vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 7 χρήστες
Boogie2008, dkostas, nightdream, Williamgah, Milarepa, Tem, Christos Z

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Για εμένα θα έλεγα ΕVIVA, διότι βλέπω ότι έμπλεξες με "Φαινόμενα"  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Ολοι πολυ καλοι απο αυτους που ειπες [member=15968]drdninja[/member] αλλα πρεπει να τους δοκιμασεις για να δεις και εσυ τις προτεραιοτητες σου.
Τσεκαρε και : Spica pro και Flash e-vapor αν θες κατι σε πιο στεγνη τζουρα και που γλυκιζουν τα υγρα λιγοτερο.
whisper, με τα μικρα airdiscs εχει γευσαρα και πολυ smooth τζουρα.
900 rdta με το barrel kit η τον Vampire V2 αν θες  γευση καλυτερη απο του υπολοιπους αλλα αρκετα δυστροποι για all day.
Δοκιμασε και Eviva V2 εχει καλη γευση αλλα  σφικτη τσιγαρισια τζουρα δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν βαριέσαι δοκίμασε και calyx v4.....  ;)

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Ολοι πολυ καλοι απο αυτους που ειπες [member=15968]drdninja[/member] αλλα πρεπει να τους δοκιμασεις για να δεις και εσυ τις προτεραιοτητες σου.
Τσεκαρε και : Spica pro και Flash e-vapor αν θες κατι σε πιο στεγνη τζουρα και που γλυκιζουν τα υγρα λιγοτερο.
whisper, με τα μικρα airdiscs εχει γευσαρα και πολυ smooth τζουρα.
900 rdta με το barrel kit η τον Vampire V2 αν θες  γευση καλυτερη απο του υπολοιπους αλλα αρκετα δυστροποι για all day.
Δοκιμασε και Eviva V2 εχει καλη γευση αλλα  σφικτη τσιγαρισια τζουρα δεν εχει
[member=19352]nwlis[/member] Που να τον βρει αυτον ρε φιλε;;;

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Εγω τον τσιμπησα μεταχειρισμενο, αλλα εχουν preorders για καινουργιο batch το Μαρτιο στο site της oxygenemods!

Update: Μολις κοιταξα και δεν δεχονται preorder πλεον, οποτε ακυρο :D

Καλησπέρα παιδιά. Αν έχει κάποιος το whisper μπορεί να κάνει μια μικρή παρουσίαση / αξιολόγηση; Διαβασα παραπάνω για τη smooth τζούρα με τα σφιχτά δισκάκια . Αν μπορεί καποιος να πει κάτι και για τα πιο αεράτα. :) βγήκε και ένας πρόσφατα που λεγεται d.va από cyberpunk που μοιάζει λίγο στη λογική με τον whisper πιστεύω.
Ευχαριστώ πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
O whisper εχει παρα πολυ καλη γευση και smooth τζουρα που θυμιζει supersonic, skyfall κτλ. 
Eγω τον δουλευα (τον εχασα προσφατα και σκεφτομαι να τον ξαναπαρω, δεν θα τον πουλουσα ποτε :D ) αποκλειστικα με τα 2x1 airdiscs με φρουτενια υγρα/ταρτες και επαιζε φοβερα. Στα πιο ανοιχτα airdiscs δεν με τρελανε τοσο, δεν ξερω γιατι, μπορει να ειναι ιδεα μου.
Ειναι περιεργος στο στησιμο, σιγουρα οχι για καποιον εντελως αρχαριο η να βαριεται να ασχοληθει λιγο παραπανω.
Το καπακι αρκετες φορες κολλαει λιγο με τη ζεστη και η χρησιμοποιεις γαντι η ξεβιδωνεις το μεσαιο καπακι για να γεμισεις αλλα ετσι παιρνει 3 ml αντι για 5.
Το εξωτερικο airflow ειναι λιγο αχρηστο αφου δε ρυθμιζει τον αερα εκτος αν το κλεισεις σχεδον τελειως οποτε θα πρεπει να πειραματιστεις με τα airdiscs, τα οποια μπαινουν ευκολα αν τα περασεις με ενα λεπτο συρμα. 
Εχει πολυ καλη γευση,τζουρα, γεμιζει απο πανω σε περιπτωση που εισαι και εσυ ενα παιδι του innovation, βγαζεις καπακι οπως σε rda για να δεις το στησιμο, χωραει 5 ml. Προσωπικα, αξιζει καθε ευρω.

Ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες. Μου φαίνεται κι εμένα ενδιαφέρον και μάλλον θα τον τιμήσω. Στην λογική του whisper νομίζω είναι κι ο hussar project x νομίζω αλλά είπα ότι με hussar δε θα ξανα ασχολειθω όποτε πάμε στον άλλο Πολωνό με το whisper :) . Μου αρέσει επίσης αυτό που είπες ότι ανάλογα το υγρό αλλάζεις τα δισκάκια για καλύτερο αποτέλεσμα. Φαντάζομαι από στησίματα δουλεύουν καλά τα απλά 28g , 26g 2,5 πυρήνα 5-6 σπείρες; Η αποδίδει καλύτερα με τα σύνθετα σύρματα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
 εγω με spaced 28/38 clapton εστηνα αλλα και με 26/27/28g μια χαρα παιζει.

Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Κατοχοι Fresia, με το bubble χωραει σε Pico 75 ή δεν εχει αρκετο υψος απο κατω; Γιατι δεν ιεναι βολικο στην δουλεια να κουβαλαω Drag...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Χωράει νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Ο unfollow momentous v2.1 με τα υψώματα στο ντεκ τι λέει?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Κατοχοι Fresia, με το bubble χωραει σε Pico 75 ή δεν εχει αρκετο υψος απο κατω; Γιατι δεν ιεναι βολικο στην δουλεια να κουβαλαω Drag...
Χωράει. Απλά θα πρέπει να ξεβιδώσεις τον ατμοποιητή για να αλλάξεις μπαταρία.


http://vaping.gr/index.php/topic,43809.msg1416882.html#msg1416882


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Ο unfollow momentous v2.1 με τα υψώματα στο ντεκ τι λέει?


Έχω τον κλώνο.

 Είναι πολύ εύκολος, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις στο στήσιμο και δίνει καλή γεύση και τζούρα (πιο σφιχτή από τον v2).

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Χμμμ...αυτό που λες πιο σφιχτή από του 2.0 μου κεντρίζει το ενδιαφέρον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364