vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, manoslykos

Twitter

Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 01:43 »
Αχιλλέα βλέπω ότι έχεις απορίες που σπανε κόκκαλα ;D
Αν και στην αρχή φοβόμουνα να αφήσω τα φίλτρα της εταιρίας κάποια στιγμή βαρέθηκα να αγοράζω ή να φοβάμαι μήπως ξεμείνω και τώρα χτυπιέμαι γιατί η λύση ήταν μπροστά μου.
Στην αρχή δοκίμασα φίλτρο απορροφητήρα και στην συνέχεια πήρα και φίλτρο ενυδρείου.
Ησύχασε το κεφάλι μου και νομίζω πως έχω και καλύτερη απόδοση.
Να είναι καλά τα παιδιά εδώ
Και δεν πιστεύω πως θα βρείς κάτι καλύτερο από αυτά. 8)


απλα δεν εχω την εμπειρια πιστευω να το κανω σωστα... μην παει ο υαλοβαμβακας στον ατμο και καιγεται...
γι αυτο ρωταω αν υπαφρχουν τετοια ασπρα ετοιμα...
υπαρχει ενα λινκ να δω ποιο εννοειται φιλτρο ενυδρειου...???

Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 01:49 »
Συμφωνώ ΑΒΕΤ η γεύση δεν αλλοιώνεται και η κυκλοφορία του υγρού είναι κανονική όπως των «μαμίσιων» .Αλλά αν κάποιο  μέλος που του αρέσει η χημεία και γνωρίζει για τα υλικά αυτά μπορεί να μας πει αν υπάρχει διαφορά στο υλικό και τι εισπνέουμε όταν θερμαίνεται και δεν είναι βρεγμένο αρκετά με υγρό.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 07:43 »

απλα δεν εχω την εμπειρια πιστευω να το κανω σωστα... μην παει ο υαλοβαμβακας στον ατμο και καιγεται...
γι αυτο ρωταω αν υπαφρχουν τετοια ασπρα ετοιμα...
υπαρχει ενα λινκ να δω ποιο εννοειται φιλτρο ενυδρειου...???
Αχιλλέα, πρέπει να το "παλέψεις" μόνος σου να δεις τι συμβαίνει.
Με τη θεωρία κανείς δεν κατάφερε να γίνει άρχοντας  ;) Θα το δεις στην πράξη.
Όταν λάβεις το Η.Τ. σου, θα ατμίζεις περισσότερο και θα ρωτάς λιγότερο  ;D
Η υπομονή είναι αρετή (κι έχει και τα όριά της) ;D (ε σόρρυ, δεν άντεξα άλλο, σπαμάρεις τρελά μιλάμε).

edit: Δεν θέλω να φανώ... "σπαστικός", αν δεν συμφωνεί το "επιτελείο" του φόρουμ... ελεύθερα σβήστε το  :shut_up:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2010, 09:49 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 10:53 »
Αχιλλέα καλύτερα περίμενε να σου έρθει η παραγγελία σου και να τη δοκιμάσεις πρώτα.
Πολλές απορίες σου θα σου λυθούν την πρώτη κιόλας ημέρα χρήσης και πολλές νέες θα σου δημιουργηθούν.
Μέχρι τότε κάποιες από τις απορίες που έχεις τώρα μπορεί και να μην έχουν νόημα τουλάχιστον ακόμη.

Επίσης στα περισσότερα θέματα δεν υπάρχει "το καλύτερο" αλλά  το "τι δουλεύει καλύτερα για σένα" και
έχει μεγάλη σημασία το  πως ερμηνεύεις προσωπικά τις συμβουλές αυτών που έχουν πετύχει μια καλή λύση
που τους εξυπηρετεί όπως θα φανεί στο παράδειγμά μου πιο κάτω.

Παράδειγμα
στα υλικά για φίλτρο εγώ δοκίμασα (με έντονη απογοήτευση όταν δεν μου δούλευαν αλλά και πείσμα να συνεχίσω)
-σακούλα ψησίματος (αποτυχία)
-φίλτρο απο απορροφητήρα (μέτρια επιτυχία δεν με ενθουσίασε)
-φακελάκι από τσάι (αποτυχία)
-blue foam το οποίο είναι μπλε φίλτρο ενυδρείου, μοιάζει σαν σφουγγάρι, δεν είναι το ίδιο υλικό με το κλασσικό φίλτρο ενυδρείου, δεν έχει καμμία σχέση με αυτό (μικρή επιτυχία)
χρησιμοποίησα το  (JUWEL BLUE SPONGE FILTER MEDIA ( Fine). ) http://www.aquatics-warehouse.co.uk/acatalog/JUWEL_FILTER_MEDIA.html

-straw mod με blue foam (καλή ροή αλλά πλημμύριζε συχνά)
-dart mod με blue foam  (σχετική επιτυχία, πολλή φασαρία)
-κλασσικό άσπρο φίλτρο ενυδρείου από πολυεστέρα. (αρχικά μεγάλη αποτυχία μετά απόλυτη επιτυχία όταν εφαρμόζοντας την συμβουλή του abet τον αραίωσα πάρα πολύ. Φαντάζομαι ότι και με το φίλτρο απο απορροφητήρα το ίδιο θα συμβεί αν το αραιώσω παρα πολύ)
ειδικά στο άσπρο φίλτρο ενυδρείου αν είχα κατανοήσει από την αρχή τη συμβουλή του abet ο οποίος έλεγε "αραίωσέ τον πάρα πολύ"
θα είχα από την αρχή πετύχει ένα άριστο αποτέλεσμα χωρίς να έχω περάσει από τόσες απογοητεύσεις.
Απλά η δική μου ερμηνεία του πάρα πολύ αραιού ήταν διαφορετικά από την σωστή.
Για να δουλέψει το αραίωσα τόσο πολύ που φοβόμουν ότι δεν θα μπορεί να συγκρατεί το υγρό, αλλά τελικά...πέτυχε και έχω καταλήξει σε αυτή τη μέθοδο ή dripping ανάλογα με τη διάθεσή μου.

Επίσης καλό είναι να έχεις ενθουσιασμό, χρειάζεται πιστεύω σε οτιδήποτε στη ζωή, αλλά κράτα και μια επιφύλαξη γιατί
πιθανόν να περάσεις απο πολλές εναλλαγές ενθουσιασμου-απογοήτευσης στο η.τ. και χρειάζεται κάποιο απόθεμα δύναμης για να
συνεχίζεις όταν τίποτε δεν φαίνεται να λειτουργεί όπως θα ήθελες....



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2010, 11:17 από panos »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 13:35 »
Αχιλλέα, πρέπει να το "παλέψεις" μόνος σου να δεις τι συμβαίνει.
Με τη θεωρία κανείς δεν κατάφερε να γίνει άρχοντας  ;) Θα το δεις στην πράξη.
Όταν λάβεις το Η.Τ. σου, θα ατμίζεις περισσότερο και θα ρωτάς λιγότερο  ;D
Η υπομονή είναι αρετή (κι έχει και τα όριά της) ;D (ε σόρρυ, δεν άντεξα άλλο, σπαμάρεις τρελά μιλάμε).

edit: Δεν θέλω να φανώ... "σπαστικός", αν δεν συμφωνεί το "επιτελείο" του φόρουμ... ελεύθερα σβήστε το  :shut_up:



to forum δεν ειναι για ενημερωση? αν ειναι ετσι βγαλτε την δυνατοτητα απο τους νεους να δημοσιευουν και μιληστε μεταξυ σας για mod για oti αλλο θελετε... αν βαριεστε μην ανοιγετε καν το θεμα μου δεν σε αναγκαζει καποιος... εμενα ομως μπορει να με βοηθησει... με το να λες αυτα μονο αποτρεπεις καποιον που μπορει να τσαντιστει...
εγω παλι δεν βλεπω μονο εμενα να spamαρω αλλα εσενα... οπου και να ανοιξω...οποια συζητηση εχεις και μια απαντηση... δηάδη εσυ μπορεις ενω εγω οχι??? μπραβο ωραια συμπεριφορα... οποιος βαριεται ας μην μου απανταει... οκ??

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 13:45 »
1. Ναι, έχεις δίκιο, όπου και να ανοίξεις έχω μία απάντηση (και όχι ερώτηση)  ;D
2. Πάλι έχεις δίκιο, δεν θα απαντώ αν δεν θέλω και δεν με αναγκάζει κανείς άλλωστε   ::)
3. Συγνώμη (ειλικρινά) αλλά εμένα τουλάχιστον με έχεις "κουράσει" με τόσες ερωτήσεις, αλλά αφού δεν ενοχλεί άλλον απ ότι φαίνεται, παίρνω πάνω μου την "αυθαιρεσία" και την ευθύνη του προηγούμενου μνματος και σταματώ εδώ  :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 13:47 »
1. Ναι, έχεις δίκιο, όπου και να ανοίξεις έχω μία απάντηση (και όχι ερώτηση)  ;D
2. Πάλι έχεις δίκιο, δεν θα απαντώ αν δεν θέλω και δεν με αναγκάζει κανείς άλλωστε   ::)
3. Συγνώμη (ειλικρινά) αλλά εμένα τουλάχιστον με έχεις "κουράσει" με τόσες ερωτήσεις, αλλά αφού δεν ενοχλεί άλλον απ ότι φαίνεται, παίρνω πάνω μου την "αυθαιρεσία" και την ευθύνη του προηγούμενου μνματος και σταματώ εδώ  :)


ok... δεν θα ξαναρωτησω... αν υπαρχει τετοιο και τοσο μεγαλο προβλημα...

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 13:51 »
Δεν είπα αυτό και είμαι ο τελευταίος που θα πρότεινα κάτι τέτοιο... αλοίμονο... αλλά βρε παιδί μου τα μνματα σου είναι απανωτά σαν πολυβόλο  :))
Τεσπά είπα, εγώ είμαι ο περίεργος  :-[  τέλος! (φταίει και η ηλικία ίσως  ::) )
Δεν έγινε και τπτ μην τα παίρνεις έτσι εύκολα, θα γεράσεις γρήγορα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 13:59 »
λοιπον.φιλτρο ενυδρειου ή φιλτρο απορροφητηρα απο ΑΒ και του πουλιου το γαλα.....αυτα τα δυο ειναι δοκιμασμενα απο πολλους εδω μεσα και τα 2 ειναι πολυ καλα....

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 16:49 »
Αν είναι να πλακωθείτε, να μου το πείτε τουλάχιστον από πιο πριν, να πουλήσω εισιτήρια και να βγάλω κι'εγω το 510 ημών το επιούσιον!

Σβήστηκαν κάποια μηνύματα, και καλό θα ήταν η κουβέντα να μην ξεφύγει περαιτέρω...   

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 16:50 »
ban στον under ban  :angry_orange:
όλα εδώ πληρώνονται  :laugh1:

Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 21:02 »
παιδία ενδιαφέρομαι να αγοράσω το e-tabacco classic me cartomizer. Αλλά βλέπω οτι τα καρτομιζερ κατασκευάζονται στην Κίνα. πόσο ασφαλές θα είναι οι ουσίες μέσα στα καρτομιζερ. Φοβάμαι μήπως δεν ειναι ποιοτικά και ασφαλές. ξέρεται κάποια πράγματα απο την εταιρεία και για τα καρτομιζερ τους

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 21:40 »
Αλλά βλέπω οτι τα καρτομιζερ κατασκευάζονται στην Κίνα. πόσο ασφαλές θα είναι οι ουσίες μέσα στα καρτομιζερ. Φοβάμαι μήπως δεν ειναι ποιοτικά και ασφαλές. ξέρεται κάποια πράγματα απο την εταιρεία και για τα καρτομιζερ τους
Ότι έχει σχέση με ηλεκτρονικό κατασκευάζεται στην Κίνα, εκτός από κάποια υγρά αναπλήρωσης που κατασκευάζονται στην Ευρώπη και στην Αμερική.
Τώρα εάν είναι καλύτερα "τα δικά μας" είναι άλλη κουβέντα...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 16, 2010, 21:43 »
Ότι έχει σχέση με ηλεκτρονικό κατασκευάζεται στην Κίνα, εκτός από κάποια υγρά αναπλήρωσης που κατασκευάζονται στην Ευρώπη και στην Αμερική.
Τώρα εάν είναι καλύτερα "τα δικά μας" είναι άλλη κουβέντα...


ma κωστα τα ιδια δεν ειναι απλα το μονο που αλλαζει ειναι το ονομα...

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: Τελικα ποιο υλικο για αντικατασταση του φιλτρου ???
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 17, 2010, 08:47 »

ma κωστα τα ιδια δεν ειναι απλα το μονο που αλλαζει ειναι το ονομα...
Μιλαει για τα υγρα,αν εννοεις γιαυτα οχι κατασκευαζοντε και σε ευρωπη και σε αμερικη.
Αν θυμαμαι καλα καπου διαβασα οτι μονο την νικοτινη περνουν απο Κινα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix