vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 10 χρήστες
Jorge, chrismet, dkostas, camber, Koggiot, Tsimio, manoslykos, Tazz, th3ofilos, ΤΖΙΒΑΣ35

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10605 στις: Απριλίου 20, 2019, 20:28 »
Ο Skyline, όπως και όλα τα προϊόντα του ESG πρακτικά πωλούνται μόνο από το σχετικό γκρουπ του fb με κάποιες διαδικασίες κληρώσεων και κωδικών, οπότε δεν έχεις ελπίδες ειδικά αν δεν πολυγουστάρεις το fb. Ειδικά για τον Skyline η παραγωγή μέχρι πρόσφατα είχε μπει στον πάγο λόγω Skyfall, αλλά τώρα λέγεται ότι θα κατασκευαστούν κάποια ιδιαίτερα κομμάτια σε πολύ μικρή ποσότητα.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10606 στις: Απριλίου 22, 2019, 20:04 »
Αγορασα για το πατερα μου το Joyetech eGo AIO ECO ( https://www.ogatos.gr/el/joyetech-ego-aio-eco-kit-black ) και καθε φορα που το ξεβιδωνει για να αναπληρωσει υγρο ερχονται υγρα μεσα στο στομα και κανει μπουρμπουληθρες με αποτελεσμα το παρατησε και το γυρισε παλι στο τσιγαρο, τι λυση υπαρχει για να μη γινεται αυτο καθε φορα που γεμιζει, αν υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10607 στις: Απριλίου 22, 2019, 20:57 »
Redortho, ευχαριστώ πολύ. Εξακολουθώ, όμως, να μην καταλαβαίνω αυτή την πρακτική, ιδίως γιατί, όπως έγραψα, εφαρμόζεται από όλους και όχι μόνον από τον ESG. Εμείς να απολαύσουμε, αλλά και να τιμήσουμε το προϊόν τους θέλουμε, αλλά τιμωρούμαστε που επιμένουμε στα προϊόντα Ελλήνων, ενώ υπάρχουν καλά ευρωπαϊκά προϊόντα  φθηνότερα. Α! Τιμωρούμαστε και γιατί δεν πάμε σε κλώνους... Και βέβαια, ούτε και Skyfall  υπάρχει. 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10608 στις: Απριλίου 22, 2019, 21:49 »
Ακριβώς το ίδιο με λίγες παραλλαγές ισχύει παγκόσμια στους κατασκευαστές με περιορισμένη παραγωγή. Δεν είναι θέμα υποστήριξης Ελληνικού ή άλλου προϊόντος, απλά δεν επαρκεί η παραγωγή. Επιπλέον η τιμή (σωστά ή όχι, δεν είναι του παρόντος) δεν μπορεί να υποστηριχθεί από μεγάλη μερίδα υποψήφιων αγοραστών. Ο τρόπος πώλησης του ESG είναι ο συγκεκριμένος, του Animodz κάποιος άλλος και πάει λέγοντας, αλλά η ουσία είναι ίδια. Εδώ είναι που πιάνει δουλειά το κλωνάρι (διαθεσιμότητα και τιμή).
ΥΓ1 Ακόμα και η Svoemesto έχει αναμονή για το 2ο batch του Lite
ΥΓ2 Ένας κατασκευαστής κάποιου προϊόντος από μιά μικρή χώρα θέλει τοπική μόνο ή διεθνή αναγνώριση των προϊόντων του;

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10609 στις: Απριλίου 23, 2019, 10:00 »
Αγορασα για το πατερα μου το Joyetech eGo AIO ECO ( https://www.ogatos.gr/el/joyetech-ego-aio-eco-kit-black ) και καθε φορα που το ξεβιδωνει για να αναπληρωσει υγρο ερχονται υγρα μεσα στο στομα και κανει μπουρμπουληθρες με αποτελεσμα το παρατησε και το γυρισε παλι στο τσιγαρο, τι λυση υπαρχει για να μη γινεται αυτο καθε φορα που γεμιζει, αν υπαρχει.
ΚαλημΕρα,
Αν μπορείς? Αγόρασε ένα καλό η.τ. για τον πατέρα σου που δεν θα του δυσκολεύει την ζωή 
κ θα δεις ότι ποτέ δεν θα ξαναπιάσει  τσιγάρο.

Κοίταξε για ένα mod που είναι ότι καλύτερο κατά την δική μου πάντα άποψη ναι?
Κ πάρε του έναν καλό ατμοποιητή όπως Zenith η Nautilus κ θα σε ευχαριστεί για πάντα ο πατέρας σου. 

Κοίταξε το Pico x που για αρχή είναι πολύ καλό ναι? Είναι κρίμα ο άνθρωπος να καπνίζει όταν μπορεί πολύ άνετα να ατμίζει.
Η μητέρα μου ξεκίνησε το άτμισμα γιατί εγώ της επέλεξα καλό η.τ. (χωρίς προβλήματα) για να μην επιστρέψει ποτέ στο κ.τ.

Αυτό ήταν μια καλή κ σωστή αρχή για εκείνη που έψαχνε (Στην αρχή ) το παραμικρό για να τα παρατήσει...Καταλαβαίνεις ναι?
Σήμερα όμως μετά από  τόσα χρόνια που ατμίζει?  Μου λέει ότι ποτέ κ με καμία δύναμη δεν σκέφτηκε να αγγίξει τσιγάρο!!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος arxondas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10610 στις: Απριλίου 23, 2019, 14:25 »
Καλησπερα

Ατμιζω τους τελευταιους μηνες σε χαμηλη πλεον νικοτηνη 3 η και καθολου. Ψαχνω καποιο καλο καπνικο για τα φρουτα δεν τα θελω.
Μου αρεσαν λιγο το HUNTER Vaporificio αλλα δεν τα βρισκω πλεον σε 3. Τα σχολαει η nobaco.

Εχετε να μου προτεινεται καποια? Νομιζω με εκχυλισμα καπνου, χωρις χρωτικες αρωματα κλπ. Ας ειναι ακριβια γιατι καπνιζω λιγο.

Σας ευχαριστω
Κωνσταντινος

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10611 στις: Απριλίου 23, 2019, 15:58 »
Κων/νε, αφού είσαι και άρχοντας, να δοκιμάσεις τα black note. Είναι net, δλδ με φυσικό εκχύλισμα  φύλλων καπνού, με μειονέκτημα το ότι θα θες πολύ συχνά αλλαγή αντίστασης.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10612 στις: Απριλίου 23, 2019, 22:11 »
"Redortho". Το λογικό είναι να επιζητά την διεθνή καταξίωση. Εξακολουθώ, όμως, να πιστεύω ότι ή γίνεται κάτι λάθος με τον υπολογισμό των προϊόντων που μπορεί να "σηκώσει" η εγχώρια αγορά ή κάτι άλλο "παίζει". Ούτως ή άλλως, ευχαριστώ και πάλι.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10613 στις: Απριλίου 23, 2019, 22:14 »
Προσφορά, ζήτηση, σπανιότητα, exclusivity που έλεγε και η μακαρίτισσα η γιαγιά μου και σχεδόν μηδενικό κόστος διάθεσης  (αντί για e-shop ας πούμε). Ορίστε.

Αποσυνδεδεμένος arxondas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10614 στις: Απριλίου 24, 2019, 22:56 »
vaporificio Πάντως καιτι γινεται με αυτη την εταιρια που εφερνε υγρα και η nobacco. Πλεον στο original site τους αν πατησεις στα υγρα (https://www.vaporificio.com/en/liquids-2/) πανω να αγορασεις σε παει ..κινα! Διαβασα οτι ηταν αντιγραφα black note ? .

Επισις λεω να παραγγειλω black note που μου προτεινατε απο Αμερικη, γιατι εδω Ελλαδα εχουν πανω απο 6 νικοτηνη. Ασε που παραγγειλα 2 με 3 νικοτινη απο τη zerobacco (επωνυμα τα λεω) και μου εστειλαν ληγμενα 04/19. Ειναι οκ μου ειπαν δεν παθαινουν τπτ. Φυσικα τα δοκιμασα και τα πεταξα, ειδικα το 1 ειχε χαλια γευση και μαλλον ειχε παρει αερα.

Γνωριζει καποιος να μου προτεινει αν εχει Ελλαδα καποιος original black note ..οχι ληγμενα?

Καλο βραδυ
Κ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2019, 23:06 από arxondas »

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10615 στις: Απριλίου 24, 2019, 23:21 »
23:39:15Zerrobaco έχει σίγουρα ,αλλά ληγμενα όπως  λες μου έρχεται κάπως  γιατί είναι από τα αξιόπιστα μαγαζιά.Δες και vapeland.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2019, 23:41 από Σταύρος 63 »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10616 στις: Απριλίου 25, 2019, 00:08 »
Μάλλον τα ξεστοκάρει η zerobacco.
Vapeland σίγουρα έχει, αλλά νομίζω πως έχει  μόνο τα καινούργια δλδ pop rock,jazz και τέτοια.
Μπορείς να δοκιμάσεις τα la tabaccheria, τα οποία είναι καταπληκτικά, (τσέκαρε και το νήμα τους στο φόρουμ) ή τα azhads elixirs, αλλά αυτά τα δύο από όσο ξέρω κυκλοφορούν μόνο σε αρώματα.
Το θετικό είναι ότι μπορείς να τα φτιάχνεις σε ό,τι νικοτίνη σου αρέσει.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arxondas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10617 στις: Απριλίου 25, 2019, 13:46 »
Ναι ξεστοκαρει ναι, τα τελευταια μου ειπαν. Αλλα ρε παιδια να στειλουν ληγμενα? ΥΜΑΡΤΟΝ για μαλ. μας περνανε, και το παιζουν και μαγαζι ..γωνια οπως λετε?
https://www.screencast.com/t/NHQWGk5afG

Τελος παντων αν καποιος ξερει μηπως απο Ιταλια μπορουμε να παραγγειλουμε τα vaporificio .

Ευχαριστω

Κ.

Ωραια πρεπει να ειναι τα la tabaccheria αλλα σα ..νεος δεν ξερω να τα φτιαχνω και ειναι μπερδεμα αυτα μου ειπαν. Για αυτο ψαχνω κατι ετοιμο. Σε ευχαριστω

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2019, 19:05 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10618 στις: Απριλίου 25, 2019, 22:03 »
[member=22844]arxondas[/member] σε τί τιμή τα πήρες φίλε μου? Ρωτάω γιατί αρκετά καταστήματα βγάζουν σε προσφορά υγρά κι αρώματα που πλησιάζει η ημερομηνία λήξης τους. Εν γνώσει των αγοραστών βεβαίως.
Αν δεν συνέβη το παραπάνω, επιεικώς απαράδεκτη η zerobacco.

Αποσυνδεδεμένος arxondas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10619 στις: Απριλίου 25, 2019, 23:26 »
Ενοειται Απαραδεκτη αλλα ΟΚ ξεστοκαρισμα στην ..κανονικη τιμη! Για του λογου του αληθες
https://www.screencast.com/t/8uJxhz2cgbJ

Καλο Πασχα!

Κ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12