vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, nightdream, mfk, camber, pngtszs1976, petr@n, Milarepa, stratoz, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος dawn

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #315 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 04:26 »
Σευχαριστω πολυ Γιαννη! :victory:
Θα το διαβάσω οπωσδήποτε αλλα όχι τώρα γιατι φευγω στις 11 και πρεπει να κοιμηθώ και λίγο!!! οσο για το Mini & More της NOBACCO....είναι όντως πολυ όμορφο και γυναικείο...αλλά έχω ένα θέμα με το φωτάκι...και τα άλλα έχουν φωτάκι αλλα δεν σημαδεύουν τον απέναντι!καταλαβες?!!! χαχα!! πάντως θα διαβάσω την τρομερη δουλεια που έκανε ο Βασίλης (ρίχνοντας μια ματια) και θα αποφασισω! πάντως σίγουρα είμαι μέσα σε αυτά που σου είπα!μέχρι τώρα τουλάχιστον!μπορει το ποστ να μου αλλάξει γνώμη!

σευχαριστω και πάλι για το χρόνο σου και να περάσετε τελεια τη Δευτέρα!  8)  :D

Υ.Γ
Τι σημαίνει "θεριακλού"??  :confused1:  χαχα

Αποσυνδεδεμένος Benzoz

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #316 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 09:14 »
Καλημερα σε ολους...! Γνοριζει καποιος κατάστημα με προιόντα Nobbaco στα Β.Π???
Θελω να παρω εναν Ατμο Giant.!

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #317 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 09:40 »

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΣ ΠΛ

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 13:51 »
Καλημέρα παιδιά!!!να ρωτίσω κάτι για τους ατμοποιητές σε σχέση με τη διάρκειά τους οι atomizer-tank ή οι cartomizer είναι καλύτεροι??επίσης σε θέμα με τα υγρά,επειδί στουσ cartomizer η δεξαμενή είναι μέσα στον ατμοποιήτη πρέπει να προσέχουμε κάτι αλλο?και αν μπορούμε να βάζουμε διαφορετικά υγρα στον ίδιο cartomizer!!ευχαρστώ!

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 14:05 »
Οι  atomizer-tank έχουν μεγαλύτερη διάρκειά 1-30 ήμερες .Οι  cartomizer 1-10 ημέρες μετά τα αλλάζεις για θέμα υγείας
Μπορείς να βάζεις διαφορετικά υγρα στον ίδιο cartomizer απλά μπορεί το αποτέλεσμα να είναι χάλια .
Είναι σαν να αναμιγνύεις  δύο διαφορετικά υγρά . Αυτό γίνεται γιατί κρατάει υγρό μέσα το cartomizer

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΣ ΠΛ

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 14:15 »
μάλιστα κατάλαβα!!!στο θέμα  διαρροής υγρού στους atomizer υπάρχει σε όλους ή αν σου τύχει ελλατοματικός?υπάρχει κάποιος τρόπος χρήσης που να αποτρέπεις αυτή τη διαρροή??

Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:34 »
Καλησπέρα με λένε Παναγιώτη και είμαι νέο μέλος. :bye:

Έχω πολλές μέρες που διαβάζω θέματα στο forum και πιστεύω ότι έχω διαβάσει αρκετά ώστε να αρχίσω και εγώ τις ερωτήσεις - απορίες. ???

Δεν έχω αγοράσει ακόμα η.τ. όμως σίγουρα θα πάρω σύντομα.
Είμαι ανάμεσα σε πολλά η.τ. και συνεχεια τελευταία στιγμή διαβάζω κάτι και κάνω πίσω. :confused1:
Έχω αποφασίσει ότι θα πάρω το Hybrid, το Giant, το Want, το I-Want και τώρα τελευταία "γλυκοκοιταω" το εγώ-T ή εγώ-T (type-B), όμως ακόμα δεν είμαι σίγουρος! :-\

Για κάτι που είμαι σίγουρος είναι ότι
1. θέλω να το πάρω από ελληνικό κατάστημα :thumpup:
2. θέλω να μου προσφέρει καλή εγγύηση και εξυπηρέτηση το κατάστημα :respect:
3. να έχει καλο χτύπημα και γεύση και δεν με νοιάζει άμα θα βγάζει ντουμάνια ;)
                                                    &
4. να έχει καλεί αυτονομία μπαταρίας και ατμοποιητή. 8)

Θέλω οποιος μπορεί να με βοηθήσει για να κάνω την καλύτερη επιλογή!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:43 »
Προτείνω συνήθως το ego-t αλλά επειδή σε αρκετούς έχει παρουσιάσει διαρροές θα σου πρότεινα να πάρεις
το giant της Nobacco
ή
το alter ego dual coil της Alter smoking

Ίδια είναι και απλά η κάθε εταιρία έδωσε άλλο όνομα
και το σημαντικότερο είναι ότι πληρούν τους όρους που έθεσες.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #323 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:51 »
μάλιστα κατάλαβα!!!στο θέμα  διαρροής υγρού στους atomizer υπάρχει σε όλους ή αν σου τύχει ελλατοματικός?υπάρχει κάποιος τρόπος χρήσης που να αποτρέπεις αυτή τη διαρροή??

Διαρροής υγρού στους atomizer υπάρχει  αν σου τύχει ελλατοματικός  ( π.χ. eGo-T ). Υπάρχουν και atomizer  που δεν έχουν διαρροές ( π.χ. Α2 ο οποίος εξαρτάτε μόνο από τον τρόπο setup του χρίση άμα έχει διαρροές )
Επίσης με 510 ή 901 ή 306 κτλ και dripp tip δεν έχεις διαρροές άμα κάνεις σωστή χρίση
Καλύτερα να κάνεις τις δοκιμές σου με cartomizer ή  atomizer και να αποφασίσεις μόνο σου  .
Πάρε καλύτερα μπαταρίες ή ΜΟD με 510 σπείρωμα για περισσότερες επιλογές

Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #324 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 17:02 »
Βρήκα σε ένα θέμα στο forum όλα τα ελληνικά καταστήματα που πουλάνε η.τ. και έπεσα πάνω σε αυτο το eGo-T: http://www.stopsmoke.gr/products.php?4&catID=25 λέει ότι δίνει 2 χρονια εγγύηση στο πακέτο και 1 χρόνο στην μπαταρία και τον ατμοποιητή και στα μεμονωμένα κομμάτια ατμοποιητή 360 μέρες και ψηνομαι να το παρω.
Πιστευεται οτι ειναι πραγματικη προσφορα?

Οσο για τις διαρροες πιστευω οτι ειναι αναλογα την χρηση και το ποσο καλες θα ειναι οι αμπουλες.

Τωρα για το Giant και το Alter eGo Dual Coil εχω διαβασει οτι οι ατμοποιητες ειναι cartomaizer και δεν εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης και οτι δεν αλλαζεις ευκολα υγρο. Ισχυει?

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #325 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 17:06 »
Παιδιά στο τέλος της βδομαδας σκέφτομαι να βάλω το GGTS μου + 6μπαταρίες +20ml υγρό ίσως και φορτιστή σε αγγελία.Επειδή θα προτιμουσα να το δώσω σε καποιον που ξεκιναει τώρα για να το χαρεί περισσότερο  ρίξτε μια ματια στα θεματα του GGTS και αν ενδιαφέρεστε πειτε μου πριν το βάλω. :)

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΣ ΠΛ

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #326 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 17:41 »
@ athanatos13 ωραια η ερωτηση σου για αυτο το μαγαζι..το ειδα κι εγω και εχω την ιδια απορια!!δλδ σου λεει οτι θα κρατισεις 1 χρονο τον ατμοποιητη??το θεωρω αδυνατο!!αν μπορει καποιος και ξερει ας απαντισει σε αυτο!!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 18:17 »
Αν είσαι τυχερός ο ατμοποιητής του ego-t θα σου κρατήσει 3-4 βδομάδες.

Σαν αγορά είναι μια χαρά αλλά διευκρινίστε τι εννοεί με εγγύηση 1 έτους.

Τα ποιο συνηθισμένα σε αυτού του είδους τους ατμο είναι
1. να έχει διαρροές
2. να δουλεύει μεν αλλά να σταματήσει να σε ικανοποιεί από τη 10/15η μέρα λόγω συσώρευσης κατάλοιπων πάνω στην αντίσταση.



Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #328 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 18:31 »
Αυτο με τις εγγυησεις να μαθω θελω και θα το παρω απο εκει!

Ετσι και αλλιως αν δεν κανω λαθως μπορει να παρει και cartomizer to eGo-T
αρα αμα δεν με βολεψει η αμπουλα με ξεχωριστο τον ατμοποιητη περνω cartomizer!

Οποιος εχει αγορασει απο το www.stopsmoke.gr και ξερει τη παιζει με την εγγυηση ας μας ενημερωσει!!!

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 18:18 »
Φίλοι συνατμιστές καλησπέρα.Εδώ και ένα μήνα ατμίζω ενα e go t της ovale.Προχθές και ενώ άτμιζα με μια μπαταρία των 1350 μιλιαμπέρ μου δημιουργήθηκε ένας προβληματισμός καθώς ένιωσα οτι το virginia των 18 mg νικοτίνη ήταν πιό χορταστικό και με μεγαλύτερο χτύπημα κατά τα λεγόμενα των πιό έμπειρων.Βρέθηκα λοιπόν στην συνέχει να αντικαθιστώ μπαταρίες ξανά και ξανά.Μιά την μικρή (650) που πωλείται μαζί με το e go t και μιά αυτήν την μεγάλη των 1350.Η άποψη μου μετά τις δοκιμές η ίδια με τα παραπάνω γραφόμενα.Δηλαδή οτι η μεγάλη μπαταρία κάνει το άτμισμα πιό χορταστικό.Είναι δυνατόν να συμβαίνει ή είναι της φαντασίας μου??Αναμένω τους έμπειρους να απαντήσουν στον προβληματισμό μου καθώς και ενδεχομένως κάποιους που που έχουν νιώσει την διαφορά αυτή και είναι λιγότερο έμπειροι όπως εγώ.Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64254 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310994 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias