vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3060 στις: Μαρτίου 04, 2013, 00:36 »
Vrs5  :respect: :sign_oraios:

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3061 στις: Μαρτίου 04, 2013, 01:58 »
Σκέτη βάση κάνω και δοκιμάζω μια-δυο φορές τη μέρα με γεύση να δω μπας και καταλάβω κάτι, αλλά τίποτα.  :'(

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3062 στις: Μαρτίου 04, 2013, 02:22 »
Επισης τον τελευταιο καιρο ( που ατμιζω με επισκευασιμους )παρατηρω οτι ο ατμος μου φαινεται αποπνικτικος ...μολις τζουραρω και παω να τον κατεβασω νιωθω κατι που μοιαζει σαν καψιμο στο λαιμο και μου φερνει βηχα  ιδιαιτερα το πρωι με τον καφε ..
ατμιζω 9mg , 50-50 (VG-PG) , 2Ω στα 6W ....αν κατεβασω τα Watt το φαινομενο ελαττωνεται αλλα δεν εχω πολυ καπνο και σχεδον καθολου αρωμα ...

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3063 στις: Μαρτίου 04, 2013, 02:26 »
Δοκιμασε μονο VG, σε πολλους ερεθιζει λιγο τον λαιμο η PG οπως περιγραφεις. Συμβαινει και το αντιθετο αλλά πολυ πιο σπανια.

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3064 στις: Μαρτίου 04, 2013, 02:35 »
Με το ιδιο υγρο οταν κανω driping δεν με ενοχλει καθολου...

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3065 στις: Μαρτίου 04, 2013, 02:37 »
 thangeol σε genesis εγω δεν εχω βρει το αναλογο κτυπημα..ολα τ αλλα ναι  :yes:
μπορει να φταιω εγω   :))

κατεβασε pg η βολτ το πρωι

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3066 στις: Μαρτίου 04, 2013, 02:41 »
@thangeol, η PG ενοχλεί στο λαιμό πολλούς όπως και μένα, ειδικά το πρωί...
Κατέβαζε λίγο τα Volt σου το πρωί ...
Εγώ έτσι κάνω...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2013, 06:22 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3067 στις: Μαρτίου 04, 2013, 03:41 »
Σκέτη βάση κάνω και δοκιμάζω μια-δυο φορές τη μέρα με γεύση να δω μπας και καταλάβω κάτι, αλλά τίποτα.  :'(
Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά σκέτη βάση για 2-3 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3068 στις: Μαρτίου 04, 2013, 08:49 »
...δεν εχω δοκιμασει καθολου επισκευασιμους με mesh και σκεφτομαι να δωσω και εκει τον οβολο μου ...εχει καμια σχεση το ατμισμα τους με το driping ή θα απογοητευτω και απο αυτους και θα πανε χαμενα τα λεφτα ;

δεν εχει και πολυ σχεση ... οχι..  :nope: :nope: :nope:
καλο το ντριπινγκ..... αλλα καλυτερο το μες  ;)
δεν θα απογοητευτεις απο αυτους, οταν θα αρχισεις να μαθαινεις να κανεις καλο στησιμο  :yes:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3069 στις: Μαρτίου 04, 2013, 12:08 »
thangeol σε genesis εγω δεν εχω βρει το αναλογο κτυπημα..ολα τ αλλα ναι  :yes:
μπορει να φταιω εγω   :))

Δεν είναι μόνο ο ατμοποιητής από μόνος του να σου δώσει "χτύπημα" αλλά και άλλοι παράγοντες
όπως το στήσιμο, τα volts και φυσικά η περιεκτικότητα του υγρού σε νικοτίνη και VG / PG.

Προσωπικά παίρνω αυτό που θέλω ή που μπορώ με το ανάλογο στήσιμο σε Genesis αλλά τα υγρά
μου έχου νικοτίνη 18 και VG/PG 50% ή περισσότερο PG όπως το Tribeca της halo.

δεν έχω δοκιμάσει καθόλου επισκευάσιμους με mesh και σκέφτομαι να δώσω και εκεί τον οβολό μου ... έχει καμιά σχέση το άτμισμα τους με το driping ή θα απογοητευτώ

Το θέμα είναι πως με το mesh έχεις απόλυτη γεύση σε αυτό που μυρίζεις στο μπουκαλάκι, δεν ξεγελιέσαι!
Και στο dripping παρόλο που η διαδικασία είναι μάλλον ευχάριστη, μεσολαβεί φιτίλι με ότι συνεπάγεται αυτό.

Απόλυτη γεύση μόνο με Genesis και mesh όχι όμως πως οι άλλοι φιτιλάτοι ατμοποιητές δεν κάνουν ή δεν ατμίζουν σωστά, το ανοξείδωτο πλέγμα είναι ουδέτερο υλικό και αποδίδει τις γεύσεις άριστα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3070 στις: Μαρτίου 04, 2013, 14:24 »
Σκέτη βάση κάνω και δοκιμάζω μια-δυο φορές τη μέρα με γεύση να δω μπας και καταλάβω κάτι, αλλά τίποτα.  :'(

Αποκλειστικά σκέτη βάση για δύο τρεις μέρες, συμφωνώ απόλυτα με
Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά σκέτη βάση για 2-3 μέρες.

Επίσης, δοκίμασε την άλλη πρόταση του Kallitexnis, αυτή της καταπολέμησης του κορεσμού με χρήση όξινου υγρού(λεμόνι πχ) σαν στοματικό διάλυμμα.

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3071 στις: Μαρτίου 04, 2013, 20:06 »
ερωτηση:
σε ατμοποιητες με κεραμικο, πχ, κιλλερ κ.α. ποσο απαραιτητη ειναι η χρηση Non resistance συρματος?
τι θα γινει αν δεν μπει και ειναι ολο το συρμα με αντισταση?

το ρωταω γιατι γνωστος μου απο το φορουμ τον αγορασε και μου ειπε οτι εχει φτιαξει φυτιλοαντιστασεις
χωρις καθολου συρμα non-resistance και του παιζει οκ.
Απο οτι θυμαμαι ομως ειχε αναφερθει οτι ειναι ...σχεδον υποχρεωτικο να υπαρχει και συρμα χωρις αντισταση.

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3072 στις: Μαρτίου 04, 2013, 20:11 »
σου βγαζει μεταλλιλα σαν να εχεις hotspot...ο φιλος σου ισως να μην το καταλαβαινει αν εχει εντονο αρωμα κ δεν δινει πολυ σημασια...
στον killer συγκεκρημενα δεν ξερω τι ακριβως παιζει γιατι δεν εχω αλλα σε αλλους που εχω δεν γινετε χωρις νον...αν συρμα με αντισταση δεν ακουμπαει καπου σε φυτιλι-mesh  τοτε βρωμαει..εμενα προσωπικα με πιανει το στομαχι μου απο την βρωμα

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3073 στις: Μαρτίου 04, 2013, 21:24 »
και εγω την ιδια αισθηση εχω σταμ, απλα λογω noobioσυνης ειπα να ρωτησω μπας και μου εχει ξεφυγει κατι,

σε οτι αφοτα το hot spot ναι ειναι σαν να εχει πεθανει κουναβι μεσα στον ατμοποιητη  :-[

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3074 στις: Μαρτίου 04, 2013, 22:04 »
Να ρωτησω κι εγω κατι .... ατμιζω σχεδον 2 μηνες , εχω δοκιμασει clearomizer,cartomaizer, επισκευασιμους ( internity) και το μονο που με ικανοποιει σε γευση ,ντουμανι και χτυπημα ειναι το driping σε ενα 501 ...δεν εχω δοκιμασει καθολου επισκευασιμους με mesh και σκεφτομαι να δωσω και εκει τον οβολο μου ...εχει καμια σχεση το ατμισμα τους με το driping ή θα απογοητευτω και απο αυτους και θα πανε χαμενα τα λεφτα ;( δεν μπορω την γευση που δινει το φυτιλι , νομιζω οτι αλοιωνει την γευση των υγρων , το ιδιο υγρο το ατμιζω με τον επισκευασιμο και μετα με  driping και ειναι η μερα με την νυχτα ...μεχρι και φυτιλι με γαζα εφτιαξα , δεν λεω καλυτερη γευση αλλα με το driping καιμμια σχεση)


Με meshάτο ατμοποιητή αποκλείεται να μην ικανοποιηθείς , ιδίως στον τομέα της γεύσης... Αν ομως πραγματικά είσαι φανατικός του dripping και απλα θες μεγαλύτερη αυτονομία πρέπει να ψάξεις για κανένα ufs σαν κι αυτο  :  http://www.avidvaper.com/amp-tank/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64279 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311022 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207138 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias