vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tazz, manoslykos, dkostas, th3ofilos, ΤΖΙΒΑΣ35

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 22:27 »
Είναι ότι όλες οι νέες ''φουρνιές'' έχουν κάποιες διαφορές στη σύσταση και θα αφήνουν πολύ λιγοτερα κατάλοιπα.

Ή αυτό ειναι μονο για τα EL TORO?? :dontknow:



διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2014, 22:54 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 11:33 »
Καμια εμπειρια απο το νεο eBaron Zeys εχουμε? Αφηνουνε και αυτα καταλοιπα των GV?

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 17:03 »
Δοκίμασα το ZEYS δεν μπορώ να πω ότι ξετρελλάθηκα, αλλά αυτό που έχω να πω είναι ότι μετά από 10-15ml η αντίσταση (micro-coil με βαμβακι στην ΣΟΦΙΑ) είναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ χωρίς ίχνος μαυρίλας στο βαμβάκι, χωρίς κανένα κατάλοιπο. Είναι εντυπωσιακά αντίθετο το αποτέλεσμα από όλα τα υπόλοιπα υγρά e-baron αλλά και όχι μόνο, πολύ λιγότερα από οποιοδήποτε έτοιμο υγρό κάνω (π.χ. Freedom) !!!

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 17:10 »
Το Sparta επίσης δεν κάνει πολύ κατάλοιπο, συγκριτικά με τα υπόλοιπα HOL που έχω δοκιμάσει.


Φίλε spkok, πως θα περιέγραφες τη γεύση του Zeys;

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 18:41 »
Αν και αποφεύγω να περιγράφω γεύσεις αφού είναι καθαρά υποκειμενικό, λίγο υποτονική, μοιάζει λίγο με το sparta αλλά λιγότερο τασάκι με μια γλυκιά επίγευση που θυμίζει λίγο και την Αμβροσία αλλά χωρίς τόσο έντονη γεύση. Γενικά, δεν με ενθουσίασε, αλλά το ατμίζω ευχάριστα.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 20:08 »
Εννοείται ότι είναι αδύνατον να μεταφέρουμε γευστικές γνώσεις.
Μια γενική εικόνα όπως αυτή που μου έδωσες ήθελα. Αν πχ μου έλεγες ότι έχει άρωμα κανέλλα, ή ούζο, τότε δεν θα το πλησίαζα   :eyesplash: ..

Ευχαριστώ πολύ !!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 21:23 »
Πάντως για όσους ξέρουμε τα υγρά η περιγραφή σου είναι τέλεια!! Κατάλαβα ακριβώς πως είναι το υγρό. Μόλις το δοκιμάσω θα σου πω και πόσο ακριβής ήσουν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 08, 2014, 12:38 »
Δοκίμασα χθες και πάλι σημερα ωστε να βγαλω πιο ασφαλη συμπερασματα καποια απο τα ετοιμα υγρά e-baron, οι δοκιμες εγιναν σε ατμοποιητη Kanger 2 με vamo v5 :


- Silverberry : Αρκετα καλο υγρο σιγουρα οχι για ολη τη μερα, αλλα σιγουρα μπορει να παρει την θεση του στις εναλλαγες ατμισματος κατα την διαρκεια της μερας.
Εχει απαλη γευση φρουτων (το αρωμα ειναι πιο εντονο απο την γευση) και καλο χτυπημα, θα εχουμε μελλον με αυτο το υγρο 8/10


- Frozen Orange : Δεν μου αρεσε καθολου, εχει την γευση πορτοκαλι γλυκο αλλα στα χειροτερα του με μια πολυ οξεινη επιγευση και μια μεντα να βοσκει καπου στο βαθος.
Νεροχυτης  :yes:  2/10


- Brasileiro : Πολυ ενθουσιασμος νομιζω για το τιποτα, δοκιμασα, ξαναδοκιμασα, ματα ξαναδοκιμασα μα τιποτα στο βαθος, εχει μια βαρια επιγευση καφε οχι αυτου που
πινω στα σιγουρα με χτυπημα οπως τα γνωστα υγρα της κλασικης σειρας el toro 5/10


- Cinnamon cookies : Wow... 100% επιτυχια, απιστευτο υγρο, ισως λιγο περισσοτερο μπουχτιστικο αν το κανεις συνεχεια απο τα υπολοιπα αντιστοιχα υγρα που κυκλοφορουν
στην αγορα, αλλα εχει... βελουδινη αισθηση στο λαιμο και στην γλωσσα, απιστευτο αρωμα, τρομερο χτυπημα, απιστευτα ωραια γευση!!! 10/10 ανεπιφυλακτα.


Κατα τα λοιπα, περι ορεξεως... you know :yes:

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 22, 2014, 17:20 »
Η δική μου εμπειρία περιορίζεται στο Frozen Orange, το οποίο μου έδωσε στην πρώτη δοκιμή ένα "ουάου! τέλειο", όμως στη διάρκεια με μπούχτισε γρήγορα. Παρ'όλ'αυτά κάθε μέρα το "ζητούσα", έστω για λίγο. Δεν θα έλεγα γλυκό πορτοκάλι όπως ο φίλος πιο πάνω, δεν μου έδωσε τόση γλυκάδα. Αυτό που με μπούχτιζε δεν ήταν η γλυκύτητα, αλλά το έντονο άρωμα, η "πορτοκαλίλα". Ποιοτική μεν, πολλή δε. Ακόμα και αυτή μέντα είναι καλή, δηλαδή δεν αφήνει γεύση μέντας, αλλά φρεσκάδα. Απλά όταν το πήρα περίμενα να είναι κάτι "φρέσκο" για όλη τη μέρα, και με μπούχτιζε σχετικά γρήγορα. Στην τελευταία παραγγελία μου από την εταιρεία μου στείλανε και κάποια δείγματα, ένα από αυτά το Frozen Apple, το οποίο δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ή απλά ήταν "προς δοκιμήν". Δυστυχώς το δείγμα ήταν στα 6 mg νικοτίνης και τότε δεν άτμιζα κάτω από 18, οπότε στη δοκιμή μου έχασε πάρα πολύ που δεν ασχολήθηκα. Θα ήθελα να το ξαναδοκιμάσω τώρα, αλλά στην τελευταία μετακόμιση το υπόλοιπο Frozen Apple ήταν στις... απώλειες

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 08, 2014, 15:48 »
Εψαχνα να βρω ενα δευτερο υγρο, να σπαω το καπνικο ολης της ημερας που οσο να ναι ,κουραζει.
Το βρηκα... Cinamon cookies :respect: :respect: :respect:




Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 04, 2014, 21:59 »
Ποιο καπνικο υγρό μου προτείνετε να παρω απλα αν ειναι δυνατό να μην αφήνει πολυ έντονη μυρωδιά στον χωρο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 05, 2014, 00:00 »
Μάλλον κάνεις την ερώτηση σου σε λάθος νήμα καθώς η σειρά έχει μόνο δύο καπνικά... Αν εννοείς κάποιο από αυτά, θα σου προτείνω το cigar de Paris.

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 05, 2014, 19:30 »
Εννοώ κ απο την σειρά el toro.αν κανω την ερώτηση σε λάθος θεμα τότε ειμαι off topic

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 05, 2014, 20:10 »
Η σειρά ebaron έχει 2 καπνικά το cigar de partis (πούρο με πικραμύγδαλο) και το brasileiro (καπνικό με άρωμα καφέ). Τώρα αν εννοείς τη σειρά El toro θα σου πρότεινα το cigarillos και το puros. Καλό θα είναι να πας σε μαγαζί να τα δοκιμάσεις γιατί τα υγρά είναι πολύ υποκειμενικά. Κάτι που εμένα μου αρέσει μπορεί εσένα να σε αηδιάζει ή και το ανάποδο

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 10, 2014, 13:06 »
Brasileiro τέλος...μόλις βγήκε ανακοίνωση απο την HOL ότι δε θα ξανακυκλοφορήσει το συγκεκριμένο υγρό,
αλλά σύντομα θα βγάλει ένα νέο στη σειρά ebaron.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12