vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5295 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:37 »
Ενδέχεται να είναι θέμα υποτροφοδοσίας καθώς τα natura είναι 100% vg.

Η αλλοίωση επίσης μπορεί να οφείλεται και στην ταλαιπώρηση του υγρού με υψηλές θερμοκρασίες από απανωτές τζούρες κλπ, πράγμα καθόλου παράξενο για νέο ατμιστή και πρώην μανιακό καπνιστή.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5296 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:47 »
Πολυ πιθανον να ειναι αυτος ο λογος αν και τωρα που εκανα τη μιξη με latakia φαινετε πολυ καλυτερα.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Δεν απαντάμε στο ακριβώς προηγούμενο πόστ με παράθεση. Πατάμε απλά το κουμπί Απάντηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:49 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5297 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:51 »
σημερα αγορασα καποια υγρα απο ενα καταστημα. το ενα απ αυτα εινα ιτο cappuccino apo liqua. ενω εκει το δοκιμασα κ μ αρεσε πολυ η γευση του ,τωρα το δοκιμασα (και μαλιστα σε καινούριο) ατμοποιητή κ η δε θυμίζει σε τπτ με αυτο που δοκιμασα :( τι μπορει να φταιει; μαλιστα το δοκιμασα με τα ιδια mg νικοτηνης. 9αρι

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5298 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:55 »
Μηπως εκει το δοκιμασες απο διαφορετικη μαρκα ατμοποιητη?
Γιατι ο καθε ατμοποιητης φερνει διαφορετικα τη γευση.

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5299 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:58 »
ναι ηταν ενας παλιος aspire. αλλα τόσο μεγάλη διαφορα;;; τζαμπα βρωμισα το νεο μου ατμοποιητη. :'( :'( εβαλα τωρα το bebeca μου κ ακομα μυριζει  :'( :'(
θα το δοκιμασω κ με τους καινουριους μου ατμοποιητες οταν ερθουν με το καλο ...
πως φευγει η γευση απ τον ατμοποιητη;;

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5300 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:59 »
Μπορεί να φταίει ο ατμοποιητής.
Τι εννοώ, εκτός του ότι από άτμο σε άτμο αλλάζουν οι γεύσεις, έχει αναφερθεί πολλάκις αυτό το θέμα, μπορεί να μην έχει στρώσει ακόμα ο ατμοποιητής σου.
Δώσε του λίγες τζούρες ακόμα και που ξέρεις μπορεί να στρώσει.
Επίσης, μήπως υπάρχει αστοχία υλικού στην αντίσταση; άλλαξε μια εάν δεν δεις αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5301 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 14:04 »
ναι ηταν ενας παλιος aspire. αλλα τόσο μεγάλη διαφορα;;; τζαμπα βρωμισα το νεο μου ατμοποιητη. :'( :'( εβαλα τωρα το bebeca μου κ ακομα μυριζει  :'( :'(
θα το δοκιμασω κ με τους καινουριους μου ατμοποιητες οταν ερθουν με το καλο ...
πως φευγει η γευση απ τον ατμοποιητη;;

Οπως ειπε και ο φιλος συνατμιστης παιζει ρολο και το οτι πρεπει να στρωσει ο ατμοποιητης αρχικα, και ναι εχει διαφορα ατμο απο ατμο και καποιες φορες μεγαλη, αν θες να φυγει η γευση απο τον ατμοποιητη 2 τροπους θα σου προτεινω τουλαχιστον απο οσα διαβαζω κι εγω εδω μεσα, ξεπλυμα με νερακι απ το βραδυ και το πρωι τον ξανα χρησιμοποιεις αν εχει στεγνωσει ή φυσας απο τη μικρη τρυπουλα της κεφαλης του ατμοποιητη να φυγουν τα υγρα προς τα εξω, απο το που θα φυσιξεις ακριβως δε το ξερω, αναλογα τι ατμο εχεις, αν ψαξεις λιγο σε καποιες ενοτητες του φορουμ πιστευω πως σιγουρα θα το αναφερουν.



Υπαρχει καποιος αλλος αποτελεσματικος τροπος να καθαρισουμε την κεφαλη-αντισταση απο κολιμενα υγρα που εχουν ως αποτελεσμα να μας φερνουν καμενο εκτος απο τη μεθοδο του νερου ή φυσημα?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 14:32 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5302 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 14:38 »
Υπάρχει το dry burn, καις τη φυτιλοαντίσταση εάν έχεις φυτίλι, μέχρι να ασπρίσει. Αν έχεις βαμβάκι, βγάζεις το βαμβάκι και καις σκέτη την αντίσταση. Τα υπόλοιπα μέρη πλαστικά και μή, με νεράκι χλιαρό κι αν θέλεις και σαπουνάκι.

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5303 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 15:02 »
τωρα μαλιστα :P δεν καταλαβα τιποτα κ υποθετω οτι ειναι λιγο δυσκολο αυτο για τη δικη μου αντισταση. εχω το lily της innokin. :-[




Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5304 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 15:08 »
συνεχισε να ατμιζεις κανοντας λιγη υπομονη και θα αλλαξει η γευση  :)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5305 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 15:31 »
Φιλε μου με αυτο που λες για τους ce4 για καποιους χαλια και καποιους καλους κι εσυ ο ιδιος μολης τους εβγαλες χαλια διοτι αν σε μια μαρκα clearomizer απο τους 1000 οι 500 ειναι καλοι και αλλοι 500 ειναι ελλατωματικοι τοτε σημαινει πως ειναι ολοι η μαρκα χαλια διοτι ο πελατης δεν μπορει να μυρισει τα νυχια του ουτε εχει μαντικες ικανοτητες
Κάνεις λάθος.
Πρώτον, δεν έβγαλα ποσοστά, τα βγάζεις αυθαίρετα από το μυαλό σου.
Δεύτερον, και πιο σημαντικό, η άνιση ποιότητα κατασκευής είναι η στάνταρ κατάσταση σε οποιονδήποτε ατμοποιητή μαζικής παραγωγής κυκλοφόρησε ποτέ από την αρχή του ατμίσματος μέχρι σήμερα. Χωρίς απολύτως καμία εξαίρεση. Και το νούμερο ένα παράπονο των ατμιστών παγκοσμίως.
Όπου ήσουν τυχερός μπράβο σου, όπου ήσουν άτυχος, κρίμα.
Μην γράφεις γενικεύσεις που μπορεί να παραπλανήσουν άλλους.
Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5306 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 15:55 »
Ουτε εγω εβγαλα ποσοστα, σχημα λογου ηταν αυτο που ειπα και νομιζω πως φανηκε κιολας, δεν εχω κανει καποιου ειδους μετρηση, απλως εσυ ο ιδιος αφησες να ενοηθει οταν ειπες πως πηρες καποιους και αλλοι ηταν καλοι αλλοι παλι οχι και μαλιστα χρησιμοποιησες πληθυντικο που σημαινει οτι δεν ετυχε απλα σε ενα κομματι, σκεψου μονο πως ο συγκεκριμενος ατμοποιητης μεμονομενα σε εσενα μονο ετυχε καποια κομματια να βγουν καλα και καποια χαλια οπως ειπες(αν ενοουσες τον ιδιο) φαντασου σε ολους τους υπολοιπους ποσα θα βγηκαν χαλια, εγω απλα απεριψα αυτο που ειπες με το παραδειγμα μου δηλαδη το οτι εχω αγορασει στο παρελθον γυρω στα 4 με 5 κομματια egο-c atomizer και μου εχουν βγει αψογα, και τελως και ολοκληρωνω με αυτο οταν υπαρχουν 1-2 περιπτωσεις αστοχιας υλικου ή ελατωματικου υλικου το καταλαβαινω ομως στον συγκεκριμενο clearomizer μαζι με εμενα δεν ειναι 1-2 περιπτωσεις αλλα περισοτερες συγκριτικα με αλλους ατμοποιητες και αν ριξεις μια ματια στο forum μπορεις να το καταλαβεις πολυ ευκολα αυτο, δεν παραπλανω κανεναν, λεω απλα τη γνωμη μου και την αποψη μου βαση του τι βλεπω γυρω μου αλλα και του τι βιωνω εγω ο ιδιος σαν καταναλωτης.
Καλη συνεχεια και σε 'σενα.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5307 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:32 »
Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με μια αναμιξη υγρων και αν γινεται..
Προσφατως ξαναγυρισα στο ΗΤ και κανω το 1/3 απο τα τσιγαρα που καπνιζα πριν διοτι δοκιμασα ενα el-greco city με νικοτινη 1,8mg/ml και μου ηρθε λιγο βαρυ με λιγο πονοκεφαλο,και ειπα να παρω ενα 0,9mg/ml city αλλα αυτο ειναι λιγο ελαφρυ..μπορω να τα αναμειξω να βγαλω 12mg/ml και αν ναι με πια αναλογια? δυστυχως εδω στο νησι που βρισκομαι δεν εχει υλικο να δοκιμασεις...μονο παραγγελια και εχω πεταξει ηδη 3 υγρα..
ευχαριστω και παλι.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5308 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:39 »
1,ναι μπορεις μισο μισο με ενα 0,6 απ το ιδιο
2,δεν πεταμε υγρα ...υπαρχουν ισως τροποι να τα βολεψουμε  :)
3, και το βασικοτερο ...προσοχη στην ποσοτητα νικοτινης ειδικα οταν καπνιζεις και τσιγαρο μαζι
επειδη την πατησα 3 φορες ...απλα παρτο αποφαση να το κοψεις τελειως ...οι μεσοβεζικες λυσεις ειναι τελικα πολυ πιο δυσκολες
καλη δυναμη  :)


κι εδω θα βρεις αρκετη βοηθεια



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5309 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 17:46 »
Οπως σου ειπε και ο jimkaldi, μπορεις να τα αναμειξεις.
Για να φτιαξεις υγρο με 12mg/ml νικοτινη με αυτα τα δυο θα πρεπει να τα αναμειξεις με αναλογια 2/1 υπερ του 9mg/ml.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias