vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, kyrgiannis, Jorge, camber, Lefty

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #900 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:19 »
Μμμμμ..., [member=14215]mimis[/member]. για να σε θεωρήσουν αναξιόπιστο λόγω επαγγέλματος αμφότεραι, ομού & αι δύο πρόεδρος & εισαγγελεύς, να υποθέσω πως & οι τρεις σας ασχολείσθε με τα της νομικής επιστήμης; ::) :sfyrigma:

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την επισήμανση ότι υπάρχουν υγρά που απαιτούν μεγάλο χρόνο steeping για να δώσουν όλο το γευστικό προφίλ τους. Ακόμα κι αν χαρακτηρίζονται "one shots". "SnVs" ή όπως αλλέως.   
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2018, 15:24 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #901 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:23 »
Το ξέρω,πριν ένα μήνα το έφτιαξα,ίσως και παραπάνω.Απλά έγραψα τώρα για να έχει ωριμάσει(μήπως αλλάξει τίποτα) για  να είμαι δίκαιος!Στη καλύτερη των περιπτώσεων το θεωρώ πολύ ...εκλεπτυσμένη γεύση και για λίγους,πολύ λίγους!Δεν έχω τσακωθεί και με κανέναν ατμιστή τελευταία για να του το χαρίσω γμτ...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #902 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:26 »
Στείλε το προς Κέρκυρα μεριά. Κάποιος εκεί ειδικεύεται στις αναλύσεις/αξιολογήσεις, μου χουν πει. :yes:

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #903 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:28 »
.....Δεν έχω τσακωθεί και με κανέναν ατμιστή τελευταία για να του το χαρίσω γμτ...
 Προσφέρομαι για τσακωμό. Μαλώνεις; ;D

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #904 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:28 »
Στείλε το προς Κέρκυρα μεριά. Κάποιος εκεί ειδικεύεται στις αναλύσεις/αξιολογήσεις, μου χουν πει. :yes:
Εχθρό τον Terminator δεν σκοπεύω να κάνω! :pare:

Προσφέρομαι για τσακωμό. Μαλώνεις; ;D

Όχι τώρα,όταν θα έχω νεύρα!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #905 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:36 »
Μμμμμ..., [member=14215]mimis[/member]. για να σε θεωρήσουν αναξιόπιστο λόγω επαγγέλματος αμφότεραι, ομού & αι δύο πρόεδρος & εισαγγελεύς, να υποθέσω πως & οι τρεις σας ασχολείσθε με τα της νομικής επιστήμης; ::) :sfyrigma:

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την επισήμανση ότι υπάρχουν υγρά που απαιτούν μεγάλο χρόνο steeping για να δώσουν όλο το γευστικό προφίλ τους. Ακόμα κι αν χαρακτηρίζονται "one shots". "SnVs" ή όπως αλλέως.  
Επαγγελματίας οδηγός τους ειπα, σκέφτηκα και το χασάπης. Θα μπορούσα να αναφέρω οικονομολόγος τελειόφοιτος εξαταξιου δημοτικού.. .
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, δεν εχει νόημα. Θα πώ όμως ότι ειχε να κάνει με το ευρος της βιβλιοθήκης που μπορει να εχει κάποιος στο σπίτι του.
Θεώρησαν ότι λόγω του επαγγέλματος και την μη ανώτερης εκπαίδευσης, δεν στέκει να ειμαι βιβλιόφιλος. Θα σκεφτείς ότι ίσως να έλεγα κοτσάνες και ασυναρτησίες. Δεν έλεγα, ξέρω να εκφράζομαι καλύτερα από πολλούς της συνομοταξίας τους. Τουλάχιστον εγω δεν στήθηκα ούτε εσκυψα τη γκλάβα μου επειδή απέναντι ήταν, υποτίθεται, επώνυμοι και τρανοί.  
Ειμαι πολύ απογοητευμένος, πόσο μάλλον που η εισαγγελέας ήταν χαρισματική κατα τα άλλα..

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #906 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:45 »
Μου αρέσει που μου απαντάς στα σοβαρά. Καρφί για την αξιοπιστία της επαγγελματικής ιδιότητας αυτών που σε έκριναν σύμφωνα με αυτήν ήταν. 
Αν όντως ήσουν νομικός και ο ίδιος δεν θα στην έλεγαν. Ομοιος στον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα, λένε.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #907 στις: Μαΐου 06, 2018, 21:51 »
Mexican Fried Ice Cream (by ChefsVapour Concentrates)


Λοιπόν. Μεξικάνικο δεν είναι, τηγανιτό δεν είναι, παγωτό δεν είναι. Πάμε στη περιγραφή τώρα:

"Το μεξικάνικο τηγανητό παγωτό είναι για άλλη μια φορά το τέλειο αρωμα. Απίστευτο μείγμα δημητριακών , κανέλας, των αμυγδάλων και καρύδας σε φόντο παγωτό βανιλια.Τα λογια αδυνατούν να περιγράψουν αυτό το ισχυρό και εθιστικό νέκταρ για τον ουρανίσκο σας!"

Μεξικάνικο τηγανιτό παγωτό δεν είναι, το καλύψαμε αυτό. Δημητριακά; Κανέλα; Αμύγδαλα; Καρύδα; ΚΑΡΥΔΑ; Με δουλεύουν; Εντάξει, την βανίλια την κατάλαβα! Τώρα, τι άλλο περιέχει θα σε γελάσω... ::)

Μη βλέπεις όμως που γκρινιάζω. Φορουμική παιδική ασθένεια είναι αυτή. Το υγρό είναι σούπερ κι ας είναι η περιγραφή άλλα ντάλλα.  :thumpup:

(αραίωση 20% - ωρίμαση 15 μέρες)


ΥΓ. Δεν προσπαθώ καν να περιγράψω τα επιμέρους αρώματα γιατί στον δικό μου ουρανίσκο το υγρό ήταν ένας απίστευτος αχταρμάς. Πολύ ωραίος αχταρμάς όμως...


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #908 στις: Μαΐου 06, 2018, 23:51 »
Χαίρομαι που με επιβεβαιώνει κι άλλος για το mexican fried ice cream,γιατί πίστευα ότι ήμουνα και λίγο υποκειμενικός!Μέχρι και το μπουκάλι ξεβιδώνω πολλές φορές και σνιφάρω τζούρα λες και είναι κοκαίνη!Μεγάλο κόλλημα...
Και πάνω που μπήκα για ένα άλλο oneshot που έχω φάει κόλλημα!Και το θεωρώ αντικειμενικά πολύ καλό και το προτείνω ανεπιφύλαχτα!

Όνομα εταιρίας Shyndo shots,το συγκεριμμένο λέγεται Mango Sticky Rice!Δυστυχώς υπάρχει μόνο στον chefsflavours
https://www.chefsflavours.co.uk/shyndo-shots/6155-mango-sticky-rice-30ml.html,
Ελλάδα δε το έχει πάρει το μάτι μου πουθενά.Το υγρό είναι ένα μίγμα μάνγκο-καρύδας-κρέμας βανίλιας η κάτι τέτοιο.Το μάνγκο υπερισχύει λίγο χωρίς να θάβει τα υπόλοιπα!Το υγρό είναι πολύ καλό,θα τολμούσα να πω ότι είναι από τα καλύτερα φρουτένια που έχω δοκιμάσει,συμπεριλαμβανομένων και έτοιμων υγρών!Μου έχει κάνει τόση εντύπωση που σκέφτομαι να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα της εταιρίας.Επίσης δε χρειάζεται και πολύ άρωμα,15% σε τελικό μίγμα με 70% VG και είναι μπαρούτι!
Η πλάκα είναι ότι το αγόρασα στα τυφλά,δεν είχε κριτικές καθόλου στο site,αλλά ευτυχώς μου κίνησε τη περιέργεια η περιγραφή!

Το queen of puddings στο οποίο αναφέρθηκα μερικά ποστ πιο πριν τελικά το έπαιξα ήρωας και το έριξα σε ατμοποιητή.Στο άτμισμα δεν είναι τόσο άσχημα,το βρήκα και σχετικά ενδιαφέρον σαν προφίλ(μυστήρια γεύση),αλλά άμα είναι να βάζω μανταλάκι στη μύτη οπότε θέλω να γεμίσω τον ατμοποιητή κλάφτα Χαράλαμπε!

Δοκίμασα και τον Lemon Drizzle Cake της One Shot Wonder,κι αυτό από Chefsflavours.Ήθελα να βρω ένα καλό λεμονοκέικ αλλά δε με έπεισε.Το υγρό όπως το ατμίζω μου θυμίζει πολύ lemon meringue pie της Cappella με τη προσθήκη γλυκαντικού και κάποιο άρωμα κέηκ μέσα.Νόστιμο (λόγω γλυκαντικού κύριως) αλλά δεν είναι κάτι που θα πρότεινα και ανεπιφύλαχτα!Περνάει τη βάση αλλά μέχρι εκεί!

Αυτά τα ολίγα!

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #909 στις: Μαΐου 13, 2018, 22:20 »
Καλά ρε δε σας ειρθε καθόλου αυτή η μυρωδιά τιγανολαδου στο μεξικάνικο παγωτό; ούτε εμένα...οντως καμία σχέση η περιγραφή αλλά πάρα πολύ νόστιμο...σε 60 40 20% λουκούμι.το kings of doughnut το περίμενα καλύτερο αλλά με απογοήτευσε με 20% κι αυτο αλλά δεν εφτεγε η αρεωση. 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #910 στις: Μαΐου 13, 2018, 23:40 »
Βασικά βουτυρίλα είναι όχι τηγανόλαδο.Και ναι μυρίζει αρκετά από το μπουκάλι αλλά στο άτμισμα είναι υποτονική.Kings of doughnut ή doughnut king?Γιατί αν εννοείς το δεύτερο το έχω δοκιμάσει.Δε το λες απογοήτευση αλλά αρκετά μέτριο.Κάποιο άρωμα dougnut(η συνδυασμός κάποιων αρωμάτων με τελικό αποτέλεσμα doughnut),γλυκαντικό και κατά 90% έχει και πυραζίνη μέσα για να του δώσει τη γεύση ψημμένου(Μαζί με ολίγη καλαμποκίλα).Είναι μια καλή βάση αν θες να το ανακατέψεις με κάτι άλλο για να φτιάξεις doghnut + οτιδήποτε σου κατέβει.Σε μίξη με το fried ice cream που το δοκίμασα είναι αρκετά καλό αλλά σκέτο ... :nope:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #911 στις: Μαΐου 14, 2018, 13:22 »
Χαχαχα...αυτό το Queen of Puddings όταν το δοκίμασα, έφυγε όπως τα είπες. Άκλαφτο και χωρίς ενδοιασμούς. Ευτυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ την αηδία που μου προκάλεσε.

Υ.Γ. Που βρίσκω το Mexican... κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #913 στις: Μαΐου 14, 2018, 13:44 »
To mexican είναι ακριβώς το τηγανιτό παγωτό που έχει σαν επιδόρπιό του ένα.. κινέζικο εστιατόριο στην Αθήνα, το China's food and fantasy. Πριν πάτε για το "στοίχημα", ρωτήστε πρώτα αν το έχουν ακόμα, παλιότερα είχε και κάτι απίθανα σορμπέ, μέσα στα ίδια τα φρούτα, πχ σορμπέ ανανα μέσα σε ανανά ;D, πορτοκάλια κι άλλα, αλλα πλέον δυστυχώς δεν τα έχει. "Εχει" όμως φράιντ αις κριμ και είναι.. μέξικαν... :))
Άσχετο ;D, δεν βρήκα ούτε εγώ κανέλες και γαρύφαλα στο υγρό, οχι ευδιάκριτα

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #914 στις: Μαΐου 14, 2018, 14:35 »
Κανέλα εγώ καταλαβαίνω κανονικά στο υγρό.Όπως και αμύγδαλο.Απλά δεν είναι έντονα και είναι αχταρμάς με τη κρεμοβανιλια.Εκτός αν είναι ανθυποβολη από τη περιγραφή,τι να πώ  :dontknow:.Αν δεν υπήρχε η περιγραφή πολύ πιθανών να ψάχνομουνα να καταλάβω τί έχει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos