vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, gigelis78, lagoudakis, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1125 στις: Μαρτίου 18, 2012, 21:38 »
1) Πόσο σύντομα σου αδειάζει; Εάν θέλεις 1/ημέρα, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. θα σε συμβούλευα να δεις και τις μπαταρίες με passthrough, εάν δουλεύεις σε Η/Υ - εγώ έχω μόνο τέτοιες πλέον. Μπορείς να τις φορτίζεις και στο αυτοκίνητο
2) Νομίζω ναι
3) Θέμα γούστου είναι και όχι ποιότητας
4) Συμβαίνει και σε άλλους, απλώς πίνεις νερό
5) Εγώ έχω 2 μπουκαλάκια, το ένα με ήρεμη δύναμη και το άλλο με πολλή νικοτίνη. και αλλάζω ανάλογα

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1126 στις: Μαρτίου 18, 2012, 21:51 »
θα σε ριξω στα βαθια θα πας στο site αυτο και σου εχω εναν ατμοποιητη που εδω τα παιδια το εχουν απο τους καλητερους δες κια αν σου ερεσει προχωραμε
http://zerobacco.gr/el/content/imist-atomizer και θα χρειαστης ακομα και τα tank πανε ξεχωριστα ειναι αυτα http://zerobacco.gr/el/content/dexamenes-i-mist
αλλη μια ιδιοτητα αυτο του ατμοποιητη εναι οτι μπωρεις να αλλαζει καφαλες η σκετο φυτιλι για γρηγορες εναλαγες αρωματος η κεφαλι ειναι εδω http://zerobacco.gr/el/content/imist-fiber-glass πειστευω με αυτον το ατμοποιητη να λυσεις το προβλημα σου το προβλημα με τον λαιμο σου ειναι οτι μπωρει να σε πειραζει Προπυλενογλυκόλη (PG) που εχουν τα hallo  υπαρχει και η φυτικη γλυκερινη (VG) δοκιμασε υγρα που εχουν VG να δει αν σε πειραζει στο λαιμο σου  επισης υπαρχουν και υγρα και μετα δυο συστατικα σε διαφορες αναλογιες π.χ VG 50%PG 50% H VG20% PG 70% και αλα διαφορα της ενδειξης τις γραφουν πανω τα υγρα  αυτα απο μενα  :thumpup: ρωτησε και τα παιδια να δεις και αλλες αποψης που να ειναι ποιο σωστες και με μεγαλητερη εμπειρια απο εμενα  :thumpup:και για τον ατμοποιητη κανουν αυτες η μπαταριες ξεχασα να το γραψω http://zerobacco.gr/el/content/mpataria-ego-t δεν ξερω αμα σου κανουν αλιλως αν ειναι να παρεις και μπαταριες καλητερα να δουμε κανενα αλλων ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1127 στις: Μαρτίου 19, 2012, 01:17 »
Ελενα, έχω δει πολλούς νέους ατμιστές να ρουφούν κοφτά και βίαια, όπως με το κ.τ. Οσες φορές το έκανα σε ατμοποιητή τύπου κλιαρομάιζερ, όπως το δικό σου, μου ερχόταν υγρό στο στόμα μετά από λίγο.
Χαλάρωσε, κάνε τζούρες των 3 δευτερολέπτων, αλλά αργές. Το φαινόμενο αυτό μειώνεται και εξαφανίζεται ακόμη.

  Εκτός από όλα τα παραπάνω σχετικά με το καθάρισμα κλπ που τα εφάρμοσα με σχολαστικότητα, τελικά αυτό που έφταιγε περισσότερο ήταν όντως αυτό που είπε η Petra. Ο τρόπος ατμίσματος. Νομίζω πολλοί νέοι ατμιστές, όπως κι εγώ, ενώ διαβάζουμε σχετικά στο φόρουμ, δε το δίνουμε σημασία και είναι η αιτία για αρκετά προβλήματα τελικά.

 Γι αυτό και γράφω σε αυτό το τόπικ, μήπως το διαβάσουν τα νέα μέλη. Είναι λίγο διαφορετικός ο τρόπος ατμίσματος από του καπνίσματος.

Με εμένα όλα οκ, ευτυχώς, 2η ημέρα σήμερα, ούτε ένα τσιγάρο. Πρώτη φορά στη ζωή μου !!!!! Κάπνιζα 2,5 πακέτα κι αυτά 25αρια, βαριά.
Είμαι πολύ ευτυχισμένη, σας ευχαριστώ παιδιά, σε εσάς οφείλω που δεν τα παράτησα
( είμαι off topic, i know ^^ απ΄τη χαρά μου δεν κρατιέμαι)

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1128 στις: Μαρτίου 19, 2012, 01:37 »

1)Σκέφτομαι να πάρω μεγαλύτερη μπαταρία(εχω την 650 νομίζω) και σκέφτομαι την GIANT,αξίζει για την περίπτωση μου?
2)Εχω τον w ατμοποιητή ή έχω ότι νά ναι?(μου έχουν πεί πως ο w ειναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί)
3)Εκανα μακακία που πήρα της HALO υγρό ή όντως είναι απο τα καλύτερα?
4)Γιατί μου ξερένετε το στόμα με αυτόν της HALO?
5)Mήπως πρέπει να ανεβάσω περιεκτικότητα σε νικοτίνη δεδομένου οτι με την πρώτη δυσκολία ζητάω κατευθείαν κ/τ?

1)Αν δεν σε καλυπτει η αυτονομια, ναι.
2)Καλυτερος ατμοποιητης δεν υπαρχει. Ειναι καθαρα υποκειμενικο. Δοκιμαζοντας μερικους θα καταληξεις σε αυτον που σε καλυπτει περισσοτερο
3)Επισης καθαρα υποκειμενικο θεμα γλωσσας και λαιμου του καθενος
4)Δεν ειναι προβλημα του HALO αλλα της VG γενικοτερα. Οπως ειπε ο φιλος πιο πανω απλα πινεις νερο.
5)Μαλον δεν φταιει η περιεκτικοτητα της νικοτινης αλλα τα προβληματακια προσαρμογης που αντιμετωπιζεις σαν νεος ατμιστης. Αν μπορεσεις να κανεις λιγη υπομονη νομιζω πως θα μπορεσεις να προσαρμοστεις. It's up to you.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο ;) ;) ;)

Συνδεδεμένος dkostas

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1129 στις: Μαρτίου 19, 2012, 01:52 »
  Εκτός από όλα τα παραπάνω σχετικά με το καθάρισμα κλπ που τα εφάρμοσα με σχολαστικότητα, τελικά αυτό που έφταιγε περισσότερο ήταν όντως αυτό που είπε η Petra. Ο τρόπος ατμίσματος. Νομίζω πολλοί νέοι ατμιστές, όπως κι εγώ, ενώ διαβάζουμε σχετικά στο φόρουμ, δε το δίνουμε σημασία και είναι η αιτία για αρκετά προβλήματα τελικά.

 Γι αυτό και γράφω σε αυτό το τόπικ, μήπως το διαβάσουν τα νέα μέλη. Είναι λίγο διαφορετικός ο τρόπος ατμίσματος από του καπνίσματος.

Με εμένα όλα οκ, ευτυχώς, 2η ημέρα σήμερα, ούτε ένα τσιγάρο. Πρώτη φορά στη ζωή μου !!!!! Κάπνιζα 2,5 πακέτα κι αυτά 25αρια, βαριά.
Είμαι πολύ ευτυχισμένη, σας ευχαριστώ παιδιά, σε εσάς οφείλω που δεν τα παράτησα
( είμαι off topic, i know ^^ απ΄τη χαρά μου δεν κρατιέμαι)
[/b][/u]
Ellena111 κάπνιζα από τα 15 :wall:, τώρα είμαι 46 :angel:. 21/2 μήνες με το η.τ και έχω να βάλω στον στόμα μου κ.τ 3 εβδομάδες, ποιός, εγώ που δεν πήστευα ότι δεν θα το έκοβα ποτέ! :fight_fryingpan: Μην το βάλεις ποτέ κάτω :bravo_encouragements:, πρέπει να μάθουμε πλέον να συμβιώσουμε με το η.τ μέχρι να το κόψουμε και αυτό!  Προχτές άναψε μέσα στο αυτοκίνητο 1 κ.τ ένας φίλος και κόντεψα να ξ….! Προσπάθησε με τον καιρό ούτε που θα θέλεις να το μυρίσεις! :fight_shot_thickgun: Αυτάαα..  :thumpup:    συγνώμη για το off-topic :-[

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1130 στις: Μαρτίου 19, 2012, 02:17 »
@kostaskoko
1) θέμα αυτονομίας. Αν δε σου φτάνουν 2 650ρες πάρες μια ακόμη
2) ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ να αλλάζεις συνέχεια άτμο αν σου κάνει αυτός που έχεις. Σιγά σιγά δοκίμασε και άλλους. Αφού ο πρώτος w σου έκανε, πήγαινε στο ίδιο μαγαζί και πάρε τον ίδιο. Από μαγαζί σε μαγαζί αλλάζουν οι προμηθευτές και οι ποιότητες. Χωρίς να εννοώ ότι απαραίτητα κάποιοι έχουν χειρότερη ποιότητα, μπορεί σε σένα να ταιριάζει η ποιότητα του Νίκου, στον άλλο η ποιότητα του Παύλου. Αντικειμενικά οι w είναι καλοι
3) Τα χαλο είναι καλά, τα νομπάκο προσωπικά δε μου αρέσουν, άλλοι τρελαίνονται. Πάντως δεν ταιριάζουν όλα τα υγρά σε όλους. Εδώ, δοκίμασε μείγμα μισή βιτζι μισή πιτζί και σκέτη βιτζί μήπως κάποια από τις δυο σε περιάζει
4) Μπορεί να μη σου ταιριάζει το υγρό. Δεν είναι κανόνας αυτός με τα χαλο
5) να την ανεβάσεις. 18ρι είναι καλό για αρχή αν δε σε καλύπτει το 12ρι.

6) Να έχεις υπομονή. Με την πρώτη δυσκολία μπες εδώ και ζήτα λύσεις. Μην τρέχεις στον περιπτερά. Δεν έχει αυτός τη λύση. Μιλάω ως παθώς και μαθώς, όχι θεωρητικά.

Ελενα, καλώς ήρθες!!!!! το πρώτο δίμηνο είναι δύσκολο λόγω προσαρμογής στα τερτίπια του η.τ.
ε, μη μου πείτε οι παλιότεροι ότι από το μολύβι και χαρτί στον κειμενογράφο υπολογιστή περάσατε χωρίς κανένα πρόβλημα.... ηλεκτρονικά είναι, θέλουν τη ρέγουλά τους για να τα φερουμε στα μέτρα μας και να μας ικανοποιούν στο μέγιστο.

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1131 στις: Μαρτίου 19, 2012, 02:26 »

6) Να έχεις υπομονή. Με την πρώτη δυσκολία μπες εδώ και ζήτα λύσεις.

Σιγουρα πολλοι απο εμας χωρις τη βοηθεια των παιδιων του forum θα ειχαμε ξανακυλησει στο κ.τ. :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1132 στις: Μαρτίου 19, 2012, 13:53 »
και εμένα στην αρχή μου φάνηκαν όλα παλούκι αλλά μέσα από το φόρουμ εκτός από απαντήσεις παίρνω και δύναμη...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1133 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:32 »
Ευχαριστώ παιδιά.
Είναι αποσπώμενο το φιλτράκι. Θα κάνω ό,τι μου λέτε. Η αλήθεια είναι ότι το τάραξα σήμερα, πρώτη κανονική μέρα χωρίς ούτε ένα κτ.

Μπήκα να δω αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στο φορουμ με "ιατρικά", αλλά δεν πρόκειται να ξαναμπώ. Σπυριά, πνιγμοί, ματωμένες μύτες, άστα δε θέλω να τα ξέρω^^ :)
Όλα είναι στο πρόγραμμα....Όταν ήδη γνωρίζεις για τυχόν παρενέργειες τότε είσαι έτοιμη κ δεν θα τρομάξεις αν μια μέρα δείς λίγο αίμα στην μύτη ναι?  ;)
Το ητ έχει πολλά "μυστικά" κ πολλές εκπλήξεις.....οι περισσότερες είναι ευχάριστες  κ οι λίγες  ίσως όχι κ τόσο ευχάριστες... είναι αυτές που κάποιοι φοβούνται να ρωτήσουν πριν τις "συναντήσουν"....γιατί  κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά κ καλό είναι να είμαστε έτοιμοι.  :yes: :yes:

Σου εύχομαι τα ταξίδια σου στον μαγικό κόσμο του ητ να είναι πάντα ευχάριστα!!!!!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2012, 14:44 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος YFCBanana

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1134 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:41 »
Γεια σας και απο μένα.

Αποφάσισα να αρχίσω και εγώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά μπορώ να πω οτι έχω μπερδευτεί κάπως :P Στην αρχή πήγαινα προς ego t μετα απο λίγο διάβασμα προς ego c μετά... χάθηκα τελείως... Δυστηχώς δεν μπορώ να ξοδέψω πολλά χρήματα 60 - 70 euro (χωρίς τα υγρά μέσα σε αυτα τα λεφτά)
Θα δεχόμουν ευχαρίστως οποιαδήποτε βοήθεια. τι θα μου προτείνετε εσείς σε αυτά τα λεφτα; Να αγοράσω έτοιμο πακέτο ή το κάθε κομμάτι ξεχωριστά;

Επείσης θα ήθελα και κάποια πρόταση όσον αναφορά το υγρά. Εγώ καπνίζω στριφτό craven 2 με 3 πακέτα τον 25gr την εβδομάδα.

Ευχαρίστω εκ των προτέρων για τον χρόνο σας και θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδία του forum για την καταπληκτική δουλειά που κάνουν απο οτι έχω δει απο το λίγο που έχω διαβάσει στο forum σας. Περιμένω να μπω και εγώ στην παρέα σας :D

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1135 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:42 »
Όταν ήδη γνωρίζεις για τυχόν παρενέργειες τότε είσαι έτοιμη κ δεν θα τρομάξεις αν μια μέρα δείς λίγο αίμα στην μύτη ναι?
:dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1136 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:51 »
 :) of topic
Στο σιτε naiseola.gr  εχουν το ego c  650 με μλε λαμπακι 59 ευρο,μετην επωνυμια(vic-c)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1137 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:53 »
Θα δεχόμουν ευχαρίστως οποιαδήποτε βοήθεια. τι θα μου προτείνετε εσείς σε αυτά τα λεφτα; Να αγοράσω έτοιμο πακέτο ή το κάθε κομμάτι ξεχωριστά;
Καλωσόρισες ! για αρχή πάτε τα εξής:

1) Μπαταρία 650 ή 900 mah , κόστος 10 – 22 €
2) Ατμοποιητή  eGo-W  πλήρες σετ ( ατμοποιητής-θήκη-καπάκι-πιπέτα) , κόστος 6 – 12 €
3) Αντάπτορας με μπρίζα 6 – 15 €
Σύνολο: 22 – 49 € . Προτιμότερο κοντά στα 40 €
Τώρα όλα αυτά υπάρχουν σε προσφορές πακέτου.
Καλύτερα να είναι κάποιας εταιρείας επώνυμης όπως joyetech, alter, nobacco κλπ.



Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1138 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:58 »
Θα δεχόμουν ευχαρίστως οποιαδήποτε βοήθεια. τι θα μου προτείνετε εσείς σε αυτά τα λεφτα; Να αγοράσω έτοιμο πακέτο ή το κάθε κομμάτι ξεχωριστά;
Θα σου προτεινω αυτο που κανω και εχω προτεινει και σε αλλους συνατμιστες.
Μπαταρια hybrid 1100mah  23ευρω,5αδα καρτο mini n more 8 ευρω,usb υπολογιστη 8 ευρω και εισαι κομπλε.
 ;)
και το πακετο που σου δινει ο φιλος Giannis Pap ειναι καλο επισης.
Μια αποφαση ειναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1139 στις: Μαρτίου 19, 2012, 15:00 »
γνωρίζει κάποιος καποιο site απο ελλάδα να πουλαει εξτενσιον/ανταπτορα 510/510(οχι 510/ego)?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278802 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias