vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, tibolaso, Christos Z, manoslykos, Buliwyf, lidbab, Ποντικός

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6345 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 21:20 »
Εγινε φιλε μου ευχαριστω θα το δοκιμασω!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6346 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:20 »
Πριν το κάνεις αυτό που λες (που δεν έχει κάτι κακό), δεν δοκιμάζεις να ανεβάσεις στο TC την θερμοκρασία αρκετά, έτσι, για να δεις τι παίζει?

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ο βασικός λόγος που ψάχνομαι για vw και όχι για tc είναι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας που εμφανίζεται όταν το δουλεύω σε tc, αντίθετα με το vw που πραγματικά κρατάει πολύ παραπάνω. Γενικά, για να καταλάβεις, ψάχνω έναν ατμοποιητή που να δίνει πολύ καλή γεύση, να μην είναι δυσανάλογα μεγάλος με το istick 40, να μην παράγει πολύ ατμό (για αυτό και δεν έχω κοιτάξει σε subtanks) και να μην είναι dripper για να τον έχω όλη μέρα. Ζητάω πολλά εε?  :o

Αποσυνδεδεμένος tzuras

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6347 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:00 »
Καλησπέρα σε όλους. Είχε κανένας άλλος τρελή δίψα και ξηροστομία όταν ξεκίνησε με το ΗΤ ή να ψάχνω για άλλες αιτίες; Μιλάω για λίτρα νερό, ειδικά τα βράδια.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6348 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:01 »
 Ναι, θα στρώσεις σε καμια εβδομαδα..  ;)

Αποσυνδεδεμένος tzuras

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6349 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:38 »
Ευχαριστώ GiorgosRab. Θα κάνω υπομονή. Ευκαιρία για αποτοξίνωση με νερό (ή ακόμα καλύτερα με μερικές μπύρες)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6350 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:38 »
Ή θα συνηθίσεις να πίνεις πολύ νερο γιατί ο ατμος ξεραίνει το στομα και τον λαιμο και πρέπει να ανεβάσεις την κατανάλωση...

Αποσυνδεδεμένος teot1

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6351 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:46 »
Αυτο ησχυει αλλα το νεράκι παράλληλα κανει και καλο!!εγω πριν έπινα πολυ λιγο νερό αρα μου εκανε και καλο ο ατμός!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6352 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:54 »

Ο βασικός λόγος που ψάχνομαι για vw και όχι για tc είναι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας που εμφανίζεται όταν το δουλεύω σε tc, αντίθετα με το vw που πραγματικά κρατάει πολύ παραπάνω. Γενικά, για να καταλάβεις, ψάχνω έναν ατμοποιητή που να δίνει πολύ καλή γεύση, να μην είναι δυσανάλογα μεγάλος με το istick 40, να μην παράγει πολύ ατμό (για αυτό και δεν έχω κοιτάξει σε subtanks) και να μην είναι dripper για να τον έχω όλη μέρα. Ζητάω πολλά εε?  :o


Κατά πρώτον ο Κayfun lite+ με το νάνο κιτ του.
Στα ίδια χρήματα ο erlprinz επίσης με το νάνο κιτ του. Με τα κανονικά τους κιτ είναι γκουμούτσες.
Με κατιτίς παραπάνω παίρνεις τον εβίβα τανκ, που είναι 3.5 εκατοστά.
Τον youde mini goblin που είναι πραγματικά πολύ μικρός δεν στον προτείνω λόγω δυσκολίας στησίματος. Αν ποτέ εξαναγκαζόμουν να πάω κάπου με έναν ατμοποιητή, είναι ο τελευταίος που θα έπαιρνα μαζί μου από όσους έχω.


Ολους αυτούς που σου ανέφερα τους έχω συχνά πάνω στα στικάκια μου, ακριβώς επειδή έχουν ιδανικό μέγεθος και πολύ καλή απόδοση. Στη γεύση καλύτεροι είναι οι erl Και εβίβα, αλλά ο καυφούν είναι αυτός που δεν έχει καμία ιδιοτροπία.

Αποσυνδεδεμένος Comandante

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6353 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:18 »
Καλημερα σε ολους και ολες.


Θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με το ποιο η.τ πρεπει να διαλεξω για να ξεκινησω.
με την πολυτιμη βοηθεια καποιων μελων που μου ειχαν απαντησει αμεσα και με διαφωτισαν καπως , κατεληξα σε δυο περπτωσεις.


1.Απο καταστημα της Nobacco το MAS 30W + (δεν θυμαμαι τον ατμοποιητη  :-[ )


2.Απο καταστημα με γενικα ειδη ηλεκτρονικου τσιγαρου το i stick 30W eleaf + ατμοποιητη aspire nautilus.


Οσο αφορα την πρωτη περιπτωση σκεφτομαι οτι ειναι απο οτι καταλαβα κατι σαν αντιπροσωπεια που εχει ειδη της εν λογω εταιριας και ισως ειναι ασφαλεστερο να αγορασω απο εκει.


Οσο αφορα την δευτερη περιπτωση , ηταν πιο φιλικος και εξυπηρετικος ο ανθρωπος που με ενημερωσε , καθως μου ειπε οτι οι δυο συσκευες ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα και δεν εχουν καμια ουσιαστικη διαφορα.


Αν μπορει καποιος να με βοηθησει λιγο ωστε να κανω την καλυτερη για μενα επιλογη ...για να ξεκινησω επιτελους :-\


Σας ευχαριστω.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6354 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:33 »
Για μενα το 2 ειναι πιο σωστη και value for money αγορα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6355 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:38 »
MAS 30w και istick 30w είναι το ίδιο προϊόν με διαφορετικές φίρμες. Άρα διαλέγεις ατμοποιητή και τιμή.
Το 2ο σετακι είναι άριστο πάντως.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6356 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:40 »
Η συσκευη ειναι η ιδια (istick 30w της eleaf) οπου στην περιπτωση της nobacco εχει βαλει επανω το ονομα της.
Απο ατμοποιητες η nobacco θα σου προτεινε μαλλον καποιον της eleaf (gs air ) αλλα και  για μενα καλυτερος ειναι ο ναυτιλος .
Αβανταζ της nobacco ειναι το service δεν το αναφερεις, αλλα φανταζομαι οτι και το αλλο μαγαζι θα σε καλυψει σε πιθανο προβλημα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6357 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:13 »
Έτσι ακριβώς είναι. MAS και iStick είναι ένα και το αυτό. Το σετάκι με τον μίνι Ναυτίλο, θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή είναι το πιο διαδεδομένο κιτ για να ξεκινήσει κάποιος το ητ. Και όχι άδικα.

Γνώμη μου, αν σου δοθεί η δυνατότητα να δοκιμάσεις και τους δύο ατμοποιητές με το ίδιο υγρό, κάντο για να δεις τι σε καλύπτει περισσότερο. Το ότι ένα σετ είναι δημοφιλές, δεν σημαίνει ότι ταιριάζει σε όλους.

Επίσης, το ότι θα ψωνίσεις από ένα οποιοδήποτε μαγαζί, δεν σημαίνει αυτόματα ότι κάνεις συμβόλαιο για μια ζωή μαζί τους. Αυτό είναι και το καλό με τη διαφοροποίηση της αγοράς. Στη Θεσσαλονίκη, έχει από ότι ακούω εξαιρετικά καταστήματα. Κάνε μια "ατμοτσάρκα" και πάρε την απόφασή σου!

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6358 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:53 »
Η μπαταρία που σου πρότειναν είναι πράγματι η ίδια και φαντάζομαι ότι το MAS θα σου κοστίσει αρκετά παραπάνω. Από ατμοποιητή, δύσκολα να σου πρότειναν στη Nobacco κάποιον καλύτερο από τον Aspire Nautilus. Δες και τον Aspire Nautilus mini πάντως, είναι πιο μικρός και ίσως λίγο καλύτερος. Αφού έμεινες ικανοποιημένος και από τον δεύτερο πωλητή, +1 από μένα για τη δεύτερη επιλογή σου και +1 στην πρόταση του Τρύφωνα (Cruiser79) για... ατμοτσάρκα -μαθαίνεις πολλά πράγματα όταν βλέπεις πολλά προϊόντα και εμπόρους από κοντά.

Nai_Ego

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6359 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 12:35 »
Συμφωνώ με τις απαντήσεις, θα σου πρότεινα κι εγώ την 2η λύση καθώς (α) οι μπαταρίες είναι ίδιες αλλά η Nobacco είναι πολύ ακριβότερη χωρίς να προσφέρει κάτι περισσότερο και (β) ο Ναυτίλος είναι εξαιρετικός. Όντως, η καλύτερη λύση είναι να πας να τους δεις, να δοκιμάσεις ποιος ατμοποιητής σε καλύπτει περισσότερο και μετά ν' αποφασίσεις. Σχετικά με τις τιμές, θα σου πρότεινα όταν πλέον αποφασίσεις να ρίξεις μια ματιά και σε διαδικτυακά καταστήματα καθώς το iStick 30w (το κιτ) το βρήκα στα 47€. Υπάρχει και φθηνότερα στο εξωτερικό αλλά λόγω των CC δεν κατάφερα να το αγοράσω. Και νομίζω ότι είναι σημαντική διαφορά το 65€ για τον MAS με το 47€ για το iStick.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias