vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, dkostas, tibolaso, manoslykos, Buliwyf, I.P, fratz8, marlborakis, grag

Twitter

Dani Box

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #540 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 20:33 »
[member=16872]mfk[/member] Φόρα γάντια  :))

(πλάκα κάνω, μη παρεξηγηθώ)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dani Box
« Απάντηση #541 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 20:54 »
Δεν σου στέλνω και φωτογραφία του Cloudone πάνω στο Lab γιατί θα σε βάλω σε έξοδα.  ;D
και πολυ καλα κανεις :)) :))

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dani Box
« Απάντηση #542 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 22:36 »
[member=20529]TheMadGreek[/member] Έχω την άποψη ότι κάτι που χρησιμοποιείται έχει φυσιολογικές φθορές και κάποιες φορές μου αρέσει και να φαίνονται. Ορισμένα mod έχουν τόσο όμορφη σχεδίαση που χάνεται με θήκες, δακτυλίδια και άλλα προστατευτικά. Να μην πω και για ακριβά μοντάκια με δέρμα ή ξύλο που ακόμα και μια μικρή διαρροή υγρού θα τα "φθείρει".
Συμφωνώ μαζί σου και ακόμα και το Dani box που το λατρεύω το έχω naked.
Αλλά αυτό το δαχτυλίδι στο V3 εκτός του ότι το προστατεύει, μου αρέσει εμφανισιακά και το κάνει και ολίγον πιο σταθερό.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Dani Box
« Απάντηση #543 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 17:03 »
Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να κάνω στους κατόχους του Dani Box 2 ερωτήσεις:
Με τι ατμοποιητές σε ποια watt και σε τι mode (Watt ή TC) χρησιμοποιούν το Dani?
Πως κρίνουν την ατμιστική εμπειρία  που προσφέρει σε σχέση με άλλα γνωστά mod με τη χρήση του  ίδιου ατμοποιητή?


Καταθέτω την δική μου εμπειρία
Χρησιμοποιώ  Kayfun Lite Plus, Kayfun Prime και Skyline
Αντιστάσεις 2.8 ώς 3.2 Kanthal 1.2 ως 1.6 ohm,  στα 10 με 12 watt

Από mods Provari 2.5, Provari 3 ,Pico και Cluppor mini.


Για κάθε ατμοποιητή υπάρχει κάποιο mod που ζευγαρώνει ιδανικά
Ο Kayfun Lite Plus πάει υπέροχα με το Provari 2.5

Το ιδιο και ο  Kayfun Prime, αν και σε αυτόν οι διαφορές στην απόδοση είναι μικρότερες με τη χρήση των 4 mod που ανέφερα
Ο Skyline βγάζει απίστευτη γεύση στον Pico,  ενώ λειτουργεί αξιοπρεπώς με όλα τα παραπάνω mods


Με το Dani δεν μπόρεσα να πετύχω καλύτερη εμπειρία από ότι με τους παραπάνω mods
Τα ρεύματα του μου φαίνονται "σκληρά", αφήνει ένα "κακό" χτύπημα ακόμη και από τα 8 watt.
Οχι την αίσθηση του χτυπήματος που προέρχεται από την υψηλή νικοτίνη ή τα πολλά watt, αλλά την άλλη, δυσάρεστη αίσθηση, κάτι σαν μπούκωμα που δεν σου επιτρέπει να απολαύσεις την γεύση των υγρών.
Δεν μπορώ να το περιγράψω ποιο καλά, ελπίζω να έγινα κατανοητός, γιατί το επόμενο βήμα θα ήταν η σύγκριση με το  VAMO, και προβλέπω ότι αυτό θα θεωρηθεί από πολλούς ιεροσυλία.
Σε καμία περίπτωση πάντως δεν πλησιάζει το Provari 2.5 σε smooth απόδοση των γεύσεων.


Ίσως για την αυστηρή κριτική να ευθύνονται οι υπερβολικές προσδοκίες που δημιουργούν τα διθυραμβικά reviews και σχόλια.
Ισως είναι πολύ καλός σε TC mode, ίσως να είναι φτιαγμένο για TC mode. Ισως να αποδίδει καλύτερα σε περισσότερα watt.
Ισως ο βασιλιάς να είναι γυμνός, αλλά όλοι κάνουν ότι δεν το βλέπουν. O pbusardo αναφέρει στην κριτική του για παλμικά ρεύματα, αλλά αυτό το τμήμα του  review δεν έχει σχολιαστεί ούτε εδώ ούτε και πουθενά αλλού.

Στα νιάτα μου είχα ένα διάστημα σχέση με μια κοπέλα πανέμορφη,ψηλή, σωστό μανεκέν. Ολοι γύριζαν το κεφάλι να την κοιτάξουν και εγώ καμάρωνα. Στο κρεβάτι όμως ήταν χειρότερη και από ένα τσουβάλι πατάτες. Αλλά αυτό ήταν κάτι που το γνώρισα μόνο εγώ.

Δε λέω σε καμία περίπτωση ότι ο Dani ατμίζει σαν ένα τσουβάλι πατάτες. Είναι πανέμορφος και κατασκευαστικά πολύ καλής ποιότητας mod. Στο ατμιστικό κομμάτι όμως για τα λεφτά του και τη φήμη του  περίμενα κάτι παραπάνω.  

Η ατμιστική εμπειρία είναι υποκειμενική, και ο χρόνος συμβίωσης με το Dani πολύ μικρός για ασφαλή συμπεράσματα.


Για αυτό θα παρακαλούσα τους συμφορουμίτες κατόχους του mod να με βοηθήσουν απαντώντας στα παρακάτω ερωτήματα


Με τι ατμοποιητες σε ποια watt και σε τι mode (Watt ή TC) χρησιμοποιούν το Dani?
Πως κρίνουν την ατμιστική εμπειρία  που προσφέρει σε σχέση με άλλα γνωστά mod με τη χρήση του  ίδιου ατμοποιητή?




« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2017, 17:13 από nickgr »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Dani Box
« Απάντηση #544 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 17:13 »
Συμφωνώ μαζί σου και ακόμα και το Dani box που το λατρεύω το έχω naked.
Αλλά αυτό το δαχτυλίδι στο V3 εκτός του ότι το προστατεύει, μου αρέσει εμφανισιακά και το κάνει και ολίγον πιο σταθερό.
Αν μου το επετρεπε η εργασια, οι ασχολίες και γενικα η καθημερινοτητα μου θα χρησιμοποιουσα τα mod χωρις καμια θηκη. Δυστυχως εχω παρει μαθηματα απο πτωσεις στο παρελθον και δεν θελω να επαναλληθφουν. Βεβαια οταν ειμαι χαλαρος και ανετος στο γραφειο - σπιτι βόλτα κλπ τα ξεβρ@κωνω και τα χαιρομαι σε ολο τους το μεγαλείο οπως και εσεις φιλοι. Το δε γάντι που αναφερθηκε παραπάνω να σημειωσω αν και το γνωριζουμε πως μειωνει την αισθηση της αφης σε βαθμο που καλυτερα να νιωθεις οτι πιανεις το πετσι της θηκης παρα τιποτα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2017, 17:23 από mfk »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #545 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 17:39 »
@nickgr
Ίσως έχεις το preheat ανοιχτό και σου αλλάζει την αίσθηση;
Έχω το νο.6 κάνα χρόνο και το χρησιμοποιώ με kayfun 5 με 0,35 kanthal στα 11βατ και δεν έχω παρατηρήσει αυτό που αναφέρεις . Έχει λίγο πιο άγρια απόδοση από Πίκο ή vtc mini ,μου θυμίζει περισσότερο το d3 ,αλλά σε καμία περίπτωση δεν ρίχνει την ποιότητα του ατμίσματος . Γενικά με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο .

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dani Box
« Απάντηση #546 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:03 »
Αν μου το επετρεπε η εργασια, οι ασχολίες και γενικα η καθημερινοτητα μου θα χρησιμοποιουσα τα mod χωρις καμια θηκη. Δυστυχως εχω παρει μαθηματα απο πτωσεις στο παρελθον και δεν θελω να επαναλληθφουν. Βεβαια οταν ειμαι χαλαρος και ανετος στο γραφειο - σπιτι βόλτα κλπ τα ξεβρ@κωνω και τα χαιρομαι σε ολο τους το μεγαλείο οπως και εσεις φιλοι. Το δε γάντι που αναφερθηκε παραπάνω να σημειωσω αν και το γνωριζουμε πως μειωνει την αισθηση της αφης σε βαθμο που καλυτερα να νιωθεις οτι πιανεις το πετσι της θηκης παρα τιποτα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η απάντηση μου πήγαινε στον redortho.
Συμφωνώ και μαζί σου. Προσωπικά χρησιμοποιώ το dani μόνο σπίτι οπότε δεν χρειάζομαι θήκη.
Επίσης κάτι ωραίες δερματινες που έχω δει ήταν από εξωτερικό και δεν μπήκα στην διαδικασία να πάρω κάποια.
Σίγουρα αν χρησιμοποιούσα το Dani εκτός σπιτιού θα έπαιρνα κάποια θήκη.

[member=12347]nickgr[/member] έχω χρησιμοποιήσει το dani με 32mm kanthal και 12 watts μέχρι 26/32 clapton και 30 watts.
Δίνει άψογα ρεύμα, καλύτερα από ότι άλλο έχω και καλύτερα από dna60 το οποίο επίσης είναι εξαιρετικο.
Αυτό που είχε πει ο busardo με τα έντονα παλμικα ήταν στον τρόπο που κόβει ρεύμα το dani σε TC mode. Το οποίο είναι θέμα γούστου νομίζω. Κάθε πλακέτα το κάνει αλλιώς.
Στις μετρήσεις σε Power mode που έκανε, ακόμα και σε ακραίες συνθήκες, δλδ πολλά ohms σε 60 watts, το Dani όπως θα είδες ήταν σταθεροτατο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:09 από TheMadGreek »

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Dani Box
« Απάντηση #547 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:05 »
@eftihis.k
Από ότι καταλαβαίνω από το manual
http://www.dicodes-mods.com/dani-box.html?file=files/manuals/Dani_Box_manual.pdf
το Heater Protection Mode είναι ξεχωριστή κατάσταση λειτουργίας, σαν την TC και δεν επηρεάζει την απόδοση σε Standard Mode, δηλαδή σε λειτουργία σε watt.
Ισως σε υγρά με ποιό έντονες γεύσεις να μην φαίνεται η αγριάδα του, αλλά σε ποιο απαλά υγρά (όπως το Liqua American blend) μειώνει πολύ τη γεύση.
Η δυσαρέσκεια που πηγάζει κυρίως από το ότι σε πολλές αναφορές παρουσιάζεται σαν αντικαταστάτης - συνεχιστής του Provari, κάτι που σίγουρα δεν είναι.

Πάντως χαίρομαι που επιβεβαιώνεις ότι είναι ποιο άγριο από τον Pico, είχα αρχίσει να πιστεύω ότι γερνάω και τα βλέπω όλα στραβά και ανάποδα :))


[member=20529]TheMadGreek[/member]
Μένει να το δοκιμάσω με κάποιο άλλο υγρό τότε,  ίσως δεν ταιριάζει με το Liqua American blend το οποίο παίζει πολύ καλά με το provari


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:14 από nickgr »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dani Box
« Απάντηση #548 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:16 »
Λογικά για το Power boost Mode έλεγε ο φίλος από πάνω.

Επίσης αν δίνεις ίδια watt σε dani & Pico, το Pico λογικά διαβάζει την αντίσταση χαμηλότερα, οπότε δίνει λιγότερο ρεύμα και σου φαίνεται λιγότερο άγριο από το dani.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Dani Box
« Απάντηση #549 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:35 »
ποιο καλο παιδι θα μου πει που πρεπει να παω στο μενου για να μου μενει η οθονη ανοιχτη οταν παταω το fire;κατι πειραξα ο μπαγλαμας και μου αναβει η οθονη μονο οταν τελειωσω το πατημα 

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Dani Box
« Απάντηση #550 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 18:59 »
Extended Functions -> Mod menu -> Disp Mod   επιλέγεις cont

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #551 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 07:52 »
[member=20529]TheMadGreek[/member] Για το γάντι έκανα πλάκα, μη το αναλύετε  ;)

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #552 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 11:40 »
Καλημέρα, το εχω απο τον Άυγουστο πηρα και την θηκη απο τον Πολωνό, συνδιασμος που σε αφήνει κάγκελο,ολα τα άλλα mod εχουν μπει στο συρτάρι, απλά υπέροχο!!!

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dani Box
« Απάντηση #553 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 12:15 »
Ποιος ειναι αυτος ο Πολωνος? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #554 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 12:17 »
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2017, 14:02 από antonelos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias