vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 9 χρήστες
vasim, kon95, dkostas, lemon78, gfilip, gigelis78, kurtz, Milarepa, antiklitos140

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1110 στις: Μαρτίου 17, 2012, 07:50 »
Καλημέρα,δύο ερωτήσεις:
1) Για να αποκτήσω πλήρη Ego-C ατμοποιητή χρειάζομαι αυτά τα τρία:1.http://zerobacco.gr/el/content/ego-c-base   2.http://zerobacco.gr/el/content/ego-c-cone    3.http://zerobacco.gr/el/content/ego-c-atomizer  ;;;

2) Για τον Ego-C ποια τανκ κάνουν; Αυτά http://zerobacco.gr/el/content/dexamenes-ego-t-type-b  ή αυτά:http://zerobacco.gr/el/content/dexamenes-ego-t-type ;;;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1111 στις: Μαρτίου 17, 2012, 09:56 »
Καλημέρα,δύο ερωτήσεις:
1) Για να αποκτήσω πλήρη Ego-C ατμοποιητή χρειάζομαι αυτά τα τρία:1.http://zerobacco.gr/el/content/ego-c-base   2.http://zerobacco.gr/el/content/ego-c-cone    3.http://zerobacco.gr/el/content/ego-c-atomizer  ;;;

2) Για τον Ego-C ποια τανκ κάνουν; Αυτά http://zerobacco.gr/el/content/dexamenes-ego-t-type-b  ή αυτά:http://zerobacco.gr/el/content/dexamenes-ego-t-type ;;;

Ευχαριστώ

1, 2 και 2 σωστα, απλα τους φτηνιαρικους ατμοποιητες στα 2 ευρω τους δοκιμασα (3 στη σειρα) και ειναι μαπα. Αλλοι λενε οτι δεν ειχαν προβληματα. Καλυτερα να παρεις τους γνησιους joytec η ovele στα 5 ευρω ο ενας αλλα καλυτερης ποιοτητας και κρατανε πολυ περισσοτερο, δεν βγαζουν καμενο καθολου. Τα τανκακια ειναι τα τυπου Α αλλα καπου πηρε το ματι μου μια σελιδα που πουλανε τον καινουργιο κωνο τυπου Β για τα τανκακια τυπου Β διπλασιας σχεδον χωρητικοτητας ml

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1112 στις: Μαρτίου 17, 2012, 22:58 »
Χθες το βραδάκι πήγα να αγοράσω imist από κατάστημα σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου με προιόντα bio health smoking κλπ και αντί για imist που έπρεπε να παραγγείλω γιατί δεν το είχε, αγόρασα egow το κιτ, που χρησιμοποιούσε και ο ιδιοκτήτης αφού μου είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος και με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να πηγαίνω όποτε θέλω να τον ρωτάω διάφορα, να με συμβουλεύει κλπ.
  Φυσικά και δέχτηκα, ένιωσα ασφαλής στην ιδέα ότι θα βρίσκω πάντα ό,τι θέλω, μια που τα χρησιμοποιεί κι αυτός,απ' το να περιμένω παραγγελίες κλπ.
   Από χθες το βράδυ το χρησιμοποιώ, σήμερα δεν έκανα κανένα κτ, όλα τέλεια, η έλλειψη του κτ πολύ ελεγχόμενη. Αλλά ενώ δεν έχει καμία διαροή, το έχω ψιλοκαθαρίσει με χαρτοπετσέτα, έχω την αίσθηση, κάπως υγρού, ενώ ξέρω ότι δεν είναι. Πιθανόν από του υδρατμούς κλπ στο φίλτρο, διάβασα κάτι σχετικό.

Αυτό που με ενοχλεί πάρα πολύ εδώ και ώρες είναι που αισθάνομαι τα χείλη μου ... σα μουδιασμένα, σα να είμαι ώρες σε νερό, μουλιασμένα. Μ ενοχλεί πιο πολύ από την ελάχιστη αίσθηση υγρού και την ελαφριά ζαλάδα που έχω κι εγώ
( μπορεί να είναι κι απ τη χθεσινή κρεπάλη). Έκανα και πλύσεις στόματος, μέχρι που τα σαπούνισα, δε φεύγει αυτή η αίσθηση. Σας συμβαίνει? Τι κάνετε?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1113 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:05 »
καλησπέρα Ελενα!  :bye:
Δεν μου εχει συμβει κατι σαν αυτο που περιγραφεις αλλα αν ριξεις μια ματια στον πίνακα με τα ιατρικά θέματα του φόρουμ σιγουρα θα βρεις απαντηση στο ερωτημα σου... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1114 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:07 »
ok thx

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1115 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:24 »
Φίλη Έλενα111, η αίσθηση που έχεις στα χείλη σου είναι από την ανεπαίσθητη επαφή με ίχνη υγρού ατμίσματος.
Αν μπορείς, πλύνε το επιστόμιο με νεράκι και σκούπισέ το όσο μπορείς καλύτερα.
Γενικά το επιστόμιο να προσπαθείς να είναι όσο το δυνατόν καθαρότερο.
Ιδιαίτερα στους ατμοποιητές που έχουν θερμό ατμό (κι ο W είναι ένας από αυτούς) το φαινόμενο είναι εντονότερο, όταν υπάρχουν έστω και ελάχιστα υπολείμματα υγρού.
Φυσικά το ήδη υπάρχον "μούδιασμα" θα υποχωρήσει αν ελαττώσεις το άτμισμα.
Ελπίζω να βοήθησα,
καλωσόρισες :bye:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1116 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:34 »
Στον W, ειδικά αν το επιστόμιο δεν είναι αποσπώμενο, μαζεύει μέσα του ατμό που υγροποιείται. Η λύση που είχα δοκιμάσει και απέδιδε ήταν, αφού αφήσω το κουμπί να συνεχίζω να ρουφάω για ένα δευτερόλεπτο ακόμα. Έτσι δεν έμενε ατμός στο επιστόμιο και δεν είχα γεύση υγρού στα χείλια.
Αν αυτό που έχεις είναι με αποσπώμενο επιστόμιο, είναι εύκολο κάθε τόσο να το ξεβιδώνεις και να το φυσάς για να φεύγει όσο υγρό υπάρχει. Και βέβαια συχνό καθάρισμα, όπως επισήμανε και ο Vangos.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1117 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:36 »
εγώ κατάλαβα πως νιώθει παππουδιασμένο στόμα της, χωρίς να έρχεται ουσιαστικά υγρό ... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1118 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:59 »
Elena111

εγω εχω το w  απο τοτε που αρχησα δηλαδη πριν 3 μηνες το ιδιο προβλημα και εγω

αλα αν δεν τραβας βιαια τζουρα δεν εχεις προβλημα ο vangos εχει δικιο απο λιγο

υγρο στα χειλη και αυτες βγαινουν εγω το προβλημα το ελυσα

το επιστομιο εχει μεσα ενα σιλικονακι το εβγαλα και αφου αφησω το κουμπι

τραβαω λιγο ακομα για να μην εχει καταλοιπα μεσα που υγροποιουνται

και καθε βραδυ καθαρισμο το επιστομιο

Υ.Γ  και στο πανω μερος του ατμοποιητη με μπατονετα λιγο στεγνομα  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1119 στις: Μαρτίου 18, 2012, 00:04 »
Ευχαριστώ παιδιά.
Είναι αποσπώμενο το φιλτράκι. Θα κάνω ό,τι μου λέτε. Η αλήθεια είναι ότι το τάραξα σήμερα, πρώτη κανονική μέρα χωρίς ούτε ένα κτ.

Μπήκα να δω αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στο φορουμ με "ιατρικά", αλλά δεν πρόκειται να ξαναμπώ. Σπυριά, πνιγμοί, ματωμένες μύτες, άστα δε θέλω να τα ξέρω^^ :)

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1120 στις: Μαρτίου 18, 2012, 00:08 »
Elena111

και αν δεν βγαλης ακρη παρε CE4 PLUS

ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ολα good :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1121 στις: Μαρτίου 18, 2012, 01:57 »
Νομίζω ότι όλοι τις πρώτες ημέρες είχαμε μια περίεργη αίσθηση στο στόμα, μάλλον έχει να κάνει και με τη νικοτίνη. Θα περάσει σε μερικές ημέρες...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1122 στις: Μαρτίου 18, 2012, 02:44 »
Απλό: βγάζεις το πιπάκι από τον ατμοποιητή και το φυσάς σε χαρτοπετσέτα, σκουπίζεις και επανατοποθέτηση. Τόσο απλό  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1123 στις: Μαρτίου 18, 2012, 19:51 »
Ελενα, έχω δει πολλούς νέους ατμιστές να ρουφούν κοφτά και βίαια, όπως με το κ.τ. Οσες φορές το έκανα σε ατμοποιητή τύπου κλιαρομάιζερ, όπως το δικό σου, μου ερχόταν υγρό στο στόμα μετά από λίγο.
Χαλάρωσε, κάνε τζούρες των 3 δευτερολέπτων, αλλά αργές. Το φαινόμενο αυτό μειώνεται και εξαφανίζεται ακόμη. Εννοείται βέβαια, ότι έχεις το νου σου να καθαρίζεις το πιπάκι από υγροποιημένους υδρατμούς όπως σου είπαν οι συνατμιστές.
Επειδή επίσης κατάλαβα ποιο μαγαζί εννοείς, μη διστάζεις, πάρε ένα τηλέφωνο και πες του το θέμα. Είμαι σίγουρη ότι συνέβη και σε άλλους νέους ατμιστές πριν από σένα και θα έχει να σου προτείνει τρόπο αντιμετώπισης. Μιλάμε για τον γκουρού των w.

Αποσυνδεδεμένος kostaskoko

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1124 στις: Μαρτίου 18, 2012, 21:23 »
Καλησπέρα,ως νέος ατμιστής έχω κάποια θεματάκια που αντιμετωπίζω και θα ήθελα την βοήθεια σας.Αλλά ας τα πάρουμε απο την αρχή τα πραγματάκια ώστε να σας βοηθήσω να καταλάβετε καλύτερα.Αγόρασα πρίν 1,5 μήνα ακριβώς το η/τ της Apoloe το μοντέλο APL-A580 μαζί πήρα και 2 ατμοποιητές w ,που υπήρχαν στην συσκευασία και τους ονόμαζε PP pipe άσπροι οχι μπλέ, οι οποίοι πάνω έγραφαν με άσπρα κεφαλαία γράμματα την λέξη "C A T O".Δοκίμασα λοιπόν διάφορα ύγρα και κατέληξα στον tobacco eco της mystique των 12mg (http://www.nobacco.gr/product/676/e-liquid-mystique-tobacco-echo ).Όλα καλά λοιπόν ξεκίνησα να ατμίζω,και την 2η μέρα το πρωί με έπιασε πονόλαιμος(βέβαια ημουν σε ταξίδι και ταλαιπωρήθηκα αρκετά,γύρισα με 38 πυρετό)οπότε και το συνδύασα με την ίωση που έιχα.Βέβαια όταν συνήλθα η γεύση που μου άφηνε το συγκεκριμένο υγρό δεν μου άρεζε,με αποτέλεσμα να πάω και να αγοράσω τον tobacco της nobacco με 11mg (http://www.nobacco.gr/product/535/E-Liquid%2020ml%20(Υγρό%20γεμίσματος%20Φίλτρων)%20-%20TOBACCO%20(ΚΑΠΝΟΣ)) τον οποίο τον έβαλα στον 2ο ατμοποιητή και τους άλλαζα ανάλογα τα γούστα μου.Μετά απο 5-6 μέρες ο πονόλαιμος πέρασε και συνέχισα να ατμίζω κανονικά(με κάνα 2-3 κ/τ σε φάσεις έντονης ζήτησης :wall: ) . Και ενώ σιγά-σιγά προσαρμοζομούν και μάθαινα τα τερτίπια με το η/τ (καθαρισμα συχνό,λάδι στο στόμα   :angry_orange: κτλ.) άρχισε να αλλάζει η γεύση μετά απο καθε πρώτη τζόυρα και στους 2 ατμοποιητές(σαν κατι να καίγεται) και παρατήρησα πως τα σιδεράκια μέσα,που φαίνονται απο πάνω,είχαν μαυρίσει και σε μερικά σημεία σαν να είχαν σπάσει(περιπου στις 15-17 μέρες ατμίσματος αυτο) οπότε και πήγα πάλι να ρωτήσω τι παίζει,και μου είπαν πως έχουν βγεί off και πως πρέπει να αγοράσω καινούριους.Δεν έιχαν τους ίδιους και πήρα ίδιους μέν αλλα δεν γράφανε πάνω την λέξη " C A T O " οι οποίοι παρατήρησα πως η πάνω τάπα που έχουν και το μεταλικό σύστημα κάτω ήταν διαφορετικά.Γεμίζω λοιπόν και ατμίζω...στις 3-4 πρώτες ώρες είχε αδειάσει το πρώτο tank και αναγκάστηκα να ξαναγεμίσω(αυτό συνεχίστηκε καθ'ολη την διάρκεια της ημέρας) με αποτέλεσμα να ξαναπάω την επόμενη μέρα και να ζητήσω άλλον ατμοποιητή γιατί πίστευα πως αυτοί που πήρα είχαν παραπάνω κατανάλωση.Ο υπάλληλος ισχυρίστηκε οτι δεν παίζει κατι τέτοιο και πως απλά άτμιζα παραπάνω...το παρατήρησα και συνέχιστηκε το ίδιο(ακλαφτο εφυγε το ενα μπουκαλακι 20 ml) και όταν πήγα να αγοράσω καινούριο λάδι ζήτησα και πήρα και αλλον ατμοποιητή και πήρα το υγρό tribecca της HALO 12mg http://www.halocigs.com/tribeca-eliquid.html και νομίζω πως τώρα έχω μπεί σε καλό δρόμο,απλά παρατηρώ οτι με το συγκεκριμένο υγρό μου ξερένεται το στόμα  :wall: :wall: :wall: :wall:  ενώ το άφησα και μια μέρα ανοιχτό το υγρό(σύμφωνα με τον υπάλληλο θέλει μια μερα ανοιχτο ώστε να ωριμάσει  :hmmm: τα συγκεκριμένα της HALO).Αποτέλεσμα?? Εχω ψιλοξενερώσει με το όλο θέμα(χθές το βράδυ βγήκα και έκανα σίγουρα 10-15 κ/τ στριφτα DRUM WHITE) και πραγματικά δεν ξέρω αν άξιζε τον κόπο ή τζάμπα τα μέχρι τώρα περίπου 130 euros που έχω δώσει για την όλη φάση.
Ερωτήσεις μου(PLZ βοηθήστε.....  :dontknow:  :dontknow: )
1)Σκέφτομαι να πάρω μεγαλύτερη μπαταρία(εχω την 650 νομίζω) και σκέφτομαι την GIANT,αξίζει για την περίπτωση μου?
2)Εχω τον w ατμοποιητή ή έχω ότι νά ναι?(μου έχουν πεί πως ο w ειναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί)
3)Εκανα μακακία που πήρα της HALO υγρό ή όντως είναι απο τα καλύτερα?
4)Γιατί μου ξερένετε το στόμα με αυτόν της HALO?
5)Mήπως πρέπει να ανεβάσω περιεκτικότητα σε νικοτίνη δεδομένου οτι με την πρώτη δυσκολία ζητάω κατευθείαν κ/τ?

PLz παίδες διαφωτίστε με.....το έχω ανάγκη.Ολες οι γνώμες δεκτές απλά να μπορώ να τις καταλάβω,γιατί δεν γνωρίζω πολλά με το η/τ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias