vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 3 χρήστες
vsotos, trabaman, ThioVag

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6450 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:42 »
Μην την πετάξεις αμέσως. Δοκίμασε σε πολύ χαμηλά watt. 8-9 ας πούμε. Μπορεί εκεί να δουλέψει. Την ταλαιπώρησες ίσως. Προσπάθησε για να μη μείνεις άνατμος (όπως λέμε άκαπνος) για 2 μέρες

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6451 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:46 »
'Εγινε ναι θα το δοκιμάσω. Δεν θα μείνω έχω και τον μικρό του αδερφό το ministick  :)  Απλά το αγόρασα αυτό σήμερα σαν επιβράβευση και για να το έχω ως κύριο Η.Τ. πλέον και το μίνι στικ σαν καβάτζα και με κάποια εξοτική γεύση

Αποσυνδεδεμένος vasilispapath

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6452 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 05:24 »
καλησπερα σας,
συγνωμη που γραφω εδω αλλα εδω και μια ωρα προσπαθω πως μπορω να ανοιξω καινουργιο thread.
Χρειαζομαι λιγη βοηθεια με την καταστευη υγρων αναπληρωσης.
Εχω αγορασει τα παρακατω απο το NOBACCO και ο πωλητης εκει μου εξηγησε τι να κανω και πως να το κανω, στην συνεχεια μπηκα και εγω στο ιντερνετ να δω πως τα φτιαχνει και καποιος αλλος και πιστεψα πως δεν ειναι κατι δυσκολο και θα τα καταφερω.
Εβαλα 6.0 ml απο την βαση 20mg νικοτινης,
3.7ml απο την βαση μηδενικης νικοτινης και 5 σταγονες (0,3ml) απο το αρωμα.
Ηθελα να φτιαξω υγρο με 12 νικοτινη των 10 ml.
Τα εκανα ολα αυτα, τα αφησα 3 μερες να αναμυχθουν σωστα και οταν το εβαλα στο ηλεκτρονικο τσιγαρα μια απαισια γευση μου ηρθε, σαν καμενο κατι.
Αν οχι καμενο σιγουρα πολυ πολυ ξηρο δεν ξερω πως αλλιως να το χαρακτηρισω.
Αν καποιος ξερει τι εκανα λαθος θα ημουν ευγνωμων να μου πει.
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη που το εχω γραψει σε λαθος θεμα. Αν θελει ο admin να το μετακινησει η δεν ξερω.
Βασιλης

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6453 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 06:39 »
Δε φαίνεται να έχεις κάνει κάτι λάθος. Πιθανότατα είναι θέμα τροφοδοσίας ή γεύσης. Γεύσης εννοώ ότι πήρες άρωμα που δε σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος xalapa

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Started cheating on analogues Sept. 22 2015!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6454 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:30 »

Όταν είδα τα 10ml να εξαφανίζονται από το subtank σε λιγότερο από εικοσιτετράωρο... E! Να δείτε για πότε παρήγγειλα μηλόπιτες, fruit loops kai doughnuts apo TPA & Capella! :-[


Τελικά λάθος ψήφισα... τι έναν με τρεις μήνες λέω? Αφού είδη είχα τα προαναφερόμενα σε καθαρές γεύσεις να κάνουν steep, έπεσα στον HIC στο VU (πανάθεμα με) και μου κόστισε 50€ σε FA φουντούκια, espresso και ρούμια την προηγούμενη βδομάδα!!! :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6455 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:33 »
Το βαριομουν το diy,τελικα ομως συμφερει απιστευτα.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6456 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:45 »
Στους 3 μήνες για οικονομικούς κυρίως λόγους. Στην πορεία ανακάλυψα την ασύγκριτη υπεροχή των επισκευάσιμων ατμοποιητών σε όλους τους τομείς απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος katerina k

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • https://www.facebook.com/katerina.koutsikareli
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6457 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:50 »
περιπου μετα απο ενα δεκαπενθημερο κυριως απο περιεργια προμηθευτηκα μερικα αρωματα και ατμιστικες βασεις ! Η μειωση του κοστους ειναι στα θετικα του DIY  φυσικα, αλλά ειναι και  αυτη η χαρα του να δημιουργεις κατι δικο σου και να νιωθεις την ευχαριστηση οτι εκανες κατι μοναδικο και ας ειναι ενας απλος συνδιασμος 2-3 αρωματων  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6458 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:52 »
Μετα τον πρωτο μηνα ξεκινησα DIY με AtmosLab και βαση της ιδιας εταιριας,μετα με F.A ,After-8,T-Juice,High-end Revolute,και βρηκα την υγεια μου.Φτιαχνω πλεον με 2 και παραπανω αρωματα,καθως και συνταγες κλωνο - υγρων που μου αρεσουν.Μεγαλες ποσοτητες φτιαχνω σε 2 - 3 καπνικα αρωματα,και μικροτερες σε γκουρμεδιες.Βγαζω μηνα ανενα και μενουν αρκετες φορες και για τον επομενο.Σωθηκα..

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6459 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:52 »
Στους 8 περίπου μήνες. Αν και ήμουν καλός στη Χημεία δυστυχώς δεν είχα την ίδια επιτυχία με τα DIY υγρά. Όσες προσπάθειες και εάν έκανα δεν κατάφερα να φτιάξω ένα υγρό που να με ικανοποιεί όσο τα έτοιμα. Δεν ξέρω τι φταίει :dontknow: . Τώρα το μόνο DIY που κάνω είναι να αραιώνω τα έτοιμα υγρά με βάση :)) .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6460 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 11:22 »
καλησπερα σας,
συγνωμη που γραφω εδω αλλα εδω και μια ωρα προσπαθω πως μπορω να ανοιξω καινουργιο thread.
Χρειαζομαι λιγη βοηθεια με την καταστευη υγρων αναπληρωσης.
Εχω αγορασει τα παρακατω απο το NOBACCO και ο πωλητης εκει μου εξηγησε τι να κανω και πως να το κανω, στην συνεχεια μπηκα και εγω στο ιντερνετ να δω πως τα φτιαχνει και καποιος αλλος και πιστεψα πως δεν ειναι κατι δυσκολο και θα τα καταφερω.
Εβαλα 6.0 ml απο την βαση 20mg νικοτινης,
3.7ml απο την βαση μηδενικης νικοτινης και 5 σταγονες (0,3ml) απο το αρωμα.
Ηθελα να φτιαξω υγρο με 12 νικοτινη των 10 ml.
Τα εκανα ολα αυτα, τα αφησα 3 μερες να αναμυχθουν σωστα και οταν το εβαλα στο ηλεκτρονικο τσιγαρα μια απαισια γευση μου ηρθε, σαν καμενο κατι.
Αν οχι καμενο σιγουρα πολυ πολυ ξηρο δεν ξερω πως αλλιως να το χαρακτηρισω.
Αν καποιος ξερει τι εκανα λαθος θα ημουν ευγνωμων να μου πει.
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη που το εχω γραψει σε λαθος θεμα. Αν θελει ο admin να το μετακινησει η δεν ξερω.
Βασιλης

Καλή σου μέρα.

Κατά πρώτον, νέο thread θα μπορείς να ανοίξεις όταν έχεις 5 μηνύματα.
Κατά δεύτερον, αν ρίξεις μια ματιά στον Πίνακα με τις Ιδιοκατασκευές υγρών, θα λυθούν όλες οι απορίες σου.

Καλώς μας ήλθες και καλό διάβασμα.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6461 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 13:34 »
Την πρώτη μου φορά στο ητ, προσπάθησα στο 3μηνο με απόλυτη αποτυχία. Είχα πάρει ένα νουτάκο και απλώς δεν είχε καμία σχέση με το κανονικό. Ακόμα και τώρα δεν ξέρω τι πήγαινε λάθος. Μετά στο 10μηνο περίπου επιχείρησα πάλι, αλλά κάπου εκεί ξανάρχισα το κτ.
Στη δεύτερη προσπάθεια στο ητ, αν εξαιρέσω 2-3 μπουκάλια που πήρα αρχικά, απευθείας diy με καλά αποτελέσματα. Αλλά πλέον υπάρχουν τόσες συνταγές κλώνων που αν τις ακολουθήσεις πιστά, ατμίζεις όποιο υγρό αγαπάς

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6462 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 15:55 »
Μετά από κανά 6μηνο ξεκίνησα με atmos αρώματα και βάσεις , για κανά χρόνο, δεν με ικανοποιούσε το αποτέλεσμα προς το τέλος (δεν ξέρω τί άλλαξε) και τον τελευταίο 1μιση χρόνο κάνω και diy άλλων εταιριών και έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6463 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 19:26 »
Δεν ξερω που να τ βαλω και τ βαζω εδψ ..εχω ιστικ 30..gs16s .και εχω φτιαξει ενα υγρο με 1.8 νικοτινη .φρεντσ βανιλλια . δεν εχει ομως ποκυ ατμο.οταν ομως βαζω τ cuban της liqua  ειναι μια χαρα. Η βαση δεν λεει ποσα pg vg ειναι ειναι ecig..ξερει κανεις ποσο ειναι ;προσπαθω να βαλω κ τη φωτο εδω αλλα εν μ το επιτρεπει.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6464 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 20:02 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias