vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, giorgos1999, grag, manoslykos

Twitter

Lost Vape Ursa Pocket

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Ursa Pocket
« στις: Ιουλίου 14, 2023, 17:54 »


(Τα προϊόντα τα παρέλαβα απευθείας από τη Lost Vape)




To Ursa Pocket είναι η καινούργια όλα-σε-ένα(ΑΙΟ) συσκευή από τη Lost Vape. Η συσκευή έχει διαστάσεις 95.2x46.2x19mm, ζυγίζει 88g, έχει χωρητικότητα υγρού 2.5ml και είναι κατασκευασμένο από aluminum alloy και πλαστικό. Έχει ενσωματωμένη μπαταρία 1200mAh, παίζει από τα 5 εώς τα 30W και φορτίζει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει. Διαθέτει 1.7" OLED οθόνη και
διαθέτει όλα τα πρωτόκολλα ασφαλειας του LOST VAPE QUEST Chip.

Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, δύο αντιστάσεις, ένα καλώδιο Type-C και ένα λουράκι για να κρεμάμε τη συσκευή από το λαιμό. Η μία αντίσταση είναι η 0.6Ω Ursa Cartridge και η άλλη η 0.8Ω Ursa Cartridge.

Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω χρώματα:



Επιτέλους μια ενδιαφέρουσα συσκευή, ένα ποντάκι που διαφοροποιείται από τα υπόλοιπα στην εμφάνιση και στις δυνατότητες του αλλά όχι τις ατμιστικές. Αν θυμάμαι σωστά είχαν γίνει και στο παρελθόν παρόμοιες προσπάθειες αλλά εδώ η Lost Vape κατάφερε και έβγαλε το πρώτο ατμιστικό προϊόν-μίνι παιχνιδομηχανή. Αλλά θέλω να τα πάρω όλα με τη σειρά οπότε το δεύτερο κομμάτι του τι κάνει η συσκευή θα το αφήσω τελευταίο.

Σχεδιαστικά η συσκευή μου αρέσει πολύ, όλες οι χρωματικές επιλογές είναι εξίσου όμορφες τόσο σε φωτογραφίες όσο και από κοντά, είναι τέρμα βολικό στο χέρι και θυμίζει στο πιο μαζεμένο τα Billet Box και τα άπειρα Boro μοντάκια/ΑΙΟ που κυκλοφόρησαν και κυκλοφορούν. Είναι όμως πολύ πιο μαζεμένο και σχεδόν χάνεται μέσα στη παλάμη, όπως επίσης είναι και  εξαιρετικά ελαφρύ οπότε ίσως καταφέρει να τραβήξει και κόσμο που ξεκινάει με μιας χρήσης και θέλει να κάνει το επόμενο βήμα στο άτμισμα αλλά σίγουρα δεν επιθυμεί να ασχοληθεί με μοντάκια και ατμοποιητές και άλλα τέτοια βαρετά για αυτόν.


Το πάρα πολύ θετικό που ελπίζω η Lost Vape θα συνεχίσει να κάνει είναι ότι και αυτή η συσκευή δέχεται τον ίδιο τύπο ποντ όπως αρκετές προηγούμενες συσκευές της. Τα ποντάκια της Lost Vape βρίσκονται πλέον πολύ εύκολα στα περισσότερα ατμομάγαζα και είναι εύκολο για τον νέο στο άτμισμα να μην κουραστεί να ψάχνει ποιο μαγαζί έχει διαθέσιμες αντιστάσεις. Το ότι η εταιρεία συνεχίζει με αυτές τις αντιστάσεις σημαίνει ότι είναι και καλές εννοείται. Βολικότατο επιστόμιο, μπορείς να δεις το υγρό μέσα όταν τελειώνει, ικανοποιητική γεύση και εγώ προσωπικά δεν έχω καταφέρει ακόμα να το κάνω να δακρίσει. Όχι διαρροές, αυτό σίγουρα δεν το έχω δει αλλά δεν έχω δει ούτε δάκρυ και φαίνεται ότι αυτός ο νέος σχεδιασμός στο κάτω μέρος του ποντ-αντίστασης κάνει δουλειά. Το ποντάκι συγκρατείται στη θέση του με δύο πολύ δυνατούς μαγνήτες και μπαίνει πολύ μέσα στη συσκευή οπότε και δεν υπάρχει πιθανότητα να βγει εκτός και να το ψάχνεις.


Στα πλάγια έχουμε την εισαγωγή του αέρα με ένα διακριτικό μοχλάκι που κουνάμε αριστερά και δεξιά για να ρυθμίσουμε τον αέρα. Βολικό το σημείο, ίσως θα ήθελα να μη προεξέχει τόσο αλλά προβάλει αντίσταση όταν πας να το κουνήσεις οπότε έχει σταθερότητα και δεν νομίζω να χαλάει εύκολα εκτός αν του πιεις το αίμα. Όλα τα κουμπιά και η οθόνη βρίσκονται στη μπροστά πλευρά της συσκευής. Δεν ξέρω αν φταίνε τα χρόνια που χάλασα με τα Billet Box και άλλες παρόμοιες συσκευές αλλά η θέση του fire είναι ότι καλύτερο. Με βολεύει απίστευτα πολύ με όποιον τρόπο και να κρατήσω τη συσκευή να το πατάω. Η αίσθηση είναι εξαιρετική, με το κουμπί να είναι σκληρό στο πάτημα αλλά χωρίς να με κουράζει. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλά είναι απλά αυτό που θέλω. Από κάτω έχουμε τα υπόλοιπα 3 κουμπιά για το (+) και (-) όπως και το μεσαίο κουμπί που μπαίνει στο μενού. Στα δεξιά έχουμε μια μεγάλη οθόνη, πάρα πολύ φωτεινή και όλα είναι ευδιάκριτα. Έχειδιάφορα μπλιμπλίκια που αφορούν μόνο αυτούς που θέλουν να παίξουν με τη συσκευή και να ασχοληθούν με το δεύτερο κομμάτι της συσκευής.


Εκτός από ατμιστική συσκευή, είναι και μίνι παιχνιδομηχανή. Μη φανταστείτε τίποτα το τρομερό αλλά αρκετό για να τραβήξει τους γκατζετάκιδες να ασχοληθούν μαζί της. Η συσκευή διαθέτει 2+1 παιχνίδια. Δύο κανονικά παιχνίδια που μπορείς να παίξεις ενώ κρατάς τη συσκευή και ένα που απλά μετράει τις τζούρες σου και μπορείς να μπεις σε διαγωνισμούς κλπ στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Αν θυμάστε πριν χρόνια το ταμαγκότσι, ήταν μια κινεζία που έβγαινε για παιδιά σε πολύ μικρές συσκευές και στην ουσία είχες ένα κατοικίδιο που το τάιζες, το έβαζες για ύπνο και άλλες τέτοιες χαζομαρούλες. Ε έχει ακριβώς αυτό και είναι 100% κανονικά όλο το παιχνίδι με όλες τις επιλογές. Το δεύτερο παιχνίδι είναι τα γνωστά φρουτάκια. Όχι τόσο ενδιαφέρον όπως το άλλο αλλά άμα ξεμείνετε χωρίς κινητό κάπου και το έχετε μαζί σας ίσως και να σπαταλήσετε χρόνο παίζοντας.

Αυτά


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Pocket
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 15, 2023, 02:42 »
 :)) :)) :)) ..... εντελώς retro design. Εντελώς όμως !!!

Ευχαριστούμε για μια ακόμα πολύ καλή παρουσίαση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Pocket
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 17, 2023, 17:20 »
Ζαμπλουτε, σ'ευχαριστουμε για την πολυ καλη παρουσιαση !!!!! :yes: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536030 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12