σήμερα θα δοκιμάσω κι άλλες γεύσεις και είδομεν. Πάντως ο άντρας μου που θέλει μόνο τσιγαρίσια γεύση του άρεσε η dirty 18mg σκέτη μιά χαρά, αλλά θα του δώσω να δοκιμάσει κι από don hill, tobbaco, tobbaco c και space drop.
Ακόμη κάνουμε δοκιμές, δεν έχουμε κόψει το κτ, πιστεύω ότι ως το Σαβατοκύριακο θα έχουμε καταλήξει και θα κάνουμε το μεγάλο βήμα :)

Για τα ανοικτά μπουκαλάκια που λες, δε θα το κάνω γιατί έχω παιδάκια στο σπίτι και τα έχω σφιχτά κλεισμένα γιατί δεν ξέρεις καμμιά φορά...

Μιας και το dirty είναι βάση μαζί με άρωμα, για απευθείας άτμισμα όντως δεν θέλει ωρίμανση :)
Για να δέσει με κάποιο άλλο άρωμα όμως θέλει.  Θα το διαπιστώσεις την επόμενη φορά που το δοκιμάσεις (αλλά και στο χρώμα του υγρού μετά από μια βδομάδα!) :)

Όταν κάνετε τις δοκιμές σας... πείτε εντυπώσεις για το space drop, tobacco cappucino, morning rain και don hill!! (όπως βλέπεις και εγώ ακόμα δεν έχω καταλήξει κάπου:) )

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #422 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 19:11 »
@Sim Σιγά μην παρεξηγηθείς, καλά τα λες εσύ, εγώ είμαι εντελώς αρχάρια.

@Striftos Πράγματι, τώρα που ξαναδοκιμάζω το black cherry νομίζω ότι είναι πιο έντονη η γεύση από χθες. Θα επανέλθω αργότερα με τις υπόλοιπες δοκιμές!

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #423 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 19:54 »
Παιδια μολις παρελαβα και εγω τα πραγματακια μου απο inawera.Mια βασικη ερωτηση μου βαλαν την αριστερη γλυκαιρινη δωρο μιας που δεν την πηρα,τι χρηση εχει αυτη(ασχετος) :idiot1:?

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #424 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 19:57 »
Απλή γλυκερίνη είναι φίλε greekfury (για αραίωση) νικοτινούχας...

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #425 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:01 »
Σε ευχαριστω στελιο.Λογικα PG  ειναι ετσι?

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #426 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:06 »
Όχι, γλυκερίνη (VG) είναι...

Αποσυνδεδεμένος georod7

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #427 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:07 »
λοιπον μολις εδωσα κι εγω τη δικια μου παραγγελεια!!! ;D
ενα 50ρικο η υποθεση αλλα εβαλα μεσα της παναγιας τα ματια!!!
α να δουμε ποτε θα ερθουν τωρα για να πουμε εντυπωσεις!!!
βασικα πρωτη φορα ασχολουμαι με diy, αλλα σκεφτηκα το εξης:αφου ατμιζω που ατμιζω 18mg πηρα ενα vpg 18mg, ενα vg 18mg και ενα pg 18mg ωστε να παιζω στις αναλογιες pg vg οπως θελω......καλοοο??? ;D :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #428 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:52 »
Αφού μου είπε ο sim ότι δε θέλει ωρίμανση η dirty, δοκίμασα εχθές βράδυ το black cherry...Ωραίο ήταν , απολαυστικό, ένιωσα μια διακριτική αίσθηση σα να έπινα λικεράκι. Σήμερα θα δοκιμάσω κι άλλες γεύσεις και είδομεν. Πάντως ο άντρας μου που θέλει μόνο τσιγαρίσια γεύση του άρεσε η dirty 18mg σκέτη μιά χαρά, αλλά θα του δώσω να δοκιμάσει κι από don hill, tobbaco, tobbaco c και space drop.
Ακόμη κάνουμε δοκιμές, δεν έχουμε κόψει το κτ, πιστεύω ότι ως το Σαβατοκύριακο θα έχουμε καταλήξει και θα κάνουμε το μεγάλο βήμα :)

Για τα ανοικτά μπουκαλάκια που λες, δε θα το κάνω γιατί έχω παιδάκια στο σπίτι και τα έχω σφιχτά κλεισμένα γιατί δεν ξέρεις καμμιά φορά...
καλη επυτιχια με το καλο να κοψετε το κτ ενα βημα ειναι.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 09, 2011, 20:56
dirty σκετη δεν εχω δοκιμασει ειναι ωραια παιδια?η να βαλω και κανα καπνικο ακομα αρωμα?

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #429 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 13:50 »
Οι δικές μου εντυπώσεις από Inawera:
Όσον αφορά τιμές και ταχύτητα αποστολής άριστες.
Από γεύσεις δοκίμασα τις παρακάτω σε βάση Dirty  στα 18mg την οποία βρήκα τέλεια καθώς ατμίζεται και σκέτη ενώ δένει άψογα με καπνικά αρώματα.
Tuscan Garden: Ξηρή και περίεργη, δεν έχει σχέση με την Tuscan της FlavourArt, διακρίνεται η οσμή της στο χώρο που ατμίζεται, προσωπικά δεν μου άρεσε. :heat:
Τη χρησιμοποίησα σε αναλογία 2 σταγόνες στα 5ml.
Dark Fire: Καπνική ελαφρώς γλυκίζουσα, καλή για allday καταστάσεις , τίποτε ιδιαίτερο. :-\
Tabacco Kanadian: Όπως η παραπάνω αλλά λιγότερο έντονη γεύση. :-\
Tabacco C: Καπνική ελαφριά γεύση πολύ καλή για allday άτμισμα. :thumpup:
Black Cherry: Πολύ καλή, κεράσι σε καπνικό υπόστρωμα χωρίς να γλυκίζει, από τις πιο πετυχημένες. :yes:
Little Space: Ενώ το όνομα της δεν παραπέμπει σε καπνική γεύση είναι απολύτως. Για τα γούστα μου η καλύτερη καθώς προσεγγίζει πάρα πολύ Tribecca της Halo. :respect:
Old Havana: Άλλη μια περίεργη γεύση, καπνική αλλά με πολύ λουλουδικό μέσα, αρκετά ενδιαφέρουσα αλλά για μένα δεν είναι για όλη μέρα. :hmmm:
Οι παραπάνω δοκιμές έγιναν με Α2.

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #430 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 14:02 »
Παρέλαβα και εγώ με την σειρά μου Dirty base 6mg και καπνίζεται σκέτη, έχει εκείνο το ελαφρύ άρωμα, κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.
Σε ένα μπουκάλι Halo 30ml, άδειο, έβαλα 30 ml βάση 6 στγ sharp taste 6 στγ Litle space & 2 στγ virginia και νομίζω μοιάζει αρκετά με το torgue, αν και στο χώρο αφήνει αρνητική οσμή κάτι σαν ......λίγο από prime :))

Αποσυνδεδεμένος tzimis510

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #431 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 14:14 »
παιδια λοιπον μολις εδωσα κι εγω τη δικια μου παραγγελεια και εχω μια βασικη ερωτηση
τη βάση VPG base, 6 mg/ml τι εχει δοκιμάσει καποιος??...συγνωμη αν το εχω στειλη λαθος..ειμαι
καινουργιος εδω....ευχαριστω προκαταβολικα....

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #432 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 14:22 »
φιλε καλησπέρα περνα και επο εδω να σε γνωρισουμε

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #433 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 14:54 »
ρε παιδιά, επειδή βαρέθηκα τα φρούτα και τις μέντες, έχετε να προτείνετε κανένα καπνικό καλό άρωμα...;; επίσης pg, vg, vpg, ή dity? δεδομένου οτι έτσι κι αλλιώς θα το αραιώνω και θα το κάνω αναλογία pg vg..

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #434 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 16:32 »
λοιπον μολις εδωσα κι εγω τη δικια μου παραγγελεια!!! ;D
ενα 50ρικο η υποθεση αλλα εβαλα μεσα της παναγιας τα ματια!!!
α να δουμε ποτε θα ερθουν τωρα για να πουμε εντυπωσεις!!!
βασικα πρωτη φορα ασχολουμαι με diy, αλλα σκεφτηκα το εξης:αφου ατμιζω που ατμιζω 18mg πηρα ενα vpg 18mg, ενα vg 18mg και ενα pg 18mg ωστε να παιζω στις αναλογιες pg vg οπως θελω......καλοοο??? ;D :tongue_smilie:

Ακριβως τα ιδια παραγγειλα φιλε.
100 PG , 100 Vg , 100 VPG ολα 18αρια και καμια 15αρια αρωματα και μερικα μπουκαλακια. Ολα μαζι ενα 50ρικο !!!
Προχτες παραγγειλα , να δουμε ποτε θα ερθουν να ξεκινησω τα πειραματα .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix