vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, e-akapnos, John K, mfk, Jorge, Panokali, FaniFox

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1320 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:58 »
Επίσης πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο αναθεώρησης χαρακτηριστικών που είχαν αναφερθεί αρχικά ως αρνητικά.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1321 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:48 »
μου ηρθε σημερα απο ft , sxk , στησιμο παιχνιδακι , το οτι δεν ανοιγοκλεινεις καμπανα για μενα θετικο,η τζουρα του μου κανει , ο ατμος του επισης. Στα σοβαρα τωρα...ειναι κουκλος και μονο και μονο επειδη εχει πατουσες τον αγαπαω..ααα και μην ξεχασω τον λεω "μουσουδη" ;D

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1322 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:51 »
Μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι στο καλό κάνω λάθος... Έχω τον SJMY από 3fvape και με ότι στήσιμο και να έχω δοκιμάσει έχω συνεχώς υγρό στην τρύπα του αέρα και μπουρμπουλήθρες. Σίγουρα έχει να κάνει με την ποσότητα του βαμβακιού αλλά με όσα στησίματα και να έχω κάνει είτε με μικρότερη, είτε με μεγαλύτερη ποσότητα πάντα εκεί καταλήγω. Τα coils που φτιάχνω είναι όλα σε 2,5 mm πυρήνα (είτε spaced, είτε σχεδόν κολλημένα). Και σύρματα Kanthal A1 0,28mm και 0,35mm (με αυτό είχα όμως πολύ ζεστό ατμό) και ss 0,32mm.

Το στήσιμο που έχω τώρα με ss και λίγο θεωρώ βαμβάκι το οποίο δεν θα έπρεπε να μου φέρνει υγρό στον αέρα αλλά να είχα υποτροφοδοσία πχ (φαίνεται και από το λίιιιιγο μαυρισμένο βαμβάκι αλλά δεν είναι τόσο τραγικό όσο στην φωτογραφία :) )

print screen windows 7


Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1323 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:54 »
Στήσε με kanthal απλό και θα δεις  :)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1324 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:54 »
Βγαλε μια ανφας να δουμε τα βαμβακια σου στο ντεκ  ;D

Επισης πόσα βαττ δουλευεις αυτο το στήσιμο?

ΥΓ

Το υγρό τι κάνει εκεί στη βίδα??? :dontknow:

Τι βαμβάκι είναι αυτό?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:00 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1325 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:57 »
Περιεργο  ... μήπως σου έπεσε η καμπάνα και στράβωσε?  Η να ήταν ελαττωματική εξ αρχής 

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1326 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:05 »
Στήσε με kanthal απλό και θα δεις  :)
Μα αναφέρω ότι έστησα και με Kanthal και έχω το ίδιο θέμα (μάλιστα κυρίως με Kanthal τον στήνω).
Βγαλε μια ανφας να δουμε τα βαμβακια σου στο ντεκ  ;D

Επισης πόσα βαττ δουλευεις αυτο το στήσιμο?

Έφτασε η φώτο!!!  :D




Τα βαμβάκια (ειναι Cotton Bacon) τα έχω ίσα που να ακουμπάνε κάτω στο ντεκ και το συγκεκριμένο στήσιμο το διαβάζει το DNA75 0,77Ohm και έχω 20W με έλεγχο θερμοκρασίας στους 220 - 230 C

Περιεργο  ... μήπως σου έπεσε η καμπάνα και στράβωσε?  Η να ήταν ελαττωματική εξ αρχής
Δεν μου έχει πέσει ποτέ ρε γ@#ώτο και δεν δείχνει να είναι στραβή

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1327 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:09 »
Μπορείς να το πατήσεις μια σε Power mode? Σου κάνει το ίδιο?

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1328 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:10 »
Μια βοήθεια ρε παιδιά...

Το ίδιο συμβαίνει και στους δικούς μου.

Λύση δεν έχω βρει ακόμη. :(

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1329 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:11 »
@kgardas από μια προσεκτική ματιά στη φωτό που ανέβασες φαίνεται πως η καμπάνα πατά στο κάτω μέρος στα βαμβάκια και όχι στη βάση, σπρώχνε τα βαμβάκια προς τα μέσα στο κάτω μέρος, διαφορετικά η καμπάνα αν τα πατάει κάθεται πιο ψηλά και ενδεχομένως περνούν τα υγρά. Ένας άλλος λόγος είναι να γεμίζεις οριακά και την ώρα που σφίγγεις τανκ και καμπάνα επειδή δεν βρίσκεται σε τελείως κάθετη θέση ο άτμο να περνούν υγρά μέσα.  

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1330 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:14 »
Όπως βλέπω την φωτογραφία σου, νομίζω ότι έχεις βάλει λίγο βαμβάκι μέσα στο coil πρέπει να ναι πολύ χαλαρό,  ενώ είναι πολύ και στουμπωμένο μέσα στα κανάλια. Όταν στήνεις σε 2.5 mm αφού περάσεις την κατάλληλη ποσότητα μέσα στο coil, μετά αυτό που βγαίνει πρέπει να το ψαλιδίσεις, να μειωθεί ο όγκος του και να το περάσεις στα κανάλια χωρίς να το πατικώσεις πολύ και ίσα να ακουμπά κάτω. Εναλλακτικά στήσε με 2 mm πυρήνα που θα είναι λιγότερο το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1331 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:19 »
Μπορείς να το πατήσεις μια σε Power mode? Σου κάνει το ίδιο?
Το έκανα και σε Power mode (στην αρχή που έστησα με το ss) και μου έκανε το ίδιο (ήμουν στα 17W) και μετά το γύρισα σε θερμοκρασία να δω αν θα έχει την ίδια συμπεριφορά και μου το ξανακάνει. 
@kgardas από μια προσεκτική ματιά στη φωτό που ανέβασες φαίνεται πως η καμπάνα πατά στο κάτω μέρος στα βαμβάκια και όχι στη βάση, σπρώχνε τα βαμβάκια προς τα μέσα στο κάτω μέρος, διαφορετικά η καμπάνα αν τα πατάει κάθεται πιο ψηλά και ενδεχομένως περνούν τα υγρά. Ένας άλλος λόγος είναι να γεμίζεις οριακά και την ώρα που σφίγγεις τανκ και καμπάνα επειδή δεν βρίσκεται σε τελείως κάθετη θέση ο άτμο να περνούν υγρά μέσα.  
Φίλε ati φαίνεται έτσι στην φωτογραφία αλλά είναι λίγο πιο μέσα (το κοιτάω και τα σπρώχνω ελαφρά πριν βιδώσω) οπότε δεν τα πατάει η καμπάνα σίγουρα. Αυτό για τα υγρά στο γέμισμα το σκέφτηκα και εγώ και το προσέχω γιατί είναι οι εγκοπές της καμπάνας που είναι σε χαμηλότερο ύψος όταν γεμίζουμε και υπάρχει ο φόβος. Αλλά αν ήταν αυτό μετά από φύσημα που καθαρίζει και δεν μεσολαβεί γέμισμα, δεν θα έπρεπε να μου το κάνει. Υπάρχει περίπτωση ψηλά εκεί που βιδώνει η καμπάνα με το τανκ να θέλει σφίξιμο και να περνάει από εκεί αέρας έτσι ώστε να μου κάνει υπερτροφοδοσία; (δεν το έχω τσεκάρει ακόμα αυτό γιατί έχω υγρό μέσα, μόλις τελειώσει θα τον λύσω και ξαναδέσω πάλι)

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1332 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:22 »
Όπως βλέπω την φωτογραφία σου, νομίζω ότι έχεις βάλει λίγο βαμβάκι μέσα στο coil πρέπει να ναι πολύ χαλαρό,  ενώ είναι πολύ και στουμπωμένο μέσα στα κανάλια. Όταν στήνεις σε 2.5 mm αφού περάσεις την κατάλληλη ποσότητα μέσα στο coil, μετά αυτό που βγαίνει πρέπει να το ψαλιδίσεις, να μειωθεί ο όγκος του και να το περάσεις στα κανάλια χωρίς να το πατικώσεις πολύ και ίσα να ακουμπά κάτω. Εναλλακτικά στήσε με 2 mm πυρήνα που θα είναι λιγότερο το βαμβάκι.
Έχεις δίκιο ότι είναι λίγο αλλά το έκανα εσκεμμένα ως δοκιμή. Θα δοκιμάσω αυτό που λες να είναι εσωτερικά περισσότερη η ποσότητα και να το ψαλιδίσω για να χωράει άνετα στα κανάλια. Όπως επίσης και την δοκιμή σε 2mm πυρήνα  και θα επανέλθω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1333 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 16:36 »
Για να σφίξεις σωστά την καμπάνα με το τανκ κάνε το εξής: ξεβίδωσε την καμπάνα από το τανκ και ακούμπησέ την στη βάση, πέρασε το τανκάκι και βίδωσέ το κανονικά, έτσι όπως είναι βιδωμένο πέρνα το πάνω δακτυλίδι (προσοχή η επίπεδη μεριά του προς τα κάτω) και σφίξε το όσο μπορείς με το χέρι, λύσε το τανκ που αυτή τη φορά θα πάρει μαζί και την καμπάνα, κρατώντας το πάνω δακτυλίδι σφίξε την καμπάνα καλά περιστρέφοντας την. Με αυτόν τον τρόπο η καμπάνα σφίγγει σωστά χωρίς να υπάρχει περίπτωση να πιάσει στραβά πάνω στο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1334 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 17:20 »
Το βαμβάκι που ταιριάζει σε 2,5μμ πυρήνα ταιριάζει ακριβώς και στα αυλάκια δεν θέλει ψαλίδισμα (νομίζω το δικό σου είναι ελαφρώς χαλαρό στην αντίσταση)
Η καμπάνα πρέπει να είναι καλά σφιγμένη στο τανκ, κρατάμε κόντρα το δακτυλίδι και σφίγγουμε από την μεριά της καμπάνας εσωτερικά του τανκ με ένα κομμάτι ύφασμα ή ένα νόμισμα των 20 λεπτών (κλεμμένο τιπ ;D ).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem