vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, infernity, ramon, thanos1071, ThioVag

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4020 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 23:58 »
Φίλε herc αν έχεις λίγο χρόνο και όρεξη με σύρμα αντίστασης και φυτίλι οι κεφαλές επισκευάζονται, εγώ χρησιμοποιώ vivi nova εδώ και περίπου 1,5 χρόνο και απλά επισκευαζω τις κεφαλές! ;-) 

Sent from my C1605 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4021 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 09:56 »
Στο ητ πρέπει να τραβάς αργά και μακρόσυρτα τη τζούρα. Αντίθετα με το κτ όπου τραβούσαμε δυνατά και κοφτά.
Στο ητ πρέπει να προλαβαίνει το φιτίλι να τροφοδοτεί με υγρό την αντίσταση. Αλλιώς θα πάρεις καμένο.
Είναι λάθος αυτό που γράφηκε για τζούρα κάθε 1 - 2 λεπτά. Αν ζεσταθεί πολύ ο ατμο, τότε σίγουρα θα περιμένεις λίγο να κρυώσει, αλλά όχι από την πρώτη τζούρα.
Προφανώς για να παίρνεις καμένο, δεν τροφοδοτείται αρκετά η αντίσταση με υγρό. Δοκίμασε να αφαιρέσεις κανένα νήμα από τα φιτίλια που έχει.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4022 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 19:24 »
Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με τον ατμοποιητή μου. Άλλαξα σήμερα την κεφαλή και αν και έχουν περάσει 3 ώρες ακόμα βγάζει μια γεύση σαν να μην έχουν ποτιστεί τα φυτίλια. Καμένο φυτίλι χωρίς άρωμα. :wall: :'( :angry_orange:  Έχετε καμιά ιδέα τι παίζει και πως θα το αντιμετωπίσω;
Έχω ένα Mini Vivi Nova της Alterego. Όχι τίποτ' άλλο δηλαδή, αλλά παρέλαβα σήμερα ένα καινούργιο υγρό και δεν μπορώ να το δοκιμάσω σαν τον άνθρωπο. Και έχω μεγάλες προσδοκίες
 :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4023 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 19:39 »
Δεν ξέρω αν θα δουλέψει με τον vivi, αλλά πάρε κάποιες τζούρες χωρίς να πατάς το fire, ώστε να δημιουργηθεί πίεση και να ποτίσουν τα φυτίλια.



Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4024 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 20:25 »
Το έχω δοκιμάσει ήδη αλλά τίποτα. Έτσι μου έρχεται να αλλάξω ατμοποιητή. Κρίμα γιατί τον 1ο μήνα δούλευε ρολόι. Μετά όλο προβλήματα

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4025 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 20:37 »
Ανοιξε την κεφαλη και τσεκαρε αν εχει τσακισει το φυτιλι καπου....μου εχει τυχει σε vivi το καπακι της κεφαλης να πιεζει ασχημα το φυτιλι....το κουνησα λιγο και το εκλεισα προσεκτικα και μετα δουλεψε κανονικα. Μπορεις βεβαια να αλλαξεις κεφαλη...

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4026 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 23:50 »
Θα δοκιμάσω και αυτο. Έχουν περάσει 8 ώρες και ακόμα μυρίζει με ελάχιστη χρήση. Έτσι μού ´ρχεται να τον πετάξω όπως είναι.
Και επειδή το σκέφτομαι. Ο evod σε σύγκριση με τον vivi nova έχει καλύτερη ποιότητα γεύσης; Βγάζει εύκολα καμένο;

Ευχαριστώ ariszvs και cruiser79
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2013, 23:56 από altan678 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4027 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 00:05 »

... Έτσι μου έρχεται να αλλάξω ατμοποιητή. Κρίμα γιατί τον 1ο μήνα δούλευε ρολόι. Μετά όλο προβλήματα

Ευχαριστώ

Ο ατμοποιητής είναι καλός. Μην τον πετάξεις χωρίς να δοκιμάσεις άλλη κεφαλή. Μπορεί απλά να είναι προβληματική η κεφαλή... δε σου φταίει όλος ο άτμο!
1. Δες ειλικρινά κι αυτό που σου γράφει ο φίλος ariszvs. Μου έχει τύχει αντίστοιχο (όχι σε βιβι), και είχαν καλυφθεί τα φιτίλια. Πού να τραβήξουν υγρό τα καημένα.... !
2. Αν τυχόν χρησιμοποιείς mod, δες μήπως έχεις πολλά volt για την αντίσταση.
3. Αν δεν είναι καλυμένα τα φιτίλια, αν τα volt είναι οκ ή χρησιμοποιείς ego, δοκίμασε να αφαιρέσεις κανένα νήμα από τα φυτίλια. Θα έχεις καλύτερη τροφοδοσία, ώστε να μην πάρεις καμένο.
4. Αν ούτε έτσι γίνει κάτι, νομίζω τότε πρέπει να αλλάξεις κεφαλή!

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4028 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 00:16 »
Mod; Είμαι τόσο noob που από την άγνοιά μου θα τιναχτεί στον αέρα :P .Εντάξει βέβαια δεν μπορείς να το ξέρεις αυτό οπότε καλά έκανες και σκέφτηκες και αυτήν την περίπτωση :)
Εντάξει. Θα τα προσπαθήσω όλα αυτα (το πιο πιθανό να καταφέρω είναι να λερώσω τα χέρια μου) και τελευταία λύση αλλαγή κεφαλής. Θενξ γκάις ενντ γκαλς

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4029 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 00:26 »
Αν μπορεις,αδειασε το υγρο,ανοιξε τον ατμοποιητη,βγαλε το συλικονακι της αντηστασης και κοιτα την αντησταση αν ειναι στο κεντρο,αν τα συρματα ειναι απλωμενα ή ακουμπανε μεταξυ τους............
 
Τα αλλα........υστερα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4030 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 09:51 »
Ο evod σε σύγκριση με τον vivi nova έχει καλύτερη ποιότητα γεύσης; Βγάζει εύκολα καμένο;

Είναι τελείως διαφορετική η φιλοσοφία τους. Μην αναλώνεσαι σε σκεπτικά όπως το "Βγάζει εύκολα καμένο;", δεν έχει νόημα. Όλοι οι ατμοποιητές έχουν πιθανότητα να σου δώσουν καμμένο, αν δεν τους χειριστείς εντός του πλαισίου λειτουργίας του. Αν θες απ' ευθείας σύγκριση, ο Evod έχει λιγότερες πιθανότητες γιατί έχει την αντίσταση κάτω και τα φυτίλια του είναι μονίμως μέσα στο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4031 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 10:46 »
Το πρόβλημα έφτιαξε ως εξής. Άνοιξα το καπάκι από πάνω και με μια οδοντογλυφίδα έπαιξα λίγο τα φιτίλια και τα ίσιωσα γιατί είχαν τσακίσει. Μάλλον γι' αυτόν το λόγο δεν μπορούσε να γίνει καλή τροφοδοσία. Το πιο ωραίο απ' όλα είναι ότι δεν λερώθηκα :)) :tongue_smilie:


Cruiser79 όπως και να έχει θα πάρω έναν Evod για δοκιμή γιατί για μέσα στο σπίτι κάνω μηδενική. Σήμερα παραλαμβάνω ένα άλλο υγρό μηδενικό και καπνικό, οπότε θα τον πάρω γιατί ο CE5 που έχω μυρίζει μήλο και δεν το κόβω να ξεμυρίζει

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4032 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 15:24 »

Το πιο ωραίο απ' όλα είναι ότι δεν λερώθηκα :)) :tongue_smilie:

:o :o :o :o  Άντε, και μετά λες ότι δεν τα καταφέρνεις!  :thumpup: 
Ακόμα κι αν ξεμυρίσει ο ατμοποιητής σου απ' το μήλο, ένας ακόμα ατμο θα σου χρειαστεί. Ένας ποτέ δεν είναι αρκετός, γιατί αν κάτι τύχει ... ξεμένεις! Κι ο evod που σκέφτεσαι, θεωρώ ότι είναι πολύ καλή επιλογή!


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4033 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 19:13 »
ΕΙΝΑΙ πολυ καλη και φτηνη λυση και οχι μονο.
Ανετα καποια παιδια απο εδω μεσα τον εχουν για καθε ωρα και μερα. Και εχουν δικιο........ 8)
 
 

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4034 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 02:02 »
Ρε μαγκες εδω τι εννοει ο ποιητης με το
Αρχική τιμή:  10,00 €
Αρχική τιμή:  10,00 €
Τιμή πώλησης:  17,00 €

Ειχε αρχικα η μια μπαταρια 10 ευρω και δινει προσφορα τις δυο στα 17 ευρω?

Ή απλα εχουν κανει λαθος και εχει 17 ευρω η μια μπαταρια?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173335 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310925 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207073 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias