vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 6 χρήστες
pngtszs1976, danys620, dkostas, lagoudakis, manoslykos, antiklitos140

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος tripleklegend

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8580 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 20:21 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος ατμιστής και έχω πάρει εδώ και δύο βδομάδες σετ το iStick 100W Eleaf με ατμοποιητή το Atomizer BELLUS UD. Κατάφερα και έστησα τις αντιστάσεις του ατμοποιητή με Σύρμα kanthal A1 10m 27 AGW / 0,35mm UD το οποίο μου το έστειλαν πακέτο με τα υπόλοιπα και πέρασα και βαμβάκι κανονικά ανάμεσα από τις αντιστάσεις βλέποντας ένα βίντεο στο YouTube (έβαλα δύο αντιστάσεις γιατί κάπου διάβασα ότι θα έχει καλύτερη γεύση, δεν ξέρω αν ισχύει). Αρχικά για δύο βδομάδες είχα πάρει μια γεύση μήλο-μέντα της Nobacco με 6 Νικοτίνη και τώρα πήρα την ίδια με 0 Νικοτίνη για να ατμίζω πιο ¨υγιεινά¨. Το πρόβλημα μου είναι ότι τις τελευταίες μέρες το iStick μου ανεβάζει και κατεβάζει μόνο του τα watt και εκτός αυτού όταν παίρνω τζούρα ανεβαίνουν πάρα πολύ τα volt (γύρο στο 8-9 σχεδόν max δηλαδή για το συγκεκριμένο mod) με αποτέλεσμα να παίρνω μια καμένη γεύση να καίγομαι και να πνίγομαι. Τα watt τα είχα στο 40 (δεν θυμάμαι τι ένδειξη είχαν τα volt πριν τα παίξει) και η γεύση ήταν άψογη, ντουμάνι κλπ. Τώρα με το ζόρι το βάζω στο 20 και από γεύση άθλια και θυμίζει καμένο. Άλλαξα αντιστάσεις, βαμβάκι και πάλι τα ίδια, έβαλα και μονή αντίσταση αλλά τίποτα. Τι φταίει; Ο ατμοποιητής; Το iStick; Η γεύση που είναι 0 Νικοτίνη; Να αναφέρω και ότι όταν ήταν στα καλά του τα watt με άφηνε να τα πάρω μέχρι το 100 που είναι το max τώρα κάπου στα 80 με σταματάει. Επίσης τα Ω στην οθόνη από 1 τώρα μου τα δείχνει 2, δεν ξέρω γιατί ανέβηκε και αυτό. Γενικότερα τώρα το έχω στα 15 watt και μόνα τους έχουν μπει 5.6v και 1,88Ω δεν ξέρω αν είναι φισιολογικές οι ενδείξεις. Αν ξέρει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει εδώ και πώς να το διορθώσω θα το εκτιμούσα (είμαι λίγο άσχετος γιατί μόνο δύο βδομάδες ατμίζω όπως προείπα και βρήκα να πάρω επισκευάσιμο ατμοποιητή) γενικά θέλω να επικεντρωθώ πιο πολύ στην γεύση και στην παραπάνω “καψάδα” για αυτό θέλω παραπάνω τα watt αλλά όχι τώρα που είναι σαν καμένη η γεύση.

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8581 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 21:02 »
Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνω τόση ώρα και δεν βρήκα κάτι.Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος εδώ.Η ερώτηση μου είναι η εξήs: ;Aτμισμα και εγκυμοσύνη ?Τι γνώμη έχετε?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8582 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 21:29 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος ατμιστής και έχω πάρει εδώ και δύο βδομάδες σετ το iStick 100W Eleaf με ατμοποιητή το Atomizer BELLUS UD. Κατάφερα και έστησα τις αντιστάσεις του ατμοποιητή με Σύρμα kanthal A1 10m 27 AGW / 0,35mm UD το οποίο μου το έστειλαν πακέτο με τα υπόλοιπα και πέρασα και βαμβάκι κανονικά ανάμεσα από τις αντιστάσεις βλέποντας ένα βίντεο στο YouTube (έβαλα δύο αντιστάσεις γιατί κάπου διάβασα ότι θα έχει καλύτερη γεύση, δεν ξέρω αν ισχύει). Αρχικά για δύο βδομάδες είχα πάρει μια γεύση μήλο-μέντα της Nobacco με 6 Νικοτίνη και τώρα πήρα την ίδια με 0 Νικοτίνη για να ατμίζω πιο ¨υγιεινά¨. Το πρόβλημα μου είναι ότι τις τελευταίες μέρες το iStick μου ανεβάζει και κατεβάζει μόνο του τα watt και εκτός αυτού όταν παίρνω τζούρα ανεβαίνουν πάρα πολύ τα volt (γύρο στο 8-9 σχεδόν max δηλαδή για το συγκεκριμένο mod) με αποτέλεσμα να παίρνω μια καμένη γεύση να καίγομαι και να πνίγομαι. Τα watt τα είχα στο 40 (δεν θυμάμαι τι ένδειξη είχαν τα volt πριν τα παίξει) και η γεύση ήταν άψογη, ντουμάνι κλπ. Τώρα με το ζόρι το βάζω στο 20 και από γεύση άθλια και θυμίζει καμένο. Άλλαξα αντιστάσεις, βαμβάκι και πάλι τα ίδια, έβαλα και μονή αντίσταση αλλά τίποτα. Τι φταίει; Ο ατμοποιητής; Το iStick; Η γεύση που είναι 0 Νικοτίνη; Να αναφέρω και ότι όταν ήταν στα καλά του τα watt με άφηνε να τα πάρω μέχρι το 100 που είναι το max τώρα κάπου στα 80 με σταματάει. Επίσης τα Ω στην οθόνη από 1 τώρα μου τα δείχνει 2, δεν ξέρω γιατί ανέβηκε και αυτό. Γενικότερα τώρα το έχω στα 15 watt και μόνα τους έχουν μπει 5.6v και 1,88Ω δεν ξέρω αν είναι φισιολογικές οι ενδείξεις. Αν ξέρει κάποιος τι πρόβλημα υπάρχει εδώ και πώς να το διορθώσω θα το εκτιμούσα (είμαι λίγο άσχετος γιατί μόνο δύο βδομάδες ατμίζω όπως προείπα και βρήκα να πάρω επισκευάσιμο ατμοποιητή) γενικά θέλω να επικεντρωθώ πιο πολύ στην γεύση και στην παραπάνω “καψάδα” για αυτό θέλω παραπάνω τα watt αλλά όχι τώρα που είναι σαν καμένη η γεύση.

Αυτά που γράφεις δείχνουν λάθος στήσιμο, ίσως χαλαρό σφίξιμο των βιδών που πιάνουν οι αντιστάσεις, ή κάπου η αντίσταση ή οι αντιστάσεις σου κάνουν "σώμα" ακουμπούν δηλαδή κάπου που δεν πρέπει.

Δυστυχώς έτσι από μακριά δεν μπορώ να σε βοηθήσω, χωρίς να βλέπω το τί έχεις κάνει.

Δοκίμασε να τον στήσεις με μονή αντίσταση βάζοντας από την άλλη μεριά τον αντάπτορα σιλικόνης.

Καλό θα ήταν βέβαια να πας σε κάποιο κατάστημα με ατμιστικά είδη να δει το στήσιμό σου κάποιος πεπειραμένος για να σου πει τί κάνεις λάθος.

Το σίγουρο είναι ότι δεν φταίει το μοντάκι σου.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνω τόση ώρα και δεν βρήκα κάτι.Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος εδώ.Η ερώτηση μου είναι η εξήs: ;Aτμισμα και εγκυμοσύνη ?Τι γνώμη έχετε?

Δεν είμαι γιατρός αλλά καλό είναι όσο το δυνατόν να το αποφύγεις. Αν δεν μπορείς τότε με μέτρο.
Το σίγουρο είναι ότι από το τσιγάρο χίλιες φορές καλύτερα είναι ο ατμός και ακόμα καλύτερα ο καθαρός αέρας. ;)

Υπάρχει και σχετικό νήμα στο φόρουμ για θέματα υγείας

http://vaping.gr/index.php/board,19.0.html

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8583 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 22:03 »
Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνω τόση ώρα και δεν βρήκα κάτι.Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος εδώ.Η ερώτηση μου είναι η εξήs: ;Aτμισμα και εγκυμοσύνη ?Τι γνώμη έχετε?
Ο πλακούντας είναι ένας σοβαρός αμυντικός θόλος που και να καπνίζεις κανονικά προς τον ένατο μήνα αρχίζουν να εμφανίζονται κάποια σημάδια σκιές πάνω του αφου είναι ήδη γερασμένος όμως. Φυσικά δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχουν αντοχές πρέπει να καπνίζουμε η να ατμίζουμε.Τ καλύτερο είναι ο καθαρός αέρας εννοείται από κάθε τι εισπνεόμενο. Δεν θα γίνει και κάτι σοβάρο αν ικανοποιήσεις την ανάγκη σου με το να τραβάς καμιά τζουρίτσα.Τα στεριτικά είναι χειρότερα.
Αυτό που απαγορεύεται δια ροπάλου είναι το αλκόολ!

ΔΕΝ είμαι γιατρός αλλά το παρακολούθησα στενά το πράγμα γιατί η γυναίκα μου κάπνιζε κανονικά στην πρώτη της εγκυμοσύνη και τους 9 μήνες.

Καλύτερα να το συζητήσεις  με τον γυναικολόγο σου.

Αποσυνδεδεμένος Nia

  • *
  • 42
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8584 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 11:40 »
Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνω τόση ώρα και δεν βρήκα κάτι.Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος εδώ.Η ερώτηση μου είναι η εξήs: ;Aτμισμα και εγκυμοσύνη ?Τι γνώμη έχετε?
Με αφορά άμεσα κι εμένα το θέμα. Εγώ ξεκίνησα το άτμισμα 1-2 μήνες πριν αποφασίσω να βάλω μπροστά για εγκυμοσύνη. Όταν είχα μείνει έγκυος λοιπόν είχα ρωτήσει το γιατρό μου αν επιτρέπεται το άτμισμα χωρίς νικοτίνη. Μου είπε μην ανησυχείς κάνε όσο θες αέρας κοπανιστός είναι, εμάς η νικοτίνη μας πειράζει γιατί προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα.
Βέβαια δεν ξέρω πόσο μπορεί να σε καθησυχάσει η άποψη ενός γιατρού που δεν νομιζω να έχει ασχοληθεί ιδιαίτερα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αλλά αυτό μου είπε αυτό σου λέω. Ρώτα το δικό σου να μας πει κι αυτός τη γνώμη του.
Εγώ είχα κόψει τη νικοτίνη για δύο εβδομάδες. Δυστυχώς η εγκυμοσύνη μου δεν προχώρησε και ξανάρχισα τη νικοτίνη. Τώρα προσπαθώ ξανά να μείνω έγκυος οπότε όταν μείνω σκοπεύω να κόψω αρχικά τη νικοτίνη και στη συνέχεια μάλλον και το άτμισμα για εκείνο το διάστημα, γιατί αισθητικά δεν μου αρέσει να είμαι έγκυος και να ατμίζω.
Α και κάτι τελευταίο.Ο γιατρός μου είχε πει επίσης ότι λίγη νικοτίνη την ημέρα μπορεί να μου έλεγε ο ίδιος να πάρω -να κάνω ας πούμε μερικές τζούρες το πρωί- για τη σωστή λειτουργία του εντέρου!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αυτό που απαγορεύεται δια ροπάλου είναι το αλκόολ!

Ούτε το αλκοόλ μου το απαγόρεψε δια ροπάλου. Μου είπε ένα πότο μια στο τόσο μπορείς να πιείς.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8585 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 12:56 »
Φίλη Nia,

Ούτε γιατρός είμαι, ούτε παιδιά έχω. Όμως:
Για το άτμισμα, γνωρίζουμε ότι είναι απείρως ασφαλέστερο σε σχέση με το κάπνισμα. Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου όμως κάποια μελέτη η οποία να ερευνά τις επιπτώσεις του ατμίσματος σε σένα και στο έμβρυο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, και αργότερα κατά τη διάρκεια του θηλασμού. Βάσει κοινής λογικής, θεωρώ ότι η νικοτίνη, όπως και αν την λαμβάνεις, και συσπάσεις θα προκαλέσει, και θα περάσει και στο έμβρυο, με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό. Μακάρι να υπήρχε και ένας γυναικολόγος ανάμεσά μας να σε κατευθύνει εμπεριστατωμένα. Όσο για τη σωστή λειτουργία του εντέρου, η νικοτίνη είναι απλά δικαιολογία. Υπάρχουν τροφές που συμβάλλουν σε αυτή με πολύ πιο φυσικό τρόπο. Η νικοτίνη, δεν βοηθά στη σωστή λειτουργία του εντέρου. Έχει απλά ως σύμπτωμα τη δημιουργία συσπάσεων και άρα την αυταπάτη τη σωστής λειτουργίας.

Δεν θα σου πω "άτμισε", "μην ατμίσεις" ή "άτμισε μόνο υγρά χωρίς νικοτίνη". Δεν έχω το γνωστικό υπόβαθρο να το κάνω. Αυτή είναι μια ευθύνη την οποία μόνο ο γιατρός σου μπορεί να αναλάβει.

Αποσυνδεδεμένος Nia

  • *
  • 42
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8586 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:17 »
Μα δεν είπα ότι σκοπεύω να ατμίζω στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το αντίθετο είπα. Μηδενική νικοτίνη στην αρχή για την μετάβαση και στη συνέχεια κόψιμο. Ούτε προέτρεψα κανέναν. Ανέφερα τι μου είπε ο γυναικολόγος μου. 
Όσον αφορά τη λειτουργία του εντέρου μου έκανε κι εμένα εντύπωση που με προέτρεψε να ατμίσω νικοτίνη. Ωστόσο μου είπε ότι η ελάχιστη νικοτίνη που θα έπαιρνα από λίγες τζούρες δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα και σταθμιζόμενη με το πρόβλημα που δημιουργεί η δυσκοιλιότητα σε μια προχωρημένη εγκυμοσύνη ο γιατρός θεώρησε ότι είναι οκ. Τι να σου πω δεν ξέρω..Έτσι μου είπε. Μπορεί να μην λειτουργούν τόσο καλά οι φυσικές λύσεις, μπορεί ο γιατρός να είναι ιδιαίτερα χαλαρός.
Γιατί μου επιτίθεσαι? Θεωρείς οτι προτρέπω εγκυμονούσα να ατμίζει?

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8587 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:30 »

Όσον αφορά τη λειτουργία του εντέρου μου έκανε κι εμένα εντύπωση που με προέτρεψε να ατμίσω νικοτίνη. Ωστόσο μου είπε ότι η ελάχιστη νικοτίνη που θα έπαιρνα από λίγες τζούρες δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα και σταθμιζόμενη με το πρόβλημα που δημιουργεί η δυσκοιλιότητα σε μια προχωρημένη εγκυμοσύνη ο γιατρός θεώρησε ότι είναι οκ. 
το έχω δει και στην αμερικάνικη σειρά "House md" ...Το έχω ακούσει και από γιατρό...να παροτρύνουν στο κάπνισμα όσους εχουν πρόβλημα με το έντερο...όχι πολλά 2-3 την ημέρα...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8588 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:34 »
Mύθος είναι "ο καφές σε στέλνει για γραμμάτιο". Η νικοτινη του πρωινού τσιγάρου ήταν :))

Αποσυνδεδεμένος Nia

  • *
  • 42
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8589 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:38 »
το έχω δει και στην αμερικάνικη σειρά "House md" ...Το έχω ακούσει και από γιατρό...να παροτρύνουν στο κάπνισμα όσους εχουν πρόβλημα με το έντερο...όχι πολλά 2-3 την ημέρα...
Άρα δεν είναι ο μοναδικός... Πάντως όσον αφορά στην επιστημονική επάρκεια του γιατρού δεν τίθεται θέμα. Είναι καλός και γνωστός γιατρός. Απλά θεωρώ ότι λίγοι γιατροί έχουν ψαχτεί με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και λογικά αφού έρευνες για το άτμισμα και την εγκυμοσύνη δεν υπάρχουν, δεν μπορούν κι αυτοί να ξέρουν.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8590 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:41 »
Μα δεν είπα ότι σκοπεύω να ατμίζω στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το αντίθετο είπα. Μηδενική νικοτίνη στην αρχή για την μετάβαση και στη συνέχεια κόψιμο. Ούτε προέτρεψα κανέναν. Ανέφερα τι μου είπε ο γυναικολόγος μου.
Όσον αφορά τη λειτουργία του εντέρου μου έκανε κι εμένα εντύπωση που με προέτρεψε να ατμίσω νικοτίνη. Ωστόσο μου είπε ότι η ελάχιστη νικοτίνη που θα έπαιρνα από λίγες τζούρες δεν θα δημιουργούσε πρόβλημα και σταθμιζόμενη με το πρόβλημα που δημιουργεί η δυσκοιλιότητα σε μια προχωρημένη εγκυμοσύνη ο γιατρός θεώρησε ότι είναι οκ. Τι να σου πω δεν ξέρω..Έτσι μου είπε. Μπορεί να μην λειτουργούν τόσο καλά οι φυσικές λύσεις, μπορεί ο γιατρός να είναι ιδιαίτερα χαλαρός.
Γιατί μου επιτίθεσαι? Θεωρείς οτι προτρέπω εγκυμονούσα να ατμίζει?
Καμία απολύτως επίθεση δεν έκανα και επ' ουδενί δεν θεώρησα ότι προτρέπεις εγκυμονούσα να ατμίζει. Το μόνο που προσπαθώ να κάνω κατανοητό, είναι ότι για κάποια πολύ σοβαρά θέματα όπως μια εγκυμοσύνη, τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο έχει ο γιατρός. Καμία από τις απαντήσεις τις οποίες θα λάβεις εδώ, δεν έχει την απαραίτητη τεκμηρίωση πάνω σε αυτό το θέμα. Εκτός αν βρίσκεται ανάμεσά μας κάποιος γυναικολόγος, που από όσο μπορώ να γνωρίζω, δεν βρίσκεται.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8591 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:46 »
Είναι θέμα άποψης του γιατρού. Η μητέρα μου, όταν τα πράγματα ήταν χαλαρότερα, κάπνιζε πακέτα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της (τα κουσούρια μου βέβαια δεν τα ξέρετε :laugh1:)
Ο δικός μου γιατρός, μου επέτρεπε μέχρι πέντε τσιγάρα και 1-2 ποτηράκια κρασί την εβδομάδα, γιατί πίστευε ότι ο εκνευρισμός της μάνας δημιουργεί μεγαλύτερο πρόβλημα στο παιδί από τη νικοτίνη.
Για τη δυσκοιλιότητα υπάρχουν ασφαλείς λύσεις.
Σταθμίζεις και αποφασίζεις. Κανένας δεν μπορεί να σου πεί τι θα κάνεις. :bye:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8592 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:51 »
καπνιζα μεχρι τον τεταρτο μηνα εγκυμοσυνης περιπου ...το εκοψα σταδιακα με οδηγιες του γιατρου για να μην σκοτωσω κανεναν...απλα μου ειχε πει αν θηλασω απαγορευεται δια ροπαλου...αυτο που λεει η Νεφελη εσυ θα κρινεις και θα αποφασισεις...

Αποσυνδεδεμένος Nia

  • *
  • 42
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8593 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 13:53 »
Καμία απολύτως επίθεση δεν έκανα και επ' ουδενί δεν θεώρησα ότι προτρέπεις εγκυμονούσα να ατμίζει. Το μόνο που προσπαθώ να κάνω κατανοητό, είναι ότι για κάποια πολύ σοβαρά θέματα όπως μια εγκυμοσύνη, τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο έχει ο γιατρός. Καμία από τις απαντήσεις τις οποίες θα λάβεις εδώ, δεν έχει την απαραίτητη τεκμηρίωση πάνω σε αυτό το θέμα. Εκτός αν βρίσκεται ανάμεσά μας κάποιος γυναικολόγος, που από όσο μπορώ να γνωρίζω, δεν βρίσκεται.
Για αυτό κι εγώ είπα να ρωτήσει το γιατρό της. Εννοείται ότι είναι πολύ σοβαρό το θέμα και δεν μπορεί να πάρει κανείς απάντηση εδώ, αλλά νομίζω αφορά πολλές γυναίκες και μιας και δεν έχω δει καμία σχετικά ανάρτηση είπα να αναφέρω την εμπειρία μου και την κουβέντα που είχα με τον γιατρό. Κι εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να μάθω πως κάποια άλλη ατμίστρια αντιμετώπισε την εξάρτησή της στην νικοτίνη και την εγκυμοσύνη της. Ακόμη κι αν είναι απλά για να γίνεται κουβέντα. Ο γυναικολόγος μας είναι αυτός που θα μας κατευθύνει στην τελική.
Γιατί αγχώνομαι κάθε φορά που γράφω στο φόρουμ και πρέπει να φιλτράρω δύο και τρεις φορές αυτά που γράφω?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8594 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 14:04 »
Να μην αγχώνεσαι καθόλου, κουβέντα γίνεται, διαφορετικές απόψεις σίγουρα υπάρχουν...και τίποτα δεν είναι προσωπικό...αφού ΔΕΝ γνωριζόμαστε. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278800 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias