vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, lagoudakis, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3960 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 21:55 »
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ακριβώς μοντέλο είναι αυτο? στο μαγαζί νομίζω έγραφε ce5+ αλλά δεν έχω βρει ναταλλακτικά γι αυτό και μάλιστα για ce5+ έχω δει άλλες φωτό. Μήπως είναι ce4 ? Ψάχνομαι για να κάνω αγορές γι αυτό, από fasttech.com (αντιστάσεις,μπαταρίες κτλ) απλά μη ψωνίσω πράγματα που θα ναι άχρηστα για το δικό μου ητ. ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.



Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3961 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 21:59 »
Ειναι αυτος http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11496.0.html με πλακε επιστομιο.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3962 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:06 »
Σ ευχαριστώ για την απάντηση Πολυκράτη.

Υπάρχουν διαφορές μεταξύ του δικού μου ce4+ και ce5/6 στα ανταλλακτικά, αντιστάσεις-φυτιλάκα,ατμοποιητές(το πλαστικό και το κούμπωμα εννοώ) ? Απλά έχω δει πολύ οικονομικά ανταλλατικά στο fasttech γι αυτό ρωτάω και κάποια που έχουνε καλές κριτικές και μου κάνουνε, λένε για ce5

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3963 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:17 »
Θεωρητικα ολοι αυτου του τυπου (Crystal κλπ) παιρνουν ιδιες αλλά εχω δει αναφορες για ασυμβατοτητες. Αν εχεις λιγο υπομονη η petra ή ο Giannis Pap ή άλλοι συνατμιστες που εχουν ασχοληθει πολυ, θα σε πληροφορησουν καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3964 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:26 »
Σε καμιά εβδομάδα θα γίνει η παραγγελία οπότε οκ ! Θα ψάξω και καλύτερα μήπως έχουν απαντηθεί κι αλλού τα ερωτήματα.

Σ ευχαριστώ και πάλι !  :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3965 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 22:49 »
Αυτος ειναι o CRYSTAL.
Ετσι ειναι και ο Thor και ο Εpsilon
Ειναι ολοι τους ce4+ plus V3
 
Προσεχε ομως γιατι υπαρχουν κι αλλα CE4+plus V3 που δεν ειναι απο τον ιδιο προμυθευτη/εταιρεια και εχουν διαφορες στο σωμα (πιο στενα) ,στις κεφαλες και στο κεντρικο σωληνακι.
Αυτα που εχουν σαγρε βαση ειναι ιδια.Στις κεφαλες τους,ο θετικος πολος,προεξεχει απο το υπολοιπο σωμα της κεφαλης.
Αν δεν προεξεχει,ειναι απο τα αλλα CE4+plus V3

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3966 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 08:37 »
παρούσα.
Απο κρυσταλ ce4 χρησιμοποιώ πλεον μονο τους θορ και μονο τις κεφαλες της συγκεκριμένης εταιριας. δοκιμασα να βαλω αλλες και δεν ταιριαζαν. Αλλων εταιριων  ατμο δοκιμασα, εχουν κι αυτοι θεμα συμβατοτητας με κεφαλες που δεν ειναι τυ ιδιου εργοστασιου. Σιγουρα καποιες ταιριαζουν σε ατμο αλλων εργοστασιων αλλα θα το καταλαβεις μονο αφου τις αγορασες και τις κουμπωσεις. Οπότε, θα το ρισκάρεις;
οσο για τη φασττεκ, δες στο νημα της, εχει αναφερθει οτι οι κεφαλες της ειναι φτηνες, αλλα δεν κρατανε πολυ, αρα ισως δεν ειναι τοσο φτηνες

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3967 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 15:09 »
@shadockan

Παράθεση
Αυτα που εχουν σαγρε βαση ειναι ιδια.Στις κεφαλες τους,ο θετικος πολος,προεξεχει απο το υπολοιπο σωμα της κεφαλης.

Αν κατάλαβα καλά εννοείς αυτό έτσι ? (φωτό από το δικό μου ειναι)





@petra

έχεις να προτείνεις κάποια σελίδα (link) για e-αγορές, που κατά πάσα πιθανότητα να είναι συμβατά με τα δικά μου αλλά και vfm ?

Φυτιλοαντιστάσεις, αλλά και όλο το πλαστικό (κρύσταλ?-κεφαλή? τα χω μπερδέψει σόρρυ), γιατί δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος απ αυτό που χω. Μπουρμπουλήθρες, μπουκώνει, ώρες ώρες έχω διαρροή του υγρού και από το στόμιο αλλά και στη μπαταρία κάτι ψιλά, παρόλο που τα καθαρίζω κάθε μέρα.


Ευχαριστώ και τους 2 σας για το ενδιαφέρον !  :)

Αποσυνδεδεμένος dyzio2206

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3968 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 15:11 »
κατ' αρχας καλησπερα σε ολους σας και καλως σας βρηκα..
με λενε μηνά, καπνιζω εδω και καιρο και τωρα τελευταια ειπα να το γυρισω στο ηλεκτρονικο τσιγαρο.

ψαχνοντας μαγαζια στην αθηνα και καποια kit για να ξεκινισω ειμαι αναμεσα σε 2 κ θελω την γνωμη σας
το ενα ειναι το

Alter eGo-CE5 (650mah) Compact Kit [με clearomizer Alter eGo-CE5 Redux]
που απ'οτι ειδα εχει και single και dual coil κεφαλες για το CE5 Redux απο το ιδιο μαγαζι και δεν εχει θεματα οσον αφορα συμβατοτιτα


το αλλο ειναι το eCig CE5 ONE [CE5 clearomiser 1.6 ml]

αλλα ενω διχνει σαν συμβατα ανταλακτικα το CE5 v2 clearomizer ψαχνοντας για διαθεσημα ανταλακτικα με στελνει σε carto(που απ'οτι καταλαβα απ'οσα διαβασα ειναι διαφορετικο...)

το αρχικο budget ειναι γυρω στα 30 ευρο μονο για το ΗΤ και θα ηθελα γνωμες οσον αφορα αξιοπιστια τους και την διαφορα μεταξυ του απλου CE5, του CE5 v2, και του CE5 Redux γιατι δεν βρηκα κατι
ουτως ή αλλως για mods δεν πιανει πολυ το χερι μ..
:tongue_smilie:
ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3969 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 15:39 »

Φυτιλοαντιστάσεις, αλλά και όλο το πλαστικό (κρύσταλ?-κεφαλή? τα χω μπερδέψει σόρρυ), γιατί δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος απ αυτό που χω. Μπουρμπουλήθρες, μπουκώνει, ώρες ώρες έχω διαρροή του υγρού και από το στόμιο αλλά και στη μπαταρία κάτι ψιλά, παρόλο που τα καθαρίζω κάθε μέρα.


Ευχαριστώ και τους 2 σας για το ενδιαφέρον !  :)
Αφού δε σε ικανοποιεί, γιατί σκέφτεσαι να αγοράσεις κεφαλές για αυτό και δε ψάχνεις κάτι άλλο που ίσως σου κάνει περισσότερο;
Εγώ, χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω, θα σου έλεγα αντί για κεφαλές, να σκεφτείς να πάρεις έναν evod. Ή ένα thor. Νομίζω πως θα σε βολέψει καλύτερα.....

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3970 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 15:51 »
Σκέφτομαι ν αγοράσω όλο το πακετάκι (χωρίς τη μπαταρία). Όλο το clearomizer βασικά. Αλλά πάνω απ όλα είμαι άσχετος γι αυτό και δε σκέφτηκα αυτό που προτείνεις! ;)

Τhor είναι αυτό και θα ναι κομπλέ με τη μπαταρία μου έτσι ? Αν μπορείς να δώσεις κι ένα λινκ από eshop για evod σε παρακαλώ

Ευχαριστώ!  :)


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 16:02 από duman »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3971 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 16:06 »
...το αρχικο budget ειναι γυρω στα 30 ευρο μονο για το ΗΤ...

Aν δεν βιάζεσαι δες αυτά:
 
http://www.fasttech.com/products/0/10004998/1390602-evod-6-in-1-rechargeable-1300mah-electronic   21.83 $ = ~16 €

http://www.fasttech.com/products/1411/10001733/1301602   20.78 $  = ~15 €
 
Aν βιάζεσαι δες αυτά:
 
2 x http://egotube.gr/m-900-mah-ego-desay-el.html  20 €

 
http://egotube.gr/220-v-el-2.html , http://egotube.gr/usb-ego-ego-t-el.html  8.50 €

 
http://egotube.gr/kanger-evod-clearomizer.html  5.50 €
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 16:27 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3972 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 16:07 »
κατ' αρχας καλησπερα σε ολους σας και καλως σας βρηκα..
με λενε μηνά, καπνιζω εδω και καιρο και τωρα τελευταια ειπα να το γυρισω στο ηλεκτρονικο τσιγαρο.

ψαχνοντας μαγαζια στην αθηνα και καποια kit για να ξεκινισω ειμαι αναμεσα σε 2 κ θελω την γνωμη σας
το ενα ειναι το

Alter eGo-CE5 (650mah) Compact Kit [με clearomizer Alter eGo-CE5 Redux]
που απ'οτι ειδα εχει και single και dual coil κεφαλες για το CE5 Redux απο το ιδιο μαγαζι και δεν εχει θεματα οσον αφορα συμβατοτιτα


το αλλο ειναι το eCig CE5 ONE [CE5 clearomiser 1.6 ml]



αλλα ενω διχνει σαν συμβατα ανταλακτικα το CE5 v2 clearomizer ψαχνοντας για διαθεσημα ανταλακτικα με στελνει σε carto(που απ'οτι καταλαβα απ'οσα διαβασα ειναι διαφορετικο...)

το αρχικο budget ειναι γυρω στα 30 ευρο μονο για το ΗΤ και θα ηθελα γνωμες οσον αφορα αξιοπιστια τους και την διαφορα μεταξυ του απλου CE5, του CE5 v2, και του CE5 Redux γιατι δεν βρηκα κατι
ουτως ή αλλως για mods δεν πιανει πολυ το χερι μ..
:tongue_smilie:
ευχαριστω εκ των προτερων

Καλώς ήρθες φιλε!
Τα δύο πακέτα που δειχνεις είναι παρόμοια κι έχουν το CE4+ ατμοποιητή. Πληροφορίες μπορείς να βρεις εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11496.0.html
Πιο συμφέρουσα αγορά δείχνει αυτή του ecig αφού τα έχει αρκετα φθηνότερα και περιλαμβάνει πρίζα τοίχου και θηκούλα μεταφοράς.
Το alterego δίνει απ΄ότι είδα ενα μπουκαλάκι υγρό δώρο.
Σε σχέση με την ποιότητα, εχω ψωνίσει μόνο απο alterego κι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (μπαταρία, ce4+ και άλλα...)
Απ' όπου κι αν ψωνίσεις να σκεφτεις ότι θα χρειαστείς από την αρχή και μια δευτερη μπαταρία οποτε με το badget σου, ίσως το ecig να είναι μονόδρομος...
Επίσης εκμεταλλεύσου τις εκπτώσεις για τα μέλη που θα βρεις εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html

Y.Γ. Πέρνα κι απο εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.msg666147/boardseen.html#new
για τις συστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3973 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 19:25 »
Καλησπέρα είμαι νέος ατμιστής και χρήστης του φόρουμ.
Ατμίζω εδώ και δύο εβδομάδες με ένα eGo-W που μου έχουν κάνει δώρο.
Θα ήθελα να μου πείτε έαν ξέρετε αν μπόρω να βάλω κάποιον άλλο ατμοποίητη στην ήδη υπάρχουσα μπαταρία.
Απλά κατά την γνώμη μου ο eGo-W είναι κάλος ατμοποίητης αλλά ευαίσθητος και μικρής χωρητικότητας.


Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3974 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 19:39 »
Μπορείς ναβάλεις οποιοδήποτε ατμοποιητή με σπείρωμα ego , δες κ εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=3015.0


καλά ατμίσματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278797 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias