vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, dvelev, tsiv, Milarepa, TasMan, camber, tibolaso

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6120 στις: Ιουλίου 28, 2015, 18:52 »
''και τα volt 3,5-3,8''
καλωσηρθες καταρχας
στα πιο πανω λογια σου νομιζω εχεις μια πρωτη λυση
αν η αντισταση που χρησιμοποιεις ειναι πχ 1,8ωμ και εφοσον ειναι κανονικη σε λειτουργια, θα πρεπει να ρυθμισεις τουλαχιστον στα 3,7 εως 4 βολτ το μοντακι σου και βλεπεις πριν προχωρησεις σε εξοδα.
Επισης ψαξε να βρεις γευσεις που να σε ικανοποιουν και να αλλαζεις τουλαχιστον 2 την ημερα για να μην ερχεται ο κορεσμος γευσης.
Καλη συνεχεια :bye:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6121 στις: Ιουλίου 28, 2015, 19:27 »
Φίλε Doulke καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Πριν ψάξεις οποιαδήποτε άλλη λύση, θα σου πρότεινα να διαβάσεις το θέμα Κορεσμός Γεύσης. Είναι πολύ πιθανόν να βρεις εκεί τη λύση του προβλήματός σου.

Κατά τα άλλα, υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ μας τα οποία καλό θα είναι να καθίσεις να τα μελετήσεις λίγο καθώς πολλές απορίες σου θα λυθούν από μόνες τους!

Καλή αρχή και καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6122 στις: Ιουλίου 29, 2015, 03:19 »
Πάρε ανάσα, χαλάρωσε, δεν θα σου απαντηθούν όλα με τη μία -θα διαβάσεις και θα βρεις την άκρη.
Αν δεν καταλαβαίνεις γεύση πιθανόν να είναι θέμα κορεσμού, οπότε σε καθοδήγησε ο προλαλήσας.
Αν η τζούρα σου φαίνεται αδύναμη και θα ήθελες περισσότερο χτύπημα σκέψου μήπως δοκιμάσεις μεγαλύτερο ποσοστό νικοτίνης. Παραπάνω βατ βοηθούν κι αυτά, αρκεί να παίρνεις σωστή γεύση και όχι καμμένο.
Προς το παρόν βασικό σου θέμα είναι να γουστάρεις άτμισμα, όχι το πόσο σου κρατάει η μπαταρία. Οι ανάγκες σου και ο ατμοποιητής σου θα καθορίσουν και τα βατ, τίποτε άλλο. Το iStick50 είναι καλό, όπως και το φθηνότερο iStick30 που λογικά σε καλύπτει. Στο φόρουμ θα βρεις πληροφορίες για πολλά μοντ, ορίστε και δυο νήματα για αρχή:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24497.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23864.0.html
'Ολα έχουν υπέρ και κατά, τα προβλήματα είναι και θέμα τύχης.

Θα πρότεινα να βρεις πρώτα το τι δουλεύει για σένα με έτοιμα υγρά και μετά βλέπεις για DIY.
Κάποιες γεύσεις τις πετυχαίνεις εύκολα, κάποιες δύσκολα, κάποιες καθόλου.
Στο φόρουμ υπάρχουν άπειρες πληροφορίες για παρασκευές υγρών. Όταν το αποφασίσεις ξεκίνα την μελέτη.


Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6123 στις: Ιουλίου 30, 2015, 18:53 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και σόρρυ που πέσαν όλα μαζεμένα αλλά το όλο θέμε με έχει μπερδέψει αρκετά και ψάχνω κάτι ωστε να ησυχάσω και απλά να το απολαμβάνω.


Απο αυτά που έχω δει μέχρι τώρα έχω καταλήξει σε κάποια υγρά και σιγά σιγά δοκιμάζω και απο κάποιο καινούργιο.Γενικά προτιμώ τα φρουτώδη και δροσερά σε σχέση με τα καπνικά. Κορεσμός δεν νομίζω να υπάρχει γιατι σε αυτές τις 20 μέρες που το έχω ξεκινήσει έχω πάρει 6 διαφορετικά μέχρι τώρα και τα αλλάζω συχνά.
Το επόμενω που θα κάνω σχετικά με τα υγρά είναι να πάρω μια βάση και κάποια γευση μοχίτο,πινα κολαδα να πειραματιστώ σιγά σιγά και βλέπουμε.


Αυτο που ψάχνω τώρα είναι η μπαταρία.Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα στο istick 50w και το joytech evic vt.To istick μου αρέσει πάρα πολύ σαν μέγεθος/σχέδιο αλλά είναι αρκετά αυτά που έχω διαβάσει και σε έναν που πήρα να το δω μου είπε οτι πλέον δεν το δίνει γιατί τα 6 στα 15 του τα γύρισαν πίσω,οπότε χαλιέμαι εκεί.
Μετά είναι το joytech που το είδα απο κοντά και μου άρεσε πολύ σαν σχέδιο,είναι λίγο μεγαλύτερο απο ότι θα το ήθελα αλλα και πάλι είναι πολύ ωραίο και το βρίσκω στα ίδια λεφτά σχεδόν με το istick.Απο ότι είδα και άκουσα είναι αρκετά καλό αλλα και αρκετά too much απο αυτό που θέλω.Μόνο και μόνο που είδα κάτι παρουσιάσεις μπερδεύτηκα.Άμα το πάρω θα μπορώ να το χρησιμοποιώ με τον gs-airM που έχω και τις απλές αντιστάσεις του γύρω στα 10W ή καλύτερα να τον πάρω μαζί με τον ατμοποιητή του ή και πάλι είναι κάτι που θέλει καλούς ατμοποιητές,μικρές αντιστάσεις κλπ και απλά θα μπερδευτώ περισσότερο τώρα τουλάχιστον?.


Επίσης σκέφτομαι και το istick 30 ή 40 που έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και είναι στα ίδια λεφτά περίπου με το 30 τα οποία μάλλον είναι και η καλύτερη επιλογή για μένα,απλά είναι το θέμα οτι προτιμώ το μέγεθος των μεγαλυτερων και με λίγα παραπάνω λεφτά παίρνω διπλάσια μπαταρία.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6124 στις: Ιουλίου 31, 2015, 00:24 »
Καλησπέρα  θέλω να ρωτήσω αν ο Kanger Subtank Mini είναι μόνο για πνευμονικές .
Γιατί δεν το έχω με τις πνευμονικές !!

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6125 στις: Ιουλίου 31, 2015, 03:43 »
Καλησπέρα, καταρχάς να περιγράψω λίγο την κατάσταση για να μπορέσετε να με συμβουλέψετε καλύτερα και να τονίσω ότι ειμαι αρχάριος :P

Αρχικά είχα προσπαθήσει πριν λίγους μήνες να ξεκινήσω το η.τ σε μια προσπάθεια να σταματήσω το κ.τ χρησιμοποιώντας το aspire ce5 και μια μπαταρία ego 1300. Τις πρώτες μέρες είχα ξετρελαθεί τραβώντας συνέχεια ατμο, αλλά στην συνέχεια βαρέθηκα το υγρό που είχα πάρει (βανίλια) οπότε και το άλλαξα.Όμως όσο δοκίμαζα νέα υγρά γιατι τα προηγούμενα τα είχα ήδη βαρεθεί,η κατάσταση χειροτέρευε.Άλλαξα περίπου 4-5 υγρά έχοντας κάνει 10ml Max  απο το κάθενα (για κάθε νέο υγρό καθάριζα τον ατμοποιητή και άλλαζα αντίσταση).Όλα τα υγρά στην αρχή μου άρεσαν πολυ οταν τα δοκίμαζα στα μαγαζιά.Δοκίμασα και πιο φρουτώδη αλλά και Light καπνικά ( τα βαριά καπνικά δεν μου άρεσαν)

Μετά απο συζήτηση με φίλους αλλά και διαβάζοντας το e-kapnisma  κατάλαβα πιο ήταν το λάθος μου: δεν επένδυσα σε καλό εξοπλισμό απο την αρχή.Οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε ενα δυνατό set.Εγω τήνω προς το aspire triton/atlantis2 για ατμοποιτη kai istick 30w αλλα θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν οικονομίκοτερες προτάσεις που να είναι εξίσου καλές ή και άλλες πιο σίγουρες οτι θα έχουν επιτυχία.

Η τελευταία μου απορία είναι η εξής, άμα πάρω για παράδειγμα το παραπάνω set που ανέφερα, το κόστος της καθημερινής χρήσης θα ανεβεί σημαντικά (ενδεχομένως λόγου του κόστους και της συχνότητας αλλαγής αντιστάσεων και της γρηγορότερης κατανάλωσης του υγρού) σε σχέση με τον παλιο μου ατμοποιητη?

Ελπίζω να μην κούρασα με την ασχετοσύνη μου! :P

Αποσυνδεδεμένος jim83gr

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6126 στις: Ιουλίου 31, 2015, 03:51 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και σόρρυ που πέσαν όλα μαζεμένα αλλά το όλο θέμε με έχει μπερδέψει αρκετά και ψάχνω κάτι ωστε να ησυχάσω και απλά να το απολαμβάνω.


Απο αυτά που έχω δει μέχρι τώρα έχω καταλήξει σε κάποια υγρά και σιγά σιγά δοκιμάζω και απο κάποιο καινούργιο.Γενικά προτιμώ τα φρουτώδη και δροσερά σε σχέση με τα καπνικά. Κορεσμός δεν νομίζω να υπάρχει γιατι σε αυτές τις 20 μέρες που το έχω ξεκινήσει έχω πάρει 6 διαφορετικά μέχρι τώρα και τα αλλάζω συχνά.
Το επόμενω που θα κάνω σχετικά με τα υγρά είναι να πάρω μια βάση και κάποια γευση μοχίτο,πινα κολαδα να πειραματιστώ σιγά σιγά και βλέπουμε.
θα σου προτεινα να διαλεξεις το i stick για εναν λογο και μονο,το joytech αξιζει να το παρεις αν θες να ασχοληθεις με ελεγχο θερμοκρασιας

Αυτο που ψάχνω τώρα είναι η μπαταρία.Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα στο istick 50w και το joytech evic vt.To istick μου αρέσει πάρα πολύ σαν μέγεθος/σχέδιο αλλά είναι αρκετά αυτά που έχω διαβάσει και σε έναν που πήρα να το δω μου είπε οτι πλέον δεν το δίνει γιατί τα 6 στα 15 του τα γύρισαν πίσω,οπότε χαλιέμαι εκεί.
Μετά είναι το joytech που το είδα απο κοντά και μου άρεσε πολύ σαν σχέδιο,είναι λίγο μεγαλύτερο απο ότι θα το ήθελα αλλα και πάλι είναι πολύ ωραίο και το βρίσκω στα ίδια λεφτά σχεδόν με το istick.Απο ότι είδα και άκουσα είναι αρκετά καλό αλλα και αρκετά too much απο αυτό που θέλω.Μόνο και μόνο που είδα κάτι παρουσιάσεις μπερδεύτηκα.Άμα το πάρω θα μπορώ να το χρησιμοποιώ με τον gs-airM που έχω και τις απλές αντιστάσεις του γύρω στα 10W ή καλύτερα να τον πάρω μαζί με τον ατμοποιητή του ή και πάλι είναι κάτι που θέλει καλούς ατμοποιητές,μικρές αντιστάσεις κλπ και απλά θα μπερδευτώ περισσότερο τώρα τουλάχιστον?.


Επίσης σκέφτομαι και το istick 30 ή 40 που έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και είναι στα ίδια λεφτά περίπου με το 30 τα οποία μάλλον είναι και η καλύτερη επιλογή για μένα,απλά είναι το θέμα οτι προτιμώ το μέγεθος των μεγαλυτερων και με λίγα παραπάνω λεφτά παίρνω διπλάσια μπαταρία.
θα σου προτεινα να διαλεξεις το i stick για εναν λογο και μονο,το joytech αξιζει να το παρεις αν θες να ασχοληθεις με ελεγχο θερμοκρασιας ο οποιος θελει και καποια γνωση,το i stick 50w ειναι οτι πρεπει για το ατμισμα που θες να κανεις και διαρκεια μπαταριας μην απογοητευεσαι απο οτι ακουσες..ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.εχω και τα δυο για να ξερεις.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλησπέρα, καταρχάς να περιγράψω λίγο την κατάσταση για να μπορέσετε να με συμβουλέψετε καλύτερα και να τονίσω ότι ειμαι αρχάριος :P

Αρχικά είχα προσπαθήσει πριν λίγους μήνες να ξεκινήσω το η.τ σε μια προσπάθεια να σταματήσω το κ.τ χρησιμοποιώντας το aspire ce5 και μια μπαταρία ego 1300. Τις πρώτες μέρες είχα ξετρελαθεί τραβώντας συνέχεια ατμο, αλλά στην συνέχεια βαρέθηκα το υγρό που είχα πάρει (βανίλια) οπότε και το άλλαξα.Όμως όσο δοκίμαζα νέα υγρά γιατι τα προηγούμενα τα είχα ήδη βαρεθεί,η κατάσταση χειροτέρευε.Άλλαξα περίπου 4-5 υγρά έχοντας κάνει 10ml Max  απο το κάθενα (για κάθε νέο υγρό καθάριζα τον ατμοποιητή και άλλαζα αντίσταση).Όλα τα υγρά στην αρχή μου άρεσαν πολυ οταν τα δοκίμαζα στα μαγαζιά.Δοκίμασα και πιο φρουτώδη αλλά και Light καπνικά ( τα βαριά καπνικά δεν μου άρεσαν)

Μετά απο συζήτηση με φίλους αλλά και διαβάζοντας το e-kapnisma  κατάλαβα πιο ήταν το λάθος μου: δεν επένδυσα σε καλό εξοπλισμό απο την αρχή.Οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε ενα δυνατό set.Εγω τήνω προς το aspire triton/atlantis2 για ατμοποιτη kai istick 30w αλλα θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν οικονομίκοτερες προτάσεις που να είναι εξίσου καλές ή και άλλες πιο σίγουρες οτι θα έχουν επιτυχία.

Η τελευταία μου απορία είναι η εξής, άμα πάρω για παράδειγμα το παραπάνω set που ανέφερα, το κόστος της καθημερινής χρήσης θα ανεβεί σημαντικά (ενδεχομένως λόγου του κόστους και της συχνότητας αλλαγής αντιστάσεων και της γρηγορότερης κατανάλωσης του υγρού) σε σχέση με τον παλιο μου ατμοποιητη?

Ελπίζω να μην κούρασα με την ασχετοσύνη μου! :P
Καλησπερα το σετ που αναφερεις ειναι πολυ καλο και η μπαταρια και ο ατμοποιητης τον οποιο εχω δοκιμασει και τον βρισκω εξαιρετικο,εχει μεγαλη αποδοση γευσης ευκολο γεμισμα και την δυνατοτητα να αγορασεις εξτρα επισκευασιμο κομματι για να φτιαχνεις τις αντιστασεις σου στο μελλον το οποιο θα ειναι αρκετα οικονομικο σε σχεση με τις ετοιμες.καταναλωση θα δεις μια ανοδο αλλα αν βρεθεις δυσκολα οικονομικα παρε και μια βαση 100ml μηδενικη η οποια κοστιζει 2-3 ευρω και βαζε ενα τριτο στο τανκ οποτε κρινεις απαραιτητο και αν σε ευχαριστει σαν αποδοση γευσης.εγω αυτο κανω παντως :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2015, 04:03 από jim83gr »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6127 στις: Ιουλίου 31, 2015, 08:46 »
@MrExo

 Καλώς ήρθες! Η δική μου γνώμη ειναι να πας στο 40αρι το στικακι και οχι το 30αρι, η τιμή τους ειναι σχεδον ιδια (μην σου πω πιο φθηνο θα σου βγει το 40αρι) και ειναι καλυτερο σε ολα. Για ατμο που ρωτησες εαν εχεις την δυνατοτητα να κανεις μια βολτα σε 2-3 καταστηματα να δοκιμασεις θα ηταν καλο και θα σε διευκολυνε πολυ. Τον Τρίτων δεν τον εχω δοκιμασει δεν τον ξερω-διαβασε στο νημα του τι λενε οι κατοχοι. Την Ατλαντιδα που ανεφερες οφειλω να σου πω οτι ειναι sub ohm ατμο και εκτος τον ιδιαιτερο τροπο ατμισματος (πνευμονικες τζουρες) που νομιζω δεν θα σου αρεσει, καθοτι νεοεισερχομενος, θέλει και μπολικα ρευματα για να δουλεψει που σημαινει οτι το στικακι 30 ή 40 θα τα ξεζουμιζει-όπως και το ζουμι γιατι εχει μεγαλη καταναλωση.
 Η δικη μου πρόταση σε οτι αφορα clearomizer ειναι αυτοι που αναφέρονται διαρκώς και αυτοι που ξεκινησα και εγω και εμεινα υπερευχαριστημενος- Ναυτιλος Μινι και Δέλτα 16 αποροβληματιστοι ατμο, οι αντιστασεις τους ειναι ανθεκτικες και απο τις καλυτερες γευσεις σε clearomizer. Επιφυλλασομαι για τον Τρίτων γιατι όπως σου ειπα δεν τον εχω δοκιμασει για να τον συγκρινω με τους 2 που σου προτεινα..

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6128 στις: Ιουλίου 31, 2015, 15:39 »
Καλησπέρα  θέλω να ρωτήσω αν ο Kanger Subtank Mini είναι μόνο για πνευμονικές .
Γιατί δεν το έχω με τις πνευμονικές !!
ξερει κανεις κατι για αυτο ? ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6129 στις: Ιουλίου 31, 2015, 16:03 »
Κυρίως ναι... αν δεν το έχεις όπως λες ίσως ειναι καλύτερα να κοιτάξεις κάτι άλλο.
Χωρίς να έχω ιδία άποψη γιατί δεν τον έχω στην κατοχή μου, νομίζω πως ο καινούργιος που είναι πακέτο με το sub box δίνει τη δυνατότητα για λίγο πιο σφιχτή τζούρα. Ο πρώτος πάντως που είχα, ακόμα και στη μία τρύπα είναι πολύ αεράτος. Πες μας τι ακριβώς θέλεις/ψάχνεις και σίγουρα θα πάρεις αρκετές πληροφορίες από δω

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6130 στις: Ιουλίου 31, 2015, 16:51 »
παιδια ψαχνω εναν καλο ατμοποιητη με εργοστασιακες αντιστασεις  νικελίου . οχι για πνευμονικες
ο Kanger Subtank Mini ειχε και το επισκευασιμο κοματι !!!

ο aspire triton εχει εργοστασιακες αντιστασεις  νικελίου ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2015, 17:12 από george.dr »

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6131 στις: Ιουλίου 31, 2015, 23:22 »
Όχι πνευμονικες - οχι sub tank.  Τον αλλον δεν τον ξέρω.  Τις αντιστάσεις νικελίου τι τις θες?  Εχεις tc?

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6132 στις: Ιουλίου 31, 2015, 23:31 »
Σήμερα έκανα και τα πρώτα μου υγρά.9αρα βάση με άρωμα sex on the beach και βλέπουμε πως θα βγει. Απο αναλογία έβαλα 10μλ βάση και 10 σταγόνες άρωμα όπως με είπαν.


Αυτό πόσες μέρες περίπου το αφήνω να ωριμάσει και πού,απο το κατάστημα με είπαν οτι είναι καλύτερα στο ρούτερ ή στο ψυγείο ενώ αλλού διαβάζω οτι απλά το αφήνω σε ένα ντουλάπι.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6133 στις: Αυγούστου 01, 2015, 13:40 »
παιδια ψαχνω εναν καλο ατμοποιητη με εργοστασιακες αντιστασεις  νικελίου . οχι για πνευμονικες
ο Kanger Subtank Mini ειχε και το επισκευασιμο κοματι !!!

ο aspire triton εχει εργοστασιακες αντιστασεις  νικελίου ?
Ο eleaf gs air εχει αντιστασεις νικελιου, αλλα δεν ξερω αν εχουν κυκλοφορησει ελλαδα. Ειδαλλως σιγουρα υπαρχει ο ego one mega της joyetech.

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6134 στις: Αυγούστου 03, 2015, 04:59 »
Καλησπέρα, έχω ξαναγράψει παλιότερα στις παρουσιασεις , απλά χρειάζομαι μια άμεση απάντηση κ νομίζω δεν χρειάζεται ανοιγμα θέματος.
Σαν βασικό ατμοποίητη έχω αρκετό  καιρο τον μίνι ναυτίλο κ στην προσπάθεια να καθαρίσω την εσοχή στο πάτημα της βάσης της καμινάδας όπου μαζεύεται υγρό, έκανα την εξυπνάδα κ χρησιμοποίησα χαρτί+τσιμπιδακι με αποτέλεσμα μια μικρή γρατζουνια στο μέτωπο της καμινάδας. Ίσως φανώ υπερβολικός, αλλά υπάρχει ενδεχόμενο σκουριάς ή διαφυγή ρινισμάτων μετάλλου?
Γενικότερα υπάρχει θέμα να συνεχίσω να τον χρησιμοποιώ ή να ψαξω για ανταλλακτικο?
Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias